تعمیر جلوبندی سیمبل

جلوبندی رنو سیمبل یکی از مهمترین قسمت های آن است. به طوری که در صورت صدمه دیدن این قسمت، دیگر خودرو مشتری چندانی ندارد و یا با افت شدید قیمت مواجه می شود! بنابراین در صورت نیاز به تعمیر جلوبندی سیمبل حتما در اولین فرصت آن را به تعمیرگاه های مجاز رنو منتقل کنید.

با این که جلوبندی خودروهای رنو از استحکام کافی برخوردارند اما ممکن است در طی رانندگی های پرخطر یا عبور از جاده های ناهوار دچار آسیب شود. تعمیر تخصصی جلوبندی سیمبل به قدری اهمیت دارد که مراکز تخصصی جلوبندی سازی سیمبل به طور جاگانه به آن می پردازند. قسمت های مهم جلوبندی شامل سیستم تعلیق، چرخ ها، فرمان و غیره می باشد که مجموعا وظیفه حفظ تعادل خودرو را در هنگام حرکت برعهده دارند. در ادامه با جلوبندی سیمبل بیشتر آشنا می شویم.

اجزای تشکیل دهنده جلوبندی رنو سیمبل

یکی از قسمت هایی که باعث حفظ تعادل خودرو در هنگام عبور از ناهمواری ها می شود، جلوبندی سیمبل است. بنابراین برای آسیب کمتر به این قسمت از خودرو سعی کنید از روی دست اندازها و ناهمواری ها با احتیاط بیشتری عبور کنید تا نیاز به تعمیر جلوبندی سیمبل پیدا نکنید.

علائم خرابی جلوبندی رنو سیمبل چیست؟

اگر تجربه کافی در رانندگی داشته باشید، به راحتی متوجه خرابی جلوبندی رنو سیمبل می شوید. منحرف شدن خودرو یا کشیده شدن فرمان به یک سمت می تواند یکی از نشانه های خرابی این قسمت از اتومبیل باشد. بنابراین در صورت مشاهده مشکل باید هر چه سریعتر جهت تعمیر جلوبندی سیمبل به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید. برخی از مهمترین علائمی که نشان می دهد خودروی رنو سیمبل شما نیاز به تعمیر دارد، عبارتند از:

قطعات مهم در تعمیر جلوبندی سیمبل کدامند؟

سیستم فرمان مکانیکی یا هیدرولیکی یکی از قسمت های مهم رنو سیمبل می باشد که باید در هنگام تعمیر جلوبندی سیمبل به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. سیستم فرمان مکانیکی سیمبل شامل دنده شانه‌ای و پینیون می باشد در حالی که سیستم فرمان هیدرولیکی برای سریعتر بودن فرمان و خستگی کمتر راننده طراحی شده است.

اکسل

اکسل خودرو باعث هم راستا قرار دادن چرخ ها و دنده می شود. بنابراین اجزای مهمی در جلوبندی محسوب می شود که باید در هنگام تعمیر جلوبندی سیمبل به آن توجه کرد و از سلامت آن مطمئن شد.

سیبک خودرو

سیبک قطعه ای فلزی است که به شکل کروی در درون یک محفظه فولادی قرار دارد و اطراف با لاستیک پوشانده شده است. حرکت دورانی باعث حرکت به طرفین و بالا و پایین را به طور هم‌زمان در این قطعه فراهم می کند. این قطعه نیز در تعمیر جلوبندی سیمبل مهم و ضروری است!!!

کمک فنر

کمک‌ فنرها نقش مهمی در سیستم تعلیق خودرو دارند. این سیستم متشکل از سیبک، فنرها، کمک فنرها می باشد که چرخ‌ها را به بدنه متصل می کند و وظیفه حفظ تعادل خودرو را در تکان های شدید جاده ای برعهده دارد.

بلبرینگ

بلبرینگ Ball Bearing قسمتی از یاتاقان‌ های غلتشی است که دارای ساچمه‌های گرد هستند. بلبرینگ وظیفه کاهش اصطکاک خودرو و تحمل بارهای وارد شده به محورهای دورانی را بر عهده دارد. بررسی این قطعه مهم نیز باید در تعمیر جلوبندی سیمبل لحاظ شود.

میل تعادل

میل تعادل Sway Bar، یا میل موج‌ گیر جهت افزایش تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن آن در رنو سیمبل به کار رفته است. توصیه می شود در تعمیرگاه رنو سلامت این قطعه نیز مورد بررسی قرار گیرد. میل تعادل در دو طرف به شاسی وصل می گردد و دو چرخ را به هم متصل می کند.

هزینه تعمیر جلوبندی سیمبل چند است؟

در حال حاضر عوامل متعددی در تعیین هزینه های تعمیر جلوبندی سیمبل دخیل هستند. برخی از این عوامل مانند میزان تقاضای قطعات اورجینال، نرخ تورم و نوسانات ارزی تاثیر مستقیم در میزان هزینه ها دارند و برخی از عوامل مانند دستمزد و اجرت تعمیر قابلیت بیشتری برای چانه زدن دارند. اما به طور کلی نمی توان قیمت ثابتی برای تعمیر جلوبندی رنو سیمبل تعیین کرد. بنابراین برای اطلاع از مقدار دقیق نرخ تعمیر رنو جلوبندی سیمبل می توانید با تعمیرگاه تخصصی رنو وان تماس بگیرید و از هزینه های دقیق تعمیرات مطلع شوید.

بهترین تعمیرگاه جلوبندی رنو سیمبل کجاست؟

تعداد زیادی از تعمیرگاه های مجاز وجود دارند که به تعمیر جلوبندی سیمبل می پردازند اما توصیه می شود برای اطمینان از به کار بردن قطعات اورجینال و اصلی و همچنین کاهش هزینه تعمیرات به تعمیرگاه های مجاز رنو مراجعه کنید.

تعمیرگاه رنو وان به عنوان یکی از  مراکز تعمیرات تخصصی جلوبندی سیمبل فوری در تهران  و همچنین خودروهای تولیدی شرکت رنو با دارا بودن کادری تخصصی و ماهر می تواند انتخابی عالی برای تعمیر جلوبندی سیمبل باشد. بنابراین در صورتی که نیاز به تعمیرگاه دارید می توانید با یک تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در اسرع وقت خودروی خود را به این تعمیرگاه بسپارید و از خدمات بی نظیر آنها و چکاپ کلی جلوبندی رنو سیمبل بهره مند شوید.