فهرست مطالب

هزینه تعمیر گیربکس مگان
تعمیر گیربکس مگان

تعمیر گیربکس مگان

مگان خودرویی ساخت شرکت رنو در ایران است که در دو نوع گیربکس اتوماتیک و دنده ای در بازار عرضه شد. در حال حاضر این خودروی پرطرفدار در مدل های 1600 و 2000 موجود می باشد. با این که گیربکس این خودرو در نوع خود بی نظیر است اما شزایطی پیش می آید که ممکن است نیاز به تعمیر گیربکس مگان داشته باشید. در ادامه درباره گیربکس این خودرو بیشتر صحبت می کنیم.

ویژگی گیربکس اتوماتیک مگان

تنها خودروی مگانی که گیربکس اتوماتیک دارد، مدل مگان 2000 می باشد. این خودرو به دلیل گیربکس اتوماتیک از بدو ورود به بازار با استقبال مصرف کنندگان مواجه شد. در خودروهای ساندرو، پژو 206 و ال نود نیز از همین گیربکس استفاده می شود! گیربکس‌ این خودروها از نوع AL4 هستند، اما کمی با یکدیگر متفاوت هستند. مگان از برنامه ریزی بهتری در گیربکس برخوردار است که موجب شتاب گیری و سرعت بیشتر آن شده است. بنابراین کمتر نیاز به تعمیر تخصصی گیربکس مگان ۲۰۰۰ وجود دارد.

مشکلات گیربکس مگان

یکی از مهمترین مواردی که باید در استفاده از خودروی مگان به آن توجه کرد تا کمتر به تعمیر گیربکس مگان پیدا کنید،‌ استفاده اصولی از گیربکس است. در این صورت خودروی بسیار کم استهلاکی می باشد. اما نکته قابل توجه در گیربکس مگان کندی عملکرد آن است! البته در سرعت های بالا مشکلی دراین باره وجود ندارد ولی در شتاب گیری اولیه کند عمل می کند. به همین جهت بسیاری از مصرف کنندگان از این موضوع رضایت چندانی ندارند.

خرابی گیربکس مگان

قدیمی بودن گیربکس AL4، مهمترین دلیل بالا بودن استهلاک جعبه‌ دنده مگان است. تنها شرط خلای از استهلاک بالا، مدارا با جعبه دنده و رسیدگی دائمی آن است. امروزه جعبه دنده های اتوماتیک بسیار پیچیده می باشند که از چهار قسمت تشکیل شده اند:

در گیربکس اتوماتیک همه این ۴ قسمت درگیر می شوند و موجب رانندگی لذت بخش تری هستند. اگر یکی از این قسمت ها درست کار نکند، آن گاه باید برای تعمیر گیربکس مگان خود اقدام کنید.

هزینه تعمیر گیربکس مگان چقدر است؟

عنوان کردن قیمت ثابت و دقیق برای تعمیر گیربکس مگان عملا امکان پذیر نیست!! میزان خرابی گیربکس، علت خرابی آن و نوسانات نرخ ارز از عواملی هستند که موجب نوسان قیمت و هزینه های تعمیرات گیربکس می شود. بنابراین برای استعلام قیمت دقیق تعمیر گیربکس دستی و اتوماتیک مگان باید به تعمیرگاه های مجاز رنو مراجعه کنید تا کارشناس خودرو را بازدید کند. تعمیر گیربکس اتومات مگان بیشتر از گیربکس دستی می باشد.

قیمت قطعات گیربکس اتوماتیک و دستمزد تعمیر آن بالاتر از گیربکس‌های دنده‌ای است!

قیمت گیربکس اتومات مگان

برای کاهش هزینه ها می توانید گیربکس اتومات مگان را به صورت استوک نیز تهیه کنید. اما در صورت داشتن بودجه کافی توصیه می شود گیربکس نو خریداری کنید! امروزه قیمت گیربکس AL4 این خودرو از حدود ۳۰ الی ۴۵ میلیون تومان در بازار عرضه می شود که بسته به نو یا استوک بودن آن متفاوت است. علاوه بر این طبق قیمت اعلامی از سوی اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو تهران، دستمزد تعمیر کامل گیربکس اتوماتیک مگان به صورت تقریبی ۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان است.

برای اطلاع دقیق از هزینه تعمیر گیربکس مگان بهتر است به صورت حضوری به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید. کارشناسان خودوی شما را مورد بررسی قرار می دهند و سعی می کنند با کمترین هزینه خودروی شما را تعمیر نمایند.

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک مگان

فروش گیربکس مگان

در حال حاضر سایت‌ ها و تعمیرگاه‌ های بسیاری اقدام به فروش گیربکس دستی و اتوماتیک مگان می کنند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، جعبه‌ دنده مگان را از این مراکز خریداری کنید. اگر بودجه کافی دارید گیربکس نو و اگر قصد صرفه جویی داردی، گیربکس استوک تهیه کنید که از قیمت کمتری برخوردار است. تنها نکته این است که دقت کنید گیربکس استوک روغن ریزی نداشته باشد!!

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک مگان

مهمترین دلایل خرابی گیربکس مگان این موارد هستند:

عدم تعویض روغن گیربکس

عملکرد گیربکس اتوماتیک با فشار روغن است که توسط شیربرقی انجام می شود. اگر روغن گیربکس در کیلو مترهای مشخص شده تعویض نشود، کیفیت روغن کاهش می یابد و باعث خراب شدن شیر برقی ساعت گیربکس و سنسور فشار روغن می گردد. این موضوع باعث می شود دنده به سختی تعویض شود! بنابراین هر ۵۰ هزار کیلومتر، روغن گیربکس را تعویض کنید و یا نسبت به تعویض شیر برق گیربکس مگان اقدام نمایید.

تعمیرگاه فوق تخصصی رنو وان تمامی این موارد را برای شما به بهترین شکل انجام خواهد داد.

روغن گیربکس بی کیفیت

استفاده از روغن گیربکس تقلبی یا بی کیفیت باعث افت فشار در گیربکس می شود. این نوع روغن ها زودتر تبخیر شده و باعث سوختن قطعات گیربکس می شود. سعی کنید همواره از روغن های باکیفیت و اورجینال استفاده کنید!

تعویض غیر اصولی روغن گیربکس

مراجعه به تعمیرگاه های تخصصی رنو مساله بسیار مهمی است. بسیاری از تعمیرگاه‌هایی که تجربه کافی برای تعمیر گیربکس مگان ندارند، تعویض روغن گیربکس مگان را بدون دستگاه انجام می‌دهند و مهارت کافی در تعویض روغن نداشته و همین مورد سبب آسیب دیدن گیربکس می شود. روغن گیربکس رنو مگان ۶ لیتری است که باید با مهارت کافی توسط تعمیرکار تعویض شود تا روغن قبلی کاملا تخلیه و روغن جدید جایگزین شود.

دلایلی که به تعمیر گیربکس مگان نیاز دارید

اگر تجربه کافی در رانندگی ندارید یا قصد دارید سریعا مشکلات گیربکس مگان را تشخیص دهید به این موارد دقت کنید:

صدا دادن گیربکس مگان

مشکلات برقی مهمترین علت صدا دادن گیربکس است. برای بررسی برق خودرو حتما از تجربه کافی برخوردار باشید در غیر این صورت به تعمیرکار تخصصی مراجعه کنید. دلیل دیگر میزان نبودن فشار روغن گیربکس است یا ممکن است پارگی در دسته گیربکس اتفاق افتاده باشد.

صدا دادن گیربکس مگان

زوزه کشیدن گیربکس مگان

صدای فشار روغن باعث ایجاد صدای زوزه کشیدن گیربکس مگان می شود. از دیگر دلایل زوزه گیربکس خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل است که بهتر است تمامی موارد بررسی شود!

بررسی و چکاب گیربکس در چه زمانی باید انجام شود؟

میزان استفاده از خودرو و چگونه استفاده کردن از آن تعیین کننده مدت زمان سرویس دوره ای مگان خواهد بود! استفاده درست و اصولی از خودرو نقش مهمی در طول عمر قطعات گیربکس دارد. بنابراین لازم است این مورد را در نظر داشته باشید.

از بررسی مداوم گیربکس اتوماتیک مگان غافل نشوید!

هر ۴۸ هزار کیلومتر توصیه می شود روغن گیربکس تعویض شود. اما هر ۹۶ هزار تا ۱۶۰ هزار کیلومتر مگان را به طور کامل بررسی کنید.

چکاب گیربکس دستی مگان

روغن در این نوع گیربکس مگان هر ۴۸ هزار تا ۹۶ هزار کیلومتر تعویض شود. اما بهتر است هر ۲۴ هزار کیلومتر آن را بررسی کنید.

بهترین مرکز تعمیر گیربکس مگان

یکی از بهترین مراکزی که از افراد متخصص و با تجربه برای تعمیرات انواع خودروهای ساخت رنو استفاده می کند، تعمیرگاه تخصصی رنو وان است. این مرکز یکی از بهترین تعمیرگاه تخصصی مگان درتهران فوری با گارانتی می باشد که با ارائه کارت، زمان دقیق را به شما اعلام می کند و با استفاده از قطعات اورجینال به طول عمر خودرو و حفظ سلامت آن کمک می کند.

آخرین مقالات تخصصی مگان

داشتن‌‌گیربکس اتوماتیک، سیستمی پیچید‌ه است که از اجزای مختلفی تشکیل …

علائم خرابی دسته موتور شاتونی رنو مگان اهمیت زیادی در …

خودروی رنو مگان ، همانند بسیاری از مدل ‌های خودروی …

سوالات متداول

قیمت ثابت و مشخصی نمی توان برای گیربکس نو در نظر گرفت اما قیمت گیربکس AL4 را می توان بین ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان در نظر گرفت.

صدای فشار روغن باعث ایجاد صدای زوزه کشیدن گیربکس مگان می شود. از دلایل زوزه گیربکس، خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل است.

روغن گیربکس به صورت متوسط باید هر ۴۸ هزار تا ۹۶ هزار کیلومتر تعویض شود! برای بررسی هر ۲۴ هزار کیلومتر بهترین گزینه می باشد.

نگاهی به تاریخچه، سابقه و مهارت کارشناسان نمایندگی رنو در رنو وان می تونه یکی از دلایل مراجعه به این تعمیرگاه رنو باشه!

بهترین تعمیرگاه را می توان از تخصص و سابقه یک تعمیرگاه به راحتی متوجه شد! تعمیرگاه رنو (RenoOne) با ۲۰ سال سابقه جزو بهترین تعمیرگاه های رنو می باشد.