فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس تیگو 5 اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک تیگو 5 عامل حرکت این خودرو است و بروز هر گونه مشکل می‌ تواند رانندگی را درگیر مشکل کند به همین علت تعمیر به موقع این قطعه مسئله مهمی است زیرا سهل‌انگاری در رفع مشکلات می‌تواند به قسمت‌های دیگر خودرو صدمات زیادی وارد نماید. به همین سبب باید تمامی خطا‌های گیربکس را جدی بگیرید و به‌ سرعت خودرو را به تعمیرگاه تخصصی رنو وان برسانید در صورتی که مشکلات رفع نشوند فرآیند تعمیر زمان زیادی می‌برد و هزینه‌ها چند برابر می‌شود. لازم است برای نگهداری بهتر و صحیح‌تر از گیربکس اتوماتیک تیگو 5 حتما روغن گیربکس را در وقت معین و کیلومتر مشخص شده تعویض نمایید.

نگهداری و تعمیر گیربکس اتوماتیک تیگو 5

برای آنکه از خرابی گیربکس اتوماتیک تیگو 5 جلوگیری کنید علاوه بر مراقبت صحیح لازم است سرویس دوره‌ای آن‌ها را منظم انجام دهید. انجام سرویس‌های دوره‌ای شاید زمان بر و تقریبا پر هزینه باشد اما سهل‌انگاری در انجام این کار موجب می‌شود تا به‌جای آنکه مشکلات کوچکی که قابل برطرف باشند پس از گذشت زمانی به آسیب‌های جدی تبدیل شوند. این امر زمان و هزینه بیشتری را صرف می‌کند.

سرویس‌های دوره‌ای باید طبق کارکرد و زمان مناسب تعویض شوند. سرویس‌های دوره‌ای و تعویض روغن و فیلتر در صورتی که در زمان مناسب تعویض گردند باعث افزایش طول عمر گیربکس می‌شود. این سرویس‌های دوره‌ای بایستی پس از گذشت زمان ۲۰۰۰۰ کیلومتر تا ۴۵۰۰۰ کیلومتر باشد. یک نکته مهم عاملی است که در تعیین زمان تعویض روغن تاثیرگذار است و آن شرایط رانندگی است به‌عنوان مثال رانندگی در ترافیک دمای روغن را بالا می‌برد و طول عمر آن را کاهش می‌دهد.

چنانچه روشن شدن چراغ گیربکس یا چراغ چک تیگو 5 را مشاهده کردید می‌بایست خودرو را به‌سرعت به تعمیرگاه رنووان برسانید تا از آسیب‌ دیدگی بیشتر گیربکس خودرو جلوگیری به عمل آورید. مسئله‌ای که بسیار در مراقبت از گیربکس مهم است این است که باید روغن گیربکس تیگو 5 در زمان مناسب تعویض شود معمولا بین سی الی چهل هزار کیلومتر وقت تعویض روغن گیربکس این خودرو است. اگر مداوم روغن گیربکس تعویض نشود آسیب‌های جدی به این قطعه وارد می‌گردد.

نکته مهم دیگر بخش برقی تیگو ۵ است که بسیار پیچیده است و مستلزم دقت زیادی است. در صورت استفاده از آمپلی فایر یا دزدگیر‌های فیک به خودرو آسیب زیادی وارد می‌شود پس مراقب باشید.

مشکلات رایج در گیربکس‌ اتوماتیک تیگو ۵

 • زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک تیگو ۵
 • کمبود روغن گیربکس
 • خشک شدن و خرابی
 • بلبرینگ‌ها
 • وجود ساییدگی
 • نا‌همواری
 • بریدگی چرخ‌دنده‌های گیربکس
 • لقی محور‌ها و هزار خاری
 • دنده‌ها

شناسایی دلیل زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک تیگو 5 باید توسط یک تعمیرکار مجرب انجام گیرد.گیربکس اتوماتیک گشتاور موتور را به‌واسطه گردش روغن به گیربکس و قالب هیدروالکترومکانیکی آن منتقل می کند به همین دلیل در مقایسه با خودرو‌هایی که دنده دستی دارند از حساسیت بیشتری برخوردارند و بایستی دقت لازم را به‌کاربرد.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک تیگو ۵

تقه زدن گیربکس اتوماتیک تیگو 5 به دلیل ایراد برقی ایجاد می‌شود. همچنین زمانی که فشار روغن به خاطر وجود مشکل در ساعت میزان نباشد گیربکس اتوماتیک تقه می‌زند. علت دیگر بروز این مسئله آسیب‌دیدگی و پارگی موجود در دسته موتور‌های گیربکس است.

 • خلاص شدن گیربکس اتوماتیک
 • بریدن دنده اویل پمپ‌
 • خرابی در توربین
 • هرزگی پلوس
 • تخلیه گیربکس از روغن
 • عیب و ایراد چرخ‌دنده‌های داخل گیربکس

تاخیر در عملکرد گیربکس اتوماتیک تیگو 5

طراحی گیربکس‌های اتوماتیک به این صورت میباشد که در چند ثانیه تعویض میگردد اما اگر به هنگام تعویض دنده تاخیر روی داد می‌تواند به دلیل نشتی روغن گیربکس باشد.

کاهش قدرت خودرو

کمبود یا نشتی روغن گیربکس سبب کاهش قدرت در خودرو‌هایی مثل تیگو ۵ می‌شود که دارای دنده اتوماتیک هستند. چنانچه این مشکل را مشاهده کردید حتما روغن گیربکس را تعویض نمایید.

روشن شدن چراغ چک موتور

یکی از عواملی که در روشن شدن چراغ چک موتور دخیل است وجود ایرادی در گیربکس اتوماتیک خودرو است. سنسور‌های موجود در خودرو در صورت وجود مشکل به کامپیوتر خودرو اطلاع می‌دهد.

ایجاد سروصدا در حالت خلاص

وجود صدا‌های عجیب و غریب از خودرو در هنگام خلاص به دلیل کمبود یا کثیفی روغن گیربکس است همچنین فرسودگی بلبرینگ زنجیر دنده عقب یا دنده‌ها می‌تواند در بروز این مسئله موثر باشد.

مکث

چنانچه زمان تعویض دنده خودرو مکث دارد به علت وجود مشکلی در کلاچ میباشد اگر دنده به‌سختی عوض شود یعنی ایرادی در گیربکس اتوماتیک وجود دارد.

نشتی روغن گیربکس اتوماتیک تیگو 5

اگر گیربکس خودرو مشکل داشته باشد نشتی روغن یکی از علائم آن است که باید به‌سرعت رفع شود چون اگر این مشکل ادامه پیدا کند آسیب‌های سنگینی به گیربکس خودرو وارد می‌گردد. روغن گیربکس سالم رنگ قرمز و شفافی دارد اما اگر رنگ آن تیره بود باید تعویض شود.

احساس بوی سوختگی از روغن گیربکس

در صورتی که بوی سوختگی از روغن گیربکس حس کردید باید مشکل را شناسایی کرده و رفع نمایید. از علت‌های بوی سوختگی گرمای زیاد روغن گیربکس است. روغن گیربکس کثیفی که بوی سوختگی می‌دهد سیستم گردش قدرت خودرو را مختل می‌کند و گیربکس آسیب می‌بیند.

تعویض خود‌ به‌خود دنده‌ها

اگر در گیربکس اتوماتیک تیگو ۵ مشکلی وجود داشته باشد و ناگهان خودرو به وضعیت دنده خلاص میرود به همین جهت ضروری است سریعا به افراد کار بلد مراجعه کنید تا مشکل شما را رفع نماید.

احساس لرزش و لغزش در گیربکس

گیربکس اتوماتیک تیگو ۵ زمان عوض کردن دنده روان است به همین خاطر اگر متوجه ضربه ارتعاش و یا لغزش شدید نشان دهنده وجود مشکلی در خودرو میباشد و در صورت عدم رفع مشکل، آسیب جدی به گیربکس و دیگر قطعات وارد می‌گردد.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک تیگو ۵

از مسائل مهم در تعمیر یا تعویض گیربکس اتوماتیک تیگو ۵ هزینه آن است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک باید به دست تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص صورت گیرد چون گیربکس خودرو‌ها نقش بسیار مهمی در عملکرد آن دارد و اگر ایراد آن به‌درستی شناسایی و تعمیر نشود منجر به آسیب‌های عمیق‌تری می‌گردد درنهایت هزینه‌های تعمیر افزایش می‌یابد.

نوع مشکل گیربکس اتوماتیک تیگو ۵ در میزان هزینه تاثیرگذار است اما به‌طور‌کلی هزینه تعمیر این قطعه بستگی به نوسانات قیمت دارد. از نکات منفی و ایرادات گیربکس اتوماتیک تیگو ۵ می توان به خرابی های مداوم، کاهش شتاب خودرو، سروصدای زیاد داخل گیربکس، هزینه های زیاد سرویس های دوره ای و غیره اشاره کرد.

بهترین تعمیرگاه گیربکس تیگو 5 در تهران

تشخیص درست مشکل گیربکس اتوماتیک تیگو 5 در کاهش هزینه و زمان تعمیرات تاثیرگذار است. در صورتی که مشکل گیربکس خودرو به درستی صورت نگیرد به دیگر قطعات خودرو آسیب وارد می‌کند به همین دلیل لازم است به تعمیرگاه تخصصی مراجعه نمایید تا در کمترین زمان و با هزینه مناسب گیربکس اتوماتیک خودرو تعمیر شود. ‌