تعمیر گیربکس استپ وی

شرکت خودروسازی رنو از سال ۲۰۰۷ ساندرو را به عنوان محصولی ارزان‌ قیمت وارد بازارهای جهانی کرد. این شرکت یک سال بعد نمونه ای جدید با عنوان استپ وی را که یک هاچبک کراس می باشد را به بازار معرفی کرد. ایران اولین نمونه این خودرو را در سال ۱۳۹۵ مونتاژ کرد که در حال حاضر تولید آن به دلیل تحریم ها کاملا متوقف شده است. تعمیر و نگهداری این خودرو به خصوص تعمیر گیربکس استپ وی یکی از چالش های صاحبان آن است که در ادامه به آن می پردازیم.

نحوه کار گیربکس اتوماتیک استپ وی

ساندرو استپ وی در دو نوع دنده ای و اتوماتیک می باشد که جعبه دنده های اتوماتیک آن از پیچیده ترین قسمت های این خودرو است! برای درک سیستم پیچیده این جعبه دنده لازم است تا آن را بر ۴ قسمت مختلف تقسیم کرد.

اگر قصد تعمیر گیربکس استپ وی را دارید باید بدانید که اختلال در هر کدام از این قسمت ها می تواند سایر قطعات را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بهتر است اطلاعات کافی درباره آنها را داشته باشید. چرا که تمام این قسمت ها با هماهنگی یکدیگر کار می کنند و خرابی هر قسمت باعث اختلال در تمام گیربکس می گردد.

ساختار کلاچ در گیربکس های دنده ای و توربین در گیربکس اتوماتیک کاملا شبیه یکدیگر است ولی عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است. در واقع گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده تر است. این موضوع باید در هنگام تعمیر گیربکس استپ وی در نظر گرفته شود.

دلایل خراب شدن گیربکس اتوماتیک استپ وی

گیربکس یکی از قطعات مهم خودرو استپ وی است که به دلایل گوناگون دچار خرابی می شود. هر چند گیربکس ساندرو بسیار قدرتمند و مقاوم است امام ممکن است بر اثر سهل انگاری در نگهداری و رانندگی در جاده های ناهموار دچار مشکل شود.

یکی از مهمترین دلایل خرابی گیربکس استپ وی، عدم تعویض روغن گیربکس است. با دیر تعویض کردن روغن، کیفیت روغن از بین می رود و موجب ایجاد چسبندگی می شود که حرکت قطعات را دچار اختلال می کند. روغن های بی کیفیت زودتر داغ شده و باعث افت فشار روغن می شوند. در نهایت افت فشار روغن گیربکس باعث می شود تا دنده به موقع تعویض نشود و دچار اختلال گردد.

بهترین راه برای پیشگیری از این مشکل، تعویض روغن گیربکس در مسافت های مشخص شده توسط تعمیرکار حرفه ای می باشد. فوت کوزه گری در هنگام تعویض روغن گیربکس استپ وی این است که روغن قبلی به طور کامل تخلیه شود و روغن جدید با دستگاه مخصوص استفاده شود. مقدار روغن گیربکس استپ وی ۶ لیتر است. فراموش نکنید در هنگام تعمیر گیربکس استپ وی، روغن آن را نیز بررسی و در صورت لزوم تعویض کنید.

علائم خرابی تعمیر گیربکس استپ وی

در صورت خرابی گیربکس ساندرو خودرو آلارم های لازم را به شما می دهد. اگر در هنگام رانندگی متوجه این هشدارها شدید، هر چه زودتر خودروی خود را برای تعمیر گیربکس به تعمیرگاه های مجاز منتقل کنید. در ادامه برخی از مهمترین علائم خرابی گیربکس استپ وی را بیان می کنیم:

خطاهای گیربکس را جدی گرفته و سعی کنید روغن گیربکس را در کیلومترهای مشخص شده تعویض نمایید!

 در صورت بروز مشکل در گیربکس یا سایر قطعات در اولین فرصت برای تعمیر گیربکس استپ وی اقدام کنید. برای این کار بهتر است خودرو را به تعمیرگاه های تخصصی رنو منتقل کنید. تعمیرگاه رنو وان یکی از معتبرترین مراکزی است که می توانید با خیالی آسوده خودروی خود را به آن بسپارید.

هزینه تعمیر گیربکس استپ وی

تعمیر گیربکس استپ وی توسط تعمیرگاه تخصصی رنو وان با پیشرفته ترین امکانات و تجربه کافی در عیب‌یابی گیربکس و تعمیرات تخصصی آن خیال شما را آسوده می کند. این تعمیرگاه با دارا بودن افراد متخصص و کار بلد همچنین دانش روز در تعمیرات و نگهداری خودروهای رنو می تواند هزینه تعمیر گیربکس استپ وی را تا حد چشمگیری کاهش بدهد.

هر چه اتومبیل خود را زودتر جهت تعمیر گیربکس و یا سایر قطعات به تعمیرگاه ببرید، هزینه های تعمیرات را کاهش می دهید. این هزینه ها شامل خرید قطعات و دستمزد تعمیرکار است. جای نگرانی نیست تعمیرگاه رنو وان با در نظر گرفتن شرایط مالی مشتری سعی می کند بهترین قطعات را با کمترین هزینه در اختیارتان بگذارد و با حداقل دستمزد در رفع مشکل خودروی شما کوشا باشد.

تشخیص درست و دقیق مشکل، برطرف کردن صحیح و سریع از ویژگی های تعمیرگاه رنووان است. خدماتی که در این تعمیرگاه ارائه می‌گردد شامل:

تعمیر گیربکس استپ وی

بازدید فنی جهت تعمیر گیربکس

انجام کلیه خدمات مربوط به تعمیر گیربکس به همراه گارانتی مدت دار

می‌باشد.

سوالات متداول