فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک

تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک را به متخصصان آن بسپارید. مراقب هر یک از علائم خرابی گیربکس اتوماتیک باشید. در شرایطی مانند کوهستان، کشیدن بارهای سنگین، یدک‌کش کردن تریلر، رانندگی در ترافیک شدید، توقف و حرکت مداوم خودرو باعث خرابی بیشتر و زودتر خودرویتان می شود. همیشه حواستان به خودرویتان باشد و در صورت بروز هرگونه خرابی به تعمیرگاه‌های تخصصی مراجعه کنید تا نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک جک G5 اقدامات لازم را انجام دهند.

تعمیر گیربکس جک جی 5

به طور کلی گیربکس‌ های اتوماتیک پیچیده‌ ترین و ناشناخته‌ ترین جزء اصلی خودرو هستند. همانطور که وسایل نقلیه با پیشرفت تکنولوژی پیچیده‌تر شدند، تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز به همین صورت مشکل‌ تر شده‌ است. گیربکس‌های اتوماتیک معمولاً شامل ترکیبی از هیدرولیک و اجزای کنترل‌ شده توسط کامپیوتر هستند؛ اگر چه برخی از آنها شامل یک دیفرانسیل یا درایو نهایی نیز می‌ باشند. برای تکنسینی که روی وسیله نقلیه شما کار می کند بسیار مهم است که به طور کامل نحوه عملکرد سیستم را بداند. بنابراین برای تعمیر گیربکس اتوماتیک جک J5 به متخصصین حرفه‌ای و آموزش‌ دیده اعتماد کنید.

هزینه تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک

با توجه به نوسانات اقتصادی و مشکلاتی که در بازار برای خرید قطعات اصل وجود دارد، نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد که هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک جک J5 چه مقدار خواهد بود. با توجه به به اینکه این خودرو وارداتی و ساخت کشور چین می‌باشد، بسیار محدود می‌ توان قطعات اصل آن را در بازار یافت. بنابراین در صورت اطلاع از هر گونه خرابی از خودرو، سریعا به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید تا با تعمیر سریع از ایجاد هر گونه مشکل جلوگیری شود. اگر سوالی دارید یا مشکلی برای خودرویتان پیش آمده‌است می‌توانید به راحتی با متخصصان حرفه‌ای تعمیرات گیربکس تماس بگیرید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک جک J5

همانند هر قسمت دیگری از خودرو، تشخیص زود هنگام مشکلات مربوط به گیربکس می تواند میلیون‌ها تومان را برایتان صرفه‌ جویی کند و همچنین از آسیب بیشتر و جدی تر به خودرویتان جلوگیری کند. به همین دلیل مهم است که علائم هشدار دهنده وجود مشکل در گیربکس را بشناسید و هنگامی که علائم خرابی را تجربه کردید، سریعا به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید.

امتناع از تعویض دنده

اگر وسیله نقلیه شما در جا به جایی دنده به آسانی عمل نمی‌کند، امکان وجود مشکل در سیستم گیربکس، دور از انتظار نیست! در این مواقع به احتمال زیاد کم‌ بودن روغن گیربکس می تواند دلیلی برای امتناع وسیله نقلیه شما از تعویض دنده باشد.

بوی سوختگی

هنگامی که متوجه بوی سوختگی شدید از ماشین خود شدید، باید فوراً به یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک خودرو مراجعه کنید. این بو می تواند نشان دهنده این باشد که گیربکس شما بیش از حد گرم شده‌ است یا مایع گیربکس قدیمی و یا سوخته است.

صداهای عجیب هنگام خلاص‌ بودن ماشین

صداهای عجیب و غریب که از وسیله نقلیه در حالت خلاص می آید، نشانه‌ ای مطمئن از وجود مشکل در گیربکس می‌ باشد. اگر خوش شانس باشید، صداها ممکن است نشان دهنده تمام شدن مایع گیربکس شما باشد بنابریان باید توسط یک متخصص تعویض گردد. از سوی دیگر، می‌ تواند به این معنی باشد که خودروی شما نیاز به تعویض یا خدمات بیشتر توسط یک مکانیک خودرو حرفه ای دارد.

چرخ دنده‌های لغزنده

نه تنها ترسناک و هشدار دهنده است که دنده های شما در حین رانندگی به طور ناگهانی به داخل و خارج کشیده‌ شوند، بلکه این سناریو خطرناک نیز می‌ باشد زیرا هرگز توصیه نمی شود با گیربکس لیز رانندگی کنید! با شنیدن چرخش موتور در هنگام تعویض دنده، متوجه خواهید شد که گیربکس شما لیز خورده‌ است. اغلب با این احساس مقایسه می شود که گویی در حال رانندگی روی یخ هستید، بدون هیچ کشش ظاهری در جاده! برخی دیگر از علائم لیز خوردن دنده عبارتند از: تاخیر در شتاب گیری، صداهای عجیب و غریب، و به طور کلی واکنش خشن هنگام تلاش برای تعویض دنده.

تعویض کلاچ

وقتی پدال کلاچ را فشار می‌دهید، کلاچ نمی‌ تواند دیسک کلاچ را از فلایویل خودروی شما جدا کند. این موضوع هنگام تعویض دنده باعث برخورد دنده‌ها و حرکت خودرو می‌شود. کشش کلاچ معمولاً به دلیل خرابی مکانیکی یا جابجایی نادرست کلاچ ایجاد می‌شود.

نشت مایع

نشتی روغن گیربکس یکی از ساده ترین مشکلات خودروهای اتوماتیک است. اگر در گاراژ یا پارکینگ متوجه یک مایع قرمز و بوی شیرین در زیر ماشین خود شدید، فورا به مکانیکی اطلاع دهید که باید سطح روغن گیربکس را بررسی کند و نشت احتمالی را بگیرد.

چراغ موتور

روشن شدن چراغ چک موتور روی داشبورد شما می تواند نشان دهنده انواع مشکلات خودرو باشد. اما مطمئن شوید که یک تکنسین خودرو نگاهی به آن بیاندازد تا مشکل را شناسایی و آن را برطرف کند.

تکان‌ خوردن گیربکس اتوماتیک جک j5

رایج‌تر در خودروهای با گیربکس اتوماتیک، هر نوع سنگ زنی یا تکان دادن است که هنگام تعویض دنده رخ می‌دهد. این اغلب نشانه مطمئنی است که گیربکس شما مشکل دارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، مهم است که وسیله نقلیه در اسرع وقت توسط یک متخصص بازرسی شود تا نسبت به تعمیر گیربکس علی الخصوص تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک اقدامات لازم را انجام دهد.

مراقبت و جلوگیری از تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک

  1. زمانی که در سراشیبی قرار می‌گیرید، جا به جایی دنده بر روی حالت خلاص کار بسیار اشتباهی می‌باشد. این عمل منجر به فشار بسیار زیاد بر گیربکس می‌شود. در این زمان کار درست این است که دنده را در حالت دستی قراردهید تا خودرو بتواند با دنده سنگین حرکت کند. برای این کار کم کم ترمز کنید تا سرعت پایین بیاید و بعد که دور موتور کم شد، دنده را به حالت دستی در بیاورید. اگر این کار را انجام ندهید، فشار بسیار زیادی به باندهای کلاچ و گیربکس وارد می‌شود.
  2. بسیاری تصور می‌کنند که قراردادن خودرو بر روی دنده خلاص باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود. اما این عمل نه تنها باعث کاهش مصرف نمی‌شود بلکه به گیربکس فشار وارد می‌کند.
  3. استفاده از ترمز دستی در گیربکس‌ های اتوماتیک بسیار مهم می‌باشد، مخصوصا زمانی که می‌خواهید خودرو را روی دنده پارک بگذارید. زمانی که این عمل را انجام ندهید به دنده پارک فشار زیادی وارد می‌شود و در دراز مدت خسارات زیادی به گیربکس وارد می‌کند.
  4. هنگام تعویض روغن گیربکس به این نکته توجه داشته‌ باشید که روغن گیربکس را نباید تا آخر تخلیه کنند. چرا که این عمل منجر به از کار افتادن‌ کامپیوتر گیربکس می‌شود. در نهایت تقه‌ خوردن، گاز هرز خوردن خودرو را شاهد خواهیم بود.

سخن پایانی

علائم هشدار دهنده‌ زیادی وجود دارند که نشان می‌دهد گیربکس اتوماتیک شما مشکل دارد. علائمی از جمله چراغ هشدار گیربکس، نشتی روغن، لغزش گیربکس، احساس بوی سوختگی، شنیدن صداهای غیرعادی و بسیاری از عوامل دیگر که به شما می‌گوید باید سریعا به تعمیرگاه رنو مراجعه کنید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) سعی کنید به تعمیرگاه‌ های تخصصی مراجعه کنید که کادری آموزش‌ دیده دارند و تخصص آنها، تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک می‌ باشد. چرا که متخصصان به راحتی می‌توانند مشکل را شناسایی کنند و نسبت به تعمیر گیربکس جک جی 5 اتوماتیک اقدامات لازم را انجام دهند.