روغن گیربکس رنو ساندرو

به جای مسافت پیموده شده یا فاصله زمانی تعویض روغن ساندرو، گزینه دیگری وجود دارد. برای اکثر خودروهای ساخته شده در چند سال اخیر، یک سیستم نظارت بر عمر روغن، استفاده شما را ردیابی و زمان موعد سرویس بعدی را پیش بینی می‌کند...
تعویض روغن رنو سیمبل

راهنمای مطالعه

هنگامی که روغن گیربکس رنو ساندروخود را تعویض می‌کنید، داخل میل لنگ تازه و تمیز است. حالا تا دفعه بعد خودروی شما خوب کار می‌کند. اما دفعه بعد چه زمانی باید باشد؟ برای چندین دهه، تعویض روغن هر ۳ ماه برنامه‌ریزی می‌شد، اما این فاصله زمانی بسیار رایج نیست زیرا از روغن‌های درجه بالاتر و موتورها کارآمدتر ساخته می‌شد.

زمان تعویض روغن موتور رنو ساندرو

در حالت ایده آل، زمانی که احساس می‌کنید ماشین مانند قبل خوب کار نمی‌کند و نمی توانید مانند گذشته از موتور خود محافظت کنید، باید روغن موتور خود بررسی و تعویض نمایید، در هنگام تشخیص:

 • چقدر در میل لنگ باقی مانده است!
 • اگر روغن توسط آب مخلوط شود، آن را شبیه شیر شکلات می‌کند!

گاهی اوقات، وضعیت پس از چندین ماه استفاده همچنان خوب به نظر می‌رسد، ولی تعویض آن باید جزء اولویت کاری شما باشد! معیارهای مورد استفاده برای تنظیم فواصل تعویض روغن با پذیرش بیشتر روغن‌های مصنوعی و ترکیبی مصنوعی تغییر کرده است. بنابراین، اگر مدت زیادی گذشته است، باید روغن گیربکس رنو ساندروو روغن موتور را تعویض کنید. در صورت نیاز می‌توانید از تعمیرگاه رنو (رنو وان) که به صورت تخصصی این کار را انجام می دهد کمک گرفته و برای تعویض روغن گیربکس ساندرو خودروی خود در کمترین زمان اقدام نمایید.

سرویس مبتنی بر زمان

بسته به وسیله نقلیه، فاصله سرویس دارای یک جزء مبتنی بر زمان خواهد بود. در خودروهای قدیمی‌تر، این فاصله زمانی نشان می‌دهد که روغن باید هر سه ماه، شش ماه یا یک بار در سال تعویض شود. سرویس‌های مبتنی بر زمان به این دلیل ایجاد می‌شوند که تخریب طبیعی در روغن موتور اتفاق می‌افتد و پس از قرار گرفتن در معرض رطوبت و سایر آلاینده‌ها تسریع می‌شود.

عمر روغن موتور

به جای مسافت پیموده شده یا فاصله زمانی تعویض روغن ساندرو، گزینه دیگری وجود دارد. برای اکثر خودروهای ساخته شده در چند سال اخیر، یک سیستم نظارت بر عمر روغن، استفاده شما را ردیابی و زمان موعد سرویس بعدی را پیش بینی می‌کند. این ترکیب عواملی از جمله شرایط عملیاتی، زمان و مسافت پیموده شده را برای تخمین بهترین زمان برای تعویض روغن قبل از تجربه مشکلات مربوط به کیفیت ضعیف روغن، ارائه می‌کند. مانیتورهای عمر روغن یا OLM ها می‌توانند تغییر روغن بعدی شما را در کمتر از ۳ هزار مایل یا در بیش از ۱۲ هزار مایل پیش بینی کنند، همه اینها به نحوه استفاده از وسیله نقلیه شما بستگی دارد.

بیشتر بدانید  دلایل خرابی سیم کشی ساندرو

این دستگاه عددی را به عنوان درصد عمر روغن نشان می‌دهد و سرویس تعویض روغن گیربکس رنو ساندرو و روغن موتور شما باید قبل از رسیدن به ۰٪ عمر باقیمانده انجام شود.

گرفتگی سوزن انژکتور

انژکتورهای سوخت شما باید هر ۳۰ هزار مایل تمیز شوند. بله، پاک کننده های انژکتور سوخت بدون نیز وجود دارد، اما بهتر است آن‌ها را به صورت حرفه ای تمیز کنید. این امر نه تنها تضمین می کند که ذرات کربن از بین رفته است، بلکه به تکنسین‌ های خودرو اجازه می‌دهد تا انژکتورهای سوخت شما را برای ترک و نشت بررسی و آزمایش کنند. اما اگر این کار را دیر انجام دهید ممکن از باعث گرفتی یا حتی سوراخ شدن انژکتور خودروی شما شود.

روغن موتور مناسب استپ وی

ابتدا، درک برخی از اصطلاحات و برچسب های رایج روغن موتور ضروری است. هر روغن موتور یا روغن گیربکس رنو ساندرو که روی بطری آن مشخصات زیر را داشته باشد مناسب خودرو و حتی جایگزین روغن موتور ساندرو استپ وی اتومات شما می‌تواند باشد.

 • ویسکوزیته: مقاومت روغن در برابر جریان. ویسکوزیته با دمای مایع تغییر می‌کند. روغن با سرد شدن غلیظ و با گرم شدن رقیق می‌شود.
 • SAE: انجمن مهندسین خودرو. این سازمان استانداردهای نفتی را برای صنعت حاکم و ایجاد می‌کند.
 • دونات API: برچسب روی موتور ماشین شما که به شما می‌گوید وسیله نقلیه شما به چه نوع روغنی نیاز دارد. برای تعمیر و نگهداری خودرو، پیروی از استاندارد عملکرد API برای به دست آوردن بهترین طول عمر ممکن موتور ماشین شما بسیار مهم است.
 • 5W-30: درجه حرارت و ویسکوزیته روغن موتور را نشان می‌دهد. ۵ به این معنی است که روغن تا ۵ درجه فارنهایت درجه بندی شده است. عدد دوم نشان دهنده مقاومت روغن در برابر رقیق شدن است. هرچه این عدد بیشتر باشد، روغن در برابر رقیق شدن مقاومت بیشتری دارد.
بیشتر بدانید  بررسی جلوبندی ساندرو

چه نوع روغن موتور وجود دارد؟

در مورد تعمیر و نگهداری صحیح خودرو، چهار دسته اساسی از روغن موتور ساندرو استپ وی اتومات وجود دارد.

روغن موتور معمولی

روغن موتور معمولی رایج ترین نوع روغن موتور است. از نفت خام تازه تصفیه شده‌ای که اخیراً از یک چاه نفت زیرزمینی بیرون آمده است، می‌آید. این روغن برای خودروهای سبک و مدل قدیمی با مسافت پیموده شده کم و طراحی موتور ساده بهترین کارایی را دارد.

روغن موتور با مسافت پیموده شده بالا

فیلتر روغن موتورهای پرمصرف دارای مواد افزودنی و موادی هستند که به مراقبت از موتورهای قدیمی با مسافت ۷۵ هزار مایل یا بیشتر کمک می‌کنند. تهویه مطبوع، تورم مهر و موم، آنتی اکسیدان‌ها، مواد شوینده و افزودنی‌های اصطکاک به جلوگیری از خرابی عمده موتور و مشکلات تعمیر و نگهداری خودرو کمک می‌کند. روغن موتور با مسافت پیموده شده ممکن است به کاهش مصرف روغن، به حداقل رساندن نشت روغن و کاهش دود و گازهای گلخانه‌ای کمک کند.

روغن موتور مصنوعی

قیمت روغن موتور مصنوعی و همینطور روغن گیربکس رنو ساندرو تا چهار برابر روغن معمولی است، اما در دراز مدت برای موتور شما بهتر است. از نظر عمر خودرو، پولی که برای روغن موتور و فیلتر روغن موتور مصنوعی خرج می‌کنید، می‌تواند با جلوگیری از بروز مشکلات بزرگ در آینده، هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری را جبران کند. روغن مصنوعی با پایه‌ای از روغن معمولی بسیار تصفیه شده همراه با افزودنی‌های پودر و روغن حامل شروع می‌شود که مواد افزودنی را به طور مساوی در سراسر موتور شما توزیع می کند.

روغن موتور ترکیبی مصنوعی

روغن موتور ترکیبی مصنوعی روغن معمولی را با نوع مصنوعی ترکیب می‌کند. این روغن یک جایگزین کم‌هزینه برای روغن‌های موتور تمام مصنوعی می‌دهد در حالی که دارای درجه بالاتری نسبت به انواع معمولی هستند.

روغن ترمز مناسب ساندرو دنده ای

روغن ترمز مناسب ساندرو ترکیبی، مخلوطی از روغن فول سنتتیک و روغن معمولی است. معمولاً بیش از ۳۰٪ روغن مصنوعی ندارد، اما حاوی مواد افزودنی است که به آن اجازه می‌دهد با کاهش احتمال تبخیر روغن، محافظت بیشتری از سیستم ترمز خودرو انجام دهد. یکی از سودمندترین جنبه‌های این دسته روغن این است که معمولاً بسیار ارزان تر از روغن مصنوعی کامل است.

بیشتر بدانید  تعویض لنت ساندرو

نوع روغن ترمز ساندرو

اگر خودرو شما با مسافت ۷۵ هزار مایل یا بیشتر دارید، روغن ترمز با مسافت پیموده شده بالا احتمالا بهترین گزینه برای ماشین ساندرو شما خواهد بود. این نوع روغن دارای مواد افزودنی است که نشت داخلی و خارجی را کاهش می‌دهد.

از چه نوع روغنی برای ماشین خود استفاده کنید؟

تعیین نوع روغن گیربکس رنو ساندرو مورد نیاز خودرو شما نباید فرآیند چالش برانگیزی باشد. در اینجا چند روش برای ارزیابی انواع روغن موتوری که باید برای ماشین خود استفاده کنید آورده شده است:

 • بررسی کنید که آیا روغن تست شده است یا خیر.
 • اطمینان پیدا کنید که روغنی را انتخاب کنید که موسسه نفت آزمایش کرده است.
 • روغن در جایی روی ظرف دارای علامت ستاره ای برای نشان دادن آن خواهد بود.

آیا مسافت پیموده شده شما بیش از ۷۵ هزار مایل است؟

آب و هوای منطقه شما چگونه است؟ – اگر در آب و هوای سردتر زندگی می‌کنید، باید روی روغن رقیق تری سرمایه گذاری کنید زیرا روغن موتور در آب و هوای سردتر غلیظ می‌شود. علاوه بر این، روغن غلیظ تر با افزودنی های بیشتر ممکن است برای آب و هوای گرم تر لازم باشد زیرا روغن در هوای گرم رقیق می‌شود. به درجه ها توجه کنید، زیرا عدد کمتر در جلوی “W” روی یک محصول روغنی به این معنی است که ویسکوزیته آن ضخیم تر است.

از کجا می توانم خدمات تعویض روغن دریافت کنم؟

بخش روانکاری سریع در رنو وان می‌تواند در کوتاه ترین زمان و بدون وقت قبلی تعویض روغن شما را انجام دهد. با تعمیرگاه تخصصی رنو ساندرو تماس بگیرید.

2 پاسخ

 1. سلام
  ببخشيد آيا روغن اصلی براي ساندرو تو بازار هست؟ چون می گن خیلی ها فیک هستش

 2. سلام دوست عزيز
  بله روغن موتور اصلی هست
  تعميرگاه رنو وان روغن های اصلی برای ساندرو دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *