علت خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک

تعمیرگاه تخصصی ساندرو استپ وی

راهنمای مطالعه

سوار ماشین ساندرو خود هستید و در ترافیک ایستاده‌اید. ناگهان ماشین شما خاموش می‌شود و ماشین‌های مانده در صف در پشت سر شما منتظر حرکت شما هستند. ساندرو ماشینی است که طرفداران آن به خاطر کیفیت فوق العاده و فرسودگی و استهلاک کم طالب آن هستند.می‌توان گفت این ماشین به علت داشتن توان بالا طرفداران زیادی دارد.اما با وجود داشتن تمام مزیت های بالا در بعضی از مواقع بدون هیچ علتی خاموش می‌شود. با بررسی سیستم برقی و فنی ساندرو می‌توانیم به علت خاموش شدن ساندرو در ترافیک پی ببریم.

مشکلات برقی ماشین ساندرو + خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک

اگر با خاموش شدن ساندرو در ترافیک روبرو شدید به تعمیرگاه مراجعه کنید تا سیستم برقی آن را کنترل کنند. تعدادی از مشکلات برقی ساندرو عبارتند از:

  • مشکلات استارت
  • مشکل باتری
  • اشکال در دینام
  • خراب شدن مدار
  • سست شدن شمع ها
  • شل بودن سیم
  • بد روشن شدن ماشین و خاموش شدن ناگهانی آن

 

دلایل خاموش شدن ساندرو در ترافیک

خاموش شدن ساندرو در ترافیک می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. در اینجا به بررسی بعضی از این عوامل می‌پردازیم.

کار کردن در جا برای مدت طولانی

یکی از دلایل خاموش شدن ساندرو در ترافیک می‌تواند کار کردن طولانی مدت به صورت درجا باشد اگر این کار را در روزهای گرم انجام دهید ممکن است بنزین و روغن باهم ترکیب شود و باعث مصرف بالای سوخت گردد. رعایت نکردن این مورد باعث می‌شود که ماشین شما در ترافیک خاموش گردد.

خرابی دینام + خاموش شدن ساندرو در ترافیک

اگر ماشین ساندرو شما در قسمت دینام دچار ضعف باشد ماشین روشن نخواهد شد و یا در هنگام حرکت ناگهان خاموش خواهد شد. اگر در هنگام استارت‌زدن  دینام ضعیف عمل کند یعنی دچار مشکل شده‌است، در این صورت باید ماشین را به یک تعمیرگاه مجرب نشان دهید.

خرابی مدار + خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک

اگر به مدار ماشین آسیبی وارد شود باعث خاموش شدن ساندرو در ترافیک می‌شود. اگر سیستم داخلی ماشین تحت فشار زیاد قرار گیرد سیستم درونی موتور بخاطر آمپر کشی زیاد دچار مشکل خواهد شد.. در این هنگام ماشین ناگهان خاموش خواهد شد و حتی با استارت قوی هم نمی‌توانید آن را روشن کنید.

بیشتر بدانید  روغن گیربکس رنو ساندرو

مشکلات باتری + خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک

باتری یکی از اجزای داخلی خودرو ساندرو است که ضعف در آن باعث خاموش شدن ماشین و روشن شدن آن می‌شود. در صورتی که در هنگام استارت‌زدن  ماشین صدای کلیک مانندی به گوش برسد این صدا می‌تواند بیانگر تمام شدن باتری و یا سست شدن سیم کشی باشد. این مشکل می‌تواند به خاطر نشت باتری باشد.

مشکل پمپ بنزین + خاموش شدن ساندرو در ترافیک

پمپ بنزین عمل‌رساندن میزان صحیح سوخت را بر عهده‌ دارد. هرگاه عملکرد آن دچار اختلال شود نمی‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد و سوخت مورد نیاز به موتور نخواهد رسید و باعث خاموش شدن ماشین می‌شود. اگر پمپ بنزین درست کار می‌کند اما فیلتر آن بسته‌ شده‌است در این هنگام باز هم عمل‌رساندن سوخت به درستی انجام نمی‌گیرد و بنزین از صافی نمی‌تواند به درستی عبور کند و باعث خاموش شدن ساندرو در ترافیک می‌شود. در واقع هرگاه ماشین در حالت حرکت خاموش کند و با استارت دوباره روشن شود ایراد از پمپ بنزین خواهد بود. در واقع خرابی این قطعه رابطه بین مخزن تغذیه و قطعات الکتریکی ماشین را از بین می‌برد. این اتفاق باعث از کارافتادن چراغ‌های داشبورد خواهد شد و موتور نیز از حرکت باز می‌ایستد.

مشکل سنسور + خاموش شدن ساندرو در ترافیک

ماشین هایی مانند ساندرو سنسورهای فراوانی برای بهبود‌بخشیدن به مخلوط بنزین و اکسیژن دارا هستند. به وجودآمدن اختلال در این سنسورها باعث خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک خواهد شد. معمولاً همه سنسور‌ها در خاموش شدن ماشین دخالت ندارد بلکه سنسور مایع سرد کننده و اکسیژن در این امر دخیل هستند.

مسدود شدن دریچه اگزوز

عمل این دریچه‌برگرداندن  میزان اندکی از اگزوز درون فضای احتراق می‌باشد. با این عمل دما کم می‌شود. گازی که از اگزوزخارج می‌شود معمولاً دی اکسید کربن می‌باشد که رنگ و بویی ندارد و قابل اشتعال نیست در نتیجه می‌تواند دمای درونی مخزن را کم کند.

بیشتر بدانید  تعویض تسمه تایم ساندرو

بسته‌شدن دریچه باعث قطع این جریان می‌شود و در نتیجه این مشکل کاهش میزان اکسیژن بر سوخت اثر کرده و اجازه تولید انرژی لازم را نمی‌دهد، در نتیجه ماشین در دور آرام هم خاموش خواهد شد.

خراب شدن گیربکس

در ماشین‌های اتوماتیک مبدل گشتاور عمل کلاچ را انجام‌داده و نیرو را منتقل می‌کند. در صورت آسیب‌ دیدن این مبدل و کم‌شدن مایع گیربکس توانایی انجام‌ کار بطور صحیح را از دست خواهد‌ داد و با گرفتن‌ترمز باعث خاموش شدن ماشین ساندرو در ترافیک می‌شود.

آلودگی انژکتورها

در صورت میزان نبودن فشار سوخت در سرعت‌های کم یک ایست کوتاه هم موجب خاموش شدن ماشین خواهد شد. در صورت کثیف بودن، نازل با گذشت زمان بسته خواهد شد و افشانه سوخت کار خود را درست انجام نمی‌دهد. درنتیجه با گرفتن ترمز ماشین خاموش خواهد شد.

پارگی سیم ها

هر گاه سیم کشی خودرو دچار فرسودگی و یا پارگی شده‌باشد و و استحکام خوبی نداشته‌باشد، عمل احتراق موتور بدرستی انجام نمی‌شود و زمان گرفتن ترمز و پایین آمدن سرعت ماشین، پتانسیل مورد نیاز برای حرکت از بین رفته و باعث خاموش‌ شدن ساندرو در ترافیک خواهد شد.

شتاب و ترمز ناگهانی

یکی از دلایل خاموش شدن ساندرو در ترافیک حرکت‌های ناگهانی و ترمزهای سریع است. اگر شما سرعت درست را در هنگام رانندگی به کار نبرید سیستم الکترونیکی ترمز و چرخ‌ها قادر نخواهند بود که انرژی را به صورت درست منتقل کنند و در نتیجه ماشین در موقعیت‌های غیر منتظره مثل ترافیک خاموش خواهد شد.

مشکل جعبه فیوز

اگر در باکس فیوز اختلال ایجاد شود ماشین در هنگام حرکت خاموش خواهد شد. این اختلال مانع رسیدن برق به سیستم اشتعال خواهد شد و باعث خاموش‌شدن خودرو می‌شود.

سخن پایانی

اگر با خاموش شدن ساندرو در ترافیک مواجه شدید نگران  و دستپاچه نشوید. گاهی اوقات ماشین با زدن استارت روشن خواهد شد. بهترین کار اینست که ماشین خود را در سریعترین زمان ممکن به یک تعمیر کار ماهر  نشان دهید. اما  درصورت روشن نشدن ماشین بدون هیچ استرسی سوخت ماشین را بررسی کنید. اگر سوخت کافی داشتید و مشکل از قسمت‌های دیگر بود به امداد خودرو زنگ زده تا شما را به تعمیرگاه رنو وان برای حل مشکل برساند.

بیشتر بدانید  تعویض روغن موتور ساندرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *