فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیرگاه های بسیاری وجود دارند که متخصصان باتجربه و تجهیزات مدرن برای رسیدگی به گیربکس خودرو دارند. شما می توانید به راحتی به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید و نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 اقدام کنید. در این مقاله اطلاعات لازم در مورد گیربکس اتوماتیک هایما را در اختیارتان قرا می دهیم تا آگاهی کاملی نسبت به این ماشین داشته‌باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5

اگر شما ماشینتان دنده اتومات می باشد، باید بدانید که تعمیر گیربکس های اتوماتیک با گیربکس های دستی کاملا فرق می کند. در گیربکس های دستی برای تعمیر یا تعویض دنده، آن را به صورت ستی انجام میدهند. در گیربکس های اتوماتیک این عمل را سیستم کامپیوتری گیربکس اتوماتیک انجام می دهد. گیربکس های اتوماتیک پیچیدگی بیشتری نسبت به گیربکس های معمولی دارند. از این رو در صورت خرابی حتمابه تعمیرگاه های تخصصی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 اقدام کنید.

هزینه تعمیر گیربکس هایما s5 اتومات

یکی از سوالاتی که خیلی ها می خاهند جواب آن را بدانند هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 می باشد. در حقیقت هزینه این خودرو به عامل زیادی بستگی دارد. اگر خودرو دچار مشکل جدی ای شده‌باشد و گیربکس را کامل در بیارورند، هزینه آن زیاد خواهد بود. اگر تعویض قطعاتی که انجام می شود ناچیز باشد در این صورت هزینه شما کم می باشد. برای دانستن هزینه حتما به یک تعمیراتی زنگ بزنید و بپرسید.

تعمیر تخصصی گیربکس هایما s5 اتوماتیک

خودرو هایما برای اولین بار در سال 1396 در بازار ایران عرضه شد. این خودرو امکانات فوق العاده ای دارد اما بیشترین مشکلی که باعث نارضایتی خریداران آن شده‌است خرابی زود هنگام گیربکس می باشد. به دلیل سیستم های جدید که در این ماشین نصب و ابزارهایی که برای افزایش سرعت در هایما کار گذاشته‌شده‌است، نیاز به تعمیرات توسط متخصصین دارد. افراد مبتدی نمی توانند به درستی ماشین را تعمیر کنند چرا که سیستم هایما پیچیدگی های خودش را دارد. از این رو بهتر است به سراغ نمایندگی های تخصصی بروید که افراد باتجربه و با دانش بالا نسبت به تعمیر خودرویتان اقدامات لازم را به عمل آورند.

ریپ زدن گیربکس اتوماتیک هایما s5

همانطور که میدانید گیربکس خودرو اهمیت بالایی دارد چراکه با خراب شدن آن، در به حرکت درآوردن خودرو دچار مشکل می شوید. یکی از مشکلات رایجی که دارندگان خودروهای اتومات با آن دسته پنجه نرم می کنند ریپ زدن آن می باشد. لرزش های غیرعادی که همراه با نوسان در دور موتور خودرو همراه می باشد، ریپ زدن می گویند.

از دلایل عمده ریپ زدن خودرو، می تواند کثیف بودن شمع، مشکل در سیستم سوخت رسانی، عدم تنظیم موتور، مشکل در سیلندرها و غیره باشد. هرکدام از این موارد نیازمند یک متخصص می باشد که مشکل را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند. دو دلیل شایع ای که بسیاری از دارندگان اتومات هایما با آن مواجه هستند را برایتان شرح میدهیم.

لرزش گیربکس اتوماتیک

زمانی که گیربکس خودرو لرزش از خود نشان‌ داد، این از علائم ریپ زدن‌گیربکس می باشد. از دلایلی که باعث این عمل در خودرو می شود خرابی توربین ها می باشد. توربین واسط میان موتور و گیربکس می باشد. به خوبی کارنکردن توربین لرش هایی را در خودرو ایجاد می کند.

صدای دنده عقب گیربکس اتوماتیک

زمانی که ماشین را به حالت دنده عقب تغییردادید و از خودرو صدای غیرعادی ای احساس کردید بدانید که گیربکس مشکل پیدا کرده‌است. این مشکل علت های متفاوتی دارد. از جمله ممکن است دنده هرزگرد با دیگر دنده ها برخورد کند و صدا ایجاد کند. یا ممکن است در صورت کم بودن روغن گیربکس اتوماتیک این مشکل به وجود بیاید. چراکه کم بودن روغن در سیستم خنک سازی قطعات داخلی مشکل ایجاد می کند و باعث بالا رفتن دما می شود. این افزایش دما صداهایی را در خودرو ایجاد می کند.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هایما s5

تعمیرگاه های بیشماری در سراسر کشور وجود دارد. بهترین تعمیرگاه همیشه بهترین خدمات را ارائه می دهد به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال همچین تعمیرگاه هایی می گردند. برای گرفتن‌خدمات متناسب با آن چیزی که مدنظرتان می باشد سعی کنید به نمایندگی ها یا تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه کنید که مورد اعتمادتان می باشند.

ایرادات شایع گیربکس اتوماتیک هایما s5

گیربکس هایما دارای ایراداتی می باشد که ما به چند نمونه از آن ها اشراه می کنیم.

زوزه کشیدن گیربکس‌‌‌‌

گیربکس ممکن است به علت های گوناگونی مانند کم شدن روغن گیربکس یا فرسودگی بلبرینگ ها صدای زوزوه از خود تولید کند. هر زمانی که این صدا را از داخل کابین ماشین شنیدید حتما برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S5 اقدام کنید.

گاز هرز خوردن گیربکس

این عمل زمانی صورت می گیرد که روغن گیربکس به طور مناسب به پشت کاسه کلاچ ها نرسد. در این زمان کلاچ ها فرسوده‌و خراب می شوند که نیاز به بازبینی پیدا می کند.

تقه زدن گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک

یکی از دلیل های عمده که باعث تقه زدن‌ماشین می شود، وجود مشکل در سیستم برق می باشد. از علت های دیگر این مسئله خرابی یا پارگی در دسته موتور گیربکس می باشد.

شنیدن صدای وزوز از گیربکس

این مشکل احتمالا از بخش یاتاقان خودرو می باشد که چرخ دنده های آن دچار خرابی شده‌اند.در این مواقع جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 اقدام کنید.

تاخیر در عملکرد گیربکس

خودرو های اتوماتیک به گونه ای طراحی شده‌اند که در کمترین وقت ممکن تعویض دنده صورت پذیرد. اگر این عمل با تاخیر انجام شود احتمالا مشکل از نشتی روغن گیربکس می باشد.

کم شدن قدرت خودرو

در خودروهای دنده اتوماتیک هایما s5 اگر میزان روغن گیربکس کم شود بنابر هر دلیل مثل نشتی، ما کاهش قدرت خودرو را شاهد خواهیم بود. در این زمان حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید.

روشن شدن چراغ چک موتور

زمانی که در گیربکس های اتوماتیک مشکلی وجود داشته‌باشد، چراغ چک موتور روشن می شود.

سروصدای خودرو در حالت خلاص

زمانی که خودرویتان را در حالت خلاص قراردادید صداهای عجیبی شنیدید احتمالا مشکل از روغن گیربکس می باشد. در این مواقع روغن گیربکس یا سطح آن کاهش پیدا کرده‌یا کثیف شده‌که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. حتی ممکن است مشکل از جای دیگری مانند بلبرینگ ها، زنجیر دنده و یا دنده ها باشد که باید به تعمیرگاه رنو مراجعه یا با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ و نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 اقدام کنید.

مکث

زمانی که دنده هایما را عوض می کنید و مکثی در آن احساس کردید، مشکل از کلاچ می باشد. احتمالا گیربکس مشکل دارد و باید حتما یک تعمیرکار تخصصی آن را بررسی کند.

نشتی روغن گیربکس

نشتی روغن گیربکس خسارت های جبران ناپذیری را به گیربکس ئارد می کن که شما مجبور می شوید آن را تعویض کنید. پس زمانی که رنگ قرمز یا قرمز تیره از زیر خودرویتان مشاهده کردید حتما برای بازرسی به تعمیرگاه بروید.

احساس بوی سوختگی از روغن گیربکس

بوی سوختگی زمانی در خودرویتان احساس می شود که روغن گیربکس کاهش پیدا کرده باشد. با کاهش پیدا کردن روغن، گیربکس بیش از حد داغ شده‌و سیستم انتقال قدرت هایما به خوبی کار نخواهد کرد.

چه مواردی باعث خرابی گیربکس اتماتیک هایما s5 می شود؟

  • در جعبه دنده خودرو لرزش ایجاد می شود.
  • گیربکس اتومبیل درگیر نمی شود یا حرکت نمی کند.
  • زمانی که ماشین را در حالت خلاص قرار می دهید، صداهای بدی از بخش گیربکس احساس می شود.
  • بویی مانند سوختگی را از گیربکس ماشین احساس می کنید.
  • دنده اتومات به صورت خودکار از جای خود خارج می شود.
  • امکان نشتی روغن گیربکس وجود دارد.
  • چراغ اخطار موتور روشن می شود.

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک هایما s5

یکی از علت هایی که رانندگان هایما s5 را جهت تعمیر گیربکس اتومات به تعمیرگاه رنو می آورند، خراب شدن گیربکس اتوماتیک آن می باشد. اما خراب شدن آن علت های متفاوتی دارد که ما به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

تغییر وضعیت دنده به حالت N پشت چراغ‌ قرمز

در این باره تغییر نظرهای متفاوتی وجود دارد اما به صورت معمول بهتر است که وقتی پشت چراغ قرمز قرار میگیرید، دنده را در حالت خلاص قرار ندهید. این عمل در دراز مدت باعث می شود که استهلاک گیربکس اتوماتیک بیشتر شود. در حالت کلی این استهلاک کم می باشد که تغییر دنده از حالت D به N آن را در دراز مدت افزایش می دهد.

گاز دادن درجا قبل از قرار دادن دنده در حالت D

بیشتر افراد این کار را پشت فرمان خودروهای اتوماتیک انجام می دهند اما باید توجه داشته باشید که این عمل به ضرر خودرو می باشد. این کار موجب اصطکاک بیشتر قطعات خودرو می شود که خرابی گیربکس را شاهد خواهیم بود.

خلاص کردن دنده در سرازیری

بسیاری از افراد در هنگام سرازیری دنده را در حالت خلاص قرار می دهند با این تفکر که مصرف سوخت و اصطکاک گیربکس کاهش پیدا کند. این کار نتیجه عکس برای خودرو دارد. خلاص کردن دنده در روان کاری قطعات گیربکس اشکال ایجاد می کند که به مرور زمان سبب فرسودگی گیربکس و خرابی آن می شود.

تغییر حالت دنده برخودروی در حال حرکت

با این عمل شما به گیربکس آسیب می رسانید و باعث می شوید که قطعات گیربکس تغییرات سریع را تحمل کنند. این عمل در طولانی مدت آسیب های زیادی را به گیربکس وارد می کند. منظور از تغییرحالت دنده، در وضعیت های درایو، پارک و خلاص می باشد.

قرار دادن دنده در حالت P قبل از توقف کامل

یک پین قفل کننده داخل دنده متصل به شفت خروجی گیربکس قرار گیرد که شما با قرار دادن دنده در حالت P قبل از توقت باعث می شوید که این پین بشکند. هیچ وقت سعی نکنید این ار را انجام دهید. اول توقف کامل داشته باشید و بعد دنده را در حالت P قرار دهید.

شیوه توقف نادرست در سطوح شیبدار

زمانی که می خواهید در سطح شیب دار توقف کنید ابتدا ترمز دستی را بکشید و در ادامه دنده را در حالت P قرار دهید. انجام ندادن این کار فشار زیادی بر گیربکس وارد می کند.

گیربکس هایما s5 اتومات چند دنده است

نوع گیربکس هایما 6 سرعته, CVT می باشد که جعبه دنده آن بصورت دستی و تعداد دنده آن 5 تا است.

قیمت گیربکس هایما s5 اتومات

با توجه به نوسانات اقتصادی نمی توان قیمت مشخصی از گیربکس بیان کرد. اما به صورت حدودی و با توجه به قیمت بازار شما از 17 میلیون را در نظر داشته‌باشید.

ارور گیربکس اتومات هایما s5

گیربکس وظیفه ی انتقال قدرت را برعهده دارد. هر گونه مشکلی که در این جریان اتفاق بیافتد خودرو را از حرکت باز می دارد. اگر متوجه شدید که خودرویتان ارور می دهد یا هر گونه مشکلی در گیربکس آن وجود دارد سریعا به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید و نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 اقدام کنید. (شماره تلفن تعمیرگاه رنو ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

مشکلات گیربکس اتوماتیک هایما s5

بیشترین مشکلی که در این خودرو وجود دارد، لرزش در موتور و گیربکس در هنگام به حرکت دراوردن آن می باشد. این لرزش در دراز مدت گیربکس ctv هایما را دچار مشکل و نیاز به تعمیرپیدا می کند.

تقه زدن و یا ضربه خوردن گیربکس نیز از مشکلات دیگر این خودرو می باشد. از معمول ترین ایراد خودرو هایما می توان به مشکلات برقی مانند خرابی کامپیوتر یا ECU  گیربکس، خرابی شیربرقی، خرابی ساعتی گیربکس و مشکلات روغن و فیلتر روغن اشاره کرد. همه ی این خرابی ها منجر به صدماتی به گیربکس می شوند که نیاز به تعمیر پیدا می کند. از عوامل دیگری که به شما از وجود مشکل در هایما هشدار می دهد، کم شدن قدرت حرکت خودرو می باشد. زمانی که روغن گیربکس نشتی داشته باشد یا بنابر هر دلیلی کم شود این مشکل به وجود می آید.

معایب گیربکس اتوماتیک هایما s5

معایبی در گیربکس این خودرو وجود دارد که نارضایتی صاحبان آن را به همراه داشه‌است از این رو ما چند نمونه آن را نام می بریم.

علت تقه زدن گیربکس اتومات اتومات هایما s5 چیست؟

این عمل زمانی صورت می گیرد که شما به صورت پی درپی و نامناسب تعویض دنده از ۱ به ۲ و یا از ۲ به ۳ را انجام دهید. ECU گیربکس اطلاعات لازم را از پدال گاز و نحوه گاز دادن راننده دریافت می کند و فرمان تعویض دنده ها را به شیرهای برقی و سایر قطعات ارسال می کند. زمانی که راننده این پدال گاز را به نادرستی فشار دهد، ECU تحلیل درستی از نوع گاز دادن راننده نخواهد داشت و در نتیجه فرمان تعویض دنده ها به خوبی انجام نمیگیرد.

گاز هرزخوردن گیربکس در حالت D

زمانی که خودرو در حالت D باشد و به اندازه ای که گاز هدر می دهد راه نرود می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. از جمله گرفتگی در روغن فیلتر، ل زبین رفتن باند یا کلاچ گیربکس، ظاهر شدن آلارم چشمک زن S&* (اسنو و اسپرت) و قرار گرفتن خودرو در دنده اضطراری (دنده ۳) و عدم تعویض دنده، روشن شدن این آلارم نشانه ای از وجود خطا در گیربکس اتوماتیک می باشد.

عدم تغییر وضعیت دنده با جابجایی دسته دنده اتوماتیک

در زمانی که راننده لیور را در وضعیت D قرار دهد ولی نمایشگر دنده و گیربکس فرمان را اجرا نکند، نشان دهنده این است که سلکتور گیربکس با آب تماس پیدا کرده‌است. از دلایل دیگر آن کثیف شدن چند پین از سلکتور یا همان سوئیچ چند منظوره گیربکس می باشد.

چرا از گیربکس هایما s5 ایراد می گیرند؟

زمانی که این خودرو در بازار ایران عرضه شد به دلیل بدنه ی مقاوم و فضای عالی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت. با این حال گیربکس آن مشکلات فراوانی برای خریداران آن ایجاد کرد. به همین دلیل ایراداتی از این ماشین گرفته‌شدکه بعد ها با تولید مدل بالاتر آن این مشکلات برطرف شد.

چگونه از گیربکس اتوماتیک هایما s5 محافظت کنیم؟

انجام بسیاری از کارها باعث می شود که گیربکس اتوماتیک هایما خیلی زود خراب نشود و قدرت خود را از دست ندهد. در زیر به چند نمونه از آن اشاره می کنیم که شما با رعایت کردن آن ها از گیربکس خودرویتان محافظت می کنید.

انجام سرویس‌های دوره‌ای

همیشه حواستان به چک آپ خودرو باشد. درست است که هزینه ی تعمیرات خودروهای اتوماتیک بیشتر از خودروهای معمولی است ولی سرویس های دوره ای را عقب نیندازید. هر چند وقت نزد کارشناس مربوطه ببرید تا چک شود.

تعویض به موقع روغن گیربکس و فیلتر آن

یکی از مشکلات رایج در این خودروها روغن ترمز و فیلتر آن می باشد. هرچند وقت نسبت به تعویض روغن گیربکس و فیلتر آن اقدام کنید. در سرویس گیربکس هایما تنها تعویض روغن کافی نیست. در هایما کارتل گیربکس را نیز باز می کنند و فیلتر آن را می شویند وتعویض می کنند. معمولا زمان تعویض آن پس ازطی کردن ۲۰۰۰۰ کیلومتر تا ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر می باشد. اما بیشترین عاملی که در خرابی گیربکس تاثیر دارد، ترافیک سنگین در شهرها می باشد که سبب گرمای بیش از حد آن و در نهایت آسیب به روغن ترمز می شود.

بررسی تخصصی گیربکس هایما s5 چیست؟

گیربکس از جمله قطعه هایی می باشد که در ماشین های مختلف متفاوت است و نیاز به تعمیرات اساسی و تخصصی دارد. از این رو نمی توان به هر تعمیرکاری تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s5 را سپرد. برای تعمیر تخصصی حتما به نمایندگی مجاز رنو وان یا تعمیرگاه تخصصی رنو (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) مراجعه کنید. با توجه به اینکه این خوردو جدید نیز می باشد، تعمیرکاران باتجربه کمتری نیز پیدا می شوند. شما می توانید به تعمیرکارانی که زیر نظر نمایندگی ها کار میکنند اعتماد کنید و خودروی خود را به آنان بسپارید.

گیربکس هایما s5 اتوماتیک ساخت کجاست؟

این گیربکس ساخت کشور چین می باشد.