تعمیر موتور رنو کپچر

موتور رنو کپچر قطعه ای بسیار مهم است که عامل اصلی تولید نیرو و حرکت خودرو می باشد. نگهداری از این قطعه می تواند طول عمر مفید خودروی شما را افزایش دهد و شما را از پرداخت هزینه تعمیر موتور رنو کپچر بی نیاز نماید. در ادامه بیشتر درباره این موضوع و بهترین تعمیرگاه تخصصی رنو کپچر (RenoOne) صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید.

مشخصات موتور رنو کپچر

در تکنولوژی موتور رنو کپچر از یک پیشرانه توربو‌شارژر با موتور ۱۶ سوپاپ، ۴ سیلندر خطی است که دارای حجم ۱۲۰۰ سی‌سی می باشد. موتور این خودرو با سوخت بنزینی و سیستم انژکتوری کار می کند که حداکثر توانش به ۱۱۶ اسب‌ بخار در ۴۹۰۰ دور در دقیقه می‌رسد که رکورد خوبی برای این خودرو می باشد. میزان مصرف سوخت رنو کپچر درون‌ شهر حدود ۶.۶ و در مسافت‌های برون‌ شهری ۴.۷ می باشد! برای حفظ عملکرد موتور این خودرو توصیه می شود که انجام سرویس دوره ای کپچر و تعمیر موتور رنو کپچر را جدی بگیرید.

خدماتی که در تعمیر موتور رنو کپچر ارائه می شود!

تعویض روغن موتور رنو کپچر

استاندارد تجربی ثابت کرده که در  هر ۷ هزار کیلومتر باید روغن موتور خوردوی رنو کپچر به طور کامل تخلیه و تعویض شود. با این کار علاوه بر حفظ عملکرد موتور به طول عمر آن نیز می افزایید! اگر به هر علتی در این زمان موفق به تعویض روغن موتور نشوید و یا مدتهای طولانی با روغن کهنه و مستعمل رانندگی کنید، به زودی ناچارید تا برای تعمیر موتور رنو کپچر به تعمیرگاه مراجعه کنید! بنابراین توصیه می شود این نکته را دست کم نگیرید و در اولین فرصت در زمان تعیین شده نسبت به تعویض روغن موتور خودرو اقدام کنید.

اهمیت تعویض روغن موتور رنو کپچر

روغن موتور وظیفه خنک و روان سازی قطعات اصلی موتور را بر عهده دارد و حفظ کیفیت آن در تداوم سلامت موتور نقش بسیار مهم و حیاتی دارد. روغن موتور با خصوصیات خود محافظت از قطعات موتور را در برابر هرگونه اصطکاک بر عهده دارد و از آسیب به قطعات موتور پیشگیری می کند. موتور رنو کپچر با ۱۲۰۰ سی‌ سی توربو، یکی از موتورهای قدرتمند است که برای عملکرد بالای خودرو باید در تعمیر و نگهداری آن دقت کنید!

عیب یابی و تعمیر تخصصی موتور رنو کپچر

تعمیرگاه تخصصی رنو وان در تهران یکی از بهترین مراکزی است که می تواند هر گونه عیب و نقص فنی در موتور خودروی شما را تشخیص داده و در اسرع وقت برطرف نماید. این مرکز با دار بودن افراد متخصص و با تجربه یکی از مراکز مجاز و تخصصی خودروهای شرکت رنو می باشد که با قطعات اصلی و اورجینال کیفیت خودروی شما را ارتقا می دهد.

عیب یابی و تعمیر موتور رنو کپچر تخصص تیم تعمیرکاران این مرکز است که در عیب یابی دقیق موتور خودروی شما و تعویض قطعات آسیب دیده موفق عمل کرده و رضایت مشتری و حفظ عملکرد خودرو مهمترین اهداف آنهاست.

دلایلی که تعمیر موتور رنو کپچر را ضروری می کند!

شاید برای شما هم سوال باشد که از کجا بفهمیم موتور ماشین نیاز به تعمیر دارد؟!

در ادامه با برخی از مهمترین علائمی که نشان دهنده خرابی موتور رنو کپچر است آشنا می شویم. عدم رسیدگی به موتور کپچر باعث تحمیل هزینه های گزاف به صاحب خودرو می شود! چرا که موتور پرهزینه‌ ترین قطعه خودروی رنو کپچر می باشد. برای پیشگیری از این موضوع بهتر است به مواردی که باعث خرابی موتور و ناچارا تعمیر موتور رنو کپچر می شود، توجه کنید. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

سهل انگاری در تعویض روغن کپچر

روغن موتور یکی از مهمترین مواردی است که باید نسبت به تعوض به موقع آن توجه داشته باشید. روغن موتور بر اثر کارکرد زیاد کیفیت اولیه خود را از دست می دهد و سوخته و چسبناک می گردد. همین موضوع باعث ایجاد چسبندگی بین قطعات خودرو شده و عملکرد موتور را تضعیف می کند. به مرور زمان موجب آسیب رساندن به قطعات اصلی موتور می شود! استفاده از روغن سینتتیک در رنو کپچر به دلیل کیفیت بالا توصیه می شود. این روغن کمی گرانتر است اما در بلند مدت بسیار به صرفه و اقتصادی است.

برطرف نکردن نشتی روغن

عدم توجه به نشتی روغن در موتور رنو کپچر موجب عدم روغن‌کاری قطعات فلزی موتور می گردد. کمبود روغن در موتور باعث فرسایش قطعات آن به خصوص خرابی دسته موتورها، اجزای سیستم فرمان و بوش‌های سیستم تعلیق و نامنظم کارکردن موتور کپچر می گردد! این موضوع حتی می تواند علت قفل شدن موتور خودرو باشد. بنابراین با مشاهده کوچکترین نشتی روغن بهتر است نسبت به رفع علل آن از طریق تعمیرگاه های مجاز رنو اقدام کنید.

عدم توجه به سیستم خنک کننده

تخلیه کامل مایع خنک کننده و جایگزین کردن مایع جدید باید هر ۴۸ هزار کیلومتر انجام شود. این کار هزینه چندانی ندارد اما باعث حفظ عملکرد صحیح موتور و افزایش طول عمر قطعات آن می گردد!

کمبود مایع خنک کننده باعث داغ‌ شدن بیش از حد موتور و از بین رفتن قطعات آن می شود. مراقب باشید تا در مجاری سیستم خنک‌ کننده گرفتگی به وجود نیاید و یا فن‌ های برقی رادیاتور از کار نیفتد. زیرا در این صورت دمای موتور بیش از حد مجاز افزایش می یابد و نیاز به تعمیر موتور رنو کپچر ضروری می شود. با مشاهده اولین علائم سوختن موتور ماشین هر چه سریعتر به تعمیرگاه مراجعه کنید.

روشن‌ شدن چراغ اخطار روغن

روشن شدن چراغ اخطار می تواند دلیلی محکمی بر آسیب‌ دیدن موتور خودرو باشد. در واقع روشن شدن این چراغ نشان دهنده کمبود روغن موتور و یا فشار بیش از حد بالا یا پایین روغن است. در صورت روشن شدن چراغ اخطار حتما هر چه سریعتر به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید.

ورود آب به داخل موتور

در هنگام رانندگی با رنو کپچر مراقب باشید تا از خودرو برای عبور از آبهای ساکن و یا رانندگی در بارندگی های شدید استفاده نکنید. این کار باعث وارد شدن آب به داخل موتور و آسیب رساندن به شاتون ها می گردد!

اگر مقدار آب ورودی در حدی باشد که از مجاری منیفولد ورودی به داخل محفظه‌ احتراق راه پیدا کند، قطعا تعمیر موتور رنو کپچر ضروری می شود. بنابراین برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است که از خودرو برای عبور از رودخانه و یا آب های ساکن استفاده نکنید!!!

خدمات تعمیر موتور رنو کپچر در رنو وان

مهمترین مقوله در تعمیر موتور رنو کپچر مراجعه به تعمیرگاه تخصصی است که از افراد با تجربه و کارکشته برای تعمیر قطعات موتور و سایر لوازم یدکی کپچر استفاده شود. افرادی که هم به قسمت های مکانیکی و هم برقی خودرو اشراف کامل داشته و با استفاده از قطعات اورجینال آن را تعمیر کنند. پیچیدگی موتور رنو کپچر باعث می شود تا برای تعمیر موتور آن را به افراد متخصص بسپارید.

اگر مدتی است که در هنگام رانندگی شاهد مواردی همچون نشتی روغن، خروج دود زیاد از اگزوز، کاهش قدرت موتور، مصرف بیش از حد روغن و یا  صدای زیاد موتور هستید، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر موتور رنو کپچر خواهید داشت. در مواردی که تعمیر موتور امکان پذیر نباشد، بهتر است که موتور خودرو را تعویض کرده و از یک موتور جدید استفاده کنید. ممکن است در این صورت هزینه هنگفتی شامل حالتان شود اما خیال تان از تعمیر گاه و بیگاه موتور خودرو آسوده می گردد.

بهترین تعمیرگاه برای تعمیر موتور رنو کپچر

توصیه می شود تعمیر موتور رنو کپچر را به افراد کاردان و با تجربه بسپارید و برای پیشگیری از تحمیل هزینه تعمیر موتور کپچر، انجام سرویس دوره ای رنو کپچر و مراقبت از آن را جدی بگیرید.

تعمیرگاه تخصصی رنو وان یک یاز بهترین مراکزی است که می توانید با خیالی آسوده و اطمینان خاطر به آن مراجعه کنید. استفاده از قطعات اورجینال، تعمیرکاران ماهر و مجرب، قیمت مناسب و تحویل به موقع خودرو از ویژگی های این تعمیرگاه مجاز شرکت رنو می باشد. شما می توانید قبل از مراجعه با شماره تلفن های این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره متخصصان بهره مند شوید.