فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

برق و دیاگ مگان

شاید بتوان مشکلات برقی خودرو را یکی از پرهزینه ترین مسائلی دانست که باید به آن توجه کرد. بررسی برق و دیاگ مگان مانند هر خودروی دیگری بسیار مهم و ضروری است. به همین جهت بهتر است در صورت بروز چنین مشکلی به افراد متخصص و تعمیرگاه مگان مراجعه کنید تا قبل از بروز مشکلات جدی تر در عملکرد موتور خودرو، آنرا بررسی و رفع کنند. در ادامه شما را با سیستم برق مگان آشنا می کنیم.

سیستم برقی مگان

مگان خودرویی است که دارای سیستم پیچیده برقی می باشد. این خودرو مشکلات مخصوص به خود را در بخش برق و دیاگ دارد. نقص در دینام، باتری و فیوزها می تواند سبب بروز مشکلات جدی تر برای موتر خودرو شود. بنابراین در هنگام بروز کوچکترین مشکلی در هر یک از قسمت های برقی خودرو توصیه می شود هر چه سریعتر نسبت به رفع آن از طریق بررسی برق و دیاگ مگان اقدام کنید.

 تشخیص مشکل در سیستم برقی مگان تنها توسط تعمیرکاران حرفه ای و با تجربه امکان پذیر است. در صورت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی مگان در تهران دو اقدام مهم زیر در این زمینه انجام می شود:

بررسی جعبه فیوز خودروی مگان

از آنجایی که کوچکترین جرقه باعث آتش سوزی در خودرو می شود، تعبیه جعبه فیوز راهی برای کنترل و امنیت خودرو می باشد. در هر خودرویی جعبه فیوز قرار دارد تا در صورت اتصالی در سیستم برقی و سیم کشی خودرو برق را قطع کند. فیوز از آسیب به سایر قسمت های خودرو پیشگیری می کند. بنابراین بررسی جعبه فیوز خودرو یکی از مهمترین خدماتی استکه باید تعمیرگاه های مجاز آن را انجام دهند.

به طور کلی دو جعبه فیوز در مگان قرار دارد: یکی در داخل کابین و دیگری در داخل موتور که در سرویس دوره ای مگان باید هر دوی آنها بررسی و کنترل شود.

عیب یابی مشکلات برقی مگان + دیاگ تخصصی مگان در تهران

بررسی سوئیچ خودرو

سوئیچ خودرو یکی از عوامل قطع و وصل شدن برق خودرو می باشد که برق مورد نیاز خود را زا طریق باتری دریافت می کند. اگر باتری و اتصالاتش در شرایط مطلوب باشند، به راحتی بعد از استارت زدن خودرو روشن می شود! اگر استارت خودرو دچار مشکل شود بهتر است سیستم برق و دیاگ مگان بررسی شود و مشکل آن را برطرف نمایید.

اجزای اصلی در سیستم برق و دیاگ مگان

سیستم برقی مگان (برق و دیاگ) دارای چند بخش اصلی است که در صورت بروز مشکل برای یکی از این بخش ها سایر قسمت ها نیز تاثیر می پذیرند. این ۵ بخش اصلی شامل موارد زیر می شود:

باطری مگان

باطری مگان یکی از مهمترین قسمت های برق و دیاگ مگان است که به عنوان تامین کننده برق خودرو ساخته شده است! اگر باتری دچار خرابی شود، کل سیستم برقی خودرو قطع می شود!!

شل شدن سر باطری یکی از ساده ترین مشکلات باتری است که با سفت کردن در باتری و سایر اتصالات برطرف می شود. سولفاته شدن باطری می تواند موجب شل شدن در باتری شود و از برقراری جریان الکتریکی جلوگیری کند. بنابراین تمیز کردن باتری هر از چند گاهی مهم و ضروری است.

عیب یابی مشکلات برقی مگان + دیاگ تخصصی مگان در تهران

دینام یا آلترناتور، سیستم تولید برق مگان

دینام در خودروهای قدیمی وظیفه تولید برق را به عهده داشت اما امروزه در خودروهای جدید آلترناتور جایگزین دینام شده است. عملکرد هر دوی این قطعات یکی است و وظیفه د را برعهده دارند. بدین ترتیب که نیروی تولید شده توسط موتور را از طریق تسمه دریافت و باعث شارژ شدن باتری در هنگام روشن بودن خودرو می شود.

سیستم ذخیره برق مگان

باتری از منابع اصلی ذخیره کننده برق خودرو است که در زمان خاموش بودن خودرو نیز برق لازم را تامین می کند. در هنگام ضعیف شدن می توانید آن را با باتری نو تعویض کنید.

سیستم توزیع برق مگان

سیم کشی خودروی مگان وظیفه اصلی توزیع برق در تمام اجزای خودرو را برعهده دارد. انواع مختلفی از سیم های روکش دار در خودروی مگان وجود دارد که وظیفه توزیع برق را به دوش می کشند. با بررسی سیم کشی خودرو و سیستم برق و دیاگ مگان به حفظ سلامتی سیم ها کمک می کند و از ایجاد مشکلات برقی پیشگیری می نماید.

سیستم مصرف کننده برق مگان

تمامی اجزایی که با برق کار می کنند، مانند چراغ ها، ضبط و پخش، کولر، بالابر شیشه ها و غیره از مصرف کننده های برق خودرو محسوب می شوند. کنترل کننده های برق نیز دکمه هایی هستند که در مسیر توزیع قرار گرفته اند و وظیفه روشن کردن برف پاکن، بالا بردن شیشه ها، ایربگ مگان و غیره را انجام می دهند. در صورت بروز مشکل در هر یک از این قسمت ها به تعمیرگاه مجاز مگان در تهران مراجعه کنید تا با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه مشکل برقی مگان شما را برطرف نمایند.

خدمات برق و دیاگ مگان

در تعمیرگاه تخصصی مگان در تهران تمامی خدمات برق و دیاگ تخصصی مگان با مهارت و دقت کامل انجام می شود. برخی از مهمترین خدمات ما عبارت است از:

عیب یابی مشکلات برقی مگان + دیاگ تخصصی مگان در تهران

علاوه بر موارد بالا تعمیرات و عیب یابی سیستم های برقی مگان نیز با حداقل دستمزد و هزینه در این مرکز انجام می گیرد.

بهترین مرکز تعمیر برق و دیاگ مگان در تهران

باید مراقب سیستم پیچیده برقی مگان باشید. خودروهای اتوماتیک مگان در صورت خرابی سیستم برقی به هیچ وجه توانایی حرکت ندارند. بنابراین بهتر است قبل از سفرهای طولانی یا خارج شهر از سلامت سیستم برق و دیاگ مگان خود مطمئن شوید.

فیوزها یکی از مهمترین قطعاتی هستند که مسئول کنترل برق مگان می باشند. تشخیص سوختگی فیوزها توسط افراد عادی کمی سخت و دشوار است. بر همین اساس حتما فیوزهای خودرو را به تعمیرکاران متبحر بسپارید!

توصیه:

مراجعه به تعمیرگاهی که بتواند در اولین بررسی مشکل خودروی شما را تشخیص داده و با بالاترین کیفیت برطرف نماید کار سختی است! ما به شما اطمینان می دهیم که تعمیرگاه رنو وان یکی از بهترین مراکزی است که به صورت تخصصی در تعمیر انواع خودروهای شرکت رنو موفق عمل کرده است. برای طول عمر خودروی خود و حفظ سلامتی خودرو و سرنشینان حتما رنو وان را به خاطر بسپارید.

اگر تا به حال سیستم برقی مگان شما بررسی نشده، پیشنهاد ما تعمیرگاه رنو وان است که با تامین بهترین قطعات، بالاترین خدمات را با کمترین هزینه ارائه می دهد. این مجموعه یکی از مراکزی است که با دیاگ تخصصی مگان، تشخیص درست و استفاده از قطعات اورجینال می تواند طول عمر خودروی شما را افزایش دهد و از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری نماید. تمامی خدمات برق و دیاگ مگان در این مرکز انجام می شود.