فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر موتور رنو داستر

خودروی رنو داچیا داستر، ساخت شرکت فرانسوی رنو با داشتن خصووصیات خوبی که دارد طرفدران زیادی در بازار داخلی ایران پیدا کرده است. موتور رنو داستر 4 سیلندر و 16 سوپاپه می باشد که با حجم ۱۹۹۸ سی‌سی می تواند قدرتی معادل ۱۳۵ اسب بخار تولید کند. سواری نرم، شتاب سریع، مصرف سوخت پایین و سرعت بالا از دلایل محبوبیت این خودرو در بین طرفدراانش می باشد. اما با تمام این مزایا گاهی ممکن است داستر نیز مانند هر خودروی دیگری دچار مشکل شود. در این مطلب قصد داریم تا درباره تعمیر موتور رنو داستر صحبت کنیم. مشکلی که هزینه زیادی روی دست مالکان این خودرو می گذارد. ولی با چند راهکار ساده می توان از بروز آن به راحتی پیشگیری کرد. برای آشنایی با این راهکارها در ادامه با ما همراه باشید.

چرا تعمیر موتور داستر مهم است؟

موتور مهمترین قسمت خودرو است که باعث حرکت آن می شود. از ویژگی های موتور داستر، عملکرد بالای موتور و مصرف سوخت پایین است که توانسته رضایت مالکان این خودرو را جلب کند. مسلما رنو داستر نیز همانند هر خودروی دیگری دچار مشکل و خرابی می شود به خصوص که در حفظ و نگهداری آن و یا انجام سرویس دوره ای داستر کوتاهی کنیم. یکی از پرخرج ترین مشکلات این خودرو، تعمیر موتور داستر می باشد. بر همین اساس توصیه می شود در نگهداری قطعات خودرو دقت بیشتری داشته باشید و هر چند وقت یکبار آنها را مورد بررسی قرار دهید. بههمین سادگی می توان از بروز مشکلات جدی و پرهزینه پیشگیری کرد.

مهمترین دلایل خرابی موتور داستر

اگر مدتی با این خودرو رانندگی کرده باشید، متوجه می شوید که خرابی موتور می تواند دلایل متعددی داشته باشد که چند مورد آن علت های بسیار ساده اید ارد که در ادامه به آن می پردازیم.

گاز دادن زیاد در فصول سرد: برخی از افراد معتقدند گاز دادن بیش از حد خودرو در فصول سرد سال باعث گرم شدن موتور و عملکرد بهتر آن می شود. در حالی که با این کار آسیب جدی به اجزای موتور داستر وارد می شود! بعد از استارت زدن، مدت زمانی لازم است تا روغن به موتور خودرو برسد. بنابراین گاز دادن می تواند موتور بدون روغن را دچار مشکل کند.

دور بالای موتور: یکی دیگر از دلایل خرابی موتور داستر، بالا بودن بیش از حد دور موتور است. با این عمل موتور مجبور است با شدت بیشتری کار کند تا سوخت بیشتری به سیلندرها پمپ شود.

عدم توجه به روغن موتور: تعویض به موقع روغن موتور داستر و استفاده از روغن موتورهای با کیفیت و اورجینال یکی از راهکارهای ساده برای جلوگیری از تعمیر موتور داستر می باشد. کیفیت و میزان اندازه روغن در حفظ سلامت موتور بسیار موثر است.

عدم شستشوی موتور

 یکی از عواملی که باعث خرابی موتور داستر می شود، عدم شستشوی و کثیفی بیش از حد آن است. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که در هنگام شستشو از آب پرفشار استفاده نکنید تا از آسیب به سیستم موتور و چلوگیری از تعمیر موتور رنو داستر پیشگیری کنید.

استفاده نادرست از استارت

نکته ای که در هنگام استارت زدن باید به آن توجه کنید، خاموش بودن تمامی تجهیزات جانبی قبل از استارت زدن است. با این کار موتور فشار کمتری را تحمل می کند و کمتر دچار فرسودگی می شود.

عدم استفاده از ضدیخ و مایع خنک کننده

یکی از مواردی که شاید خیلی به چشم نیاید اما بسیار مهم و ضروری است، استفاده از ضدیخ است. ضدیخ ها در واقع باعث پیشگیری از یخ زدگی در فصول سرد سال و نقش خنک کننده در فصول گرم سال دارد. این مایع برای پیشگیری از تعمیر موتور رنو داستر بسیار مهم است.

عدم مراجعه برای سرویس دوره ای داستر

بررسی قطعات خودرو و تعویض تمامی روغن ها در سرویس دوره ای داستر انجام می شود. تعویض روغن موتور یکی از مواردی است که باید به موقع انجام شود تا از خرابی موتور داستر پیشگیری شود.

تعویض به موقع دنده

دنده خودرو باید با دور موتور مطابقت داشته باشد. بنابراین در دور بالای موتور باید دنده مناسب آن استفاده شود. نمی توانید دور موتور را بالا ببرید اما با دنده سنگین حرکت کنید. عدم تعویض به موقع دنده به موتور فشار می آورد و باعث خرابی زودرس آن می شود. برای پیشگیری از تعمیر موتور داستر به این موارد دقت کنید.

علائم خرابی موتور داستر چیست؟

روشن شدن چراغ چک

 یکی از دلایل روشن شدن چراغ چک می تواند نشان دهنده مشکل در موتور خودرو باشد. اگر چراغ چک رنو داستر به طور مکرر روشن شد، حتما دلیل آن را بررسی کرده و در اولین فرصت به تعمیرگاه مراجعه کنید. خروج دودهای غیرعادی از اگزوز: خروج دود آبی رنگ و غیر عادی از اگزوز می تواند یکی از نشانه های خرابی موتور داستر باشد. این نشان می دهد که روغن موتور در حال سوختن است و از مسیر اصلی خود خارج شده است. خروج دود سفید نشان دهنده مخلوط ضدیخ با بنزین می باشد.

استشمام بوی سوختگی: یکی از مهمترین نشانه خرابی موتور داستر، استشمام بوی سوختگی از موتور خودرو می باشد. اگر متوجه بوی سوختگی در کابین خودرو شدید، حتما هر چه سریعتر جهت تعمیر موتور داستر به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه کنید.

کاهش قدرت موتور

گر در هنگام گاز دادن متوجه کاهش قدرت موتور داستر شدید، باید به خرابی موتور شک کنید.

عدم کشش خودرو در شیب ها

 اگر خودرو در سراشیبی کشش لازم را نداشته باشد، می تواند نشان دهنده نرسیدن سوخت کافی به موتور و خرابی احتمالی آن باشد.

قیمت تعمیر موتور داستر چقدر است؟

اجرت تعمیر موتور داستر و هزینه های جانبی آن به عوام مختلفی همچون میزان آسیب وارده به قطعات، نوع آسیب و دستمزد تعمیرکار دارد. در مواقعی که موتور صدمه جدی دیده باشد و قابل تعمیر نباشد، باید به طور کلی تعویض شود. برای استعلام قیمت تعمیر موتور داستر و هزینه تعمیرات موتور رنو داستر بهتر است با کارشناسان رنو وان تماس بگیرید.

تعمیر موتور در تعمیرگاه تخصصی رنو وان

 یافتن تعمیرگاهی که بتواند به راحتی عیب فنی خودروی شما را حدس بزند و با بهترین قطعات آنها را تعنیر نماید، کار چندان ساده ای نیست. شما می توانید بدون دردسر خودروی خود را به تعمیرگاه تخصصی رنو وان بسپارید تا با حداقل قیمت بهترین خدمات را دریافت کنید.

بهتر است که تعمیر موتور رنو داستر به دلیل حساسیت بالایی که دارد به افراد با تجربه و حرفه ای سپرده شود. بنابراین با خیالی آسوده در صورت هر گونه مشکل به رنو وان مراجعه کنید.

 

هزینه تعمیرات موتور در تعمیرگاه تخصصی رنو وان

هزینه تعمیر موتور در تعمیرگاه تخصصی رنو داستر بر اساس میزان خرابی موتور متفاوت است اما تمامی هزینه ها در تعمیرگاه رنو وان مطابق با نرخ مصوب دریافت می شود. همچنین تعمیرکاران حرفه ای این مرکز با دریافت حداقل دستمزد شما را در امر تعمیر موتور داستر یاری می کنند.

برای دریافت کلیه خدمات و انجام سرویس دوره ای داستر با کارشناسان رنو وان در تماس باشید. در این مرکز متوجه می شوید که منظور از تنظیم موتور داستر چیست؟!

در واقع تون آپ یا تنظیم موتور داستر که باعث افزایش عملکرد موتور و کامل شدن احتراق می شود، از اقدامات تعمیرگاه تخصصی رنو وان می باشد. این کار موجب افزایش طول عمر قطعات و کاهش مصرف سوخت می شود. برای انجام هرگونه تعمیر رنو داستر نمایندگی تعمیرات رنو در تهران یعنی رنووان بهترین گزینه است!