فهرست مطالب

تعمیر جلوبندی مگان
تعمیر جلوبندی مگان

تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206

‌تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 شاید در ابتدای تولید آن به دلیل نبود تعمیرکاران حرفه ای، امری سخت و مشکل به حساب می‌آمد. اما امروزه دیگر این نگرانی ها و مشکلات وجود ندارد، چرا که تعمیرکاران حرفه‌ای و کارآمد در طی سالیان متمادی شکل گرفتند و در نمایندگی‌ها می‌توانید آنان را پیدا کنید. امیدوارم در این مقاله به تمام سوالات شما از تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 پاسخ داده‌باشیم.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک  SD 206

عوامل مختلفی در میزان هزینه تعمیر گیربکس اتومات SD 206 دخیل هستند. اگر بنابر تشخیص تعمیرکار گیربکس مشکل جدی داشته‌باشید باید کاملا گیربکس باز شود که نیازمند هزینه و زمان زیادی است. هزینه تعمیر به عواملی مانند، تعویض توربین، سیم ساعت، شیر برقی، روغن فیلتر و تعویض روغن بدون فیلتر بستگی دارد. هر کدام از این موارد قیمت مخصوص به خود را دارند. شما به صورت حدودی مبلغ 2 میلیون را در نظر داشته باشید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206

از رایج ترین تعمیرات خودروهای موجود در بازار مربوط به پژو 206 می‌باشد. گیربکس این مدل خودرو از نوع al4 است که به علت سابقه ی طولانی موجود در کشور، تعمیر آن چندان سخت نمی‌باشد و متخصصان کارآمد و با تجربه ای را می توان در تعمیرگاه های تخصصی 206 یافت. یکی از مواردی که بسیاری از دارندگان خودرو فراموش می کنند، چک کردن سلامت به موقع آن است. تعمیر تخصصی گیربکس SD 206 اتوماتیک در فواصل زمانی معینی باید صورت پذیرد. هر چقدر که زمان بگذرد و نسبت به چکاپ خودرو بی اهمیت باشید. بعد از مدتی فرسایش قطعات و ایجاد مشکلات بیشتر برای خودرو را متحمل می شوید. همیشه حواستان باشد که عدم رسیدگی به موقع خودرو آسیب های جدی به قطعات وارد می‌کند و شما باید هزینه‌های هنگفتی را برای تعمیرات گیربکس پرداخت کنید.

بررسی تخصصی گیربکس SD 206 اتوماتیک

احتمالا پیدا کردن تعمیرگاه گیربکس خوب دغدغه بسیاری از افراد می‌باشد. همانطور که ما بدنبال دکتر خوب می‌گردیم تا درست درمان شویم ماشین ها هم به همین صورت هستند. تعمیر گیربکس امری تخصصی و نیازمند کارآیی و تجربه مناسب است. می‌توانید به تعمیرگاه‌های نمایندگی خودرو 206 مراجعه کنید تا خیالتان از بابت تعمیر راحت باشد.

ریپ زدن گیربکس اتوماتیک SD 206

یکی از رایج ترین عواملی که در خودروهای اتوماتیک بسیار مشاهده می‌شود، ریپ‌زدن خودرو است. این مشکل بنابر علت‌های متفاوتی ایجاد می شود که کامل به شرح آن‌ها می پردازیم.

تعویض شمع‌ها

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث ریپ‌زدن خودرو 206 می شود، کثیف بودن شمع هاست. همیشه حواستان باشد که بعد از طی کردن مسافت 30 هزار کیلومتر نسبت به تعویض شمع‌ها اقدام کنید. زمانی که احتراق به درستی انجام نگیرد، بنزین به صورت خام می‌سوزد و در سیلندر جمع می‌شود. در این صورت جرقه کم یا انفجار کوچکی ایجاد می‌شود که باعث مصرف بیش از حد بنزین توسط خودرو می شود. در این زمان 206 شتاب خوبی در هنگام سرعت نخواهد داشت و در سربالایی ها کم می‌آورد.

شستشوی انژکتور

زمانی که انژکتور خودرو کثیف باشد، خودرو در هنگام حرکت، تعویض دنده و گاز دادن ریپ می‌زند.

تنظیم نبودن موتور

زمانی که موتور خودرویتان به درستی تنظیم نباشد، هنگام حرکت یا تعویض دنده ریپ می‌زند. سعی کنی سالی یکبار نسبت به تنظیم کردن موتور اقدام کنید.

پمپ بنزین

زمانی که پمپ بنزین خودرو کثیف باشد و سرویس های دوره‌ای را انجام نداده باشید ریپ‌ زدن خودرو را مشاهده خواهید کرد.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک SD 206

تصور خراب شدن ماشین و بین راه ماندن واقعا عذاب آور‌ است. اما به علت اینکه خودرو پژو سالیان سال است که در کشور وجود دارد، تعمیرگاه‌های نمایندگی و تخصصی بیشماری را می توانید در سراسر شهرها مشاهده کنید.

چه مواردی باعث خرابی گیربکس اتوماتیک SD 206 می‌شود؟

عوامل بسیاری در خودرو 206 به ما هشدار می‌دهند که گیربکس خودرو خراب شده و نیازمند تعمیرات لازم است. در صورتی که علائمی از خودرو مشاهده کردید حتما به تعمیرگاه های تخصصی مراجعه کنید تا تعمیرکاران نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 اقدام کنند.

صداهایی که در هنگام تعویض دنده از خودرو می‌شنوید از نشانه‌های خرابی گیربکس می‌باشد.
در هنگام تعویض دنده خودرو 206، اگر لرزش و تکان‌های غیرعادی را از سمت گیربکس خودرو متوجه شدید، نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 اقدام کنید.
زمانی که برروی زمین مایع قرمز رنگ را مشاهده کردید، بدانید که روغن گیربکس نشتی دارد. اگر سریع به تعمیرگاه رنو وان مراجعه نکنید منجر به خسارات جبران ناپذیری به خودرو می‌شوید.
زمانی که کابوت ماشین را بالا زدید و بوی سوختگی احساس کردید، فورا خودرو را به تعمیرگاه ببرید.
روشن‌شدن چراغ خودرو چک یکی دیگر از عواملی است که نشان می دهد گیربکس خودرو دچار آسیب شده و نیاز به تعمیر دارد.
لرزش گیربکس به هنگامی که خودرو را روی دنده می‌گذارید به شما می‌گوید که گیربکس نیاز به تعمیر دارد و دچار فرسودگی شده‌است.

گیربکس SD 206 اتومات چند دنده است؟

خودرو 206 با قدرت 110 اسب بخار می‌تواند در دقیقه 5800 دور حرکت کند. جعبه دنده آن مدل AL4 و دارای 5 دنده می‌باشد. این خودرو می تواند 190 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

قیمت گیربکس SD 206 اتومات

براساس نوساناتی که در قیمت روزانه بازار مشاهده می‌کنیم، نمی توان قیمت گیربکس را به طور دقیق بیان کرد. براساس بازار روز می توانید از تعمیرگاه‌ها قیمت گیربکس را بپرسید.

دلایل خرابی گیربکس اتوماتیک SD 206

هنگامی که در ترافیک‌های سنگین گیر می‌کنید و خودرو را بر روی حالت خلاص و بعد حرکت قرار میدهید، بعد از مدت زمانی خرابی گیربکس را شاهد خواهیم بود چرا که به گیربکس فشار وارد می‌شود.
زمانی که تعویض دنده از 1 به 2 را انجام می‌دهید، بعد از مدتی گیربکس گرم می‌شود و کارایی مناسب خود را از دست می‌دهد که گاز هرز خوردن خودرو را به همراه دارد.
یکی از مشکلاتی که گیربکس های اتوماتیک با آن مواجه هستند ضربه زدن خودرو هنگام تعویض دنده بر روی D یا همان دنده عقب می‌باشد. در این زمان ما تقه زدن خودرو را شاهد خواهیم بود.
زمانی روغن گیربکس ازبین برود یا کم شود، گیربکس دچار فرسودگی و خرابی می شود. چراکه روغن گیربکس توسط رادیاتوری کوچ خنک می‌شود. این سیستم اگر درست عمل نکن تعویض دنده به خوبی صورت نمی گیرد و ماشین حرکت نخواهد کرد.

ارور گیربکس اتومات SD 206

زمانی که خودرو را از دنده یک به دو می‌برید ضربه‌زدن به خودرو اتفاق می‌افتد. در این هنگام نیاز به باز کردن کامل گیربکس می‌باشد. برای اینکه از ارور خودرو جلوگیری کنید، حواستان باشد که خودرو را بعد از طی کردن مسافت 35 هزار کیلومتر برای تعویض روغن گیربکس به تعمیرگاه رنو (Renoone) ببرید. از دیگر عواملی که باید به آن توجه داشته باشید، آب رادیاتور است. در صورت کم شدن این آب در خودرو، مشکلاتی را برای گیربکس به وجود می‌آورد.

مشکلات گیربکس اتوماتیک SD 206

خودرو 206 بعد از مدتی استفاده مانند بسیاری دیگر از ماشین آلات نیاز به تعمیرکار تخصصی دارد تا نسبت به رفع مشکلات آن، اقدام شود. برخی مشکلات در خودرو نشان دهنده آن هستند که نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 دارد. زمانی که طولانی مدت در پشت ترافیک بمانید، احساس ضربه‌خوردن خودرو را بعد از مدتی احساس می کنید. این عمل به آن جهت ایجاد می‌شود که گیربکس داغ کرده و روغن گیربکس در خنک کردن آن کند عمل می‌کند. در این صورت نسبت به تعمیر گیربکس اتوماتیک SD 206 اقدام کنید تا تعمیرکار مشکل را بررسی کند. از دیگر مشکلاتی که در 206 به وجود می‌آید، ضربه‌خوردن خودرو هنگام تعویض دنده روی دنده عقب است. گاز هرز‌خوردن خودرو که از علائم وجود مشکل در گیربکس می‌باشد. در این صورت فورا باید به تعمیرگاه مراجعه تا از خسارات بیشتر جلوگیری کنید.

ایرادات شایع گیربکس اتوماتیک SD 206

 • تقه‌زدن خودرو هنگام تعویض دنده
 • روشن شدن چراغ اسپرت و برف و قرارگرفتن گیربکس در حالت اضطراری
 • زمانی که شیربرقی فرسوده و خراب شود، در سیستم فشار روغن اختلال ایجاد می شود.
 • بسته‌شدن صافی گیربکس
 • خرابی و فرسودگی پمپ روغن که باعث سوختن صفحه کلاچ می‌شود.
 • ضعیف شدن حرکت خودرو در سربالایی ها و گاهی حتی در سطوح صاف.
 • زمانی که خودرو را بر روی دنده D می گذارید خودرو بی دلیل گاز مصرف می‌کند.
 • زمانی که سرعت خودرو را افزایش می‌دهید، خودرو دنده تعویض نمی‌کند و بر روی دنده یک می‌ماند.
 • سلکتور خودرو از تنظیم مناسب خارج می‌شود که این عمل در اثر کثیفی پین ها رخ می‌دهد.

چرا از گیربکس SD 206 ایراد می گیرند؟

گیربکس اتوماتیک پژو 206 به دلیل اینکه توسط فناوری های قدیمی ساخته‌شده‌‌است معایب متعددی دارد. از برخی معایب گیربکس اتوماتیک SD 206 می توان به  خرابی گیربکس، ایجاد لرزش در گیربکس هنگام تعویض دنده اشاره کرد. این مشکلات به صورت مکرر توسط افراد گوناگونی گزارش شده است. زمانی که خودرو را به حالت R در هنگام حرکت به دنده عقب در می‌آورید، گیربکس کمی پرش و ضربه دارد که این مشکل سبب ناراحتی و نگرانی دارندگان 206 شده است. در صورت بروز هر کدام ازین مشکلات به تعمیرگاه مراجعه کنید.

چگونه از گیربکس اتوماتیک SD 206 محافظت کنیم؟

 • یکی از مهم ترین نکاتی که از خرابی گیربکس‌های اتوماتیک جلوگیری می‌کند، مراقبت و انجام سرویس های دوره‌ای است. این سرویس ها از بروز هرگونه مشکل در خودرو جلوگیری می کند و دیگر نگران ماندن در خیابان نخواهید بود.
 • از دیگر مسائلی که باید به آن توجه کنید، روشن ماندن چراغ گیربکس یا همان چراخ چک است. اگر این اتفاق برایتان پیش آمد، سریعا خودرو را به تعمیرگاه ببرید.
 • مورد دیگری که همیشه باید به آن توجه داشته باشید، تعویض سر وقت روغن گیربکس می‌باشد. مهم‌ ترین بخش همین قسمت است که اگر اقدامات لازم به درستی صورت نگیرد، گیربکس به شدت دچار مشکل می شود. زمان تعویض روغن گیربکس بعد از طی شدن مسافت 30 تا 40 کیلومتر است.
 • بخش برقی خودروهای اتوماتیک 206 بسیار پیچیده‌بوده‌و نسبت به تعمیر این بخش بی تفاوت نباشید. چرا که با استفاده از آمپلی فایر و یا دزدگیرهای فیک خسارات جبران ناپذیری در گیربکس اتفاق می‌افتد.

علت تقه‌زدن گیربکس اتومات SD 206 چیست؟

هر بخش از اجزای گیربکس های اتوماتیک کارکرد مخصوص به خود را دارند. همانطور که بسیاری از ابزارآلات خراب و فرسوده‌ می‌شوند، گیربکس خودرو نیز بعد از مدتی دچار آسیب و خرابی می شود. تقه‌زدن خودرو از جمله مشکلات شایعی است که می توان در این خودرو مشاهده کرد. علت تقه‌زدن می تواند از گیربکس، روغن گیربکس و یا جعبه دنده ها باشد.

عملکرد بد شیر رادیاتور

گرما برای گیربکس های اتوماتیک همانند سم عمل می‌کند. اصطکاکی که بین قطعات گیربکس ایجاد می شود، گرما تولید می کند. این گرما منجر به ذوب شدگی قطعات گیربکس می‌شود که درنهایت فرار واسکازین می شود. این دو اتفاق هر زمان که رخ بدهد، بر روی کارآیی گیربکس خودرو تاثیر گذاشته‌و تقه‌زدن گیربکس را شاهد خواهیم بود. از این رو برای خنک سازی فضای داخل گیربکس از یک لوله ویژه و با استفاده از مایع خنک کننده عمل می کنند. گاهی پیش می آید که شیرهای رادیاتور خراب و فرسوده‌می‌شوند و عملکرد مناسبی ندارند. زمانی که این اتفاق بیوفتد، گرما داخل گیربکس بالا می رود و آسیب‌های زیادی به آن وارد می کند.

آلوده‌شدن روغن گیربکس

واسکازین یا همان روغن گیربکس وظیفه روان کنندگی را در بین قطعات گیربکس ایفا می‌کند. عمل روغن کاری در گیربکس اگر به درستی صورت نگیرد، باعث خوردگی، شکنندگی و فرسایش قطعات آن می شود. به همین دلیل به دارندگان خودرو 206 اتوماتیک توصیه می شود که تعویض روغن دوره ای را جدی بگیرند.

خرابی شیرهای الکترونیکی و سوپاپ ها

براساس عوامل متعددی ممکن است سوپاپ ها و یا شیرهای الکترونیکی جعبه دنده به ‌درستی کار نکنند. زمانی که فشار زیادی بر روغن گیربکس وارد شود و جریان همیشگی آن را دچار اختلال کند، تقه‌زدن خودرو اتفاق می‌افتد.

رانندگی نادرست

یکی از علت هایی که منجر به خراب شدن گیربکس اتوماتیک می شود، رانندگی نادرست درجاده است. اگر بیش از حد به پدال گاز فشار وارد شود و یا بر اثر سرعت ناگهانی کلاج آسیب ببیند، تقه‌زدن خودرو اتفاق می‌افتد.

اتصالات داخلی گیربکس

اگر به تقه‌زدن خودرو بی اهمیت باشید، بعد از مدتی این تقه منجر به شل شدگی اتصالات داخلی گیربکس می شود. در نهایت خسارات جبران ناپذیری را برایتان به همراه خواهد داشت.

گیربکس SD 206 اتوماتیک ساخت کجاست؟

خودرو 206 یک پژو پر طرفدار در کشور می باشد و در سال 1998 اولین بار توسط خودروسازان فرانسوی ساخته‌شد. این خودرو بعد ها توسط نمایندگی های ایرانی وارد کشور شو و پس از مدتی محبوبیت زیادی پیدا کرد.

سخن پایانی

پژو 206 انتخاب بسیاری از جوانان و خانواده هاست. سرویس به موقع و چکاپ خودرو باعث می شود که دیگر نگران در راه ماندن نباشید. اگر بنابر هر دلیلی برای خودرویتان مشکلی به وجود آمد، فورا به تعمیرگاه رنو مراجعه کرده یا با شماره ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس بگیرید تا خسارات بیشتری را متحمل نشوید.