برق و دیاگ رنو کپچر

مشکلات برق و دیاگ رنو کپچر، یکی از مشکلاتی است که ممکن است در این خودروی پرطرفدار شرکت رنو به وجود بیاید. با این که کمبود قطعات اوجینال این خودرو برای بسیاری از تعمیرکاران و  صاحبان آن چالشی هم است اما جای نگرانی نست! با مراجعه به تعمیرگاه های تخصصی رنو می توانید برای تعمیر خودرو از قطعات و لوازم یدکی اورجینال استفاده کنید.

یکی از این تعمیرگاه های تخصصی، رنو وان است که با در اختیار داشتن کادری مجرب و ماهر از قطعات اصلی در تعمیر رنو کپچر استفاده میکند. در ادامه با ما همراه باشید تا خدمات رنو وان را در سیستم برق و دیاگ رنو کپجر بیان کنیم.

 

خدمات برق و دیاگ رنو کپچر

برق خودرو به دو گروه سیستم برق‌ رسانی و کامپیوتر تقسیم می شود که قطعات سیستم برقی آن شامل شمع ها، وایر شمع ها، باتری، دینام، دلکو، کوئل، کنترل کننده‌ ها، سوکت ها، فیوز ها، و مدار های الکتریکی می باشد.

در تعمیرگاه های مجاز و تخصصی رنو در خصوص سیستم برقی خودرو و خدمات برق و انژکتور رنو کپچر همچون تعمیرات و عیب یابی سیستم برقی رنو کپچر مانند بررسی جعبه فیوز و رله ها، ساختار و نقشه های برقی خودرو، سیستم الکتریسیته و برق رسانی، قفل برقی فرمان، ایموبیلایزر و سیستم ضد سرقت، تهویه مطبوع، سیستم مولتی مدیا، سنسورها و عملکرد موتور و گیربکس اتوماتیک و غیره انجام می شود.

وجود تعمیرکاران ماهر و استفاده از قطعات اورجینال و قیمت مناسب در رنو وان خیال شما را از هر جهت آسوده می کند. این تعمیرگاه تخصصی برق و دیاگ رنو کپچر است.

تخصص های لازم برای تعمیر برق و دیاگ رنو کپچر

تعمیر ECU رنو کپچر

قطعه‌ای به نام ECU وظیفه شناسایی مشکلات خودرو را بر عهده دارد. اما اگر ECU دچار عیب و نقص شود، می توانید آن را در تعمیرگاه های مجاز رنو برطرف کنید. این قطعه بسیار حساس است و اگر دچارخرابی شود کل عملکرد خودرو را مختل می کند!!

تمامی اطلاعات مشکلات خودرو، روی حافظه موقت ECU ذخیره می‌شود که تا زمان اتصال ECU به برق وجود دارند اما در صورت قطعی برق خودرو در کمتر از ۲۰ دقیقه، از حافظه ECU پاک می شوند. بنابراین از دست‌ کاری کردن باتری و برق و دیاگ رنو کپچر خودداری کنید و در صورت علائم خرابی مانند لرزش موتور، کاهش قدرت موتور، روشن شدن چراغ چک، افزایش مصرف سوخت یا روشن نشدن موتور به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید.

تعمیر TCU کپچر

کلاچ های رنو کپچر توسط دو موتور که بر روی کامپیوتر گیربکس (TCU) قرار دارند، فعال می‌شوند. در صورت خرابی این قطعه می توانید علائمی مانند خطا دادن کلاچ A یا B در دیاگ، ایستادن خودرو از حرکت، اختلال در عملکرد دنده ها، عدم عملکرد دنده در حالت D و … را تجربه کنید. بنابراین در صورت مشاهده این علائم با تعویض TCU به سلامت خودرو کمک می کنید.

تعمیر سیم کشی و فیوز‌ رنو کپچر

اختلال در سیم کشی رنو کپجر می تواند شدت عبور جریان برق را دچار اختلال نماید! با افزایش شدت جریان، دمای سیم بالا می رود تا جایی که موجب آب شدن روکش سیم می گردد. به طوری که به سایر قطعات خودرو آسیب می زند. در تعمیرگاه رنو وان یکی از وظایف متخصصان بررسی سیستم سیم کشی و فیوزها و راهنمای تخصصی نقشه سیم کشی کپچر و رفع نواقص آن است. یکی از اقدامات این تعمیرگاه بررسی سیستم برق و دیاگ رنو کپچر است تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری شود.

تعویض شمع کپچر

وظیفه ایجاد احتراق در داخل موتور بر عهده شمع های خودرو می باشد. اگر خودروی شما استارت نمی خورد می تواند دلیلی بر خرابی شمع ها باشد. تعویض به موقع شمع خودرو از بروز چنین مشکلی جلوگیری می کند. در هر ۲۰ هزار کیلومتر، تعویض شمع رنو کپچر ضروری است!!!

تعمیر پمپ بنزین کپچر

اگر از دسته رانندگانی هستید که همواره با سطح پایینی از بنزین رانندگی می کنید، باید بگوییم که شما موجب خرابی پمپ بنزین در طول مدت زمان کوتاه می شوید! با پایین آمدن سطح بنزین در خودرو، مغزی پمپ بنزین گرم می شود و عمر آن کاهش می‌یابد! بنابراین در اولین فرصت پمپ و سوکت های آن را تعمیر کنید و در طول رانندگی به سطح بنزین خودرو توجه نمایید.

دیاگ تخصصی رنو کپچر

همانطور که می دانید دیاگ اصلی رنو کپچر دستگاهی است که وظیفه شناسایی مشکلات برق خودرو را برعهده دارد. نحوه دیاگ زدن ماشین کپچر بسیار مهم است! مکان قرار گیری سوکت دیاگ در رنو کپچر کنسول وسط خودرو بین جاکارتی و دنده است که بسیاری از رانندگان از آن بی اطلاع هستند. با استفاده از دیاگ به سرعت می توانید مشکلات برقی خودرو را مشخص کنید. اگر برق رنو کپچر دستکاری شود، خسارات جبران ناپذیری را به وجود می آورد. بنابراین توصیه می شود با مراجعه به تعمیرگاه های مجاز این کار را با تشخیص دقیق تری انجام دهید.

تعمیرگاه ارزان عیب یابی و تعمیر برق رنو کپچر

گروه تعمیرکاران حرفه ای رنو وان برای تعمیر سیستم برقی رنو کپچر خدماتی همچون راهنمای تخصصی تعمیران رنو کپچر  captur، راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم های برقی خودروی رنو کپچر، مشاوره رایگان و عیب‌یابی برق و کامپیوتر خودرو، رفع مشکلات سیم‌کشی و تعمیر تخصصی برق و دیاگ رنو کپچر را در نهایت دقت و تجربه ارائه می دهند!

هزینه تعمیر برق و دیاگ کپچر در این مرکز براساس نرخ اتحادیه و مصوبه های قانونی است و حداقل هزینه دستمزد از مراجعین محترم دریافت می شود. بنابراین با خیالی آسوده خودروی خود را به ما بسپارید و با رنو وان، نامبر وان رانندگی کنید.