فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس ام وی ام 550 اتوماتیک

تعمیر گیربکس MVM 550 اتومات باید توسط تعمیرکاران تخصصی گیربکس انجام گیرد. چراکه تعمیر این قطعه از خودرو بسیار مشکل بوده و هر کسی نمی تواند از پس آن برآید. بنابر هر دلیلی اگر شاهد تقه‌ خوردن خودرو، گاز هرزخوردن و نشتی روغن گیربکس بودید سریعا به تعمیرگاه تخصصی رنو (رنو وان) مراجعه کنید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) سرویس‌های دوره‌ای خودرو را جدی بگیرید تا دیگر نگران در راه‌ ماندن و خرابی خودرو خود نباشید. در ادامه شما را با جزئیات و ویژگی های گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 آشنا می کنیم.

تعمیر گیربکس ام وی ام 550 اتوماتیک

اگر سرویس گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 به صورت صحیح سرویس نشود در این صورت می تواند خسارات زیاد و پرهزینه‌ای را برای مالکان خودرو به وجود بیاورد. تعمیر گیربکس اتوماتیک یکی از پیچیده ترین اجزای مکانیکی یک وسیله نقلیه است. اگر مراقبت درستی از خودرو صورت نپذیرد، بعد از مدتی نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 پیدا خواهید کرد که این تعمیرات بسیار گران برایتان تمام می‌شود. به همین دلیل، باید مطمئن شوید که سرویس های دوره‌ای گیربکس اتوماتیک طبق توصیه سازنده آن به درستی انجام گیرد.

افزایش عمر گیربکس ام وی ام 550 اتوماتیک

همیشه به این نکته توجه داشته‌ باشید که روغن گیربکس خودروهای اتوماتیک را بعد از کارکرد ۳۵ هزار کیلومتر باید تعویض کنید. روغن گیربکس های نامرغوب در بازار زیاد پیدا می شوند. بنابراین توجه داشته‌ باشید که روغن گیربکس اشتباهی را برای خودرو خود استفاده نکنید!!! چراکه منجر به مشکلات فنی در گیربکس خودروی شما می شود. سعی کنید نسبت به سرویس‌ های دوره‌ای خودرو خود مسئول باشید و هر ۶ ماه یکبار به تعمیرگاه رفته و جزئیات خودروی خود را بررسی نمایید و حتما از تعمیرگاه بخواهید که گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 شما را بررسی کنند.

با توجه به اینکه گیربکس‌ های اتوماتیک بسیار حساس هستند، باید توجه و مراقبت ویژه ای نسبت به آن داشته باشید! فشار نامناسب و بیش از حد پدال گاز در این خودروها باعث کاهش عمر گیربکس می‌ شود. به هیچ عنوان خودروی همانند نیسان در نظر نگیرید! بار سنگین و یدک کشی مختص ماشین های بابری است نه ام وی ام 550! اضافه بار خارج از حد تعیین شده منجر به سوختن بیش از حد روغن گیربکس ام وی ام 550 شده در نهایت خسارات زیادی به خودرو وارد می‌کند.

حساسیت سنسورها و مدارهای الکتریکی این خودروها بسیار بالا می‌ باشد. بنابراین هرگز گیربکس را موتورشویی نکنید. برنامه های کامپیوتری تعبیه شده در خودروها همانند علم در حال پیشرفت و بروزرسانی است! بنابراین سعی کنید که از این قافله عقب نمانید و به روز رسانی برنامه ها و نرم افزار های خودروی خود را فراموش نکنید. زمانی که خودرو دچار علائمی مانند گاز هرزخوردن، زوزه‌کشیدن گیربکس، تقه‌زدن گیربکس و تولید صداهای عجیب و غریب می شود، سریعا به بهترین تعمیرگاه مراجعه کنید تا تعمیرکاران نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 اقدامات لازم را انجام دهند.

اگر می خواهید قطعات گیربکس‌ تان دچار آسیب نشوند، هنگام تعویض دنده سعی کنید به پدال گاز زیاد فشار وارد نکرده و از نیش گاز زدن زیاد روی این پدال جدا خودداری کنید تا عمر گیربکس شما بیشتر شود.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550

همانطور که می دانید این خودرو ساخت کشور چین می‌باشد و یک کالای وارداتی است. به همین دلیل قطعات آن به حد لازم در کشور یافت نمی‌ شود. این مورد یکی از معضلاتی است که بسیاری از مالکان خودرو MVM 550 با آن مواجه هستند. به همین دلیل هزینه قطعات آن از سایر خودروها به مراتب بیشتر می‌باشد. همین عامل منجر می‌شود که هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550 بسیار گران تمام شود. از همین رو اگر خودرویتان بنابر هر دلیلی دچار خرابی شد، سریعا به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کرده و یا با شماره (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس بگیرید تا با بررسی تخصصی مشکل آن برطرف شود و دیگر نگران خرید قطعه‌ای جدید و گرانی آن نباشید.

اهمیت تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550

ساده ترین راه برای تشخیص اینکه آیا نیاز به انجام سرویس گیربکس در وسیله نقلیه خود دارید یا خیر این است که میله اندازه گیری را بردارید و وضعیت مایع گیربکس را بررسی کنید. این مایع باید قرمز روشن باشد، اما اگر قرمز تیره یا قهوه ای است، باید مایع را عوض کنید! علائم فیزیکی مانند لغزش گیربکس در هنگام تعویض دنده یکی دیگر از علائم تشخیص تعویض روغن گیربکس می باشد.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک ام وی ام 550

رایج ترین علائم خرابی گیربکس، مشکلات تعویض دنده یا عدم حرکت در هنگام درگیرکردن دنده درایو یا معکوس است. اگر هنگام تعویض دنده صدای کوبیده‌ شدن را می شنوید، ممکن است نشان دهنده فرسوده ‎شدن گیربکس باشد.

صداهای عجیب و غریب هنگام تعویض دنده

این شایع ترین علامت در هنگام خرابی گیربکس اتوماتیک می‌باشد. با جابه‌جایی دنده‌ ها، صدای کوبیده‌ شدن زیادی را می‌ شنوید که اصلا طبیعی نیستند. زمانی که این صدا را می‌ شنوید یعنی چیزی در داخل انتقال موتور در حال حرکت است که نباید باشد. در این زمان حتما به بهترین تعمیرگاه مراجعه کنید.

جابجایی خشن دنده خودرو

زمانی که تعویض دنده گیربکس اتوماتیک را انجام می‌ دهید، این عمل باید به سرعت صورت پذیرد. بنابراین، اگر هنگام تعویض دنده گیربکس، لرزش، تکان یا هر حرکت غیرطبیعی دیگری احساس کردید، این نشانه آن است که شما یک مشکل اساسی داشته که باید به آن توجه کنید.

نشت روغن گیربکس

اگر به زیر وسیله نقلیه خود نگاه کنید و مایع قرمز رنگی را ببینید که شروع به ریزش می کند، به احتمال زیاد دچار نشتی گیربکس شده‌ اید. در این حالت نیاز به تعویض کل گیربکس نمی‌ باشد ولی باید در اسرع وقت آن را تعمیرگاه ببرید. در غیر این صورت، آسیب قابل توجهی برای گیربکستان ایجاد می شود. این مایع قرمز در واقع روغن گیربکس بوده که پس از بررسی تخصصی توسط تعمیرگاه رنو وان به راحتی محل نشتی تشخیص داده شده و مشکل به صورت اصولی برطرف می گردد.

بوی سوختگی

هر زمان که بوی سوختگی را حس کردید، دقت کنید که ممکن است نشانه بدی باشد! اگر بوی سوختگی از موتور شما باشد مشکل حاد تر می شود. هنگامی که بویی شبیه به سوختن در داخل گیربکس استشمام شد، در واقع چیزی در داخل گیربکس در حال سوختن است. در این مواقع سریعا به بهترین تعمیرگاه مراجعه کنید تا به صورت تخصصی نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک 550 اقدامات لازم را انجام دهند.

مشکل در تعویض دنده

این وظیفه گیربکس است که شما را از دنده مناسب داخل و خارج کند. بنابراین، اگر احساس کردید که گیربکس شما برای سوار شدن و خارج شدن از دنده مشکل دارد، نشانه وجود مشکل در گیربکس اتومات شماست و باید به سرعت به مشکل آن رسیدگی کنید.

چراغ گیربکس

به چراغ گیربکس، چراغ چک موتور نیز می گویند. زمانی که چراغ گیربکس روشن شد، نشان دهنده هشدار خرابی در گیربکس می باشد. در صورت بروز همچین مشکلی سریعا به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید یا با شماره تلفن ما تماس بگیرید. (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

چرخ دنده های لغزنده

لغزش گیربکس یکی از دلایل بسیار رایج خرابی آن است. اگر متوجه شدید که گیربکس شما قبل از اینکه دوباره به چرخ دنده درست وارد شود در دنده اشتباه می لغزد، این نشانه یک مشکل اساسی است. پس سریعا به تعمیرگاه‌ تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

درست عمل‌ نکردن گیربکس

هنگامی که گیربکس شما آن طور که باید، کار نمی کند، غیر عادی است. اگر متوجه شدید که وسیله نقلیه شما شتاب لازم را نداشته و سرعت مناسب را ندارد حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید تا گیربکس خود را بررسی تخصصی کرده و عیب آن را برطرف نمایند.

سخن پایانی

دو جزء مهمی که وسیله نقلیه را تشکیل می دهند موتور و گیربکس هستند. گیربکس بخش مهمی از وسیله نقلیه را تشکیل می‌دهد و اگر مشکلی در آن به وجود بیاید باید فورا برطرف شود. زمانی که مشکلی هر چند کوچک در خودرو متوجه شدید، تا زمانی که به مشکلی بزرگ برایتان تبدیل نشده‌ است به تعمیرگاه مراجعه کنید. تا تعمیرکاران تخصصی علت مشکل را شناسایی کنند و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند. هزینه تعمیر گیربکس‌ های وارداتی که در کشور بسیار کم قطعات آنها پیدا می‌شود نسبت به بقیه خودروها بیشتر می‌باشد.