تعمیر موتور سیمبل

موتور سیمبل یکی از مهمترین قطعات این خودرو می باشد که برای تولید نیروی مورد نیاز برای حرکت بکار رفته است. به دلیل اهمیتی که این قطعه دارد، باید نسبت به نگهداری و تعمیر آن توجه کنید. تعمیر موتور سیمبل در مواقعی که دچار آسیب و یا نقص فنی شده، از ضروریات است.

عوامل مختلفی موجب خرابی و یا ایجاد نقص نی در موتور خودرو سیمبل می شوند که در ادامه به آن می پردازیم.

دلایل خرابی موتور رنو سیمبل

با این که خودروی سیمبل دارای قطعات بسیار با کیفیتی است اما گاهی بر اثر سهل انگاری یا عدم توجه مکلاتی برای موتور سیمبل به وجود می آید که شما را ناگزیر به تعمیر موتور سیمبل فوری می کند. انجام برخی کارها و یا رانندگی های پرخطر باعث خرابی موتور خودروی سیمبل می گردد. دراین صورت بای هر چه سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. دلایل خرابی موتور سیمبل می تواند بر اساس عوامل زیر باشد:

استارت نادرست

یکی از بهترین کارها برای مراقبت از استارت این است که قبل از چرخاندن کلید استارت، تمامی تجهیزات جانبی را خاموش کنید. روشن بودن ضبط، کولر یا باقی وسایل برقی می تواند در هنگام استارت زدن به موتور خودرو سیمبل آسیب جزیی وارد کند.

گاز دادن زیاد در فصول سرد

برخی از رانندگان برای گرم شدن خودرو در فصول سرد از روش گاز دادن استفاده می کنند. با این کار موتور به بدترین شکل ممکن گرم می شود! چرا که مدت زمانی را موتور بدون روغن کار می کند که همین موضوع به مرور زمان باعث خرابی موتور می گردد. بعد از استارت کمی صبر کنید تا روغن وارد موتور شود و بعد از چند لحظه به آرامی پدال گاز را بفشارید.

شستشوی اشتباه موتور

در ماقعی که موتور بیش از اندازه کثیف شده نیاز به شستشو دارد. عدم توجه به این مورد، باعث خرابی موتور سیمبل می شود ما باید دقت کنید که در هنگام شستشوی موتور مقدار زیادی آب را با فشار بر رروی موتور نگیرید. با این کار سیستم برقی موتور دچار آسیب می شود.

استفاده از دور موتور بالا

مقدار مصرف سوخت در دور بالای موتور افزایش می یابد که همین موضوع باعث می شود تا موتور مقدار زیادی بنزین به سیلندر ها پمپ کند و به اجزای موتور ضربه وارد کند. در صورت تداوم این کار خرابی موتور چندان دور از انتظار نیست.

عدم توجه به مقدار روغن موتور

در طول سال بارها روغن موتور ا بررسی کنید و از اندازه آن مطمئن شوید. در صورت کم یا زیاد بودن روغن، موتور خودرو سیمبل آسیب می بیند.

استفاده از بار سنگین در خودرو

برخی از افراد از خودروی سواری انتظار دارند تا به اندازه وانت و یا کامیون برایشان بار کشی کند. حمل بار سنگین موجب وارد شدن فشار بیش از اندازه به موتور خودرو سیمبل و خرابی آن می شود.

عدم تعویض روغن موتور

 یکی دیگر از کارهایی که تعمیر موتور سیمبل را به همراهارد، عدم تعویض به موقع روغن موتور است. انجام بررسی های دوره ای و استفاده از روغن موتور باکیفیت طول عمر موتور رنو سیمبل را افزایش می دهد.

عدم تعویض به موقع دنده ها

در صورتی که در دور بالای موتور حرکت می کنید، حتما در مواقع لزوم دنده خودرو را تعویض کنید. تعویض دنده با توجه به سرعت ماشین باعث حفظ سلامت موتور می شود.

استفاده از بنزین غیر استاندارد

برخی از رانندگان معتقدند برای طول عمر موتور بهتر است از بنزین سوپر و با کیفیت بالا استفاده شود. البته این عقیده کاملا درست است اما لزومی ندارد همواره از بنزین سوپر استفاده شود. عدم وجود ناخالصی و آب در بنزین کافی است. توصیه می شود از جایگاه های معتبر سوخت برای پرکردن باک استفاده کنید!

تنظیم موتور سیمبل

یکی دیگر از مواردی که باعث خرابی موتور سیمبل می شود، عدم تنظیم موتور است. مراحل تنظیم موتور شاما موارد زیر می شود:

برخی از افراد اعتقاد چندانی به انجام سرویس های دوره ای سیمبل و یا تنظیم موتور ندارند. در حالی که تجربه ثابت کرده هزینه تعمیر موتور سیمبل در خودروهایی که در زمان های معین بررسی می شوند، صفر است!

بررسی های دوره ای خودرو و تعویض به موقع روغن موتور سیمبل و روغن گیربکس سیمبل یکی از مهمترین اقدامات برای حفظ سلامت موتور سیمبل و سایر اجزای خودرو می باشد. با همین کار ساده اما مهم می توانید از هزینه هنگفت تعمیر موتور سیمبل پیشگیری کنید.

دلایلی که تعمیر موتور سیمبل را ضروری می داند!

بدکار کردن موتور خودرو و یا خرابی آن می تواند نشانه هایی داشته باشد که راننده را متوجه ضرورت تعمیر موتور سیمبل نماید. برخی از مهمترین نشانه های خرابی موتور سیمبل می تواند به شرح زیر باشد:

بدکار کردن موتور

کثیف بودن سوزن انژکتور شمع ها می تواند موجب عدم تنظیم میزان سوخت وارد شده به موتور و گرم‌شدن بیش از حد آن شود. اگر موتور رنو سیمبل بد کار می کند دلیلی بر خرابی آن است.

استارت خوردن بیش از اندازه

اگر خودروی شما بیش از حد نیاز به استارت دارد تا روشن شود، بعد از مدتی استارت آن مستهلک می شود. این امر نشانه خرابی موتور سیمبل است که باید به آن توجه کنید.

استشمام بوی سوختگی از موتور

اگر بوی سوختگی وارد کابین خودرو شود، بهتر است که آن را برای بررسی و تعمیر به تعمیرگاه مجاز منتقل کنید.

قدرت پایین موتور

اگر حس می کنید که در هنگام گاز دادن قدرت و توان خودرو همچنان کم است، توصیه می شود آن را جدی بگیرید و برای بررسی به تعمیرگاه بروید. سوخت رسانی ضعیف می تواند یکی از دلایل آن باشد که بهتر است اجزای موتور سیمبل مورد بررسی قرار بگیرد.

خروج دود غیر عادی از اگزوز

بهتر است هر از چند گاهی دودهای خارج شده از اگزوز را بررسی کنید تا از سلامت موتور رنو سیمبل مطمئن شوید! چرا که خروج دودهای آبی یا سفید نشان دهنده خرابی می باشد و ممکن است تعمیر موتور سیمبل را ضروری کند.

شنیدن صدای زیاد موتور

اگر عمل احتراق در موتور سیمبل به درستی انجام نشود، باعث ایجاد سرو صدای زیاد و عجیب می شود که یکی از نشانه های خرابی موتور Symbol می باشد.

روشن شدن چراغ چک

اگر خودرو روشن است و همچنان چراغ چک آلارم می دهد، می تواند دلیلی بر وجود مشکل در موتور باشد. خودرو را بررسی کنید و اگر دلیل برای آن پیدا نکرید حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید تا از سلامت موتور خودرو مطمئن شوید.

 

لرزش بدنه خودرو و عدم کشش خودرو در شیب نشانه های دیگری هستند که اشاره به تعمیر موتور سیمبل دارند. برای پیشگیری از هر نوع خسارات بیشتر و صرف هزینه های سنگین تعمیر موتور سیمبل هر چه زودتر خودرو را به یکی از مراکز معتبر منتقل کنید. تعمیرگاه رنو وان یکی از بهترین مراکزی است که می تواند با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت خودروی شما را بررسی و تعمیر نماید.

هزینه تعمیر موتور سیمبل چقدر است؟

هر ساله اتحادیه نرخ های مصوبی برای هزینه تعمیرات و تعویض قطعات موتور سیمبل به تعمیرگاه های مجاز ابلاغ می کند. اما میزان تورم یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قطعات خودرو می باشد که ممکن است هزینه تعمیر موتور سیمبل را تحت الشعاع قرار دهد. علاوه بر این هزینه اجرت و دستمزد تعمیر نیز اضافه می شود. با این حال برای کاهش هزینه ها و تعمیر موتور سیمبل با قیمت مناسب می توانید به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید.

بهترین مرکز تعمیر موتور سیمبل در تهران

تعمیرگاه رنو وان با دارا بدن کادری متخصص و مجرب خدمات ارزنده ای را در خصوص تعمیر موتور سیمبل ارائه می دهد. استفاده از قطعات اورجینال و باکیفیت، همچنین وجود تعمیرکاران ماهر و با تجربه از ویژگی های بارز رنو وان می باشد.

توصیه می شود به دلیل حساسیت بالای موتور برای تعمیر آن به تعمیرگاه تخصصی تعمیر موتور سیمبل مراجعه کنید و در حفظ سلامت خودروی خود دقت لازم را به کار ببرید.