فهرست مطالب

سرویس دوره ای سیمبل

رنو سیمبل محصول فرانسه، یک خودروی کوچک شهری است، اولین نسل آن در حدود سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شد. این خودرو از نسل سوم، جایگزین تندر نود شد. رنو سیمبل را در بازارهای خارجی به نام داچیا لوگان می شناسند. سیمبل یک خودروی به صرفه و اقتصادی است که در کشورهای ترکیه و برزیل هم زمان با بازار کشور ایران عرضه شد. برای پیشگیری از هزینه های سنگین خرابی موتور سیمبل و تعمیرات قطعات اصلی انجام سرویس دوره ای سیمبل ضروری است.

سرویس دوره ای سیمبل چه اهمیتی دارد؟

رنو سیمبل به دلیل شباهت به L90 در بین مردم ما طرفداران زیادی دارد. یکی از مهمترین راهها برای دوام و طول عمر طولانی این خودروی زیبا و دوست داشتنی، قطعات آن و همچنین کم کردن هزینه های نگهداری از رنو سیمبل، انجام مرتب و به موقع سرویس دوره ای سیمبل است. اگر دوست دارید که ماشین تان درست کار کند و هزینه کمتری برای نگهداری و تعمیر آن بپردازید، سرویس ها را به موقع انجام دهید! بخاطر داشته باشید که اگر این سرویس ها به موقع انجام نشود صدمات زیاد و جبران ناپذیری بخصوص در قسمت فنی خودرو ایجاد می شود.

سرویس دوره ای رنو سیمبل شامل چه مواردی می شود؟

در سرویس های دوره ای رنو سیمبل باید مواردی چک شود. در ادامه لیست خدمات سرویس دوره ای رنو سیمبل را مشاهده می کنید:

ضد یخ در خودرو

 ضد یخ در فصل زمستان که هوا سرد می شود باعث جلوگیری از انجماد آب شده و در فصل گرم به عنوان ضد جوش و خوردگی واتر پمپ، سر سیلندر و رادیاتور عمل می کند. در هر سرویس دوره ای سیمبل کیفیت و مقدار ضد یخ باید بررسی شود. حتما از ضد یخ های استاندارد در خودروی سیمبل استفاده کنید، تا آسیبی به ماشین نرسد!

روغن موتور خودرو

موتور این خودرو برای عملکرد بهتر احتیاج  به روغن خوب و باکیفیت دارد. موتور از مهم ترین اجزای خودروی شماست. مهمترین موردی که در سرویس دوره ای سیمبل باید به آن توجه کرد، چک کردن روغن موتور خودرو می باشد که از روی گیج روغن معلوم می شود. اگر مقدار روغن موتور پایین تر از مینیمم باشد، باید از روغن اصلی خودرو به آن اضافه کرد. دقت کنید که روغن در حد استاندار باشد زیاد بودن آن هم به موتور آسیب می زند. توجه داشته باشید برای تعویض روغن نباید دو روغن با برندهای مختلف را در موتور استفاده کرد. 

واشر دریچه گاز خودرو

در خودروی رنو سیمبل برای آب بندی از واشرهای خاصی برای دریچه گاز و هوا استفاده می شود. به مرور زمان این واشرها خشک شده و آب بندی درست انجام نمی گردد. دور موتور نوسان پیدا کرده و ماشین بد کار می کند. این واشرها در هر سرویس دوره ای سیمبل باید بررسی شود.

تسمه تایم خودرو

برای انتقال نیرو از میل لنگ ماشین به سوپاپ های آن از تسمه تایم استفاده می شود. برای جلوگیری از پاره شدن تسمه، بهتر است در زمان مشخص عوض شود.

فیلترهای هوای خودرو

فیلترهای هوا جزء مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت شود. گرچه آمارها نشان می دهد که کمترین توجه به تعویض فیلترهای هوا موجب عواقب جبران ناپذیری نمی گردد اما در صورت عوض نشدن فیلترها شتاب خودرو کم شده و مصرف سوخت بیشتر می شود! پس دقت در تعویض فیلترهای هوای کثیف برای سلامتی خودرو مهم و ضروری است.

لاستیک های خودرو

لاستیک های رنو سیمبل از جمله قسمت هایی از خودرو است که اگر نقصی پیدا کند بقیه  قسمت های خودرو دچار اشکال می شود. در سرویس دوره ای سیمبل باد لاستیک ها باید تنظیم شود و کم یا زیاد بودن آن ها بررسی شود تا از خرابی لاستیک جلوگیری شود.

شمع های خودرو

 شمع های ماشین با جرقه زدن در فرآیند سوخت کاربرد دارند. از این رو باید سر شمع ها تمیز باشند و هرگونه چربی و دود باعث اختلال در جرقه زدن شمع ها می شود. مصرف سوخت، کاربرد و شتاب موتور خودرو با شمع ها ارتباط مستقیم دارند. در هر سرویس دوره ای سیمبل شمع ها چک شده و در زمان مورد نظر باید تعویض شود. 

فیلتر روغن خودرو

فیلتر روغن نقش مهمی در سلامت خود رو دارد. بعد از هر دو باری که روغن موتور را عوض کردید، باید یک بار فیلتر روغن تعویض شود. در این زمان رنگ روغن موتور سیاه می گردد که اگر فیلتر به موقع عوض نشود، ممکن است باعث نشت روغن از فیلتر شود.

روغن گیربکس خودرو

روغن گیربکس یا همان روغن جعبه دنده یا واسکازین باعث می شود که قطعات داخل خودرو روان و راحت حرکت کرده و بهینه کار کنند. همچنین به بهبود کارکرد دیفرانسیل و جعبه فرمان هم کمک بسزایی می کند. تعویض به موقع روغن گیربکس باعث می شود تا قطعات گفته شده آسیب نبیند و درجه حرارت گیربکس هم کم شده و عمر آن افزایش پیدا می کند!

نکته مهم: هرگز روغن های سوخته و تعویض شده را در طبیعت رها نکنید! ضد یخ کار کرده، باتری خراب، روغن ترمز و روغن سوخته از مواردی هستند که به شدت به محیط زیست صدمه می زنند.

سرویس های دوره ای سیمبل در چه کیلومتری باید انجام شود؟

نکته اول: برای جلوگیری از خرابی و کارایی بهتر گیربکس لازم است هر ۵۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس به طور کامل با دستگاه تخلیه و تعویض گردد!

نکته دوم: در هر ۷ هزار کیلومتر روغن موتور و فیلتر ها تعویض شود. با تعویض به موقع فیلتر ها در جلوگیری از آلوده کردن هوای شهر خود سهیم باشید.

هزینه سرویس دوره ای سیمبل

هزینه کامل سرویس دوره ای رنو سیمبل بسته به تعمیرگاه، متفاوت است. همچنین اگر در انجام این کار دقت کنید و به موقع برای سرویس خودروی خود آن را به تعمیر گاه های مجاز ببرید، نیاز به صرف هزینه گزاف در آینده برای آن نیست! قطعا سرویس دوره ای رنو سیمبل با قطعات اصلی کمی گرانتر از قطعات فیک و یا دست دوم است.

بهترین مرکز برای سرویس دوره ای سیمبل کجاست؟

تعمیرگاه تخصصی رنو وان یکی از بهترین مراکز برای انجام سرویس دوره ای سیمبل در تهران فوری با گارانتی و تعمیر موتور سیمبل و تعمیر گیربکس سیمبل می باشد که با استفاده از قطعات اصلی و اورجینال به حفظ سلامت و افزایش طول عمر خودروی شما کمک می کند. برای انجام هر گونه تعمیرات و یا سرویس دوره ای سیمبل و تعویض روغن رنو سیمبل ارزان قیمت می توانید به رنو وان مراجعه کنید.