فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

سرویس دوره ای رنو داستر

شرکت رنو یکی از شرکت های معروف خودروسازی در دنیاست که کیفیت و تنوع محصولات آن باعث شده تا روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده شود. رنو داستر یکی از تولیدات باکیفیت همین شرکت است که خریدارانش همواه از کیفیت قطعات آن مطمئن هستند و نیازی نمی بینند که دائم به تعمیرگاه مراجعه کنند. اما انجام سرویس دوره ای داستر یکی از ضروریات است. بررسی قطعات خودرو و تعویض روغن ها باید بعد از مقدار معینی رانندگی انجام شود تا خودروی شما در سلامت کامل باشد! در ادامه به اهمیت سرویس دوره ای و خدمات آن آشنا می شویم.

مزایای استفاده از خدمات سرویس دوره ای داستر

ممکن است برخی از افراد با مراجعه به تعمیرگاه و انجام سرویس دوره ای رنو داستر موافق نباشند اما انجام این کار برای حفظ سلامت قطعات خودرو و افزایش طول عمر آنها بسیار ضروری است. در ادامه برخی از مزایای انجام آن را بیان می کنیم.

برای استفاده از این مزایا باید در زمان انجام سرویس دورهای داستر به تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه کنید. بدین ترتیب در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود و با خیال آسوده خودروی خود را به افراد متخصص و حرفه ای می سپارید. به جای این که بارها به تعمیرکاران متعدد مراجعه کنید، یک بار خودروی خود را به تعمیرگاه تخصصی داستر بسپارید تا از کیفیت قطعات تعویضی، استفاده از روغن موتور مرغوب، استفاده از پک سرویس دوره ای و حرفه ای بودن تعمیرکاران مطمئن باشید و بدون صرف هزینه های اضافی تمامی اقدامات لازم را در جهت حفظ سلامت خودرو انجام دهید.

خدمات سرویس دوره‌ای رنو داستر در تعمیرگاه حرفه ای

در یک تعمیرگاه مجاز و تخصصی رنو برای سرویس دوره ای داستر باید خدماتی که در ادامه ذکر می گردد، ارائه شود:

بررسی قطعات خودرو و پیشنهاد تعویض آنها مانند:

سرویس دوره ای داستر شامل چه خدماتی می شود؟

ممکن است برخی از مالکان خودرو به درستی ندانند که در سرویس دوره ای چه اقداماتی برای خودروی آنها صورت می گیرد و چنین تصور کنند که سرویس دوره ای به معنای تعمیر خودرو می باشد. در ادامه برخی از مهمترین اقداماتی که توسط یک تعمیرکار حرفه ای در مواقع سرویس دوره ای رنو داستر انجام می شود را بیان می کنیم:

تعویض فیلتر روغن داستر

فیلتر روغن داستر یکی از مهترین فیلترهایی است که باید هر چند وقت یک بار بررسی و در صورت خرابی تعویض شود. با این کار مصرف سوخت کاهش پیدا کرده و شتاب موتور افزایش می یابد.

تعویض فیلتر هوا داستر

خرابی فیلتر هوا در داستر خود را با کاهش شتاب، افزایش مصرف سوخت، تخریب رینگ های پیستون و … نشان می دهد که تعویض به موقع آن باعث افزایش عملکرد موتور و شتاب آن می گردد. همچنین سیستم سوخت رسانی به خوبی کار می کند.

تعویض روغن گیربگس داستر

روغن گیربکس داستر یکی از مهمترین مواردی است که باید در سرویس دوره ای داستر به آن توجه شود. تعویض این روغن در هر ۶۰ هزار کیلومتر ضروری است و باعث روانکاری عملکرد گیربکس، کاهش حرارات آن در هنگام کار و افزایش طول عمر قطعات می شود. در صورت عدم تعویض به موقع روغن گیربکس Duster به زودی شاهد خرابی این قطعه مهم در خودرو هستید. بنابراین بهتر است به این نکته توجه کرده و از روغن گیربکس (واسگازین) مرغوب استفاده کنید.

تعویض روغن موتور داستر

یکی دیگر از اقدامات مهم تعویض روغن موتور داستر می باشد که باید در هر سرویس دوره ای بررسی شده و در صورت لزوم انجام شود. استفاده از مارک ها و برندهای مرغوب روغن نیز تاثیر زیادی در عملکرد آن دارد. بنابراین حتما از روغن موتور مرغوب (روغن 10W40) مخصوص رنو داستر استفاده شود.

تعویض روغن هیدرولیک فرمان داستر

برای روانکاری سیستم فرمان و انتقال درست نیرو از فرمان به چرخ ها تعویض به موقع روغن فرمان بسیار مهم و ضروری است. در هر سرویس دوره ای داستر توصیه می شود این قسمت نیز بررسی شود.

تعویض شمع داستر

شمع ها باعث می شوند که سوخت و هوا مشتعل شده و در نهایت باعث حرکت خودرو شوند. بنابراین سلامت شمع ها از این نظر که به راحتی استارت بزنید و حرکت کنید، مهم است. شمع ها باید تمیز و بدون آلودگی باشند و در سرویس های دوره ای رنو بررسی شده و در صورت لزوم عوض شوند.

برروسی مایع خنک کننده یا ضد یخ در Duster

وظیفه ضد یخ پیشگیری از یخ زدگی در فصول سرد سال و داغ شدن موتور در فصول گرم است. بنابراین باید به آن توجه کنید تا هم به اندازه و هم از کیفیت لازم برخوردار باشد. چرا که ضد یخ ها بعد از مدتی استفاده خاصیت شان تعییر می کند. تویه می شود هر ۲ سال یک بار آن را تعویض کنید.

بررسی کیت تایم و دینام داستر

تعویض کیت تایم در رنو داستر باید در هر ۶۰  هزار کیلومتر انجام شود. تایم در واقع میزان زمانی است که سوپاپ ها باز و بسته شده و عمل احتراق انجام می شود. تسمه تایم نیز منتقل کننده نیروی میل لنگ به سوپاپ می باشد که در برخی از مواقع به خصوص دورهای بالای موتور دچار پارگی می شود. در صورت این اتفاق خیلی سریع موجب کج شدن سوپاپ ها و آسیب زده به سرسیلندر می شود. به همین جهت بادی در سرویس دوره ای داستر مجموعه تسمه تایم و دینام بررسی شود.

بررسی لنت ها و تعویض روغن ترمز داستر

لنت ها در سیستم ترمز خودرو یکی از مهمترین قسمت ها می باشد که در صورت نازک شیا روغنی شدن باید تعویض شوند. در ترمزهای دیسکی تعویض لنت بستگی به میزان استفاده از خودرو دارد اما توصیه می شود در سرویس دورهای داستر آنها را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنید. بعد از تعویض لنت ها حتما مدار ترمز را نیز هواگیری کنید. بررسی روغن ترمز نیز بسیار مهم است که باید در هر ۶۰ هزار کیلومتر مخزن آن به طور کامل تخلیه شده و با روغن جدید جایگزین شود.

چرخ و لاستیک

سایش بیش از حد لاستیک ها، افزایش مصرف سوخت و گرم شدن لاستیک ها ناشی از کم باد شدن آنهاست! همین موضوع ساده می تواند از بسیاری از اتفاقات پیشگیری کند. بنابراین قبل از هر باز سوار شدن خودرو لاستیک ها را بررسی کنید و از میزان باد مناسب آنها مطمئن شوید. معمولا تعمیرکاران با دستگاه تنظیم باد درجه فشار داخل تایرها را بررسی می کند. چرا که باد زیاد تایرها موجب عدم تعادل خودرو می شود.

بررسی باتری داستر

تامین برق خودرو از استارت زدن گرفته تا روشن شدن رادیو و چراغ ها بر عهده باتری خودرو می باشد. استفاده بیش از حد از وسایل الکتریکی در هنگام خاموش بودن خودرو موجب تخلیل سریع باتری و فرسایش آن می شود! در سرویس دوره ای داستر حتما وضعیت باتری را با دستگاه مگاترونیک بررسی کرده و در صورت خرابی آن را عوض کنید.

هزینه سرویس دوره ای داستر چقدر است؟

یکی از مواردی که در قیمت سرویس دوره ای رنو داستر تاثیر گذار می باشد، مقدار کاری است که تعمیرکار برای خودروی شما انجام داده است. استفاده از روغن های مختلف با مارک های متعدد، بررسی قطعات یا تعویض آنها، هزینه قطعات هزینه دستمزد و اجرت سرویس دورهای داستر، همگی بر هزینه تمام شده تاثیرگذارند. با این حال اگر شما به یک تعمیرگاه مجاز و تخصصی رنو مراجعه کنید خیال تان از جانب هزینه ها و دستمزد راحت است. چرا که قیمت ها براساس نرخ مصوب اتحادیه ارائه شده و پایین ترین دستمزد برای تعمیرکاران در نظر گرفته می شود. بهترین کار این است که هزینه سرویس دوره ای داستر را از  تعمیرگاه رنو وان سوال کنید. 

این مرکز یکی از نمایندگی های رنو در تهران می باشد که می توان آن را یکی از بهترین مرکز سرویس دوره ای داستر دانست. در این تعمیرگاه تمامی هزینه ها را بر مبنای نرخ مصوب اعلام می کند و منصفانه ترین قیمت ها را در ضمن استفاده از بهترین قطعات و روغن ها به مشتری ارائه می دهد!

بهترین تعمیرگاه سرویس دوره ای داستر کجاست؟

تعمیرگاه تخصصی رنو وان یکی از بهترین مراکز برای انجام سرویس دوره ای داستر در تهران می باشد که با انجام فوری و با گارانتی تمامی اقدامات لازم را در جهت حفظ سلامت خودروی شما به کار می گیرد. استفاده از قطعات اصلی و اورجینال با همراهی تیم تخصصی و با تجربه می تواند خیال شما را از هر جهت آسوده کند. بنابراین برای انجام هر گونه تعمیرات و تعویض روغن موتور داستر ارزان قیمت یا سرویس های دورهای می توانید با اطمینان خاطر به رنو وان مراجعه کنید.

برروسی مایع خنک کننده یا ضد یخ در Duster

وظیفه ضد یخ پیشگیری از یخ زدگی در فصول سرد سال و داغ شدن موتور در فصول گرم است. بنابراین باید به آن توجه کنید تا هم به اندازه و هم از کیفیت لازم برخوردار باشد. چرا که ضد یخ ها بعد از مدتی استفاده خاصیت شان تعییر می کند. تویه می شود هر ۲ سال یک بار آن را تعویض کنید.

سوالات متداول