تعمیرجلوبندی ساندرور استپ وی

جلوبندی ساندرور استپ وی یکی از مهمترین بخش های خودرو است که برای حفظ تعادل در سرعت های بالا حتما باید بی عیب و نقص باشد. بر همین اساس قبل از رانندگی با سرعت زیاد تعمیر جلوبندی ساندرو استپ وی مساله مهمی است که باید به آن توجه کنید. ضروری است که هر از چند گاهی خودروی رنوی خود را به تعمیرگاه مجاز رنو ببرید و جلوبندی آن را بررسی کنید.

تمام ماشین هایی که دارای چرخ هستند سیستمی به نام تعلیق دارند و ماشین ساندرو هم مانند همه ماشین‌های دیگر دارای این سیستم است. در واقع سیستم تعلیق قسمتی از ماشین به‌ حساب می آید که جلوی انتقال تکان‌ های به وجودآمده از حرکت ماشین بر روی سطوح ناصاف را به اتاق ماشین که سرنشینان در آن قرار دارند می‌گیرد. جلوبندی ساندرو متشکل از قطعاتی مثل سیبک، لاستیک، فنر، بوش و کمک می‌باشد. جلوبندی ساندرو استحکام بسیار بالایی دارد و به آسانی دچار مشکل نخواهد شد.

بررسی جلوبندی استپ وی

در واقع جلوبندی قسمت جلویی و زیرین خودرو می باشد که حفظ تعادل خودرو را بر عهده دارد. کاهش لرزش خودرو در زمان عبور از ناهمواری ها و عدم انتقال تکان ها به داخل کابین وظیفه اصلی جلوبندی می باشد. کمک فنرها برای حفظ تعادل در این قسمت بسیار مهم هستند. آنها با گرفتن ضربه به سلامت قسمت های حیاتی خودرو مانند دیفرانسیل، جعبه فرمان و غیره کمک می کنند.

فرق جلوبندی ساندرو با سیستم تعلیق ساندرو در این می‌ باشد که سیستم تعلیق قسمتی از جلوبندی می‌باشد و در چرخ‌ های عقب هم این سیستم وجود دارد اما جلوبندی فقط قسمت جلوی ماشین مثل اتاق وشاسی را در بر می‌گیرد‌. کار جلوبندی کنترل ماشین در ناهمواری‌ ها است. سیستم جلوبندی ساندرو به خاطر کیفیت بالای ساخت آن در عبور از جاده‌های ناهموار بسیار نرم حرکت می‌کند‌.

اگر تعمیر جلوبندی ساندرو به موقع انجام شود، از چپ کردن خودرو در سرعت های بالا پیشگیری می شود. بنابراین بدانید که بررسی جلوبندی خودرو بسیار مهم و ضروری است.

قطعات جلوبندی ساندرو

مهمترین قطعاتی که جلوبندی ساندرو استپ وی را تشکیل می دهد عبارتند از

مشکلات جلوبندی ساندرو

  1. فرمان ماشین به‌ خاطر تنظیم‌ نبودن چرخ‌ها و فرسوده‌شدن بلبرینگ می‌لرزد
  2. به خاطر مشکل اتصالات، فرمان ماشین به یک طرف کشیده‌می‌شود
  3. به علت سست بودن میله تعادل ماشین حرکت درستی ندارد
  4. در زمان گذشتن از موانع صداهای آزار دهنده به گوش میرسد

علایم خرابی جلوبندی ساندرو

اگر بیشتر مواقع در جاده های ناهموار رانندگی می کنید، جلوبندی خودروی شما بیشتر دچار آسیب می شود!! در صورت خرابی جلوبندی ساندرو صداهای مختلف در داخل کابین شنیده می شود و تعادل خودرو در سرعت های بالا و پیچ های تند به راحتی از بین می رود. کشیده شدن فرمان به یک سمتو یا لاستیک سایی نیز از علائم واضح دیگری است که نشان نم یدهد باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر جلوبندی استپ وی اقدام کنید. احساس لرزش های شدید در داخل کابین به دلیل فرسودگی قطعات جلوبندی است که باید در اولین فرصت آنها را تعویض کنید.

جلوبندی ساندرو می‌تواند به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. اگر احساس کردید در حرکت ماشین مشکلاتی به وجود آمده‌ است و در هنگام رانندگی احساس گیج‌ زدن ماشین را داشتید باید به سالم بودن جلوبندی آن شک‌ کنید! در اینجا به چند مورد از دلایل خرابی جلوبندی ساندرو اشاره می‌کنیم.

خرابی دیسک 

یکی از دلایل خرابی جلوبندی دیسک‌ های ترمز می‌باشند. احساس لرزش در هنگام ترمززدن است و بیانگر مشکل در دیسک ترمز و نشان دهنده خروج از وضعیت استاندارد می‌باشد‌. این لرزش‌ ها روی جلوبندی اثر کرده و باعث خرابی آن می‌شود.

خرابی سیبک

از دیگر علت‌های خرابی جلوبندی ساندرو مشکل سیبک می‌باشد. زمانی که سیبک‌ها مستهلک می‌شوند و در محلی که قرار دارند کار خود را درست انجام نمی‌دهند باعث ایجاد نقص در سیستم جلوبندی خواهند شد. حرکت سیبک‌ها به صورت عمودی نیست. در صورت نقص در سیبک هنگام‌گرفتن فرمان، ماشین شروع به لرزش‌ کرده و در نتیجه باعث‌ خرابی جلوبندی‌ می‌شود.

ساییدگی لاستیک

لاستیک‌های خودرو نقش مهمی در سالم بودن جلوبندی ساندرو دارند. هنگامی که لاستیک‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم اولین چیز توجه به باد آنها و دیگری اندازه گیری آج لاستیک است. ساییدگی لاستیک‌ها مشکلات زیادی برای جلوبندی ساندرو به وجود می‌آورد. لاستیک‌های جلوی ماشین نقش اصلی را در این امر ایفا می‌کنند. اندازه‌های متغیر آج لاستیک هم می‌تواند یکی دیگر از دلایل خرابی جلوبندی باشد.

سست بودن میل تعادل

وظیفه میل تعادل توزیع نیروی گشتاور و نگه داشتن تعادل خودرو می‌باشد. در واقع میل تعادل مانع به یک طرف کشیده‌شدن ماشین در پیچ و خم‌ ها می‌شود. در صورتی که بوش‌ های نگهدارنده میل تعادل دچار مشکل شوند فرمان می‌زند و این باعث آسیب به جلوبندی ساندرو می‌شود.

خرابی کمک فنر

کمک فنر یکی از اجزای مهم ماشین است که وظیفه آن کنترل ضربه‌ها در جاده است. ایجاد نقص در کمک فنر باعث به‌وجود‌آمدن لرزش‌های شدید در ماشین خواهد‌ شد و بر روی جلوبندی ساندرو تاثیر زیادی می‌گذارد.

میزان نبودن چرخ ها

میزان نبودن چرخ‌ها باعث لرزیدن فرمان ماشین خواهد شد و مشکلات دیگری برای ماشین ایجاد می‌کند.

اصول تعمیر جلوبندی ساندرو

جلوبندی رنو ساندرو استپ وی یکی از محکم ترین جلوبندی در خودروها می باشد. لذا اگر جلوبندی خودوی شما دچار آسیب شده، نشان دهنده تصادف و یا عبور از جاده های ناهمواره همراه با ضربه های شدیدی می باشد.

در این صورت توصیه می شود به تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه کنید و هر چه زودتر جلوبندی خودرو را توسط تعمیرکاران ماهر تعمیر کنید. استفاده از قطعات اصلی و اورجینال طول عمر قطعات را افزایش می دهد و دیگر نیازی به مراجعه مکرر به تعمیرگاه ندارید. تعویض سریع قطعات معیوب اصل مهمی در تعمیر جلوبندی استپ وی می باشد.

دلایل آسیب دیدگی جلوبندی ساندرو استپ وی

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود عواملی هستند که باعث آسیب دیدگی جلوبندی شما می شوند

حرکات غیرمعمول کابین در دست اندازها

هرگاه جلوبندی خودرو دچار نقص شده‌باشد تکان های زیادی در هنگام عبور از ناهمواری‌ها به کابین ماشین انتقال می‌یابد و سرنشینان خودرو کاملا آن را حس می‌کنند.

بهم خوردن کنترل فرمان در پیچ جاده

جلوبندی وظیفه متعادل نگه داشتن ماشین در پیچ‌ها را به عهده دارد. هرگاه در سیستم تعلیق دچاراختلال شود تعادل ماشین در پیچ‌ها ی جاده از بین می‌رود و هنگام پیچیدن نمی‌توانید فرمان را به نرمی بچرخانید. در صورتی که مشکل از میل موج گیر باشد ممکن است ماشین در پیچ جاده در سرعت زیاد واژگون شود چون چرخ‌های ماشین از تعادل خارج شده و نمی‌توانند هماهنگ کار کنند.

لرزش فرمان

میزان نبودن چرخ و نقص در سیبک باعث می‌شود فرمان در سرعت بالا بلرزد. لرزش فرمان نشان دهنده خرابی جلوبندی ساندرو می‌باشد.

انحراف ماشین (کشیده شدن فرمان)

اساسی ‌ترین عملکرد سیستم تعلیق حفظ تعادل خودرو می‌باشد. در صورت از بین رفتن تعادل در هنگام رانندگی ماشین به دو طرف کشیده می‌شود و نمی‌توانید آن را کنترل کنید. این ناهماهنگی نشان دهنده مشکل در سیستم جلوبندی است.

اگر در هنگام رها کردن فرمان، به یک سمت کشیده می شود، حتما به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید. عدم تنظیم باد لاستیک ها نیز می تواند دلیلی بر این موضوع باشد اما بهر است احتیاط لازم را به خرج دهید.

شنیدن صداهای عجیب، کم شدن قدرت و شتاب خودرو، افزایش ناگهانی مصرف بنزین و لرزش کابین از علائم خرابی جلوبندی می باشد. با تعمیر به موقع خودور از آسیب به سایر قطعات خودرو پیشگیری می کنید. در نتیجه در هزینه تعمیرات صرفه جویی می شود. 

از بین رفتن آج لاستیک ها

بلندی آج و کیفیت آن در کارکرد سیستم تعلیق بسیار موثر است. تفاوت در آج چرخ‌ها باعث صدمه به غر بیلک شده و در خرابی سیستم جلوبندی ساندرو تاثیر زیادی دارد.

ایجاد صداهای ناهنجاردر دست انداز

یکی دیگر از علائم خرابی جلوبندی ساندرو صداهای آزار دهنده در ناهمواری‌های جاده می‌باشد. در صورت شنیدن صداهای ناهنجار از ناحیه جلوی ماشین حتما ماشین خود را به یک تعمیر کار نشان دهید زیرا شل شدن سیبک ویا بوش در تولید این صداها تاثیر زیادی دارد.

اقدامات ضروری برای تعمیر جلوبندی ساندرو

جلوبندی ساندرو بسیار محکم است وبه آسانی دچار آسیب نمی‌شود. در صورت مشکل در جلوبندی ماشین حتما هر چه سریع‌تر به تعمیرگاهی مجرب مراجعه کنید زیرا سهل انگاری در این امر باعث لرزش اتاق ماشین می‌شود. هنگام بررسی جلوبندی ماشین میزان بودن چرخ‌های جلو هم چک می‌شود. همچنین سلامت میل تعادل هم بررسی خواهد شد.

تعمیر کدام قطعات جلوبندی ساندرو استپ وی حیاتی است؟

اگر وقت یا بودجه کافی برای تعمیر اساسی جلوبندی ساندرو استپ وی ندارید، بهتر است ابتدا مهمترین قطعات آن را تعمیر کنید تا از بروز هزینه های بیشتر جلوگیری شود. برخی از مهمترین قطعات جلوبندی این خودرو که تعیرشان باید در اولویت باشد، عبارتند از:

بلبرینگ چرخ‌ها

یکی از مهمترین قسمت هایی است که باید در وهله اول بررسی گردد. این قطعه در خودروی استپ وی بسیار با کیفیت است و به این آسانی دچار خرابی نمی شود مگر این که ضربه سنگینی خورده باشد و یا در چاله افتاده باشد. در صورت آسیب هر چه سریعتر تعویض شود.

بالانس چرخ های جلو

این نکته نیز از موار مهم و ضروری در تعمیر جلوبندی استپ وی می باشد. عدم بالانس چرخ های جلو موجب لرزش فرمان و ر نهایت خرابی جلوبندی می شود.

میل تعادل

اگر وقت یا بودجه کافی برای تعمیر اساسی جلوبندی ساندرو استپ وی ندارید، بهتر است ابتدا مهمترین قطعات آن را تعمیر کنید تا از بروز هزینه های بیشتر جلوگیری شود. برخی از مهمترین قطعات جلوبندی این خودرو که تعیرشان باید در اولویت باشد، عبارتند از:

هزینه تعمیر کامل جلوبندی ساندرو استپ وی

اگر خودروی شما استپ وی است،‌خیال تان از جلوبندی آن آسوده باشد. تنها در مواقعی جلوبندی این خودرو دچار آسیب می شود که در جاده ای ناهموار بی احتیاط رانندگیکرده باشید و یا خودرو دچار ضربه سنگین شده باشد. در غیر این صورت به این زودی ها نیاز به تعمیر جلوبندی استپ وی ندارید. اما اگر قصد تعمیر رنو ساندرو استپ وی را دارید، برای استعلام قیمت ها و لیست خدمات با کارشناسان تعمیرگاه تخصصی رنو وان تماس بگیرید.

علاوه بر قیمت های اعلام شده از سوی اتحادیه هزینه دستمزد و اجرت تعمیر نیز مطرح می باشد که بهتر است در این باره از کارشناسان سوال کنید.

بهترین تعمیرگاه تخصصی جلوبندی استپ وی

اگر قصد انجام تعمیر جلوبندی و یا هرگونه بررسی خودروی رنو را دارید به تعمیرگاه تخصصی و با تجربه رنو وان مراجعه کنید. این مرکز با دارا بودن کادری متخصص و ماهر می تواند تمامی مشکلات خودروی شما ربر با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برطرف کند .رنو وان با تعمیر جلوبندی استپ وی با قطعات اورجینال در خدمت هموطنان می باشد.