تعمیر گیربکس رنو کپچر

گیربکس رنو کپچر یکی از مهمترین قطعات آن است که لذت رانندگی را با یک کراس اوور زیبا به شما هدیه می دهد. این خودرو با موتور dCi 90 و گیربکس اتوماتیک شش سرعته با مصرف سوخت پایین می توانند شما را از خرید آن راضی نگه دارد. اما گاهی پیش می آید که نیاز به تعمیر گیربکس رنو کپچر دارید! درادامه با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه می توانید از این چالش دوری کنید!

ساختار گیربکس رنو کپچر

رنو کپچر را می توان خودرویی نیمه اتوماتیک دانست که برای افرادیکه استفاده از دنده اتوماتیک را نمی پسندند یک مزیت محسوب می شود! قطعا تعمیر گیربکس رنو کپچر با دارا بودن ساختار پیچیده آن کار ساده ای نیست. دیفرانسیل این خودرو از نوع دیفرانسیل جلو خودکار قفل شونده مکانیکی است که بالاترین سطح چسبندگی را با جاده فراهم می کند. در نسل جدید این خودرو گیربکس EDC کاملا اتوماتیک است که شما را از پدال کلاج راحت می کند و تعویض دنده ها کاملا اتوماتیک صورت می گیرد.


بنابراین با این ساختار پیچیده بهتر است برای تعمیر گیربکس رنو کپچر به مراکزی مراجعه کنید که ماهر و باتجربه باشند. در این صورت هزینه تعمیرات گیربکس کپچر کاهش می یابد و با اطمینان بیشتری خودروی خودر ا تحویل می گیرید.

اهمیت تعمیر گیربکس رنو کپچر

گیربکس قطعه ای بسیار حساس است که در صورت داشتن نقص فنی کل عملکرد خودرو را مختل می کند. کارکرد گیربکس در حالت عالی می تواند قدرت موتور را بدون مصرف سوخت بیشتر افزایش دهد. بر همین اساس باید در حفظ و نگهداری این قطعه دقت کافی را داشته باشید و در صورت اولین ایراد فنی به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

دلایل خرابی گیربکس رنو کپچر چیست؟

یکی از مهمترین دلایل خرابی گیربکس رنو کپچر، نشتی روغن گیربکس است. بهترین کار استفاده از روغن های مرغوب است تا عملکرد قطعات موتور و گیربکس کپچر را ارتقا دهد. به کار بردن روغن های ارزان و بی کیفیت موجب فرسایش قطعات می شود و به مرور آنه را خراب و فرسوده می کند. توصیه می شود هر ۵۰ هزار کیلومتر حتما روغن گیربکس را تعویض و از نوع مرغوب استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود به تعمیر گیربکس رنو کپچر نیاز پیدا کنید، اشکال در سیستم برقی خودرو است. نقص در اتصالات برقی و داغ شدن خودرو می تواند به عملکرد گیربکس آسیب وارد کند. استفاده از دزدگیرهای فیک می تواند یکی از دلایل نقص در سیستم برقی خودرو باشد. با انجام سرویس های دوره ای رنو کپچر منظم می توانید تمامی موارد را بررسی کنید و از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری نمایید.

روشن شدن چراغ گیربکس یا چراغ چک نیز دلیل دیگری بر مشکل گیربکس رنو کپچر است. توصیه می شود در صورت مشاهده این موضوع قبل از هر چیز خودرو را به تعمیرگاه مجاز رنو ببرید تا علت های مختلف این موضوع بررسی شود.

مواردی که نیاز به تعمیر گیربکس رنو کپچر دارید!

اگر در هنگام تعویض دنده دچار مشکل هستید و یا به اصطلاح دنده جا نمی خورد، اولین حدس شما خرابی گیربکس خودروی کپچر باشد! در این صورت بهتر است خودرو را به افرادی بسپارید که از تجربه کافی برای عیب یابی و رفع آن برخوردار باشد. تعمیرگاه تخصصی رنو وان یکی از بهترین مراکزی است که با بهره گرفتن از افراد متخصص وماهر و همچنین قطعات اورجینال می تواند نقص خودروی شمارا با بهترین کیفیت و کمترین هزینه برطرف نماید.

همانطور که گفتیم در صورت مشاهده نشت روغن گیربکس بهتر است خودرو را برای تعمیر گیربکس رنو کپچر به تعمیرگاه منتقل کنید. یادتان باشد نحوه تعویض روغن گیربکس رنو کپچر نیز بسیار مهم است. تخلیه کامل روغن کهنه و جایگزین کردن روغن جدید نیاز به افراد ماهر دارد. گاهی سوال می شود که

آیا روغن گیربکس هم نیاز به تعویض دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی روغن هایی موجود در خودرو بعد از طی مسافتی حتما باید به طور کامل تخلیه و با روغن جدید جایگزین شوند. به خاطر سپردن زمان تعویض روغن گیربکس رنو کپچر نیز بسیار مهم و ضروری است تا از آسیب رساندن به قطعات گیربکس و موتور جلوگیری شود. عدم انجام سرویس‌ به موقع گیربکس می تواند شما را نیازمند تعمیر این قطعه کند! توصیه می شود در زمان های مقرر حتما خودرو را برای بررسی و انجام سرویس‌ های دوره‌ای کپچر به تعمیرگاه های مجاز منتقل کنید. بهتر است هر ۳۰ هزار کیلومتر یک بار روغن گیربکس رنو کپچر تعویض شود.

میزان نبودن فشار روغن گیربکس و تقه زدن گیربکس اتوماتیک می تواند دلیلی بر خرابی گیربکس بوده و نشان دهنده نیاز به تعمیر گیربکس کپچر باشد. خرابی دنده‌ها نیز علائمی واضح برای تعمیر گیربکس رنو کپچر هستند.

هزینه تعمیر گیربکس رنو کپچر چقدر است؟

یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده هزینه تعمیر گیربکس رنو کپچر، نوع مشکل آن است. اشکال در سیستم برقی، دنده ها و یا نشتی روغن هر کدام دراای میزان مشخصی از هزینه ها و دستمزد می باشد. تعویض قطعات، استفاده از قطعات اورجینال و داشتن یا عدم گارانتی و نوع تعمیرگاه می توانند هزینه تعمیر کامپیوتر گیربکس رنو کپچر TCU را تحت تاثیر قرار دهند.

تعمیرگاه تخصصی رنو وان (RenoOne) با داشتن مجوزهای لازم یکی از بهترین مراکزی است که می تواند هزینه تعمیرات خودروی شما را به طرز قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از تعمیرکاران باتجربه و کاربلد، تضمینی برای تعمیر دقیق خودروی شماست! در این صورت نیازی به مراجعات مکرر برای تعمیر خودرو نیستید و عملا هزینه شما کاهش می یابد. همچنین دریافت هزینه دستمزد و اجرت منصفانه باعث کاهش هزینه های تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو کپچر شماست.

رنو وان بهترین مرکز تعمیر گیربکس رنو کپچر

اگر در هنگام رانندگی متوجه مشکل در تعویض دنده ها شدید و یا احساس کردید که گیربکس رنو کپچر نیاز تعمیر فوری دارد، کافیست هر چه سریعتر به تعمیرگاه تخصصی رنو وان تهران مراجعه کنید تا کارشناسان نسبت به بررسی و عیب یابی خودرو اقدام کنند.

استفاده از قطعات اورجینال و اصلی، همچنین تعمیرکاران مجرب و ماهر خصوصیت اصلی رنووان است. نگران هزینه ها نباشید! این مجموعه تمامی تلاش خود را مبنی بر کاهش هزینه ها و دستمزد انجام می دهد. برای استعلام قیمت گیربکس رنو کپچر نیز می توانید با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید. تعمیر گیربکس رنو کپچر فوق تخصصی کار ماست.