فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو مسئله بسیار مهمی است چرا که رانندگی با گیربکس دارای نقص فنی می‌تواند به دیگر قطعات خودرو آسیب رساند در‌نهایت فرآیند تعمیرات بسیار زمان بر و پر هزینه می‌شود. به همین دلیل لازم است در صورت مشاهده خطا‌های گیربکس نسبت به تعمیر آن سهل‌انگاری نکنید و خیلی زود به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه نمایید. گیربکس اتوماتیک گشتاور موتور را به‌واسطه جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدروالکترومکانیکی آن منتقل میکند به همین دلیل در مقایسه با خودرو‌هایی که دنده دستی دارند از حساسیت بیشتری برخوردارند و بایستی دقت لازم را به‌کاربرد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو

در تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا ۳ نیو مسائلی که برای این قطعه ایجاد میشود با گیربکس‌های دنده‌ای متفاوت است به همین منظور برای رفع این مسائل باید به افراد کاربلد مراجعه کرد. به خاطر حساسیت بالای این قطعه در صورتی که به‌درستی مورد استفاده قرار نگیرد استهلاک بالایی را در پی خواهد داشت. گرما و اصطکاک بسیاری توسط اجزای مختلف خودرو مثل چرخ‌دنده‌ها ایجاد می‌گردد به همین دلیل سیستم گیربکس به نسبت دیگر بخش‌ها زودتر دچار فرسودگی می‌شود به همین منظور گیربکس اتوماتیک از مهم‌ترین قسمت‌های مزدا ۳ نیو است. اگر از مشکلات گیربکس اتوماتیک آگاه باشیم و از آن به خوبی مراقبت کنین علاوه بر آن که طول عمر آن افزایش می‌یابد عملکرد بهتری نیز دارد. مراقبت مداوم از گیربکس اتوماتیک سبب جلوگیری از تعمیرات پر هزینه می‌گردد.

عیب‌های رایج در خرابی گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو

در خودرو های مزدا 3 برخی مشکلات بسیار رایج هستند شناخت بهتر آنها به شما کمک میکند تا به سرعت بتوانید خودروی خود را عیب یابی کنید.

چرا گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو تقه می‌زند؟

وجود ایراد برقی می‌تواند اصلی‌ترین علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک باشد همچنین زمانی که فشار روغن گیربکس به‌درستی میزان نباشد (به دلیل وجود ایراد در ساعت) در بروز این مشکل موثر است. احتمال می‌رود این مسئله به دلیل خرابی و یا پارگی دسته موتور‌های گیربکس نیز ایجاد گردد.

علت زوزه و صدا‌های عجیب غریب گیربکس اتوماتیک چیست؟

 • صدای فشار روغن
 • خرابی دنده‌ها
 • آسیب‌دیدگی دنده‌های دیفرانسیل و مجموعه دنده سیاره‌ای

چه دلیلی در گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک وجود دارد؟

 • کمبود روغن
 • عدم برخورداری از روغن کافی در پشت کاسه کلاچ‌ها
 • آسیب‌دیدگی و فرسودگی صفحه کلاچ‌ها

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو چه معنایی دارد؟

 • بریدن دنده اویل پمپ
 • آسیب به توربی
 • هرز رفتن پلوس
 • تخلیه روغن از گیربکس
 • وجود ایرادات در چرخ‌دنده‌های گیربکس

چرا حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک در دنده 3 به وجود می‌آید؟

وجود آسیب و خرابی در گیربکس اتوماتیک مزدا 3 مثل دنده سه نیو سبب ایجاد حالت اضطراری می‌شود که لازم است به‌سرعت به یک تعمیرگاه گیربکس مراجعه نمایید.

چرا دنده در حالت پارک گیر می‌کند؟

 • عدم وجود برق در سیستم پارک
 • تخلیه باطری خودرو
 • آسیب‌دیدگی استاپ زیر پدال ترمز
 • وجود شکستگی در اهرم تعویض دنده در داخل گیربکس
 • ایجاد آسیب در سلکتور

لرزش خودرو در زمان حرکت به چه علت است؟

 • وجود خرابی در دسته موتور
 • هرز چرخیدن صفحه کلاچ‌ها

علت کاهش قدرت مزدا 3 نیو چیست؟

این کاهش قدرت می‌تواند از نشتی روغن گیربکس و یا تخلیه آن باشد که در خودرو‌های اتومات بسیار اتفاق می‌افتد

بوی سوختگی روغن گیربکس به چه علت است؟

درصورتی که از سوختگی روغن گیربکس آگاه شدید سریع به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید زیرا این مسئله می‌تواند به دلیل گرمای زیاد روغن گیربکس و یا آلوده بودن آن رخ دهد.

دلیل مکث ناگهانی خودرو چیست؟

علت اصلی بروز این مشکل مربوط به کلاچ است و می‌بایست به‌سرعت رفع شود تا به گیربکس آسیب جدی وارد نشود.

نگهداری از خودرو مزدا 3 نیو

یکی از مسائلی که از خرابی گیربکس اتوماتیک مزدا ۳ نیو جلوگیری می‌کند این میباشد که علاوه بر حفاظت و توجه، سرویس‌ها هر چند وقت یکبار مرتب انجام شود. چنانچه چراغ گیربکس یا چراغ چک خودروی شما علامت میدهد ضروری است ماشین را هرچه زودتر به یک تعمیرگاه تخصصی برسانید تا از ایجاد خرابی و آسیب در گیربکس جلوگیری شود. گیربکس مهم‌ترین بخش خودرو است اگر روغن گیربکس به موقع تعویض نشود آسیب جدی به گیربکس وارد می‌گردد. عمدتا روغن گیربکس مزدا 3 نیو پس ازگذشت سی الی چهل هزار کیلومتر تعویض می‌گردد. مثل تمام روغن‌های دیگر روغن گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو باید به‌ صورت دوره‌ای و منظم عوض شود چرا که طی کارکرد بسیار خاصیت‌های آن از بین میرود. این‌روغن مثل تمامی روغن‌ها برای کلیومتر مشخصی است به همین علت لازم است در هر دوره عوض شود. یک نکته مهم این است که باید از متخصص درخواست کنید پس‌ از‌آنکه روغن گیربکس خودرو را تعویض کرد فیلتر روغن گیربکس را تعویض نماید‌. چنانچه فیلتر روغن گیربکس به موقع تعویض شود طول عمر گیربکس خودرو را افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است یکی از عواملی که هنگام تعویض روغن گیربکس و سرویس‌های دوره‌ای را مشخص می‌کند شرایط رانندگی است مثلا رانندگی در ترافیک دمای روغن را بالا میبرد و طول عمر آن را می‌کاهد.

چرا رفع مشکلات گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو مهم است؟

زمانی که شما خودرویی خریداری میکنید تمام تلاش خود را میکنید تا بهترین نحو از آن مراقبت کنید و شناسایی مشکلات به شما کمک میکند در مراقبت از خودروی خود موفق باشید زیرا رفتار غیر اصولی با خودرو مخصوصا گیربکس از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه زیاد تعویض گیربکس

پس‌از‌آنکه متوجه مشکلاتی در گیربکس مزدا 3 نیو شدید بهتر است قبل از وقوع آسیب‌های جدی‌تر خودرو را سریعا به یک تعمیرگاه تخصصی برسانید در صورت سهل انگاری هزینه زیادی را برای تعویض گیربکس متقبل می‌شوید.

غیرممکن شدن رانندگی

از آنجا که گیربکس بخش اصلی و مهم در خودرو است و عامل حرکت محسوب می‌شود اگر تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا ۳ نیو به تعویق بیفتد ممکن است به خودرو آسیب جدی وارد گردد و تا مدت‌های طولانی نتوانید رانندگی کنید.

کاهش شتاب خودرو

چنانچه تعمیرات گیربکس اتوماتیک در زمان مناسب و به موقع صورت نگیرد بخش‌های دیگر خودرو مثل صفحات و دیسک‌ها دچار فرسودگی می‌شوند و آسیب جدی می‌بینند در این صورت خودرو شتاب مناسبی ندارد.

هزینه تعمیر گیربکس مزدا 3 نیو

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو وابسته به عوامل زیادی است به‌طور مثال اگر مسئله اساسی باشد تعمیرکار کامل گیربکس را پایین می آورد و مراحل تعمیر را آغاز می‌نماید. متخصصان سعی می‌کنند این فرآیند تعمیر با هزینه‌ای مناسب و در کمترین زمان انجام گردد همچنین تا جایی که لازم است هیچ قطعه‌ای تعویض نمی‌شود و فقط با سرویس قطعه گیربکس مشکل رفع می‌گردد.

سخن پایانی

به هر صورت برای تعیین قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا 3 نیو بایستی به وسیله دستگاه خودرو آزمایش شود و پس‌از‌آنکه مشکل اصلی شناسایی شد فرآیند تعمیر آغاز شود. از آنجا که سیستم برق خودرو‌های اتوماتیک در مقایسه با خودرو‌های دیگر پیچیده است بهتر است از وسایل برقی مثل آمپلی فایر چراغ زنون و دزدگیر متفرقه استفاده نکنید زیرا ممکن است به خودرو آسیب رساند. گیربکس‌های اتوماتیک سنسور‌ها و مدار‌های الکترونیکی حساس دارند به همین جهت بهتر است از موتورشویی برای آنها استفاده نشود.