فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر جلو بندی مگان

جلوبندی مگان یکی از مهمترین قسمت های آن محسوب می شود. بر همین اساس بهتر است که قبل از بروز هر مشکلی و در صورت لزوم به تعمیر جلوبندی مگان بپردازیم. اگر شما نیز صاحب خودروی مگان هستید با ما همراه باشید تا درباره مشکلات جلوبندی و چگونگی رفع آن بیشتر صحبت کنیم.

اهمیت جلوبندی مگان

جلوبندی در هر خودرویی به قدری مهم است که در صورت بروز کوچکترین مشکلی و عدم رفع آن باعث ایجاد خسارت به قطعات اصلی و مهم جلوبندی می شود! بهتر است برای تعمیر جلوبندی مگان به متخصصان با تجربه و آموزش دیده مراجعه کنید و یا حتما تعمیر خودروی را به تعمیرگاه های تخصصی رنو بسپارید.

 یکی از اساسی ترین نشانه های مشکل در جلوبندی، بالانس نبودن و عدم تنظیم چرخ های جلو می باشد. این مشکل موجب لرزش فرمان می گردد که در صورت بی توجهی خسارات بیشتری را به قطعات اصلی جلوبندی وارد می کند. بنابراین توصیه می شود در اولین فرصت نسبت به بالانس چرخ های جلو اقدام کنید تا از صرف هزینه های دیگر پیشگیری شود.

اجزای اصلی تشکیل دهنده جلوبندی مگان

هزینه تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

نقش بلبرینگ چرخ های جلو در جلوبندی مگان

بلبرینگ چرخ های جلو در خودروی مگان بسیار مهم و حیاتی است. به طوریکه در صورت نقص می تواند خسارات جبران ناپذیری به خودرو وارد کند. اگر از بلبرینگ ها صدایی شنیدید، بدانید که دچار مشکل شده است. اگر با بلیبرینگ معیوب طولانی مدت رانندگی کنید، ممکن است چرخ ها در جا قفل شده و دیگر حرکت نکنند که این موضوع در حال رانندگی بسیار خطرناک است!

نقش میله تعادل در جلوبندی مگان

میله تعادل (Sway Bar) یا موج‌گیر وظیفه حفظ تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن آن را دارد. شکل خاص میله تعادل و اتصال آن به چرخ ها باعث می شود تا خودرو بتواند در سر پیچ ها نیروی رانش را بین هر دو چرخ تقسیم کنند و بدین ترتیب تعادل خود را حفظ کند. میله توسط بوش محکم می شود و در صورت خرابی بوش خودرو دچار لرزش فرمان می شود. بنابراین در هنگام تعمیر جلوبندی مگان میله تعادل را نیز بررسی کنید.

علائم خرابی جلوبندی مگان چیست؟

با کمی دقت به راحتی می توانید به مشکلات جلوبندی مگان پی ببرید. در ادامه برخی از مهمترین نشانه هایی که هشدار می دهد خودروی شما نیاز به تعمیر جلوبندی دارد، بیان می کنیم:

۱- بالانس نبودن چرخ ها اولین علامت مشکل در جلوبندی مگان می باشد.

۲- اگر خودرو در حفظ تعادل دچار مشکل شده و یا فرمان کشیده می شود، حتما برای تعمیر جلوبندی مگان به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید.

۳- یکی دیگر از علائم واضح خرابی جلوبندی مگان، خرابی میل تعادل است. این قطعه نقش مهمی در حفظ تعادل مگان دارد. بنابراین بهتر است که حتما از سلامت آن مطمئن شوید.

۴- همواره به میزان ساییدگی آج لاستیک توجه کنید. عدم ساییدگی یکسان در تمام نقاط لاستیک دلیلی بر خرابی جلوبندی خودروی شما می باشد.

۵- علاوه بر علائم ذکر شده در بالا مصرف غیر طبیعی بنزین، کم شدن قدرت و شتاب خودرو، صداهای غیر طبیعی و عدم حفظ تعادل نشانه های خرابی جلوبندی مگان می باشد.

۶- شنیدن صدای جلو بندی مگان شبیه سوت کشیدن یا تق تق از علائم خرابی جلوبندی مگان است.

۷- تصادف از قسمت جلوی خودرو و تصادف با جسم سخت یا خودروی دیگر

قطعاتی که در خرابی جلوبندی مگان آسیب می بینند!

هزینه تعمیر جلوبندی مگان

برخی از قطعات جلوبندی مگان از اهمیت بیشتری برخوردار هستند به طوری که آسیب آنها باعث پدید آمدن مشکلات بزرگتری می شود. نگهداری از جلو بندی می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت این بخش از خودرو باشد. در ادامه به معرفی و بررسی قطعات جلوبندی مگان که بیشتر آسیب پذیر هستند، می پردازیم.

فنر و کمک فنر

این دو قطعه مهمترین وظیفه را در حفظ تعادل خودرو و حذف تکان ها و لرزش ها در دست اندازهای جاده ای بر عهده دارند. فنر و کمک فنر به بدنه و طبق زیر لاستیک متصل است که با کمک روغن، ضربات وارده را جذب و مهار می کند. اولین علامت خرابی این قطعه، نشتی روغن است. وجود صدای اضافه و عدم حفظ تعادل خودرو در دست اندازها از دیگر علائم خرابی کمک فنرهاست!

توپی سر کمک فنر

توپی سر کمک فنر، قطعه ای است که کمک فنرها و بدنه مگان را به یکدیگر متصل می کند. توپی سر کمک فنر محافظت از خودرو را در برابر ضربات ناگهانی برعهده دارد. علائم خرابی این قطعه شل شدگی مهره های کمک فنر است. تولید صدا از کمک فنرها یکی دیگر از مواردی است که تذکر می دهد تعمیر جلوبندی مگان را به تعویق نیندازید!

میل تعادل

اگر غربیلک فرمان می لرزد، نشان دهنده خرابی میل تعادل است. این قطعه نیروی رانش را بین چرخ های خودرو به طور مساوی تقسیم می کند. بنابراین سعی کنید جلوبندی خودرو دچار آسیب نشود!

سیبک

هر گاه خودروی مگان دچار لقی در فرمان شود، نشان می دهد سیبک در جای خود شل شده است.

بوش رام

در نزدیکی موتور قطعه ای به نام بوش رام قرار دارد که با جذب ضربات ناشی از متصل بودن کابین و رام خودرو را کنترل می کند.

هزینه تعمیر جلوبندی مگان چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه تعمیر جلوبندی مگان می توانید با کارشناسان حرفه ای رنو وان تماس بگیرید. نوسانات نرخ ارز و قیمت قطعات همچنین افزایش دستمزد موجب می شود تا نتوان نرخ مشخصی را برای تعمیر جلوبندی مگان برآورد کرد. بر همین اساس پیشنهاد می شود تا به صورت حضوری تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید و پس از دریافت مشاوره اختصاصی بهترین تصمیم را در خصوص تعمیر جلوبندی خودروی خود اتخاذ کنید.

توصیه می شود در اولین فرصت خودروی خود را برای تعمیر یا عیب یابی به متخصصان رنو وان نشان دهید. در این صورت هزینه کمتری را برای تعمیر جلوبندی مگان پرداخت می کنید. برای اطلاع دقیق از هزینه تعمیر جلوبندی مگان از طریق تلفن‌ های درج شده در همین صفحه با متخصصان ما تماس بگیرید یا به صورت حضوری به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید.

تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر جلوبندی مگان یک کار تخصصی است! جدی بگیرید!

همانطور که گفتیم سیستم جلوبندی مگان یکی از مهمترین قسمت های خودرو می باشد که در هر خودرویی متفاوت است. به همین جهت توصیه می شود برای تعمیر جلوبندی مگان و یا هر خودرویی که دارید حتما به مراکز مجازی که دارای تخصص و تجربه هستند، مراجعه کنید! عیب یابی، تشخیص درست و تعمیر دقیق جلو بندی توسط تعمیرکار بسیار مهم و حساس است. با یک تشخیص درست نقص خودرو می توان هم از آسیب بیشتر پیشگیری کرد و هم هزینه تعمیر موتور مگان را به مقدار قابل توجهی کاهش داد. استفاده از قطعات یدکی فابریک و با کیفیت نیز یکی دیگر از چالش هایی است که باید به آن دقت کنید. اگر بخواهید همه این موارد به خوبی رعایت شود و با خیالی آسوده خودروی خود را به تعمیرکار بسپارید، باید تعمیرگاه مناسب خود را پیدا کنید.

بهترین مرکز تعمیر جلوبندی مگان

رنو وان یکی از بهترین و معتبرترین مراکزی است که می تواند کار تخصصی تعمیر جلو بندی رنو مگان با قطعات اصلی، تعمیر جلو بندی رنو مگان 2000 و 1600 و بسیاری از موارد دیگر را با قیمت مناسب، کیفیت بالا در کمترین زمان انجام دهد.

با اطمینان باز شدن جلو بندی مگان را به تعمیرکاران حرفه ای رنو وان سپرده و نگران تعویض لوازم یدکی مگان (جلوبندی و تعلیق) نباشید. استفاده از دانش و تخصص، بکار بردن قطعا اورجینال و انجام دقیق تعمیرات و سرویس دهی وظیفه مجموعه رنو وان است. همچنین دستمزد و هزینه های تعمیرات مکانیکی و جلو بندی رنو وان بسیار اقتصادی و منصفانه است. یادتان باشد:

رنو وان بهترین مرکز تعمیر جلو بندی مگان در تهران است!

سوالات متداول