تعمیر موتور استپ وی

خودروی رنو ساندرو استپ وی نوع ارتقا یافته ساندرو می باشد که بر مبنای ال نود ساخه شده است. این دو خودور از بسیاری جهات شبیه یکدیگر هستند. پس اگر شما نیز صاحب خودوری ساندور استپ وی هستید باید بدانید که موتور این خودور یکی از مهمترین قطعات فنی آن می باشد که باید در نگهداری و حفظ سلامت آن کوشا باشید. تعمیر موتور استپ وی به عنوان چالش برانگیرترین مقوله می تواند دغدغه خیلی از صاحبان این خودرو باشد. در ادامه دراین باره بیشتر صحبت خواهیم نمود.

مشخصات فنی موتور استپ وی

خودروهای ساندرو، ساخت شرکت رنو دارای موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه با تنفس طبیعی هستند که  ۱۰۵ اسب بخار قدرت و نیرو تولید می کنند. این مقدار با وزن خودرو متناسب است.  اما به صورت کلی خودرو ساندرو دارای موتوری قوی و مقاوم است که به این زودی ها دچار مشکل نمی شود مگر این که در نگهداری از آن سهل انگاری شود!

چرا موتور مهمترین بخش استپ وی است؟

در تمامی خودروها موتور، مهمترین قطعه است! سلامت این قطعه می تواند به افزایش طول عمر خودروی شما منجر شود و رانندگی با‌ آن را لذت بخش کند. بنابراین لازم و ضروری است در صورت لزوم تعمیر موتور استپ وی را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید. با داشتن موتوری سالم در یک خودرو دیگر نگران خرابی ناگهانی آن در طول جاده نیستید و خودرو از قدرت و شتاب لازم برای یک رانندگی بی نقص برخوردار است.

چرا تعمیر موتور استپ وی مهم است؟

موتور هر خودرویی حکم قلب آن خودرو را دارد. زمانی که موتور دچار مشکل و یا نقص فنی شود، دیگر نمی توان خودرو را به حرکت در آورد. بنابراین لازم است اطلاعات خود را در چگونگی نگهداری و تعمیرات آن بالا ببرید و در مواقع لازم آنها را به کار گیرید.

اگر با نشانه های خرابی موتور استپ وی روبرو شدید، قبل از این که خسارات بیشتری به موتور وارد کنید، هر چه سریعتر آن را به مراکز تعمیرگاهی مجاز و متخصص ببرید. انجام سرویس دوره ای استپ وی در حفظ سلامت موتور و سایر قطعات این خودروی کم هزینه بسیار تاثیرگذار است. بر همین مبنا سعی کنید در مسافت های مشخص شده حتما نسبت به انجام آن اقدام کنید.

مراحل تعمیر موتور ساندرو

تعمیر موتور ساندرو استپ وی یکی از حساس ترین مراحلی است که باید یک تعمیرکار حرفه ای آن را انجام  دهد. موتور پیچیده و حساس استپ وی و همچنین اهمیت آن باعث می شود تا خودروی خود را به دست هر تعمیرکاری نسپارید. تعمیرگاه های تخصصی رنو یکی از بهترین مراکزی هستند که می توانید با خیالی آسوده ماشین خود را برای تعمیر موتور و سایر خدمات به آن ها بسپارید. در ادامه مراحل تعمیر موتور استپ وی را بیان می کنیم:

خرابی موتور - مرحله اول تعمیر موتور استپ وی

در وهله اول باید خرابی موتور، توسط تعمیر کار بررسی شود و در صورت نیاز به تعمیر اساسی موتور استپ وی آن را از بدنه خودرو جدا کنند. اگر تعمیرکار متوجه خرابی سرسیلندرها شود بهتر است آن را نیز باز کند.

سرسیلندر - مرحله دوم از تعمیر موتور

در مرحله دوم باید سر سیلندرهای استپ وی تعمیر شود و بعد از آن یاتاقان بررسی شود. معمولا علت اکثر خرابی موتور استپ وی، خرابی یاتاق است که بر اثر نرسیدن روغن موتور به اجزای آن است!

پیستون ها بررسی شوند!

در مرحله بعدی پیستون، شاتون و سایر اجزای آنها بررسی می شود و در صورت خرابی برای تعمیر آن اقدام می شود.

بررسی پمپ

بررسی پمپ ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در این مرحله صورت بگیرد. بررسی فیلتر روغن و میزان و کیفیت روغن موتو نیز در مراحل بعدی انجام می شود که مهم است. توجه به نکات نگهداری خودرو می تواند هزینه تعمیر موتور ساندرو را به مقدار زیادی کاهش دهد.

اتصال دوباره موتور - مرحله آخر!

بعد از طی تمامی مراحل و انجام تعمیرات لازمه موتور مجددا به بدنه متصل می شودو بعد از تست نهایی هزینه تعمیر موتور استپ وی محاسبه و توسط صاحب خودرو پرداخت می شود. برای استعلام هزینه و قیمت تعمیر موتور استپ وی می توانید با کارشناسان رنو وان تماس بگیرید.

رنو وان به عنوان بهترین تعمیرگاه تخصصی رنو در تهران با دارا بودن ۲۰ سال سابقه مفید و داشتن افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه ای بهترین خدمات را ارائه می دهد.

تعویض روغن موتور استپ وی، مهم و حیاتی!

ممکن است تصور کنید تعویض روغن موتور چندان اهمیتی ندارد. اما باید بدانید که هر چه روغن موتور تازه تر باشد و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، موتور روان تر کار می کند. رسیدن روغن موتور به تمامی اجزای موتور نیز بسیار مهم است.

در خودروی ساندرو استپ وی هر ۷ هزار کیلومتر می توانید روغن موتور را تعویض کنبد که بهتر است این کار را هر ۵ هزار کیلومتری انجام دهید. در صورت عدم تعویض به موقع روغن موتور دچار چسبندگی شده و کیفیت خود را از دست می دهد. این کار موجب رسوب روغن در اجزا و قطعات موتور شده و به مرور عملکرد و قدرت موتور را کاهش می دهد.

استفاده از روغن با کیفیت و استاندارد در کارایی بهتر موتور موثر است. استفادهاز روغن مرغوب موجب حفظ سلامت سرسیلندرها نیزمی گردد. بنابراین برای تعویض روغن موتور استپ وی در زمان های لازم به تعمیرگاه های مجاز رنو مراجعه کنید تا بهترین و مناسب ترین روغن موتور را استفاده کنند.

چه عواملی باعث خرابی موتور ساندرو می شود؟

هریک از این عوامل می تواند موجب خرابی موتور ساندرو استپ وی شود. بنابراین با توجه به علائم یاد شده در حفظ سلامت موتور خودرو کوشا باشید.

بهترین تعمیرگاه تخصصی استپ وی اینجاست!!!

آشنایی با اهمیت تعمیر موتور استپ وی و مراحل آن می تواند لزوم مراجعه به تعمیرگاه تخصصی رنو را برای شما روشن کند. شما نمی توانید خودروی ساندروی خود را جهت تعمیر به هر تعمیرگاهی بسپارید!

اطلاع از مشخصات موتور و استفاده از اجزا و قطعات با کیفیت و استاندارد مقوله مهمی است که نمی توان آسوده از کنار آن عبور کرد. بر همین اساس لازم است که خودروی را برای انجام سرویس دوره ای و یا تعمیرات به تعمیرگاه معتبر و قابل اطمینان بسپارید.

تعمیرگاه تخصصی رنو وان با استفاده از کادری متخصص، متعهد و دلسوز  بهترین گزینه برای تعمیر موتور استپ وی شماست. به کار بردن قطعات اورجینال، مهارت کافی در تعمیرات و تعویض قطعات، قیمت مناسب و به صرفه، تعهد و احساس مسولیت کارکنان از خصوصویات بارز رنو وان است. تنها کافیست یا کارشناسان رنووان تماس بگیرید و نگران قیمت و اجرت تعمیر موتور استپ وی نباشید. ما در کنار شما هستیم تا با رنو وان نامبر وان رانندگی کنید.