همه چیز درباره گیربکس ساندرو

تقه زدن گیربکس ساندرو یکی از دلایل خرابی گیربکس محسوب میشود و از آنجایی که گیربکس در ساندرو از فناوری نسبتا قدیمی برخوردار است باید به صورت صحیح و اصولی از این فناوری استفاده نمود. بهترین تعمیر گیربکس رنو ساندرو توسط تعمیرگاه های گیربکس رنو...
تعمیرگاه تخصصی رنو سیمبل در تهران

راهنمای مطالعه

قطعات گیربکس ساندرو و موتور آن از اجزای اصلی تشکیل دهنده خودروی ساندرو میباشند که نقش های مهمی را ایفا میکنند. ساندرا یکی از ماشین های پرطرفدار در میان مردم ایران محسوب میشود. از ویژگی های ظاهری و همچنین کارایی و میزان استهکاک بالایی برخوردار است. ساندرا از نظر فنی شبیه به لوگان است اما ظاهر جذاب و شیک آن توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب نموده است. ویژگی های فنی این ماشین در کنار ظاهر شیک و جذابی که داشته باعث شد که نمایندگی سازنده این ماشین به شدت محبوبیت کسب کند.

سیستم عامل اصلی انتقال قدرت به ماشین ساندرو گیربکس آن میباشد و گشتاور سرعت بالایی را به موتور ماشین منتقل می کند؛ این موضوع باعث تقویت بیشتر موتور ماشین ساندرو می شود.

 انواع گیربکس

خودروی ساندرو از خودرو های فرانسوی تولید داخل است که در دو مدل معمولی و استپ وی در بازار به عرضه و فروش میرسد. دو نوع گیربکس اتوماتیک و دستی در ماشین ساندرو قرار دارد. دومدل خودروی ساندرو از نظر ظاهری باهم تفاوت هایی دارند که افزایش ارتفاع یکی از تفاوتهای اساسی آنهاست. قطعات گیربکس ساندرو از نوع قطعات اصلی گیربکس ساندرو و استپ وی میباشد و بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل باید به تعمیرگاه تخصصی رنو ساندرو مراجعه فرمایید.

گیربکس ساندرو اتومات چیست؟

al4 نوع گیربکس اتوماتیک موجود در خودروی ساندرو میباشد.یکی از ویژگی ها عوض کردن دنده بدون تقه زدن میباشد که مصرف سوخت را تا حد زیادی کاهش میدهد. همچنین میتوان از این گیربکس در ماشین 206 استفاده نمود. مهندسی گیربکس al4 ساندرو متعلق به کشور فرانسه است، البته تا به امروز علاوه بر کشور فرانسه کشورهایی همچون چین، رومانی، برزیل نیز این گیربکس را با برندهای خود به فروش و عرضه رساندند و با توجه به مدل آنها قیمت ها نیز متفاوت میباشد.

گیربکس کامل ساندرو و دنده ای

تفاوت گیربکس al4 نسبت به گیربکس های at، تفاوت در طریقه ی چینش دنده ها میباشد. دنده ها در گیربکس al4 به صورت عرضی و در گیربکس اتومات معمولی به صورت طولی میباشد. این ویژگی است که در صورت خراب شدن گیربکس اتوماتیک ساندرو به متخصصانی با دانش و فناوری بالا نیاز باشد. تست و عیب یابی گیربکس اتوماتیک رنو ساندرو حتما باید توسط افراد متخصص حوزه ی مکانیک و فناوری های موجود و موردنیاز این نوع ماشین انجام شود تا صاحب ماشین شاهد بهترین تعمیر گیربکس رنو ساندرو باشد.

بیشتر بدانید  دلایل استارت نخوردن رنو ساندرو

با بررسی و خواندن مشخصات فنی این محصول آگاهی از برخورداری آن از حالت تیپ ترونیک خواهید شد. این ویژگی امکان این را میدهد که در صورت قرار دادن ماشین در حالت D و کشیدن دنده به سمت چپ، به صورت دستی و به راحتی دنده ماشین را عوض کنید. شیفت لاک (shift lock) یکی دیگر از حالت های گیربکس ساندرو دنده ای میباشد که امکان تعویض دنده بدون روشن شدن ماشین را به راننده میدهد. حالت شیفت لاک بیشتر زمانی که ماشین در حالت p و نیازمند حمل با جرثقیل میباشد مورداستفاده قرار میگیرد.

خراب شدن گیربکس اتوماتیک ساندرو

تقه زدن گیربکس ساندرو یکی از دلایل خرابی گیربکس محسوب میشود و از آنجایی که گیربکس در ساندرو از فناوری نسبتا قدیمی برخوردار است باید به صورت صحیح و اصولی از این فناوری استفاده نمود. بهترین تعمیر گیربکس رنو ساندرو توسط تعمیرگاه های گیربکس رنو که از متخصصان و مهندسان کاربلد و حرفه ای برخوردار است صورت میگیرد. تقه زدن گیربکس اتوماتیک ساندرو یکی از مشکلاتی است که باید توسط تعمیرکاران حرفه ای صورت پذیرید.

نشانه های خرابی گیربکس اتومات ساندرو

  1. تقه زدن گیربکس ساندرو یکی از مشکلات اساسی میباشد که در صورتی که شیر برقی گیربکس اتومات ساندرو دچار مشکل باشد سطح روغن گیربکس کاهش میابد و میان قطعات ماشین روانکاری صورت نمیگیرد در نتیجه گیربکس خودرو دچار تقه میشود.
  2. یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس اتومات ساندرو این است که اگر از روغن واسکازین نامناسب در جعبه دنده استفاده کنیم امکان خرابی گیربکس به حد زیادی افزایش میابد و باید به دنبال رفع سریع این مشکل باشید. در صورت بی توجهی به این مورد ممکن است قسمت های دیگر گیربکس و موتور دچار آسیب جدی شود.
  3. تعویض دنده ی اشتباه یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در خرابی گیربکس میباشد. این موضوع موجب کاهش فشار روغن میشود و خرابی سلکتور دنده را به دنبال دارد.
  4. خلاص شدن گیربکس در حین حرکت خودرو نیز یکی از مشکلاتی است که برای رفع آن باید گیربکس به صورت کامل باز شود.
بیشتر بدانید  علت صدای زوزه رنو ساندرو

مشکلات گیر بکس ساندرو اتومات

  1. عدم شناسایی دنده وسط گیربکس اتومات ساندرو یکی از خاصترین مشکلات این گیربکس محسوب میشود. در صورت عدم توانایی گیربکس در شناخت دنده، سلکتور گیربکس آسیب میبیند و باید وضعیت سلامت قطعات گیربکس ساندرو بررسی شود.
  2. ایجاد صدای اضافی در فضای اتاق ماشین یکی از مشکلاتی است که نیازمند باز شدن گیربکس و بررسی قطعات گیربکس ساندرو میباشد. در صورت رفع مشکل در قطعات گیربکس ساندرو صداهای اضافی رفع میشود.

قیمت ساعت گیربکس ساندرو

از آنجایی که گیربکس ساندرو به صورت نو و استوک و با برندهای مختلف جهانی به فروش میرسد اطلاعات دقیقی از بازه ی قیمتی آن در درسترس نیست. محدوده قیمت گیربکس ساندرو تقریبا نزدیک به گیربکس 206 و ال نود می باشد.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو

بهترین زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک ساندرو براساس نوع استفاده و موارد فوقی که بیان شد باید بنابر تشخیص صاحب ماشین صورت گیرد. هزینه تعمیر گیربکس و قطعات گیربکس ساندرو براساس نوع مشکل آن متفاوت و متغیر میباشد. هزینه تعمیر قطعات گیربکس ساندرو نیز با توجه به نوع مشکل متغیر است بنابراین باید یک آگاهی و پیش نیاز کلی از مشکلات مرتبط با آن داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *