فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7

‌تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 نیازمند متخصصان حرفه ای، کارآمد و کارکشته می باشد. چرا که هایما s7 نسخه ی جدید و بروز نمونه های قدیمی آن می باشد. به دلیل به روز بودن این خودرو متخصصان کارآمد کمتری در تعمیرگاه ها دیده‌ می‌شود. به دلیل تولید جدید این خودرو در بازار ایران، بسیاری از افراد علت های خرابی و نحوه تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s7 را نمی دانند. بنابراین سعی کرده‌ایم اطلاعات ارزشمندی را برایتان گردآوری کنیم.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما s7

امروزه با توجه به نوسانات اقتصادی و گران شدن ابزارآلات خودروها خیلی ها می خواهند بدانند که هزینه تعمیر گیربکس هایما s7 اتومات چه مقدار می باشد. گیربکس از بخش های مختلفی تشکیل شده‌است، از این رو نیاز به بررسی تخصصی و دقیق دارد تا علت خرابی آن مشخص شود. پس از بررسی و علت یابی آنگاه میتوان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد. به صورت حدودی شما 3 تا 4 میلیون را در نظر داشته باشید.

تعمیر تخصصی گیربکس هایما s7 اتوماتیک

بسیاری از افراد بنابر دلایل متعددی تصور می کنند که گیربکس اتوماتیک خودرویشان خراب شده‌است. اما زمانی که خودرو را به تعمیرگاه می برند، تعمیرکار تشخیص می دهد که مشکل از سیم کشی آن است. حتی گاهی پیش می آید که تصور می کنید گیربکس مشکلی ندارد و نیازی به باز کردن آن نیست ولی زمانی که به تعمیرگاه رنو می روید متوجه می شوید که گیربکس را باید کامل باز کنند. به همین دلیل بررسی تخصصی گیربکس هایما s7 اتوماتیک را به تعمیرگاه ها بسپرید.

ریپ زدن گیربکس اتوماتیک هایما s7

همانطور که می دانید گیربکس وظیفه مهمی را در خودرو به عهده دارد. چرا که بدون گیربکس خودرو حرکت نخواهد کرد. عدم توجه کافی به گیربکس خودرو در هنگام ایجاد مشکل سبب می شود هزینه های زیادی را متحمل شوید. ریپ زدن گیربکس از مشکلاتی است که در خودروهای اتوماتیک بیشتر دیده می شود. لرزش های متعدد و ایجاد صداهای غیرعادی همراه با مکث و نوسان در دور موتور را ریپ زدن می گویند. این مشکلات بنابر علت های گوناگونی به وجود می آید.

لرزش گیربکس

زمانی که ریپ زدن خودرو با لرزش گیربکس همراه باشد علت های گوناگونی دارد. یکی از اصلی ترین دلایل، خرابی توربین گیربکس است. توربین واسطه بین موتور و گیربکس است و در صورت خرابی لرزش گیربکس را به همراه خواهد داشت.
از دلایل دیگر می توان به خراب بودن دسته گیربکس اشاره کرد. دسته گیربکس برای متصل شدن به بدنه آن طراحی شده‌است، بنابراین اگر فرسوده شود باعث لرزش در خودرو می شود.
اگر بلبرینگ و چرخ دنده ها دچار مشکل، فرسودگی و یا خرابی شوند ما لرزش گیربکس را خواهیم داشت.

صدا از گیربکس

زمانی پیش می آید که هایما s7 را بر روی دنده عقب قرار داده‌اید و ناگهان صدایی مانند جیغ یا زوزه می شنوید. این امر بیانگر خرابی در گیربکس خودرو می باشد که سریعا به تعمیرگاه رنو برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 مراجعه کنید تا جلوی خسارت های بیشتر را بگیرید.
از اصلی ترین علت هایی که باعث ایجاد صدا می شود، برخورد دنده هرزگرد با دیگر دنده هاست. وقتی شما دنده عقب می گیرد این صدا را واضح تر می شنوید.
ازدلایل دیگر ایجاد صدا که منجر به ریپ زدن خودرو می شود کم بودن روغن گیربکس اتوماتیک است. روغن گیربکس وظیفه خنک نگهداشتن موتور را برعهده دارد و زمانی که مشکلی در آن به وجود بیاید در موتور خودرو صداهای غیرعادی را می شنوید.
تنظیم و درگیر نبودن کامل چرخ دنده حتی به مقدارکم هم منجر به ایجاد صدا می شود.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هایما s7

بسیاری از تعمیرگاه های حرفه ای با متخصصان باتجربه و داشتن تجهیزات مدرن می توانند علت خرابی گیربکس هایما s7 را به طور کامل تشخیص و در رفع مشکل آن تعمیرات اساسی انجام دهند. برای اینکه خیالتان از بابت تعمیرات خودرو راحت باشد همیشه به مراکز نمایندگی ها و تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید. با وجود کارشناسان متخصص و جایگزین کردن قطعات اصل و مناسب خودرویی را تحویل می گیرید که شما را تا مسافت های طولانی همراهی می کند.

ایرادات شایع گیربکس اتوماتیک هایما s7

یکی از اصلی ترین ایراداتی که گیربکس اتوماتیک هایما در هنگام خرابی به آن دچار می شود لرزش گیربکس و موتور خودرو است. لرزش ها بعد از مدتی استفاده از خودرو سبب می شود که گیربکس CVT هایما خراب شده و به تعمیرات نیاز پیدا کند.
تقه زدن، ریپ زدن و یا ضربه زدن گیربکس در هنگام حرکت از دیگر ایرادات شایع آن می باشد.
خودروهای اتوماتیک مانند هایما جدا از همه ی این مشکلات به ایرادات برقی مانند خرابی کامپیوتر یا ECU  گیربکس، خرابی شیربرقی، خرابی ساعتی گیربکس و مشکلات روغن و فیلتر روغن دچار می شوند که روی سلامت و کارکرد گیربکس هایما تاثیر میگذارد.
زمانی که احساس می کنید قدرت خودرویتان نسبت به قبل کمتر شده‌است. در این هنگام احتمالا میزان روغن گیربکس کم شده یا نشتی پیدا کرده‌است.
بوی سوختگی که ممکن است گاهی از خودرو به مشام برسد، نشان دهنده داغ شدن بیش از حد روغن موجود در گیربکس می باشد. بعد از بروز همچین مشکلی حتما به تعمیرگاه های تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 مراجعه کنید.

چه مواردی باعث خرابی گیربکس اتوماتیک هایما s7 می شود؟

  • پایین بودن سطح روغن گیربکس هایما S7
  • نشتی روغن گیربکس
  • لغزش ماشین در هنگام حرکت
  • تاخیر زیاد در هنگام حرکت کردن خودرو
  • شنیدن صدای غیرمعمول از گیربکس هایما
  • احساس بوی سوختگی از گیربکس
  • فعال شدن حالت اضطراری در خودرو
  • کم شدن شتاب خودرو هنگام سرعت
  • گاز هرز خوردن خودرو در بیشتر مواقع
  • روشن شدن چراغ خطر گیربکس

گیربکس هایما s7 اتومات چند دنده است؟

مصرف سوخت هایما S7 برابر با ۸.۸ لیتر در هر صد کیلومتر و حداکثر سرعت آن  برابر با ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت است. جعبه دنده آن 6 سرعته و اتوماتیک می باشد.

قیمت گیربکس هایما s7 اتومات

حتما توجه داشته باشید که هنگام خرید گیربکس هایما S7 از فروشگاه های متعبر خریداری کنید. با توجه به نوسانات بازار، قیمت 17 میلیون را مد نظر داشته‌باشید. به دلیل گرون بودن تعویض قطعه در بازار امروزه ایران، به موقع چکاپ خودرو را انجام دهید.

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک هایما s7

در صورتی که گیربکس هایما خراب شود، علت های گوناگونی را در برمی گیرد. از عواملی که منجر به خرابی گیربکس می شود را برای آگاهی بیشتر شما بیان می کنیم تا خودرو شما را در طول مسیر تنها نگذارد.

عدم ایست خودرو در حالت P

عدم شناسایی حالت P و نگه داشتن خودرو یکی از عمده ترین مشکلاتی است که برای خودروهای با گیربکس اتوماتیک اتفاق می افتد. در صورتی که این مشکل برایتان پیش آمد، عوامل متعددی را باید مدنظر داشته‌ باشید. اما رایج ترین عامل خرابی سلکتور گیربکس می باشد. برای رفع این مشکل، قطعه را باید با نمونه اصلی و سالم آن تعویض کنید.

عدم تشخیص دنده عقب خودرو D

یکی از عمده ترین دلایلی که منجر به دنده عقب نرفتن خودرو اتومات می شود این است که گیربکس هایما دنده عقب و یا جلو خودرو را تشخیص نمی دهد. همانطور که خودرو در برخی مواقع حالت P را تشخیص نمی دهد، این عمل برای دنده عقب و جلو هم اتفاق می افتد. احتمالا سلکتور دنده دچار مشکل شده‌ و نیاز به تعویض دارد.

در حین حرکت و تعویض دنده ماشین گاز هرز می خورد

یکی از آزار دهنده ترین اتفاقاتی که در ماشن های اتوماتیک می افتد گاز هرز خوردن است. عوامل مختلفی مانند خرابی سنسورهای گیربکس، کم شدن روغن گیربکس، کثیفی فیلتر، خرابی صفحه کلاچ‌ها، خراب شدن ساعت گیربکس، خرابی شیر برقی، خرابی صفحه‌های آزبست‌دار و سوختگی باند ترمزها بر این موضوع تاثیر گذارند.

تغییر دنده به حالت اضطراری

یکی از عمده ترین مشکلاتی که گیربکس های اتوماتیک با آن مواجه هستند، تغییر حالت دنده به اضطراری می باشد. در این زمان خودرو بر روی یک دنده مشخص مثلا دنده 3 قرار می گیرد و به هیچ عنوان تغییر نمی کند. این مشکل معمولا به علت داغ شدن بیش از حد گیربکس به وجود می آید. علاوه بر آن می توان به گرفتگی بیش از حد فیلتر گیربکس اشاره کرد که این عمل منجر به خوردگی پمپ هیدرولیک می شود و در نهایت فشار تورک کانورتر روغن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

مشکلات گیربکس اتوماتیک هایماs7

از اصلی ترین مشکلات و معایب گیربکس اتوماتیک هایما s7 می توان به لرزش موتور و گیربکس در هنگام به حرکت درآوردن خوردو اشاره کرد. این لرزش در دراز مدت سبب خرابی کامل گیربکس می شود که خسارت های زیادی را به رانندگان پژو 206 تحمیل می کند. از معایب دیگری که در این خودرو دیده‌می شود مشکلات و ایرادات برقی نظیر خرابی کامپیوتر گیربکس و خرابی ساعت گیربکس می باشد.

چرا از گیربکس هایما s7 ایراد می گیرند؟

هایما S7 از خودروهای جدیدی می باشد که تازه وارد بازار شده‌است. تعداد قطعات کمی از این مدل خودرو در بازار موجود می باشد. یکی از اصلی ترین ایرادی که این خودرو برای خریداران آن ایجاد می کند ناهماهنگی موتور و گیربکس است. همیشه حواستان به گیربکس این خودرو باشد و به موقع نسبت به علائم خرابی آن واکنش نشان دهید.

چگونه از گیربکس اتوماتیک هایماs7 محافظت کنیم؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث جلوگیری از خرابی خودرو اتوماتیک هایما می شود، انجام به موقع سرویس های دوره ای آن است.
هر زمان که چراغ چک هایما S7 خود به خود روشن شد و شما هیچ کنترلی روی آن نداشتید، هرچه سریعتر به تعمیرگاه رنو مراجعه کنید تا از خسارات بیشتر در آینده جلوگیری کنید.
یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید تعویض به موقع روغن گیربکس هایما S7 است. اگر این عمل را به موقع انجام ندهید، آسیب های شدیدی به گیربکس وارد می کنید. روغن گیربکس باعث خنک نگهداشتن موتور خودرو می شود و وقتی این روغن ازبین رود موجب گرم شدن بیش از حد موتور و خرابی آن می شود.
توجه داشته باشید که زمان تعویض روغن گیربکس بعد از طی کردن مسافت 30 تا 40 هزار کیلومتر است.
بخش برقی هایما اتوماتیک از دیگر مواردی است که نیازمند تعمیرکاران تخصصی دارد.

علت تقه‌زدن گیربکس اتومات هایما s7 چیست؟

تقه‌زدن یا ارور گیربکس اتومات هایما s7 در حالت های مختلفی ایجاد می شود. به عنوان مثال این عمل می تواند در حین تعویض دنده ها ایجاد شود. تقه‌زدن و یا ارور گیربکس نشان دهنده خرابی قطعات مختلفی مانند خرابی شیر برقی روغن، کثیفی فیلترها و شل شدن اتصالات گیربکس می باشد.

ساعت گیربکس اتوماتیک

ساعت گیربکس در واقع هوش مصنوعی ای است که تمام فعالیت های جعبه دنده را کنترل می کند. این ابزار از قطعات کوچکی مانند سوپاپ و کانال روغن تشکیل شده‌است. ساعت گیربکس اتوماتیک فشار موجود در روغن گیربکس را تنظیم و توربین و حالت تعویض دنده را کنترل می کند. زمانی پیش می آید که ساعت گیربکس اتوماتیک از حالت معمولی خود خارج می شود و نمی تواند بازدهی مناسبی داشته باشد. وقتی که این اتفاق بیافتد، تعویض دنده سخت انجام خواهد شد و ما تقه‌زدن ماشین را شاهد خواهیم بود. با یک تنظیم ساعت ساده، مشکل گیربکس رفع خواهد شد.

تاخیر در تعویض دنده

زمان تعویض دنده در خودرو اتوماتیک هایما S7 باید به سرعت صورت گیرد. اگر تعویض دنده به سرعت صورت نگیرد، روغن گیربکس یا کاهش پیدا کرده یا دچار نشتی و یا کثیفی شده‌است.

روشن شدن چراغ چک موتور

زمانی که این چراغ روشن شود، نشان از خرابی سنسور های ماشین می دهد. در این صورت حتما برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 اقدام کنید.

تقه‌زدن گیربکس

زمانی که سیستم برقی دسته های موتور گیربکس دچار خرابی، فرسودگی و یا پارگی شده‌باشند ما تقه‌زدن خودرو را شاهد خواهیم بود. علاوه بر آن اگر در ساعت گیربکس نیز مشکلی ایجاد شود، باید نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 اقدام کنید.

بوی سوختگی

زمانی که از گیربکس خودرو بوی سوختگی به مشامتان رسید، بدانید که روغن گیربکس یا کثیف شده‌ و یا نشستی دارد که سریعا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S7 اقدام کنید.

خلاص شدن دنده بدون خواست راننده

زمانی پیش می آید که شما دارید رانندگی می کنید و دنده بدون اراده شما خلاص می شود. علت این موضوع ممکن است بخاطر خرابی چرخ‌ دنده‌ های داخل گیربکس، هرز شدن پلوس، خرابی توربین و نبود یا کمبود روغن گیربکس باشد. با رفتن به تعمیرگاه، علت آن توسط متخصصین کاملا مشخص می شود.

سروصدای خودرو در حالت خلاص

زمانی که روغن گیربکس کثیف باشد یا قطعات آن دچار فرسودگی شده‌باشند، سروصداهایی را از خودرو در هنگام خلاص شدن ماشین احساس خواهید کرد. در آن صورت حتما به تعمیرگاه رنو (رنو وان) مراجعه کنید.

گیربکس اتوماتیک هایماs7 ساخت کجاست؟

هایما S7 یکی از خودرو های شاسی بلند موجود در بازار می باشد که در شرکت خودروسازی HAIMA واقع در کشور چین ساخته‌شده‌است.

سخن پایانی

خودرو هایما متعلق به کمپانی FAW چین می باشد. از زمانی که وارد بازار ایران شده، در بین مردم محبوبیت پیدا کرده‌است. این خودرو حدود 22 اسب بخار قدرت و 50 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گیربکس اتوماتیک هایما S7 نسبت گیربکس های دستی به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارند. بنابراین سرویس های دوره ای را فراموش نکنید تا دچار خسارات جبران ناپذیر نشوید.