تعمیر جلوبندی ال ۹۰

جلوبندی و سیستم تعلیق خودروی تندر ۹۰ یکی از محکم ترین و بادوام ترین سیستم ها در انواع خودرهای داخلی می باشد اما رایج ترین مشکلی که در این خودرو دیده می شود، کشیده شدن فرمان بر اثر ضربه به جلوبندی و شاسی جلو می باشد. بر همین اساس تعمیر جلوبندی ال ۹۰ نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید. ضرباتی مانند تصادف و یا برخورد چرخ عقب با جدول، موجبتابیدگی اکسل می شود که با نگاه به آن می توان متوجه شد.

ممکن است گاهی مواقع که نیاز به تعویض اکسل دارید، از اکسل بی کیفیت استفاده شود به خصوص در خودروهایی که تصادف داشته اند این موضوع نقش حیاتی در سلامت خودرو دارد. بنابراین مهم است که تعمیر جلوبندی ال ۹۰ را در کدام تعمیرگاه انجام دهید!

تعمیر موتور ال ۹۰
تعمیر اختصاصی موتور ال ۹۰

تعمیر جلوبندی رنو ال نود

در هنگام خرید خودروی ال ۹۰ توجه کنید که ارتفاع خودرو پایین نیامده باشد و از رینگ های پهن و بزرگ استفاده نشده باشد! برخی از دارندگان خودرو با این کار آسیب جدی به سیستم تعلیق و سیستم ABS و کیلومتر شمار وارد می کنند. جلوبندی ال۹۰ از سیستم تعلیقی تشکیل شده که در قسمت جلو و زیرین خودرو واقع شده است.

مهمترین وظیفه جلوبندی تعلیق خودرو در هنگام عبور از سطوح ناهموار و حس راحتی در رانندگی است. اما سیستم تعلیق با جلوبندی ال نود یک فرق اساسی دارد و آن هم این است که سیستم تعلیق کمک فنر ها و چرخ های عقب خودرو را نیز شامل می شود ولی جلوبندی ال۹۰ به قسمت جلوی خودرو گفته می شود که به فرمان و میل فرمان اشاره دارد. اهمیت سیستم تعلیق در جلو به دلیل هدایت خودرو توسط چرخ های جلو به طرفین بسیار بیشتر است. بنابراین تعمیرات و بررسی قطعات ال 90 بسیار حائز اهمیت است.

اجزای جلوبندی ال۹۰ (تندر ۹۰)

شناخت اجزای مختلف جلوبندی ال ۹۰ موجب می شود تا بهتر بتوانید مشکلات آن را شناسایی کنید و در جهت رفع آن باشید. حفظ کردن تعادل خودرو در هنگام حرکت یکی از مهمترین وظایف جلوبندی ال 90 است. بنابراین سلامت این قسمت از خودرو بسیار مهم و ضرروی است.در اکثر خودروهای درجه یک دنیا وجود سیستم تعلیق قدرتمند باعث لذت بردن از رانندگی و تعادل عالی خودرو در دست اندازها و منتقل نشدن لرزش ها به داخل کابین می شود. این موضوع می تواند حس رانندگی لذت بخش و عدم خستگی را حتی برای ساعتها در جاده بودن در سرنشینان ایجاد کند.

قطعات جلوبندی ال ۹۰ عبارتند از:

تعمیر موتور ال ۹۰
تعمیر اختصاصی موتور ال ۹۰

علائم خرابی جلوبندی ال ۹۰

هرگونه ایراد در جلوبندی ال ۹۰ باعث اختلال در عملکرد خودرو می شود. بنابراین بهتر است با علائم خرابی جلوبندی تندر ۹۰ آشنا باشید تا در مواقع لزوم برای رفع آن اقدام کنید.

چه مواردی باعث خرابی جلوبندی ال 90 می شود!؟

جلوبندی خودرو  ال نود در بخش زیر و جلوی خودرو قرار گرفته و کابین و شاسی را به هم متصل کرده است. اگر جلوبندی کاملا سالم و بی نقص باشد، هنگام رانندگی و عبور از سطوح ناهموار لرزش چندانی را در کابین احساس نمی کنید و خودرو به راحتی تعادل خود را حفظ می کند. همچنین جلوبندی ال نود بی نقص از آسیب به موتور پیشگیری می کند! مهم ترین علائم خرابی جلوبندی ال 90 عبارتند از:

انتقال لرزش به کابین خودرو

احساس لرزش کابین هنگام رانندگی در جاده های ناهموار، ایجاد حس خستگی در تکان های شدید خودرو و رانندگی خشن از علائمی است که نشان می دهد جلوبندی ال ۹۰ نیاز به تعمیر دارد. علت صدای جلوبندی ال نود می تواند همین موضوع باشد. در این حالت سرنشینان خودرو شاکی هستند و حس آرامش ندارند!

کشیده شدن فرمان در پیچ های جاده

در صورت خرابی جلوبندی ال نود متوجه می شوید که هنگام پیچیدن در پیچ های جاده، خودرو به سمت خلاف فرمان کشیده می شود. این مهمترین علامت خرابی جلوبندی تندر 90 است. بروز مشکل در یکی از قطعات جلوبندی و سیستم تعلیق موجب چنین عملکردی در خودروی شما می شود. در صورت بروز این مشکل حتما باید در اولین فرصت خودرو را به تعمیرگاه مجاز برده و در رفع عیب جلوبندی آن اقدام کنید.

ساییدگی ناهمگون آج های لاستیک

برای اطمینان از سلامت جلوبندی ال نود هر از چند گاهی خوب به لاستیک ها دقت کنید.! اگر جلوبندی ال 90 دچار مشکل شده باشد، ساییدگی آج ها به طور ناهمگون می باشد. این موضوع نشان می دهد که سیستم تعلیق نتوانسته در هنگام رانندگی بالانس و تعادل ایجاد کند!

روغن زدگی کمک فنرها

نشتی روغن در قسمت هایی از خودروی ال 90 به خصوص کمک فنرها نشان دهنده خرابی جلوبندی آن است. بهتر است قطعات روغن زده تعویض شوند!

چگونه بفهمیم جلوبندی ال 90 مشکل دارد!؟

اگر خودروی شما دارای یکی از علائم ذکر شده می باشد، می توانید با استفاده از تست، سلامت آن را بسنجید. یکی از آزمایشات ساده ای که نشان می دهد جلوبندی ال ۹۰ شما دچار مشکل شده، این است که در هنگام سکون خودرو وزن خود را بر روی بیندازید سپس جلوی خودرو را به سمت پایین فشار دهید و چندین بار آن را انجام دهید اگر در هنگام رها کردن خودرو همچنان دچار لرزش بود، نشان دهنده این است که جلوبندی نیاز به تعمیر دارد! برای اطمینان از سلامت آن توصیه می شود به تعمیرگاه های مجاز ال نود مراجعه کنید.

مجموعه رنو وان
یکی از بهترین و مطمئن ترین تعمیرگاه های مجاز ال نود و انواع خانواده رنو می باشد. با استفاده از تعمیرکاران خبره و متخصص می توانید با خیالی آسوده تمامی قطعات جلوبندی خودرو را تعویض یا تعمیر نمایید.

هزینه تعمیر جلوبندی ال 90 چقدر است؟

به دلیل اینکه مشکلات پیش آمده در جلوبندی هر خودرو متفاوت است، نمی توان هزینه ثابتی را برای تعمیر جلوبندی ال 90 ذکر کرد. اما نرخ اتحادیه جلوبندی سازی قیمت های ثابتی را برای تعمیر هر قطعه اعلام می کند که تعمیرگاه های مجاز آن را رعایت می کنند. هزینه دستمزد مکانیک نیز جداگانه محاسبه می شود. برای استعلام قیمت پک کامل قطعات جلوبندی ال 90، هزینه تعمیر و تعویض قطعات ال نود و سایر خودروهای خانوده رنو به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید.

قطعاتی که در تعمیر جلوبندی ال 90 تعمیر می شود شامل موارد زیر است:

خدمات تعمیر جلو بندی ال 90 در رنو وان

کلیه تعمیرات قطعات خودروی تندر نود در تعمیرگاه تخصیی رنو وان انجام می شود. برای تعمیر جلوبندی ال 90 موارد زیر در اولویت بررسی قرار می گیرد:

برای انجام هرگونه تعمیرات و یا اطلاع از اجرت تعویض جلو بندی و قطعات آن با بهترین کیفیت و پایین ترین دستمزد کافیست با ما تماس بگیرید.