سرویس های دوره ای استپ وی

ساندرو استپ‌ وی از پاییز ۱۳۹۵ در پارس خودرو با ظاهری بهتر از ساندرو تولید شد. این هاچ بک زیبا به غیر از تفاوت ظاهری، در نوع عملکرد نیز کمی تغییر پیدا کرد. افزایش ارتفاع تعلیق، استفاده از کلاچ هیدرولیک و کوتاهتر شدن فاصله تعویض دنده‌ها از تغییرات فنی استپ وی نسبته به ساندرو می باشد. اگر خودروی استپ وی دارید، بهتر است در زمان های مشخص شده به آن رسیدگی کنید. سرویس دوره ای استپ وی یکی از مهمترین اقداماتی است که می تواند آن را سرحال، با دوام و پرقدرت نگه دارد!

اهمیت سرویس دوره ای استپ وی

تمامی خودروها هر از چند گاهی نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. ساندرو استپ وی نیز با وجود استهلاک پایین احتیاج به انجام سرویس دوره ای برای افزایش طول عمر بیشتر خواهد داشت. بنابراین هر فردی که خودروی ساندرو استپ وی دارد، باید یک تعمیرگاه تخصصی رنو را بشناسد تا در زمان های معین بتواند برای بررسی خودرو به آن مراجعه کند. برای افزایش طول عمر گیربکس استپ وی بعد از مقدار معینی رانندگی باید نسبت به تعویض گیربکس ساندرو استپ وی اقدام کنید. این کار از فرسایش قطعات مهم خودرو و تعویض قطعه با هزینه بالا جلوگیری می کند!

در ادامه خدماتی که یک تعمیرگاه رنو باید در سرویس دوره ای ساندرو استپ وی انجام دهد، ذکر می شود.

مهمترین خدمات سرویس دوره ای استپ وی

شما می توانید برای انجام سرویس های دوره ای خودروی استپ وی به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید و خیال خود را از بابت استفاده از قطعات اورجینال و خدمات دهی با کیفیت آسوده کنید. خودروی رنو ساندرو استپ وی باید هر ۱۰ هزار کیلومتر بازدید شده و مورد بررسی قرار بگیرد. در غیر این صورت موجب ابطال گارانتی از طرف نمایندگی های مجاز سایپا می شود.

برای انجام سرویس اولیه و دوره ای به تعمیرگاه رنو وان مراجعه نمایید.

چرا سرویس دوره ای استپ وی مهم است؟

حتما بسیاری از شما که صاحب خودرو هستید، تمایل دارید تا کمترین هزینه تعمیرات و نگهداری خودرو را بپردازید و کمتر به تعمیرگاه مراجعه کنید!! یکی از بهترین راهها برای کاهش هزینه ها و افزایش طول عمر قطعات خودرو، انجام به موقع سرویس های دوره ای است. استپ وی نیز همانند سایر خودروها نیاز دارد تا در زمان های تعیین شده بررسی شود و در صورت لزوم قطعات فرسوده و دارای نقص آن تعویض گردد. بدین ترتیب از آسیب به سایر قطعات خودرو پیشگیری شده و طول عمر قطعات آن افزایش پیدا می کند.

بنابراین اگر خودروی ساندرو استپ وی دارید، باید یک تعمیرگاه تخصصی رنو برای انجام کلیه خدمات سرویس دوره ای استپ وی داشته باشید. تعمیرگاهی که خودروی شما را به خوبی بشناسد و از قطعات اورجینال استفاده کند.

سرویس اولیه سایپا برای رنو ساندرو استپ وی چیست؟

مالک رنو ساندرو استپ وی باید ۵ ماه پس از تحویل خودرو و طی مسافت حداقل ۱۰۰۰  کیلومتر خودرو را برای انجام سرویس اولیه به نمایندگی های مجاز شرکت سایپا ببرد. درغیر این صورت گارنتی خودرو به طور کامل از بین می رود!!

سرویس اولیه رنو ساندرو استپ وی شامل موارد زیر می شود:

سرویس دوره ای استپ وی در تعمیرگاه رنو وان

صاحبان خودروی ساندرو مدل استپ وی باید برای جلوگیری از خرابی خودرو همچنین تنظیم مصرف سوخت، سرویس دوره ای را انجام دهند. در هنگام مراجعه به تعمیرگاه تخصصی رنو وان (RenoOne) باید برای سرویس دوره ای کارهای زیر انجام شود:

روغن ریزی

بررسی نشتی روغن ساندرو استپ وی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در هر بار سرویس دوره ای استپ وی انجام شود. بهتر است خودرو را بر روی جک بالا برده و تمام نقاط آن بررسی و در صورت روغن ریزی علت آن برطرف شود.

شست و شوی سوزن انژکتور استپ وی

در سرویس دوره ای استپ وی، شست و شوی سوزن انژکتور باید انجام شود که بهتر است بعد از طی مسافت ۴۵ هزار کیلومتر، فیلتر سوزن تعویض شود!

تعویض روغن گیربکس ساندرو

سطح روغن گیربکس در زمان های مشخصی (هر ۶۰ هزار کیلومتر) باید بررسی و تعویض شود!

شمع و وایر

شمع و وایر خودروی ساندرو استپ وی یکی از مهمترین قطعاتی است که باید در هر بار سرویس دوره ای بررسی شود. هر ۲۰ هزار کیلومتر شمع را باز کرده و سرامیک آن را بررسی کنید تا نشکسته باشد و یا رگه های سوخته نداشته باشد! در این صورت باید وایر نیز تعویض شود. هر ۴۰ هزار کیلومتر باید وایر از نظر پارگی، زده گی و برق دزدی بررسی و تعویض شود!

فیلتر بنزین یا صافی بنزین ساندرو

هر ۱۰ هزار کیلومتر می توانید صافی بنزین را تعویض کنید. در غیر این صورت ممکن است خودروی شما دچار سوختن پمپ بنزین، گرفتگی سوزن انژکتور، بدکارکردن موتور و یا عدم روشن شدن بشود.

تسمه دینام استپ وی

بعد از طی ۱۰۰ هزار کیلومتر باید تسمه دینام بررسی و تعویض شود و هم چنین در سرویس دوره ای استپ وی بهتر است یک بار تسمه دینام را ببینید تادر صورت ردگی، پارگیو یا هر نوع فرسایش تعویض شود.

چهار چرخ، میزان فرمان و جلوبندی و آچار کشی از دیگر اقداماتی است که باید در سرویس دوره ای استپ وی انجام شود.

نکاتی که در سرویس دوره ای استپ وی مهم است!!

انتخاب تعمیرگاه مناسب برای انجام سرویس دوره ای Stepway نکته ای است که باید به آن توجه کنید. با انتخاب رنو وان می توانید با خیال آسوده خودروی خود را به تعمیرکاران بسپارید و از رانندگی در جاده ها لذت ببرید.

استفاده از قطعات اورجینال به دوام بیشتر و عملکرد بهتر آنها کمک می کند. به استفاده از روغن های مرغوب و با کیفیت توجه کنید تا عمر قطعات افزایش یابد. انجام سرویس های دوره ای مهم استپ وی را در کیلومترهای تعیین شده فراموش نکنید! این کار موجب صرفه جویی در هزینه های تعمیرات و نگهداری خودرو می شود.

بهترین تعمیرگاه تخصصی رنو استپ وی در تهران

برای انجام هر گونه تعمیرات و یا مشاوره درباره نگهداری از خودروی استپ وی خود به تعمیرگاه تخصصی رنو وان در تهران مراجعه کنید. این مرکز با داشتن افراد متخصصی که انواع خودروهای رنو را تعمیر می کنند، بهترین مرکز برای انجام سرویس دوره ای خودروی شماست. هزینه اقتصادی، استفاده از قطعات اورجینال و مسئولیت پذیری در قبال سلامت خودروی شما از خصوصیات رنو وان است.