فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک

امروزه شاهد خودروهای متفاوتی در بازار می باشیم که هرکدام مشتریان مخصوص به خود را دارند. خودروی اتوماتیک کوییک یکی از وسایل نقلیه ای می باشد که در سال های اخیر به بازار عرضه شده‌است. این خودرو علاوه بر مزایا معایبی نیز دارد. یکی از رایج ترین معایب آن گیربکس آن می باشد که در این مقاله می خواهیم درمورد تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک به شما اطلاعات کافی دهیم. با ما همراه باشید.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک

با توجه به خدماتی که یک تعمیرگاه انجام میدهد قیمت ها ممکن است متفاوت باشد. اما به صورت میانگین شما 3 میلیون را در نظر داشته‌باشید.

آشنایی با تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک

همانطور که می دانید گیربکس های اتوماتیک از حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس های دنده برخوردارند. در صورتی که گیربکس را خوب نگه ندارید و رانندگی درستی نداشته باشید، در ماشین استهلاک بالایی به وجود می آورید. این استهلاک بالا رانندگی را برایتان بیش از پیش سخت خواهد کرد و به تعمیرگاه رنو نیاز پیدا می کنید. گیربکس های اتوماتیک به دلیل سیستم پیچیده‌ای که دارند نیاز به یک متخصص دارند.
تقه زدن، گازهرز خوردن، عدم تعویض دنده و ورود به حالت اضطراری از جمله مشکلاتی است که گیربکس های اتوماتیک کوییک به آن گرفتارند. برای تشخیص اینکه مشکل گیربکس کجاست چطور می شود آن را تعمیر کرد، حتما به تعمیرگاه حرفه ای ماشین خود را بسپارید.

هزینه تعمیر گیربکس کوییک اتومات

امروزه می توانیم شاهد نوسانات اقتصادی باشیم. با توجه به این اقتصاد فلج نمی توان قیمت مشخصی را ارائه داد ولی شما حدود 3 میلیون را درنظر داشته باشید.

تعمیر تخصصی گیربکس کوییک اتوماتیک

کار تعمیر گیربکس کوییک بسیار سخت می باشد و هر تعمیرکاری نمی تواند آن را درست کند. بنابراین همیشه حواستان باشد که به سراغ تعمیرگاه های تخصصی بروید. گیربکس های اتومات هزینه ی بیشتری نسبت به مدل دستی آن دارند. برای برطرف کردن عیب گیربکس، باید بخش های مختلف مورد بررسی قرار گیرد تا علت یابی شود. در نهایت نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک اقدام کرد که این کار زمان زیادی نیز می طلبد.

ریپ زدن گیربکس اتوماتیک کوییک

شاید گزارش های زیادی مبنی بر ریپ زدن‌خودرو های اتومات را شنیده‌باشید. به لرزش های بد و صداهای غیر عادی از خودرو همراه با حالت نوسان در دور موتور را ریپ زدن‌می گویند. از دلایل ریپ زدن‌خودرو می توان به شمع، مشکل در سیستم سوخت رسانی، عدم تنظیم موتورريال مشکل در سیلندر ها اشاره کرد. علاوه بر این موارد بسیاری از عوامل دیگر در ریپ زدن‌خودرو دخیل هستند که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم.

لرزش گیربکس اتوماتیک کوییک

گاهی ریپ زدن‌گیربکس خودش را به شکل لرزش در خودرو نشان می دهد. علت این مشکل در این است که توربین گیربکس دچار خرابی شده‌است. توربین واسط بین موتور و گیربکس است و درست عمل نکردن آن منجر به لرزش می شود.

خرابی دسته گیربکس

از دیگر عواملی که سبب لرزش در خودرو می شود. خرابی در دسته گیربکس می باشد. این دسته ها به بدنه متصل می باشند که در صورت خرابی، باعث لرزش در گیربکس اتومات می شوند.

صدای دنده عقب گیربکس اتوماتیک

گاهی اوقات پیش می آید که هنگام دنده عقب رفتن، متوجه صدای بد گیربکس شوید. این صدا نشان دهنده این است که گیربکس خودرو دچار مشکل شده‌و نیاز به تعمیر دارد. این صدا به دلیل برخورد دنده هرزگرد با دیگر دنده ها ایجاد می شود. گاهی هم ممکن است به علت کم بودن روغن گیربکس صدا و ریپ زدن‌خودرو را به همراه داشته‌باشد.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک کوییک

شما می توانید تعمیرگاه های زیادی را در سراسر ایران ببینید. اما تعمیرگاه هایی که نمایندگی هستند یا زیر نظر نمایندگی می باشند مطمئن تر هستند و شما می توانید با اطمینان خودروهای خود را به تعمیرکاران تخصصی بسپرید. تعمیرگاهی که گیربکس را به درستی تعمیر نکند موجب خسارات بیشتری به خودرو و در نهایت هزینه بیشتری می شود. رنو وان به عنوان نمایندگی مجاز تعمیر تخصصی گیربکس کوییک می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد (شماره تماس تعمیرگاه ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

ایرادات شایع گیربکس اتوماتیک کوییک

گیربکس اگر نباشد، شما نمی توانید خودرو را به حرکت در بیاورید. بنابراین گیربکس در وسایل نقلیه اهمیت بالایی دارد. گیربکس اتوماتیک کوییک معمولا هزینه زیادی روی دست راننده می گذارد. به همین سبب بهتر است حواستان به علائم . نشانه های خودرو باشد. از شایع ترین ایرادات گربکس می توانیم به احساس لرزش در جعبه دنده، درگیرنکردن گیربکس اتومبیل برای حرکت، تولید کردن صداهایی مانند ناله، وزوز یا کوبش در هنگام خلاص، به مشام رسیدن بویی مثل بوی سوختگی، خارج شدن دنده از جای خود، پایین بودن سطح روغن گیربکس یا نشت آن و روشن شدن چراغ اخطار موتور خودرو، اشاره کنیم. در پایین به بحث درمورد هرکدام می پردازیم.

 احساس لرزش در جعبه دنده

زمانی که ماشین هیچ مشکلی ندارد و شما دنده را عوض می کنید، این عمل روان و راحت اتفاق می افتد. اما گاهی به علت مشکلی که در گیربکس وجود دارد، شما هنگام دنده عوض کردن، ضربه یا لرزش را احساس می کنید. در این زمان باید به آن توجه کنید و به تعمیرگاه رنو مراجعه کنید. اهمیت ندادن به این موضوع بعدا هزینه ی زیادی را روی دستتان می گذارد.

اتومبیل گیربکس را درگیر نمی‌کند و یا حرکت نمی‌کند

زمانی که کوییک را بر روی دنده عقب یا حرکت قرار میدهید، ماشین بلافاصله به شما پاسخ می دهد یا با تاخیر همراه است. زمانی که در جاده هستید و دنده را روی تعویض (دنده عقب) قرار می دهید گیربکس درگیر می شود یا خیر. این دو مورد را باید به دقت توجه داشته باشید. این عیوب بیانگر مشکلی در روغن گیربکس هستند که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. گاهی ممکن است مشکل از سیستم کامپیوتر باشد که با ریست کردن آن برطرف می شود.

اتومبیل صدای ناله، وزوز یا کوبش هنگامی‌که دنده در حالت خلاص قراردارد تولید می کند

دراین زمان به تنها چیزی که قطعا فکر نمی کنید گیربکستان است. این صداها ممکن است به علت بروز مشکل در روغن گیربکس اتوماتیک باشد. این روغن حالت محافظتی دارد و از بروز اصطکاک جلوگیری می کند. در دراز مدت از بین میبرود و چرخ دنده ها را درگیر می کند.

به مشام رسیدن بوی سوختگی

به صورت عادی از خودرو نباید بویی مانند سوختگی به مشام برسد. زمانی که شما این بو را احساس کردید، بدانید که مشکل از گیربکس می باشد. زمانی که روغن گیربکس بیش از حد معمول داغ شود، لایه ی محافظتی این سیستم از بین می رود. گاهی اوقات هم به علت نشتی روغن و کم شدن روغن گیربکس این اتفاق رخ می دهد. در این زمان حتما به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید تا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک اقداماتی صورت گیرد.

خارج شدن دنده از جای خود

گاهی اوقات پیش می آید که شما دنده را جا می زنید تا ماشین را به  حرکت دربیاورید ولی این عمل با تاخیر انجام می شود. شما در این زمان گاز بیشتری به خودرو وارد می کنید که خطرناک است و عواقب بدی برای ماشین به همراه دارد. با رخ دادن‌این اتفاق حتما به تعمیرگاه رنو وان مراجعه یا با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس گرفته تا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک اقدامات لازم صورت پذیرد.

نشتی یا پایین بودن سطح روغن گیربکس

اگر متوجه نشتی روغن از ماشین خود شدید بدانید که مسئله مهمی است و روغن گیربکس شما نشتی دارد. روغن گیربکس به رنگ قرمز یا قرمز تیره می باشد. عدم توجه به این مسئله منجر به خرابی کامل سیستم انتقال خودرو می گردد.

روشن شدن چراغ اخطار موتور خودرو

این چراغ زمانی روشن می شود که در اتومبیلتان مشکلی وجود داشته باشد. یکی از این موارد مشکل در سیستم انتقال خودرو می باشد. این سیستم دارای سنسورهای زیادی است که شما را از غیرعادی بودن گیربکس مطلع می کند. در این زمان حتما توجه داشته باشید که اتومبیلتان را به تعمیرکار نشان  دهید تا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک اقدام کند.

چه مواردی باعث خرابی گیربکس اتوماتیک کوییک می شود؟

 1. زمانی که خودرو را به حرکت دراوردید، صدای دنگ‌دنگ یا وزوز بشنوید.
 2. گیربکس دیرعمل ‌کند.
 3. بوی سوختگی از خودرو احساس کنید.
 4. از زیر ماشین مایع روغن گیربکس نشت کند.
 5. هنگامی که دنده به ‌سختی جا ‌رود.
 6. زمانی که ماشین در حالت خلاص قراردارد ولی سروصدا می‌کند.
 7. هنگامی که چراغ‌های چک موتور روشن ‌شوند.
 8. پدال کلاچ درست کار نکند.
 9. ماشین دچار لرزش می شود و دور موتور بالا می‌رود.
 10. خودرو روی دنده است اما حرکت نمی‌کند.
 11. اتومبیلتان قدرت کافی ندارد.

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک کوییک

زمانی که از ماشینتان صدای وزوز شنیدید، نشان می دهد که یاتاقان یا چرخ دنده ها دچار آسیب شده‌اند یا روغن گیربکس کاهش پیدا کرده‌است.

هنگامی که گیربکس ماشین دیر عمل می کند نشان دهنده نشتی یا آلودگی روغن گیربکس می باشد یا احتمال دارد که آب به قطعات گیربکس نفوذ کرده‌باشد.

به مشام رسیدن‌بوی سوختگی نشان دهنده نشتی روغن گیربکس یا کمبود روغن می باشد،  نشتی روغن و دیر به دیرعوض کردن آن سطح روغن را کاهش می دهد و درنهایت به اجزای گیربکس روغن به درستی نمی رسد.

زمانی که از خودرو نشتی مایع دیدید احتمالا واشرها یا مهر و موم محفظه گیربکس خراب یا فرسوده شده‌است.

هنگامی که دنده به راحتی جا نرود می توان علت آن را نشتی روغن گیربکس، خرابی تغییر دهنده دنده، کابل یا دریچه گیربکس، فرسودگی و یا شکستن قطعات داخلی و کثیف بودن روغن گیربکس دانست.

زمانی پیش می آید که ماشین درحال حرکت سروصدا می کند. علت آن کم بودن روغن گیربکس و یا چرخ دنده ها و قطعات داخلی گیربکس می باشد که دچار آسیب شده‌اند..

روشن شدن چراغ چک موتور به علت داغی بیش از حد گیربکس و مشکل در سلونوییدهای گیربکس یا لغزش در گیربکس می باشد.

به درستی کار نکردن پدال کلاچ به دلیل تنظیم نبودن سیستم عملکرد کلاچ می باشد.

فرسودگی قطعات گیربکس یا کمبود روغن گیربکس باعث لرزش در خودرو می شود.

بعد از مدتی خودرو، آن توان اول را برای حرکت ندارد. این مشکل به علت از کار افتادگی بعضی از قطعات داخلی و سیستم یا نشتی روغن گیربکس می باشد.

ارور گیربکس اتومات کوییک

گیربکس کوییک علاوه بر اینکه ساخت جدید می باشد، معایبی نیز دارد. ارور گیربکس اومات کوییک می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که نیازمند یک متخصص رفه ای وکارامد می باشد. در این زمان حتما به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه یا با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس بگیرید تا نسبت به این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

مشکلات گیربکس اتوماتیک کوییک

از مشکل رایج در این اتومبیل می توان به لرزش فرمان آن اشاره کرد.

عدم توازن و بالانس وزنی رینگ های خودرو کوییک مشکلاتی را برای دارندگان آن به وجود آورده است.

آلیاژ دیسک ترمز به دلیل وجود مُک یا حفره در داخل دیسک ها ضعیف می باشد.

لرزش خفیف فرمان در حین ترمزگیری به دلیل استفاده از آلیاژ ضعیفی که در دیسک ها بکار برده‌شده‌است، لرزش های خفیفی را در هنگام ترمز گیری به وجود می آورد. این لرزش ها باعث تاب برداشتن دیسک ترمز می شود.

معایب گیربکس اتوماتیک کوییک

 • یکی از اصلی ترین معایب آن مشکل در گیربکس می باشد که نتوانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند.
 • دریچه گاز برقی زیاد دچار تاخیر می شود.
 • در سیم کشی خودرو ایراداتی وجود دارد وهمچنین کوییک به درستی گاز نمی خورد.
 • ایسیو کوییک را در مکان نامناسبی قرار دادند که احتمال سرقت را بالا می برد.

چرا از گیربکس کوییک ایراد می گیرند؟

خودرو کوییک با توجه به اینکه مزایایی دارد اما مشکل در گیربکس آن سبب شده‌است که دارندگان آن بعد از مدتی از آن ایراد بگیرند. ضعفی که در سیستم خنک کنندگی گیربکس وجود دارد در ترافیک های سنگین باعث می شود که بیش از حد داغ کند باعث ازکار افتادن خودرو می شود.
عدم هماهنگی ای که در دریچه گاز برقی خودرو با پدال گاز، پیشرانه و گیربکس خودرو وجود دارد، وقتی که شما پدال گاز را فشار می دهید، عکس العمل های بدی را از خودرو احساس می کنید. مخصوصا در هنگامی که سرعت ناگهانی میگیرید دیده‌می شود.

چگونه از گیربکس اتوماتیک کوییک محافظت کنیم

سعی کنید با توجه به زمانبندی و کیلومتر تعیین شده‌توسط شرکت سازنده نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام کنید تا دچار خسارت های جبران ناپذیری نشوید.

روغنی که استفاده می کنید متناسب با نوع خودرو باشد و از روغن های نامرغوب استفاده نکنید.

حتما سالی یکبار نسبت به سرویس دهی خودروی خود اقدام کنید تا میزان سطح روغن گیربکس و رنگ و بوی آن چک شود.

سطح روغن گیربکس‌‌‌‌ اتوماتیک در دمای خاصی چک می شود و برای کنترل سطح روغن گیربکس به نمایندگی‌‌‌‌های تعمیراتی مراجعه کنید.

تعویض روغن گیربکس باید توسط دستگاه‌‌‌‌های اتوماتیک انجام شود به این صورت که دستگاه تمام روغن کهنه و سوخته را از داخل گیربکس خارج و روغن سالم را جایگزین کند.

با توجه به روش کار گیربکس‌‌‌‌های کوییک اتوماتیک پلاس، سعی کنید پدال گاز را نرم فشار دهید. چرا که زیاد و نامنظم فشار دادن پدال گاز باعث ضربه به گیربکس می شود و از عمر دستگاه می کاهد.

خودرو را بیش از اندازه بار نکنید یا از آن به عنوان یدک کش استفاده نکنید. چرا که این عمل منجر به اکسید شدن روغن گیربکس می شود.

بعد از هر 2 سال شرکت های خودرو سازی برنامه ی جدیدی را برای نرم افزار ارائه می دهند. حواستان باشد که بعد از این دو سال نسبت به بروز رسانی اقدام کنید.

کل سیستم سنسورها و مدار‌‌‌‌های الکترونیکی گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک دارای حساسیت بالایی هستند بنابراین هرگز آن را موتورشویی نکنید.

بررسی تخصصی گیربکس کوییک اتوماتیک

گیربکس های اتومات نیاز به یک متخصص حرفه ای برای بررسی آن دارد. چراکه سیستم بسیار پیچیده ای دارد و کار هرکسی نیست. از این رو اگر مشکلی برای خودرویتان پی آمد حتما به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید. این نمایندگی ها مشکل و ایراد خودرویتان را بررسی می کنند و بعد به تعمیر گیربکس اتوماتیک کوییک می پردازند.

علت تقه زدن گیربکس اتومات کوییک چیست؟

از دلایل اصلی تقه زدن کوییک مشکل در گیربکس آن می باشد. درواقع این علامت هشداری برای شماست که سریعا به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید. به چند مورد از علت های تقه زدن گیربکس می پردازیم.

اشکال در رانندگی

زمانی که به درستی رانندگی نکنید و در تعویض حالت دنده یا تغییر سرعت ناگهانی و نا درست عمل کنید، باعث فرسوده‌شدن‌و مختل شدن سیستم کامپیوتری کوییک می شوید. این مشکل در طول زمان منجر به تقه زدن خودرو می شود.

خرابی شیر رادیاتور گیربکس

گیربکس‌های اتومات باید در محیطی خنک کار کرده و خنک ماندن سیستم آن‌ها اهمیت زیادی دارد. از این رو غالبا از یک سیستم و مایع خنک کننده در آن‌ها استفاده می‌شود که به وسیله شیر رادیاتور کنترل می‌گردد. حال اگر این شیر رادیاتور معیوب شده‌و عملکرد خود را به درستی انجام ندهد، حرارت در گیربکس بالا رفته‌و حین کارکرد صدای تقه خواهد داد.

اشکال در روغن گیربکس

اگر از روغن درستی برای خودروی خود استفاده نکنید قطعا دچار خسارات جبران ناپذیری خواهید شد. آلوده شدن روغن یا نامرغوب بودن آن در طول زمان باعث عدم روان بودن گیربکس می شود و در نهایت باعث تقه زدن‌خودرو می شود.

معیوب شدن سوپاپ‌ها

زمانی که سوپاپ های جعبه دنده فرسوده‌شوند، به خوبی کار نمی کنند و باعث تحت فشار قرار دادن‌ روغن گیربکس می شوند. در این حالت ما تقه زدن‌خودرو را خواهیم داشت.

شل شدن اتصالات

یکی دیگر از علت های تقه زدن‌گیربکس اتوماتیک شل شدن اتصالات می باشد. این شل شدگی باعث لگد زدن‌گیربکس اتوماتیک می شود.

تقه زدن‌گیربکس اتوماتیک در دنده عقب

زمانی که دنده خودرو را به حالت دنده عقب تغییر می دهیم، روغن گیربکس این عمل را به راحتی امکان پذیر می کند. در صورتی که روغن گیربکس مشکل داشته باشد دنده به درستی تعویض نمی شود و ما تقه زدن‌خودرو را شاهد خواهیم بود.

گیربکس کوییک اتومات چند دنده است

خودرو کوییک اتومات در 2 نوع فول و فول پلاس در بازار وجود دارد که مدل فول دارای گیربکس CVT با چهار دنده مصنوعی می باشد. مدل فول پلاس که به کوییک پلاس هم معروف می باشد، از جعبه‌دنده CVT با ۶ دنده مصنوعی تشکیل شده‌است.

قیمت گیربکس کوییک اتومات

با توجه به اینکه قطعات اصل در بازار یافت نمی شود باید از مدل های داخلی استفاده کرد. شرایط توم حال حاضر سبب شده‌است که قیمت ها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کنند. قیمت گیربکس کوییک اتومات را بیشتر از 20 میلیون در نظر داشته‌باشید.

گیربکس اتوماتیک کوییک ساخت کجاست؟

گیربکس اتوماتیک کوییک مربوط به شرکت پانچ می باشد که شباهت زیادی به گیربکس لیفان ایکس 50 دارد.