فهرست مطالب

تعمیر موتور تالیسمان در تهران
تعمیر موتور تالیسمان در تهران

تعمیر موتور تالیسمان

موتور رنو تالیسمان دارای پیچیدگی بوده که تعمیر آن را بسیار حساس می کند. به همین علت برای انجام تعمیر موتور رنو تالیسمان و گاها اعمال مراقبتی اصولی مربوطه به افراد متخصص و فوق حرفه ای در این زمینه نیاز خواهد بود. راحتی انسان برای رفت و آمد و انجام هر چه سریعتر اعمال روزمره با خودرو ها امکان پذیر است پس راحتی، زیبایی و امنیت آن از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. صنعت خودروسازی در آغاز با خودرو هایی که به وسیله چراغ نفتی کار می کردند. در واقع این خودروها بسیار پرخطر و برای جان انسان نه تنها امنیتی نداشته بلکه برای آن تهدید محسوب بوده اند.

این پیشرفت این صنعت و علم به ساخت ابر خودروهایی رسیده که نمی توان حتی تصورشان را کرد. کشورهایی که بسیار رشد و پیشرفت در این زمینه داشته اند را صرفا با عنوان های آمریکا، ژاپن، کره و کره جنوبی می شناسند.

صنعت خودرو سازی فرانسه و آلمان نیز یکی از عالی ها بوده در جایگاه خود ماشین هایی با کیفیت و قدرت تولید کرده اند. از آنجا که فرانسه خودرو هایی به شدت با کیفیت، طراحی زیبا و راحتی فراوان، همچنین دارای امنیت و کیفیت بسیار تولید کرده با سرعت بالایی نگاه ها را به خود جذب کرده است. صنعت خودرو سازی فرانسه با عنوان رنو به سرعت در دنیا صدا کرد و روز به روز خودروهایی هرچه پیشرفته تر، زیباتر و با کیفیتی به صورت جهانی عرضه می کند. ماشین هایی همانند مگان، رنو تالیسمان، رنو الگونا کوپه، رنو ساندرو، رنو سیمبل، رنو کپچر و… که هر یک با زیبایی منحصر بقردی طراحی، از کوالیتی بالایی برخوردار هستند. یکی از محبوب ترین های رنو فرانسه رنو تالیسمان محسوب می شود که بلافاصله پس از عرضه توجه عموم را به خود جلب کرد!

تعمیر موتور تالیسمان در تهران

اجزای تشکیل دهنده موتور تالیسمان

موتور خودرو از اجزای مختلف و بسیاری تشکیل شده، که هر یک به نوبه خود اهمیت و جایگاه ویژه ای را دارا هستند. اجزای آن شامل بلوک سیلندر، سرسیلندر، واشر، رینگ پیستون، سیلندر، بوش پیستون، میل لنگ، واتر پمپ، کارتر، شاتون، میل سوپاپ یا میل بادامک، سوپاپ پی وی سی، فنر سوپاپ، شمع و فالیویل که هر یک بسیار مهم هستند. اما باید توجه داشت که اجرایی هستند که اهمیت بسیار زیادی داشته و مرتب باید چک شوند.

اجزایی همچون:

در صورت خرابی موتور تالیسمان، این اجزا باید در تعمیرگاه های تخصصی توسط افراد حرفه ای چک و تعمیر شوند. یه عنوان مثال برای تعمیر موتور باید به تعمیرگاه رنو مراجعه کنید تا موتور شما تعمیر اصولی داشته باشد. منظور از تعمیر اصولی این است که این اعمال توسط عده ای تعمیرکار متخصص و حرفه ای که علم کافی برای انجام چنین اعمالی دارند انجام می شود. چون این موارد بسیار حساس بوده که توسط هر تعمیرکاری قابل انجام نخواهند بود!!

چه عواملی طول عمر موتور را کاهش می دهد؟

مهمترین و اساسی ترین بخش یک اتومبیل و در کل ماشین آلت موتور آن وسیله محسوب می شود. در واقع قلب یک ماشین، آن بخش حساس و آسیب پذیر که باید بسیار تحت مراقبت و توجه بوده تا طول عمری مفیدتر داشته باشد، موتور آن خواهد بود. موتور تالیسمان را باید به شکل اصولی چک، شست و شو و در مواقع خرابی تعمیر کرد. از آنجایی که موتور رنو تالیسمان یک موتور فوق حرفه ای و پیچیده محسوب می شود. برای رعایت تمام این اصول به متخصص آن نیاز خواهید داشت.

تعمیر موتور رنو تالیسمان، شست و شوی موتور رنو تالیسمان و چک کردن آن باید توسط تعمیرگاه تالیسمان و مراکز تخصصی  انجام شود. موتور رنو تالیسمان از اجزایی تشکیل شده اند که باید به خوبی محافظت شود که با رعایت تمامی اصول مراقبتی این محافظت انجام می شود.

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این مراقبت ها به چه شکل هستند؟

گرم کردن موتور با گاز دادن در فصول سرد

یکی از تصورات غلط عموم این است، که در فصول سرد برای گرم کردن سرعتی موتور خودرو پدال گاز را تا حد توان می فشارند. این عمل باعث گرمایش موتور می شود اما این گرمایش یک گرمای بیش از اندازه و ناگهانی بوده که به تدریج موتور را دچار خرابی می کند!! باید صبر را پیشه کرد تا موتور توسط روغن موتور به خودی خود و آرام و به تدریج گرم شود. به موتور خود باید اجازه دهید تا اصولی گرم شود .اگر بلافاصله پس از استارت شروع به گاز دادن بی وقفه کنید موتور بدون روغن کار کرده و مطمئنا این اتفاق خوبی نیست.

تعمیر موتور تالیسمان در تهران

استفاده از فشار آب حین شستشو!

موتور رنو تالیسمان به هیچ عنوان نباید به مدت طولانی در معرض گرد و غبار و یا هرگونه کثیفی قرار گیرد. به سرعت باید تمیز و شست و شو شود. اما منظور از شست و شو، شست و شویی اصولی است. این عمل باید توسط افراد متخصص در تعمیرگاه تخصصی تالیسمان این زمینه انجام شود تا فشار آب شدید به سیستم برق و موتور آسیب نزند!

استارت اشتباه

اینگونه بگوییم که حین استارت توجه کنید که هیچ یک از اجزای داخلی در حال اجرایی نباشند. حین استارت بر روی موتور شما فشار نسبی برای روشن شدن وارد می شود. اگر ضبط ماشین، کولر، برف پاک کن حین استارت کار کنند، فشار وارده به موتور بیش از اندازه بوده و به مرور موتور دچار فرسودگی می شود.

هرگونه ناخالصی موجود در باک بنزین

جایگاه مخرب ترین عامل خرابی موتور به این مورد اختصاص پیدا می کند. چرا که این مورد می تواند با سرعتی بسیار موتور را دچار خرابی کرده در اصل می تواند عامل مرگ موتور باشد.

استفاده سنگین از ماشین

این به این مفهوم خواهد بود که از خودرو خود به هیچ وجه به عنوان باربر یا وانت استفاده نکنید!! هر چیزی را بهر کاری ساخته اند. طراحی خودرو های سواری به شکلی است که تحمل و کشش میزان بالای فشار وزن را ندارند. این عمل به موتور بسیار فشار وارد می کند.

تعویض نکردن به موقع دنده ها

تعویض به موقع دنده ها یکی از همان عوامل جلوگیری از فرسودگی و خرابی دنده ها بوده که چه بهتر به آن توجه نشان دهید. اگر دنده ها به موقع تعویض نشوند حین سرعت و بالا رفتن دور موتور این فرسودگی برای موتور یک تهدید قطعی محسوب می شود.

تعمیر موتور تالیسمان در تهران

بالا بودن دور موتور

هرچه موتور سوخت بیشتری به سیلندر ها پمپاژ کند ضربات بیشتری نیز به اجزا موتور وارد می شود. این اتفاق زمانی می افتد که دور موتور بالا باشد! در کل یکی از عوامل فرسودگی سرعتی موتور تالیسمان و یا هرخودرو دیگری زیاد بودن دور موتور آن است.


کهنگی مایع خنک کننده

تعویض سر موعد و مدت زمان درست مایع خنک کننده بسیار افزایش عمر موتور تاثیرگذار خواهد بود. این مورد را نیز نمی توانید به خودی خود انجام دهید. برای انجام آن باید به یک تعمیرگاه تخصصی رنو و یا نمایندگی برند خودرو خود مراجعه کنید.


تعویض نکردن به موقع روغن

انجام تمام سرویس دوره ای تالیسمان که شامل تعویض مایع خنک کننده و روغن موتور و چنین مواردی که در طول عمر موتور تاثیر دارند. باید به خوبی انجام شوند. این موارد نیز در تعمیرگاه رنو با گارانتی انجام می شود.

متعادل نبودن میزان روغن موتور

کم بودن، زیاد بودن و در کل متعادل نبودن میزان روغن موجود در موتور، منجربه باال بودن فشار وارده و در آخر سبب خرابی زود هنگام موتور
می شود.

بهتر است که این موارد را بدانید تا با رعایتشان موتور را از هرگونه آسیب غیر قابل بازگشت مصون بدارید. با انجام سر موعد سرویس های مربوط به اتومبیل و موتور آن و چک و عیب یابی بسیار گزینه کم هزینه تر و راحت تری نسبت به تعویض موتور تالیسمان هستند. البته در صورتی که به ناگاه و به علت سهلنگاری موتور دچار خرابی شد. نشانه هایی دارد که سریعتر متوجه شده خودرو خود را به یک تعمیرگاه تخصصی رنو منتفل کنید.

تعمیر موتور تالیسمان در تهران

عوامل خرابی موتور رنو تالیسمان چیست؟

در چه صورتی موتور رنو تالیسمان یاید چک یا تعمیر شود؟

یک سری موارد وجود دارند که در صورت مشاهده باید بلافاصله به یک تعمیرگاه تخصصی تالیسمان مراجعه شود. این موارد از حساسیت بالایی برخوردار بوده که در صورت عدم توجه می تواند خرابی و مرگ موتور را به بار آورند.

احساس کردن بوی سوختگی

احساس کردن بوی سوختگی به شکل مستقیم از موتور تا حدودی عادی جلوه می کند. اما زمانی نیز این بوی سوختگی از سمت موتور غیر عادی خواهد بود. زمانی که این بود سوختگی به داخل کابین اتومبیل درز کرده آن را استشمام کنید. در آن زمان به سرعت باید به یک تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کرده تا عیب یابی شده، تعمیر موتور تالیسمان شما به شکل تخصصی انجام شود.

روشنی چراغ چک

یکی از مواردی که چراغ چک اتوموبیل آن را با روشن شدن هشدار می دهند خرابی موتور خودرویتان خواهد بود. در هر زمانی روشن بودن این چراغ را مشاهده کردید بلافاصله به یک مرکز تعمیر تخصصی مراجعه کنید تا مشکل موجود توسط افراد متخصص یافت و سپس رفع شود.

توان کم موتور حین گاز دادن

یکی از نشانه های ضعف موتور در سوخت رسانی به خودرو کم توانی موتور حین گاز دادن است. اینکه هرچه پدال گاز را می فشارید ولی توان موجود نسب به فشار وارده کمتر  است. یکی از علت های خرابی موتور تالیسمان بوده، باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه شود.

مشاهده خارج شدن دود غیر عادی از دهانه اگزوز

مشاهده هر گونه دود غیر طبیعی مانند دودسفید رنگ و یا آبی رنگ از اگزوز هر کدامنشان از عدم عملکرد صحیح موتور در موارد مختلف می تواند باشد. آبی بودن دود در حال خروج از اگزوز نشان از منحرف شدن مسیر روغن موتور بوده که نشان از سوختن روغن و موتور است. سفید بودن دود خارج شده نیز نشان از ترکیب ضد یخ موجود در رادیاتور با بنزین خواهد بود.

زیادی صدای خودرو

بلند بودن بیش از اندازه صدای خودرو می تواند نشانه خوبی نباشد. صدای بلند خودرو نشان از عدم عملکرد صحیح عمل احتراق سوخت در خودرو هست. در این صورت باید به سرعت به یک تعمیرگاه تخصصی تالیسمان مراجعه کنید.

کم آوردن و نبود کشش خودرو هنگام هرگونه شیب

هرگاه احساس کردید در سرا شیبی خودرو کشش اندازه و اصولی همیشگی خود را نداشته از میزان کشش آن کاسته شده است. این مورد نیز نشان از عدم سوخت رسانی اندازه به موتور می باشد. در صورت بالا بودن صدا امکان دارد به موتور اتومبیل خود را به خوبی سوخت کافی نمی رسد.

تعمیر موتور تالیسمان در تهران

هرگونه لرزش غیر عادی در بدنه خودرو

زمانی که با لرزش بدنه خودرو خود مواجه شدید. در اولین فرصت برای چک و عیب یابی با سرعت به یک تعمیرگاه تخصصی تالیسمان مراجعه کنید. هر زمانی که با یکی از این موارد روبه رو شدید کافی است برای نجات و تعمیر موتور رنو تالیسمان خود به یک تعمیرگاه بروید. یک تعمیرگاه که به شکل تخصصی و حرفه ای با علم کافی در این زمینه، مشکل موتور رنو تالیسمان را تشخیص و برطرف سازند. این مورد و توجه به آن می تواند موتور شما را از مرگ نجات دهد. از آنجایی که موتور رنو تالیسمان یک موتور فوق حرقه ای بوده باید توسط گروهی از تعمیرکاران کاردان که علم تعمیر آن را دارا هستند تعمیر شود. برای اینکه دچار خرابی بیشتر نشود. در واقع اهمیت تعمیر اصولی از آنچه که تصورش را دارید مهم تر است. انجام انواع خدمات تعمیری مانند رفع کوبش، خرابی کمک فنر ها و سوختن روغن موتور تمامی این موارد در تعمیرگاه تخصصی رنو توسط گروه های تعمیرکاری کامل خبره و کارکشته انجام می گیرد. چرا که موتور رنو تالیسمان باید اصولی و با علم فراوان تعمیر شود.  خدمات تعمیرگاه های تخصصی موتور رنو تالیسمان تعمیر موتور رنو تالیسمان باید به شکلی اصولی انجام شود.

یعنی تنها متخصصان این حوزه که با عملکرد موتور رنو تالیسمان و نحوه تعمیر موتور رنو تالیسمان آشنا هستند قادر به تعمیر چنین موتور حساس و پیچیده ای خواهند بود. البته نه تنها برای تعمیر و خدمات مربوط به آن بلکه برای مواردی همچون شستو شوی موتور رنو تالیسمان، تعمیر جلوبندی تالیسمان، تعویض قطعات داخلی و سایر موارد این چنینی و همچنین انجام به موقع سرویس های دورهای باید در تعمیرگاه تخصصی رنو انجام شود. درست توسط افرادی حرفه ای و خبره این کار که حساس می باشد. انجام یک تعمیر اصولی موتور رنو تالیسمان تنها توسط متخصصان در تعمیرگاه های تخصصی انجام می گیرد.

RenoOne یک تعمیرگاه تخصصی رنو بوده که به شکل حضوری و سیار اماده ارائه خدمات تعمیری، چک و عیب یابی رنو می باشد. نه تنها خدمات مربوط به تعمیرات موتور رنو بلکه انجام هرگونه مشکلات فنی شامل جلوبندی موتور تعویض دنده ها، انجام سرویس های دوره ای که از واجبات هستند، تعویض روغن گیربکس، تعمیرات تمام موارد مربوط به تعمیر گیربکس تالیسمان، تعمیرات تخصصی جلوبندی رنو تالیسمان، تعمیر تک به تک مشکلات مربوط به موتور رنو تالیسمان، انجام خدمات مربوط به تعویض باتری رنو  تالیسمان، انجام سرویس کلی و اصولی خودرو رنو تالیسمان، تعمیر بدن هو هرگونه پالیش خودرو رنو تالیسمان که تمام این موارد به شکل حرفه ای و اصولی با بهترین موارد و درجه یک ترین قطعات انجام می شوند.

رنو وان و گروه مختصص این مجموعه آماده برای انجام تمامی موارد مربوط به تعمیر موتور رنو تالیسمان هستند. رنو واندر قم آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه ماشین های رنو فرانسه به شما خواهد بود.