فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

برق و دیاگ سیمبل

رنو سیمبل یکی از خودروهای باکیفیت شرکت رنوی فرانسه است که در طراحی ظاهری ترکیبی از ال 90 و رنو کپچر را با خود یدک می کشد. کیفیت بالای قطعات خودروهای شرکت رنو باعث شده تا مصرف کننده از رانندگی با این خودرو رضایت کامل داشته باشد اما گاهی پیش می آید که سیستم برق و دیاگ سیمبل نیز مانند هر خودروی دیگری دچار مشکل شود. برای رفع این مشکل در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین تعمیرگاه سیستم برقی خودروهای رنو را معرفی کنیم.

سیستم برقی رنو سیمبل

شاید بتوان مشکلات برقی خودروهای ساخت شرکت رنو را مهمترین مشکل آنها دانست! سیستم برقی حساس و پیچیده ای که برای برطرف کردن مشکلات آن باید به تعمیرگاه حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید.

این نقص کوچک اما مهم باعث می شود تا کمترین مشکل سیستم برق و دیاگ سیمبل تمام عملکرد آن را دچار اختلال نماید. بر همین اساس عیب یابی برق خودرو سیمبل امری مهم و ضروری است. دیاگ زدن سیمبل یکی از روش های کاربردی برای عیب یابی سیستم برقی و کامپیوتری خودرو سیمبل می باشد. با استفاده از این روش می توان اطلاعات لازم را از کامپیوتر خودرو دریافت کرد و خیلی سریعتر نقص سیستم برق و دیاگ سیمبل را متوجه و برطرف نمود. استفاده از دیاگ برای خودروهایی امکان پذیر است که مجهز به کامپیوتر ECU هستند. این تراشه اطلاعات لازم را به صورت کد به دستگاه دیاگ ارسال می کند. دیاگ این کدها را تعریف کرده و به راحتی مشکل خودرو را نشان می دهد! در نتیجه تعمیرات ECU رنو سیمبل نیاز به متخصص دارد.

مشکلات برق و دیاگ سیمبل کدامند؟

برای برطرف کردن مشکلات برق رنو سیمبل که کمی پیچیده است و نیاز به متخصص دارد، باید به تعمیرگاه های مجاز و حرفه ای مراجعه کنید. اما قبل از آن بهتر است با سیستم برق و دیاگ سیمبل و مهم ترین دلایل مشکل برق رنو سیمبل آشنا شوید. در ادامه برخی از علل قطع ناگهانی برق در این خودرو را ذکر می کنیم:

خراب شدن باتری سیمبل

باتری یکی از مهم ترین قطعات تامین کننده برق خودرو می باشد که وظیفه آن تولید برق برای تمام قسمت های خودرو می باشد. در اکثر مواقعی که با قطع ناگهانی برق خودرو مواجه می شوید، مشکل از باتری ماشین است. حتی ممکن است باتری نو نیز دچار مشکل شود! بنابراین اولین حدس شما در چنین مواقعی، مشکلات باتری رنو سیمبل باشد. توصیه می شود در هنگام خرید باتری به مارک و کیفیت آن دقت کنید!

قطع شدن سیم های برق خودرو

قطع شدن سیم های برق یکی دیگر از مشکلات رایج برق و دیاگ سیمبل است. سیم کشی های بعد از مدتی دچار اتصالی می شوند که می تواند فیوزهار ا بسوزاند! در این صورت باید سیستم برقی و اتصالات آن را به خوبی بررسی کنید. حتی اتصالات کابل ها با باتری باید به دقت بررسی و مشاهده شوند.

خرابی سوییچ رنو سیمبل

گاهی پیش می آید که تعمیرات تخصصی برق سیمبل را انجام داده اید اما در هنگام استارت زدن متوجه می شوید که ماشین استارت نمی خورد و هر چه تلاش می کنید، روشن نمی شود. در این مواقع ممکن است مشکل از سیستم برقی نباشد بلکه سوییچ دچار مشکل شده است.

خرابی فیوز خودرو

یکی دیگر از نقص های برق و دیاگ سیمبل مرتبط با فیوزها می باشد. در هر خودرویی جعبه فیوزی تعبیه شده تا در صورت بروز مشکلات برقی پرخطر سیستم برقی را قطع و از مشکلات جدی تر پیشگیری شود. اما هنگامی که فیوزها دچار نقص و خرابی باشند، سیستم برقی قطع می شود و حتی خودرو روشن نمی شود. معمولا هر یک تا دو سال باید جعبه فیوز بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.

برای انجام این کار حتما به افراد متخصص و تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید. چرا که سیستم برق و دیاگ سیمبل بسیار حساس و پیچیده است.

خرابی دینام رنو سیمبل

دینام و تسمه دینام، دو قطعه مهم در سیستم برق و دیاگ سیمبل به شمار می روند که در صورت خرابی می توانند خودرو را از حرکت بازدارند! در صورت خرابی دینام برق تولید نمی شود و حتی به باتری خودرو آسیب می زند. برای پیشگیری از چنین مشکلی توصیه می شود هر از چند گاهی تمامی قطعات خودرو را بررسی کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید.

خدمات برق و دیاگ سیمبل

به دلیل پیچیدگی سیستم برقی خودروهای شرکت رنو بهتر است برای بررسی سرویس دوره ای رنو سیمبل به تعمیرگاه های مجاز و با تجربه مراجعه کنید. تعمیرکاران مجرب به راحتی می توانند عیب سیستم برقی را حدس زده و برطرف کنند. اما در غیر این صورت اگر خودرو را به افراد ناشی بسپارید نه تنها مشکل آن برطرف نشده چه بسا دچار مشکلات جدی تری شود! بنابراین با مراجعه به تعمیرگاه های مطمئن می توانید به راحتی سیستم برق و دیاگ سیمبل را بررسی کرده و مشکل آن را با حداقل هزینه برطرف کنید.

برای دریافت خدمات برق رنو سیمبل تهران می توانید به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید. در این تعمیرگاه تمامی سیستم برقی سیمبل مشاهده و بررسی می شود. همچنین با استفاده از دستگاه دیاگ کلیه قطعات خودرو عیب یابی شده و به اطلاع راننده می رسد. حتی روشن شدن چراغ چک، کارکرد سیستم انتقال نیرو و پیشرانه، جعبه دنده، سیستم اگزوز و غیره با دقت بررسی می گردد. بنابراین برای افزایش طول عمر قطعات خودرو رنو وان و تعمیر قطعات با حداقل هزینه، رنو وان بهترین توصیه است.

هزینه دیاگ رنو سیمبل چقدر است؟

اتصال دستگاه دیاگ به خودرو و خواندن کدها هیچ هزینه ای را در برندارد اما برطرف کردن عیوبی که دستگاه نشان می دهد بر حسب این که چه موردی باشد، هزینه متفاوتی را شامل می شود! برای پیشگیری از بروز خسارت های احتمالی بهتر است در صورت قطع ناگهانی برق خودرو و یا هر مشکل دیگری هر چه سریعتر خودرو را به تعمیرگاه رنو وان، مرکز دیاگ رنو سیمبل منتقل کنید تا تعمیرکاران حرفه ای شما را در برطرف کردن آن یاری کنند.

تمامی هزینه ها طبق نرخ ابلاغ شده از سوی اتحادیه دریافت می شود و حداقل دستمزد و اجرت در نظر گرفته می شود. بنابراین در این تعمیرگاه نگران هزینه ها نباشید.

بهترین تعمیرگاه برق و دیاگ سیمبل

بدون شک “رنو وان” یکی از بهترین تعمیرگاه مرکزی رنو سیمبل می باشد. در این مرکز با استفاده از قطعات اورجینال و تعمیرکاران مجرب و حرفه ای صفر تا صد برق و دیاگ سیمبل انجام می شود. همچنین بررسی سایر قطعات خودرو و تعویض روغن موتور، روغن گیربکس، برق و دیاگ و فنی و موتوری سیمبل نیز با حداقل هزینه انجام می گردد.

سوالات متداول