سرویس دوره ای رنو کپچر

رنو کپچر یکی از محصولات محبوب رنو می باشد که در سال ۲۰۰۳ به بازارهای جهانی معرفی شد. این خودروی کراس اوور مشخصه جلبی دارد که آن را از سایر محصولات رنو متمایز کرده و آن تفاوت رنگ سقف و بدنه خودرو است. اگر شما نیز صاحب این خودرو هستید، باید بدانید که سرویس دوره ای رنو کپچر مهمترین عاملی است که موجب افزایش طول عمر آن می شود!

اهیمت سرویس دوره ای رنو کپچر

رنو کپچر با دارا بودن استاندارد یورو ۵ و ایمنی بالا توانسته در بین مصرف کننده ایرانی دوست  داشتنی و پرطرفدار باشد.

نکته ای که در استفاده از این خودرو باید به آن اهیمت داده شود، انجام سرویس دورهای رنو کپچر است. تعویض به موقع روغن موتور، فیلتر هوا و بررسی سایر قطعات می تواند عاملی مهم در حفظ و نگهداری سلامت این خودروی فرانسوی زیبا باشد. با انجام سرویس اولیه رنو کپچر می توانید از ایجاد نقص فنی در خودرو پیشگیری کنید و عمر مفید قطعات آن را افزایش دهید.

سرویس دوره ای رنو کپچر شامل چیست؟

در لیست سرویس های دوره ای رنو کپچر تمامی موارد زیر دیده می شود که باید آنها را بررسی کرده و انجام دهید.

تمامی این اقدامات در جهت سرویس دوره ای رنو کپچر با قطعات اورجینال و قیمت مناسب در تعمیرگاه تخصصی رنو وان انجام می شود.

عیب یابی و تعمیرات در سرویس دوره ای رنو کپچر

رنو کپچر به خاطر داشتن خصوصیات خوبی که دارد یکیاز پرفروش ترین خودروهای خارجی روز در کشور مطرح شد. این خودرو از یک موتور ۱۲۰۰ سی سی با توان ۱۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۹۰ نیوتن متر استفاده می کند که آن را با مصرف سوخت ۶.۶ لیتر، در هر ۱۰۰ کیلومتر بسیار محبوب و به صرفه کرده است. کمتر پیش می آید که رنو کپچر دچار مشکل فنی شود! اما اگر برای سرویس دوره ای رنو کپچر به تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه می کنید حتما عیوب فنی آن را نیز بررسی کنید تادر صورت بروز مشکل برطرف شود.

به طور کلی در سرویس دوره ای رنو کپچر نسبت به بررسی شمع ها، تعویض روغن موتور، فیلترهای هوا و در صورت لزوم تعویض آنها اقدام می شود. اما تعمیرگاه تخصصی رنو وان از معدود مراکزی است که در حین انجام سرویس دوره ای خودروی شما را بررسی می کند تا در صورت وجود مشکل فنی آن را نیز برطرف نماید.

چه مواردی در سرویس دوره ای رنو کپچر انجام می شود؟

در شرایط رانندگی عادی سرویس‌ های دوره‌ای رنو کپچر هر ۸ هزار کیلومتر یا یک سال صورت میگیرد. مهمترین کاری که در سرویس دوره ای انجام می شود، تعویض روغن موتور است. بررسی روغن موتور می تواند به سلامت این قطعه مهم کمک کند. قبل از سفر و یا در صورت کاهش بیش از حد روغن موتور حتما باید در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید. بررسی سطح روغن موتور برای مواقعی که خودرو به صورت طولانی مدت خاموش بوده مهم و ضروری است. برای دیدن سطح روغن می توانید گیج روغن را بیرون آورده و تمیز کنید سپس دوباره در محفظه روغن داخل کنید.

پس از چند لحظه گیج را بیرون بیاورید و سطح روغن را ببینید. میزان روغن نباید از حداقل کمتر و از حداکثر بیشتر باشد.

روغن موتور مناسب برای رنو کپچر 10W40 SN در حجم ۴.۷ لیتر می باشد. ضروری است که در هر ۵۶۰۰۰ کیلومتر شمع ها نیز بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد. توصیه می شود در هر ۶۴۰۰۰ کیلومتر نیز تسمه دینام بررسی و در صورت لزوم تعویض گردد.. روغن ترمز و مایع خنک کننده موتور نیز  هر ۶۴۰۰۰ کیلومتر باید تعویض شود. برای صحت عملکر کولر خودرو می توانید هر ۳ سال یک بار میزان گاز کولر را بررسی کنید.

چرا تعویض روغن موتور در سرویس دوره ای رنو کپچر اولویت دارد؟

روغن موتور باعث روانکاری و خنک سازی قطعات موتور می شود که تعویض آن در زمان های مشخص شده جهت حفظ عملکرد موتور بسیار مهم است. در سرویس های دوره ای رنو کپچر ضروری است که روغن موتور بررسی شود و در صورت نیاز به طور کامل تخلیه شده و روغن جدید واریز شود. این روغن در مجاورت هوای گرم داخل محفظه موتور خاصیت خود را از دست می دهد. بنابراین برای افزایش کارایی قطعات خودرو به زمان تعویض روغن موتور رنو کپچر توجه کنید.

ضرورت انجام سرویس دوره ای در شرایط خاص

اگر خودروی شما تحت شرایط خاص کار می کند، باید زمان انجام سرویس دوره ای آن کاهش پیدا کند! کارکردن خودرو در دور آرام و یا با سرعت کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت، رانندگی در محیط های آلوده و پر از غبار، کارکرد بیش از ۵ هزار کیلومتر در سال در دمای ۱۵ درجه زیر صفر را می توان شرایط خاص نامید. بنابراین اگر خودوری رنو کپچر شما در این شرایط کار می کند،  توصیه می شود در زمان های کوتاهتری برای انجام سرویس دوره ای به تعمیرگاه مراجعه کنید.

بهترین تعمیرگاه مجاز سرویس دوره ای رنو کپچر

برای انجام کلیه تعمیرات رنو کپچر و انجام سرویس دوره ای این خودرو می وانید به تعمیرگاه رنو وان در تهران مراجعه کنید. در این مرکز افراد ماهر و با تجربه می توانند بهترین سرویس دهی را با کمترین دستمزد و هزینه انجام دهند. بعد از هر بار سرویس دوره ای لیست خدمات انجام شده در دفترچه سرویس و نگهداری رنو کپچر به مشتری ارائه می شود تا برای یادآوری زمان سرویس بعدی دچار مشکل نشوید.