تعویض تسمه تایم ال 90

تسمه تایم ۱۳۲ دندانه دارد و توصیه کارخانه این است که هنگام تعویض تسمه، غلطك هرزگرد و همچنین غلطك تسمه را نیز تعویض کنید. سر ميل لنگ نبايد بوسيله استارت فولی باز شود بلکه باید با استفاده از ابزار مخصوص میل لنگ قفل شود. یک پوشش روی بلوک سیلندر جعبه روغن نصب شده است...
بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰

راهنمای مطالعه

تسمه تایم ال ۹۰ جزء مهم و بسیار کاربردی در خودروهای فرانسوی رنو است. تسمه تایم ال 90 میل بادامک را به میل لنگ موتور متصل می کند و باز و بسته شدن دریچه های ورودی و خروجی موتور را در زمان بندی صحیح کنترل می کند. بنزین و هوا از طریق دریچه های ورودی هوا خارج می شوند و دود باقی مانده‌‌ی حاصل از احتراق سوخت و اکسیژن در زمان مناسب آزاد می شود. گاهی اوقات نیاز است که این وسیله حیاتی را تعویض نماییم. اما بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰ را چگونه تشخیص دهیم؟ با ما همراه باشید.

وظیفه تسمه تایم ال ۹۰

نقش تسمه تایم در خودرو بسیار مهم است و این سیستم می تواند سرعت چرخش میل سوپاپ را با قسمت دیگری از سیستم خودرو یعنی میل لنگ هماهنگ کند. به طوری که در این قسمت از خودرو این سیستم ها در داخل محفظه موجود می توانند به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی فرآیند احتراق را انجام دهند و تسمه تایم در خودروی ال ۹۰ این کار را به درستی انجام می دهد. هر بخش خودرو دارای اهمیت و عملکرد خاصی است. همه این عملکردها به خودرو اجازه می دهد تا با کیفیت بالاتری حرکت کند و مقاومت را افزایش داده تا خودرو بدون هر گونه مشکل حرکت کند.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب نمایید مطلب همه چیز درباره تسمه تایم خودرو! را مطالعه فرمایید. (زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه)

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰

طول عمر تسمه تایم ال ۹۰ چقدر است؟

خرید تسمه تایم ال 90 را از شرکت های معتبر تهیه نمایید تا در آینده برای خودروی شما مشکل ساز نشود. یادتان باشد اگر قصد تعویض آن را دارید حتما در مراکز معتبر و مجاز رنو انجام دهید. رنو وان به عنوان تعمیرگاه مجاز و تخصصی به راحتی تسمه تایم ال ۹۰ شما را تعویض کرده و در کمترین زمان به شما تحویل خواهد داد. اما طول عمر تسمه تایم ال 90 نیز به نوع خودرو بستگی دارد و در برخی خودروها مانند خودروی ال 90 عمر تسمه تایم در سطح بالاتری قرار دارد. البته لازم به ذکر است که عملکرد خودرو در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و بهتر است برای تشخیص زمان تعویض تسمه تایم خودروی خود از نمایندگی مجاز رنو وان مشاوره بگیرید.

بیشتر بدانید  علت صدای سوت ال ۹۰ چیست؟

نکات مهم در تعویض تسمه تایم ال 90

یکی از نکات مهم در تعویض تسمه تایم ال 90 این است که تسمه تایم پاره نشود زیرا در صورت پاره شدن تسمه تایم و عدم اطلاع راننده از مشکل، ممکن است خسارات مالی بسیاری به خودرو وارد شود و حتی ممکن است منجر به تلفات جانی سرنشین شود. تمامی قطعات خودرو مانند تسمه تایم ال 90 پس از مدتی فرسوده شده و مشکلاتی را ایجاد می کند و اگر افراد نسبت به زمان تعویض تسمه تایم بی دقتی کنند، خطرات جبران ناپذیری را برای آنها به همراه دارد.

زمان مناسب برای خرید و تعویض تسمه تایم ال ۹۰

زمان مشخصی برای تعویض تسمه تایم L90 وجود دارد و در این صورت باید به صورت دوره ای و در زمان معین توسط تعمیرگاه رنو تعویض شود اما در سایر موارد احتمال نقص عملکرد ال 90 وجود دارد و در صورت عدم تعویض تسمه تایم ال 90، بایستی منتظر بروز ایراداتی در خودرو باشید.یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا تسمه تایم ال 90 شما نیاز به تعویض دارد یا خیر، ظاهر تسمه تایم است. اگر بصورت سالم باشد یعنی نیازی به تعویض نیست و اگر حالت رده رده داشت به معنی این است که موعد تعویض آن فرا رسیده است.

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰

دلیل تعویض تسمه تایم ال ۹۰

در مواردی که قسمتی از تسمه تایم ال 90 ترک خورده و ترک آن کاملاً مشهود است، این مشکل به این دلیل است که عمر تسمه تایم شما به پایان رسیده است و تسمه تایم را باید فورا تعویض کنید. در مواردی که موتور به درستی کار نمی کند، باید تسمه تایم خودروی ال 90  خود را مورد بررسی قرار دهید. اگر تسمه تایم مشکل داشته باشد، ممکن است ال 90 سوخت بیشتری مصرف می کند یا دود زیادی از اگزوز خارج شود که کاملا واضح است.

بیشتر بدانید  علت خرابی کمپرسور کولر ال 90

آموزش مرحله به مرحله تعویض تسمه تایم ال 90

تسمه تایم ۱۳۲ دندانه دارد و توصیه کارخانه این است که هنگام تعویض تسمه، غلطك هرزگرد و همچنین غلطك تسمه را نیز تعویض کنید. سر ميل لنگ نبايد بوسيله استارت فولی باز شود بلکه باید با استفاده از ابزار مخصوص میل لنگ قفل شود. یک پوشش روی بلوک سیلندر جعبه روغن نصب شده است، آن را باز می کنید، و همچنین می توانید یک پیچ ابزار مخصوص برای بستن میل لنگ روی آن قرار دهید غلتک هرزگرد زمان بندی شیاردار است. برای تعویض تسمه تایم لازم است در هنگام بستن میل لنگ، محورهای سوپاپ را با ابزار مخصوص ببندید.

یک نکته مهم: چهار عمل اصلی یک موتور مکش، تراکم، احتراق (انفجار) و اگزوز است.

برخی از شرکت های خودروسازی به جای تسمه لاستیکی از زنجیر استفاده می کنند که در مقایسه با استفاده از تسمه مزایا و معایبی دارد. یکی از مهمترین مزیت های زنجیر تایم عدم نیاز به تعویض در مدت زمان کوتاه است و باید مشخص باشد که برای مدت طولانی و چندین کیلومتر بدون تعویض برای شما کار خواهد کرد لذا با این روش بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰ خود را کمی بیشتر می کنید.

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال ۹۰

تعویض تسمه تایم ال 90 اتومات

توصیه ما استفاده از سرویس دوره ای ال 90 می باشد که توسط مجموعه رنو وان انجام می شود. هنگامی که داخل مرکز رنو وان، از سرویس دوره ای ال 90 استفاده می کنید، تسمه تایم ال 90 شما توسط مکانیک مجرب و ماهر بررسی می شود و هنگامی که زمان تعویض آن فرا می رسد، با تسمه جدید تعویض می شود.

برای تعویض تسمه تایم ال ۹۰ به کدام تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

تعمیرگاه تخصصی رنو وان که دارای قطعات اورجینال شرکت رنو و متخصصانی است که سالهاست در زمینه تعمیر خودروهای رنو فعالیت می کنند، در کمترین زمان ممکن به مشتریان عزیز خدمات ارائه می دهد.

بیشتر بدانید  تعمیر جعبه فرمان ال 90

سوالات متداول

چرا باید تسمه تایم ال 90 را تعویض کنیم؟

تمامی قطعات خودرو مانند تسمه تایم پس از مدتی فرسوده شده و مشکلاتی را ایجاد می کند و اگر افراد نسبت به زمان تعویض تسمه تایم بی توجهی کنند، خطرات جبران ناپذیری را برای آنها به همراه دارد.

هزینه تعویض تسمه تایم ال 90 چقدر می باشد؟

هزینه تعویض تسمه تایم برای خودروهای مختلف متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تعویض تسمه تایم ال 90 به دلیل پیچیدگی و سختی بیشتر، بالاتر از هزینه تعویض تسمه تایم پراید است!

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال 90 چه زمانی است؟

تعویض تسمه تایم باید در بهترین زمان انجام شود تا مشکلات احتمالی به حداقل برسد.معمولا زمان تعویض آن برای خودروی ال ۹۰ هر ۶۰ هزار کیلومتر می باشد.

4 پاسخ

 1. باسلام خدمت مدیریت محترم
  خودروی ال ۹۰ دارم قاب پلاستیکی تسمه تایم ماشینم شکسته و تیکش رو پیدا نکردم آیا نیاز هست که تعویض کنیم یا خیر…؟
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام دوست عزیز
   بله صد در صد باید تعویض کنید
   تعمیرگاه موجود داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *