فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس MVM X33 اتوماتیک را هر تعمیر کاری نمی‌ تواند انجام دهد! بنابراین تعمیرگاه‌ تخصصی گیربکس به همین دلیل به وجود آمده‌ اند تا خدمات و تعمیرات لازم برای خودروی شما را به بهترین شکل انجام دهند. هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به نوسانات اقتصادی مدام در حال تغییر می‌باشد، برای به دست آوردن اطلاعات کافی با متخصصان گیربکس ما تماس بگیرید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33

گیربکس های اتوماتیک و سرویس های دوره‌ای آنها به یکدیگر وابسته می‌باشند. علت‌ های متفاوتی برای خرابی گیربکس اتوماتیک وجود دارد. علائمی مانند تقه‌ زدن، گاز هرز خوردن، لغزش و شنیدن صداهای عجیب از ماشین می توانند نشان از خرابی گیربکس اتوماتیک داشته‌ باشند. اگر ماشینتان هر کدام ازین ویژگی‌ها را داشت، سریعا به تعمیرگاه رنو مراجعه کنید تا متخصصین با بررسی ماشین، اقدام به تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 کنند.

گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 چند دنده دارد؟

این خودرو یکی دیگر از ماشین های چینی است که در بازار ایران عرضه شده‌ و به دلیل ویژگی‌ های مناسب و قیمت ارزان‌ تر نسبت به بقیه ماشین‌ ها محبوبیت بسیاری در جامعه پیدا کرده‌ است. جعبه دنده آن ۵ سرعته اتوماتیک می باشد.

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام x33

هزینه تعمیر گیربکس MVM X33 اتوماتیک بستگی به عوامل گوناگونی دارد. اگر مشکل به گونه‌ ای باشد که نیاز به باز کردن کامل گیربکس باشد، خب قطعا گران‌ تر از تعویض قطعات خواهد بود. بنابراین در صورت بروز مشکل حتما با تعمیرگاه‌ تخصصی گیربکس تماس بگیرید و در مورد مشکل ماشینتان مشورت کنید.(۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) سرویس‌ های دوره یکی از عواملی است که به شما کمک می کند، از خسارات وارده جلوگیری کنید و متحمل هزینه‌ های کمتری شوید.

ایراداتی که منجر به تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام X33

گیربکس MVM X33 در خانواده گیربکس‌ های اتوماتیک دسته‌ بندی می‌ شود. اگر سرویس‌ های دوره‌ای را جدی بگیرید دیگر نگران خرابی گیربکس نخواهید بود اما بعد از مدتی بنابر دلیل‌ های متعدد نشانه‌های خرابی گیربکس را مشاهده خواهیم کرد. گیربکس MVM از نوع CVT می‌ باشد که دارای ساختاری بسیار ساده و مصرف سوخت آن کم است!

روشن شدن چراغ گیربکس اتوماتیک MVM X33

یکی از عواملی که نشان‌ دهنده خرابی گیربکس می باشد، روشن شدن چراغ گیربکس اتوماتیک X33 است. روشن شدن این چراغ در ام وی ام علت های متعددی دارد از جمله:

 • متعادل نبودن فشار روغن گیربکس
 • پارگی دسته موتور گیربکس
 • فرسودگی در صفحه کلاچ
 • پارگی تسمه انتقال قدرت بین فولی ها

در صورتی که مشاهده کردید چراغ گیربکس روشن‌ شده‌ است حتما به تعمیرگاه های تخصصی برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام X33 مراجعه کنید (به دلیل تخصصی بودن کار خودتان دست به کار نشوید) چون این خودرو چینی بوده و قطعات آن به صورت محدود در بازار پیدا می‌ شود. اگر ابزاری را در متعلقات گیربکس بد نصب کنید منجر به خرابی دیگر اجزا می‌ شود!

ساعتی گیربکس ام وی ام X33

ساعتی گیربکس بخشی است که روغن موجود در گیربکس را از میان سوپاپ‌ ها رد می‌ کند تا کلاچ‌‌ ها بتوانند به خوبی کار کنند. زمانی که این عمل صورت پذیرد دنده را به خوبی می توان تعویض کرد. سوپاپ‌ ها به راحتی باز و بسته می‌ شوند و روغن به راحتی جریان پیدا می‌کند. زمانی که روغن تحت فشار زیاد قرار بگیرد و نتواند جریان مناسب و راحتی در سوپاپ‌ها برقرار کند، گیربکس گرمای زیادی تولید کرده و باعث تغییر ساعتی می شود. در نهایت ذرات ریزی درون روغن جای گرفته و به مرور منجر به خرابی گیربکس MVM X33 اتوماتیک می‌ شود.

ساعتی گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 مانند هر ماشین اتوماتیک دیگری بر اثر تصادف، ضربه، مشکلات فنی، خرابی و آسیب دیدگی در اثر تصادف، خراب می شود و نیاز به تعویض قطعات دارد. اگر به درستی به قطعات رسیدگی نشود در اثر کارکرد روزانه، بعد از مدتی هزینه‌های زیادی را متحمل خواهید شد. بنابراین سعی کنید در اسرع وقت خودرو را برای تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 به تعمیرگاه ببرید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

خرابی قطعات گیربکس ام وی ام X33

همانطور که می دانید این ماشین، یک خودرو وارداتی و چینی است. از این رو نمی توانید به راحتی قطعات اصل آن را در بازار پیدا کنید. قطعاتی که معمولا در گیربکس خراب می شوند شامل:

 • دو پولی: همانطور که از اسمش پیداست دارای دو قطعه می باشد. یکی از آنها در بخش ورودی قراردارد که توسط نیروی موتور به حرکت در می‌ آید. دیگری که به آن پولی خروجی می گویند نیرویی که در ابتدا به آن وارد شد را خارج و به چرخ‌ های محرک منتقل می‌کند.
 • زنجیر: این بخش شامل تسمه‌ای از جنس پلاستیک یا فلزی است با قدرت بسیار زیادی دوپولی را به هم اتصال می‌دهد. در زمانی که رانندگی می‌کنید زنجیر نسبت بین دوپولی‌ها را تغییر می‌دهد. زمانی که براثر عواملی زنجیر ساییدگی پیدا کند منجر به بکس بادکردن گیربکس می‌ شود.در کنار این مشکل، با کم شدن روغن گیربکس، شاهد گاز هرزخوردن خودرو خواهید بود.
 • ریز پردازنده و حسگر ها: این ابزار شرایط مختلف در هنگام رانندگی را به صورت کامل تشخیص می‌دهد.
 • پمپ روغن
 • توربین

گرمای بیش از حد گیربکس

زمانی که گیربکس اتوماتیک بنا بر دلایلی بیش از حد معمولی خود گرم شود، شرایط نامساعدی را برای گیربکس و خودرو به وجود می‌آورد. گرمای زیاد جعبه دنده را دچار خوردگی می کند. این عمل در دراز مدت باعث کاهش عمر و کارکرد قطعه می شود. بنابراین همیشه توجه داشته‌ باشید که روغن گیربکس را به موقع تعویض کرده تا دیگر گرمای بیش از حد ماشینتان را از پای در نیاورد. نیرویی که به جعبه دنده قوت می بخشد، روغن گیربکس می باشد. زمانی که متوجه پایین بودن سطح روغن و کثیفی روغن شدید به سرعت نسبت به تعویض روغن جعبه دنده اقدام کنید.

صدا های عجیب از گیربکس

اگر صداهای عجیبی مانند تیک تیک یا هر صدای غیرعادی ای در هنگام رانندگی یا ترمززدن از خودرو شنیدید، به احتمال زیاد یکی از قطعات گیربکس دچار مشکل شده‌ است! در این زمان حتما به تعمیرگاه های تخصصی گیربکس مراجعه کنید تا متخصصان نسبت به تعمیر گیربکس MVM X33 اتوماتیک اقدامات لازم را به عمل آوردند. شماره تلفن تعمیرگاه رنو (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

افزایش طول عمر گیربکس MVM X33

 1. اولین نکته‌ ای که همیشه باید به آن توجه کنید، سرویس‌ های دوره‌ای و زمان بندی مناسب تعویض روغن براساس کیلومتر مشخص خودرو است.
 2. توجه داشته‌ باشید که روغن مناسب خودروی خود را استفاده کنید. چرا که روغن اگر متناسب با گیربکس شما نباشد یا بنابر هر دلیلی روغن نامرغوبی باشد، منجر به خسارتهای سنگینی می شود.
 3. هر ۶ ماه یکبار جهت سرویس‌های دوره‌ای اقدام کنید تا وضعیت گیربکس، نشتی روغن و… چک شود.
 4. خودروهای اتوماتیک مانند ام وی ام ایکس ۳۳ را با ماشین‌ های یدک کش اشتباه نگیرید. اگر از آنها به عنوان یدک کش استفاده کنید باعث اکسید، سوختگی و خرابی روغن گیربکس می شود. در نهایت مجبور به تعویض قطعه خواهید شد.
 5. گیربکس های اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده‌ اند که فشار بیش از حد به پدال گاز را نمی‌توانند تحمل کنند و باعث کاهش عمر گیربکس می‌شود. بنابراین پدال گاز را به نرمی فشار دهید و از فشار مداوم و پی در پی دوری کنید.
 6. تعویض دنده را با کمترین میزان فشار انجام دهید چراکه این عمل منجر به خسارات کمتر به قطعات گیربکس MVM X33 می‌ شود. هرچه هنگام تعویض دنده فشار بیشتری بر پدال گاز بیاورید، دور موتور بیشتر می شود. در طولانی مدت خسارات زیادی را متحمل خواهید شد.
 7. هرچه علم پیشرفت می‌کند و جلو می‌ رود، برنامه های کامپیوتری ماشین، به روزتر می شوند. بنابراین هر چند وقت نسبت به آپدیت برنامه کامپیوتر گیربکس اقدام کنید.

سخن پایانی

هر زمانی که متوجه تقه‌زدن گیربکس، زوزه‌کشیدن، گاز هرزخوردن، نشتی روغن گیربکس و بسیاری از عوامل دیگر شدید، سریعا به تعمیرگاه تخصصی رنو (رنو وان) مراجعه کنید تا متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای خرابی ماشینتان را تشخیص داده و نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33 اقدامات لازم را انجام دهند.