علت صدای جلوبندی ال 90

عملکرد سیستم تعلیق جلوی ال ۹۰ این است که هنگام رانندگی خودرو را در برابر ضربه ها و لرزش ها در هنگام عبور خودرو از چاله ها یا دست اندازها محافظت می کند تا خودروی شما آسیب جدی نبیند. این ضربه و لرزش ها را جلوبندی ال 90 به خود جلب می کند و اجازه تکان خوردن زیاد کابین را نمی دهد.
ایجاد صدا در جلوبندی ال 90

راهنمای مطالعه

بخشی از سیستم تعلیق ال 90 در جلوبندی این خودرو قرار گرفته است. با در نظر گرفتن این موضوع، یکی از مهم ترین وظایف سیستم تعلیق جلوبندی ال 90، راحتی و قابلیت کنترل بهتر خودرو در هنگام حرکت و عبور از دست اندازها است. جلوبندی ال 90 تنها به جلوی خودرو اشاره ندارد و فرمان و میل فرمان نیز در این قسمت قرار گرفته اند اما سیستم تعلیق نیز شامل کمک فنر و چرخ های عقب بوده و با جلوبندی متفاوت است. از آنجایی که نقش فرمان خودرو بر محور چرخ های جلو قرار گرفته، اهمیت سیستم تعلیق در جلوبندی بسیار بیشتر از عقب خودرو است. اهمیت سیستم تعلیق و جلوبندی در خودروی ال 90 بسیار بالاست، زیرا سلامت بسیاری از قطعات به آن بستگی دارد.

چه چیزی باعث ایجاد صدا در جلوبندی ال 90 می شود؟

دلایل مختلفی را می توان علت صدای جلوبندی ال ۹۰ دانست. یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین خودروهای ایران تندر 90 یا ال 90 است. اگرچه ممکن است L90 از نظر ظاهری خودرو جالبی به نظر نرسد، اما مزایایی مانند هزینه نگهداری مناسب، فضای کابین جادار، بازار کارکرده داغ، استحکام فنی بالا، گیربکس قدرتمند و غیره دارد! همین امر باعث محبوبیت این خودرو در ایران شد. اما این خودرو نقاط ضعفی مانند فرمان بد، کمبود امکانات و … دارد و در برخی موارد سیستم تعلیق جلوی L90 نیز دچار مشکل شده و به اصطلاح صدا تولید می کند. اما دلیل ایجاد صدا در جلوبندی ال ۹۰ چیست؟ در پاسخ به این سوال لازم است تا به بررسی دلایل ایجاد صدا در جلوبندی ال 90 بپردازیم، اگر شما نیز علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد آن هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده جلوبندی در L90‌ را بهتر بشناسیم!

قبل از پرداختن به قسمت جلوبندی ال 90، بهتر است شما را با اجزای تشکیل دهنده آن آشنا کنیم. هنگامی که اجزای مختلف را بشناسید، بهتر می توانید مشکلات ال 90 را تشخیص دهید. سیستم تعلیق نقش مهمی در حفظ تعادل خودرو هنگام حرکت و عبور از سطوح ناهموار دارد. این بخش مهمی از خودرو برای جلوگیری از انتقال لرزش به کابین ال ۹۰ در صورت تصادف است. اگر تا به حال با یک خودروی خارجی رانندگی کرده باشید، سیستم تعلیق قدرتمند آنها را دیده اید. این خودرو هنگام عبور از جاده های ناهموار لرزش را به کابین منتقل نمی کند و این موضوع نقش مهمی در راحتی سرنشینان دارد.

بیشتر بدانید  علائم خرابی واتر پمپ ال 90

قسمت های مختلف جلوبندی ال 90 عبارتست از:

 • میل تعادل و میل موجگیر
 • سیستم تعلیق در قسمت جلو
 • سیستم فرمان
 • سیبک ها
 • کمک فنرقسمت جلوی خودرو
 • اکسل
 • سیستم چرخ ها
 • بلبرینگ و توپی چرخ و …

وظایف جلوبندی خودرو ال 90

عملکرد سیستم تعلیق جلوی ال ۹۰ این است که هنگام رانندگی خودرو را در برابر ضربه ها و لرزش ها در هنگام عبور خودرو از چاله ها یا دست اندازها محافظت می کند تا خودروی شما آسیب جدی نبیند.

این ضربه و لرزش ها را جلوبندی ال 90 به خود جلب می کند و اجازه تکان خوردن زیاد کابین را نمی دهد. همچنین در حین رانندگی، اگر ترمز بگیرید یا از پیچ جاده عبور کنید، جلوبندی عملکرد صحیحی را از خود نشان می دهد و نقش کنترل و هدایت خودرو را دارد. متأسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که قسمت جلوبندی خودرو نیازی به بررسی مکانیک ندارد، در صورتیکه باید مانند سایر قسمت های خودرو مانند گیربکس حداقل هر چند وقت یکبار باید بررسی و سرویس شوند و این امر برای سالم نگه داشتن خودرو ال 90 و فضای داخلی آن بسیار مهم است.

برای آشنایی بیشتر با مشکلات گیربکس می توانید به راهنمای تعمیر گیربکس ال ۹۰ مراجعه نمایید.

علائم خرابی و صدا دادن جلوبندی تندر ۹۰

در ادامه به بررسی برخی از نشانه های خرابی یا علل ایجاد صدا در جلوبندی ال 90 می پردازیم. پس از مشاهده هر یک از این موارد باید خودرو را به تعمیرگاه تخصصی ال 90 در تهران ببرید تا با کمک کارشناسان در اسرع وقت مشکلات برطرف شود. کادر حرفه ای و مجرب رنو وان می توانند خودروی شما را با گارانتی معتبر ۱ ساله در کمترین زمان و بالاترین کیفیت تعمیر نمایند.

لرزش فرمان در سرعت بالا

این مشکل می تواند یکی از نشانه های خرابی یا علت صدایی که از جلوبندی ال 90 می آید باشد. به احتمال زیاد این صدا از نامتعادل بودن چرخ ها یا مشکل قطعه ناشی می شود. در صورت عدم تعادل چرخ ها، آج ها به طور نامنظم ساییده می شوند و این را می توان یکی از بزرگترین عوامل خرابی سیستم تعلیق و جلوبندی ال ۹۰ دانست.

بیشتر بدانید  تعمیر جعبه فرمان ال 90

خروجی صدا هنگام عبور از موانع

صدای جلوبندی ال 90 هنگام عبور از موانع و دست اندازها، به دلیل آسیب دیدن کمک فنرها و میل تعادل است. اگر قطعاتی مانند کمک فنر و میل تعادل سالم باشند ضربه ها را به خوبی جذب می کنند و مانع از لرزش کابین خودرو و آسیب جدی به آن می شوند. اگر دقت کرده باشید اکثر خودروهای خارجی این ویژگی را دارند تا در هنگام رانندگی با آن ها هیچ ضربه ای احساس نکنید.

علت اصلی صدای جلوبندی ال 90 چیست؟

سواری خشک و خشن خودرو، یکی از بزرگترین نشانه های خرابی سیستم جلوبندی خودرو تندر نود است. هنگامی که در جاده های پر از دست انداز رانندگی می کنید، متوجه می شوید که سیستم تعلیق و جلوبندی توانایی جذب ارتعاشات و ضربه ها را ندارد و آنها را به کابین خودرو منتقل می کند. رانندگی خشک نشانه آن است که با دیدن آن باید جلوبندی خودرو را چک کنید و در صورت وجود مشکل آن را برطرف نمایید. عموما سرنشینان این خودروها در هنگام رانندگی آرامش چندانی ندارند.

یکی دیگر از نشانه های خرابی سیستم جلوبندی ال 90، انحراف فرمان به یک طرف هنگام رها شدن است. به عبارت دیگر هنگام چرخش، فرمان به یک سمت می کشد. رانندگان حرفه ای به خوبی می دانند که این مورد، نشانه خوبی نخواهد بود و باید خودروی خود را در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنند. کلیه خدمات مربوط به خودروهای رنو و ال 90 در مجموعه رنو وان انجام می شود. به زبان ساده، تکان خوردن و کشیدن فرمان به یک سمت نیز نشانه هایی از خرابی سیستم جلوبندی ال 90 است.

عیب یابی و تعمیر صدای جلو بندی ال 90

با توجه با مواردی که عنوان کردیم، علت صدای جلوبندی ال 90 چیز ساده ای نیست، لذا لازم است همیشه برای تعمیر صدای ایجاد شده در جلوبندی ال ۹۰ خود به یک تعمیرگاه تخصصی قابل اعتماد و حرفه ای مراجعه نمایید. به شما توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر خودرو و نحوه رفع مشکل صدای جلوبندی ال 90 به تعمیرگاه تخصصی رنو (رنو وان) مراجعه کنید.

بیشتر بدانید  دلیل روشن نشدن خودروی ال 90 چیست؟

10 پاسخ

 1. سلام
  ببخشید علت گیجی فرمان ماشین بنده در حین راننده گی چی می تونی باشه؟

 2. سلام و درود
  دلایل زیادی داره از میزان فرمان، خرابی کمک، خرابی موج گیر
  برای محکم کاری و بررسی دقیق به تعمیرگاه مراجعه کنید تا رایگان عیب یابی کنیم

 3. سلام درود
  خودروی ال90 دارم لاستیک از داخل خورده می شود میشه بنده را راهنمایی کنید؟

  1. سلام و درود
   دوست عزیز دلیل خوردن لاستیک از داخل در خودروی ال90
   بوش طبق و میزان فرمان می باشد
   برای راهنمایی دقیق تر با این شماره تماس بگیرین09174114823

   1. سلام. ال ۹۰ بنده در سرعت گیر هایی که یکم ارتفاع داره و حالت گرد هست وقتی رد میشم کمک زمانی که میخواد به حالت اول برگرده. تقی صدای بلند میده جلوبندی رو چک کردم. کمکها هم تازه عوض شده. صدا از یمت راست میاد. میشه راهنمایی کنید. ممنون

 4. سلام
  هرچند هزار کیلومتر برای آچار کشی و بازدید جلوبندی به تعمیرگاه مراجعه کنیم؟

 5. سلام
  خودروی ال 90 دارم که صدای لاق لاق می دهد
  اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایین ویا شماره کارشناس جلوبندی را در اختیار بنده قرار بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *