علت ریپ زدن ال 90

تندر ۹۰ یکی از خودروهایی است که برای تنظیم زمان بندی و نصب تسمه تایم نیاز به مهارت و حساسیت بیشتری دارد، بسیاری از مواقع پس از تعویض تسمه ممکن است خودرو دچار اختلال شود و یا سرعت خودرو کاهش یابد، باید در نظر داشته باشید که از نظر فنی این امکان وجود دارد...
علت ریپ زدن ال ۹۰

راهنمای مطالعه

اگر به دنبال دلیل ریپ زدن خودروی ال 90 هستید، در ادامه با مجله رنو وان همراه باشید چرا که شما را با مواردی که باعث ریپ زدن ال ۹۰ شما می شود آشنا می کنیم! خودرو یکی از مهم ترین وسایل حمل و نقل مردم در زندگی روزمره با شمار می رود لذا لازم است تا به محض مشاهده مشکل فورا آن را حل کنیم.

چه عواملی باعث لرزش و ریپ زدن موتور خودرو می شوند؟

در اکثر خودرو ها عوامل زیر باعث ریپ زدن موتور می شود که با اختصار به آن ها اشاره می کنیم:

بسته بودن مسیر خروج دود

اگر خودروی ال ۹۰ شما بطور دائم ریپ می زند و محدود به زمان معینی نیست، ممکن است راه خروج دود مسدود شده باشد و امکان خارج کردن دود ناشی از احتراق در جعبه وجود نداشته باشد. این مسئله اصلی ترین و مهم ترین چیز در مشکل ریپ زدن تندر ۹۰ محسوب می شود. اگر اگزوز کاملا بسته شود، خودرو روشن نشده و اصطلاحا خفه می کند.

معیوب بودن مدار جرقه

یکی دیگر از دلایلی که باعث لرزش دائمی موتور خودرو می شود، خرابی مدار جرقه است. برای این منظور باید سیستم احتراق خودرو را بررسی کرده تا از خشک و تمیز بودن تمامی اجزای این قطعه مطمئن شوید. زیرا ناخالصی هر قسمت از این سیستم باعث ریپ زدن خودرو می شود.

سالم نبودن شمع خودرو

عدم سلامت شمع ال ۹۰ یکی دیگر از دلایل ریپ زدن خودروی ال ۹۰ شماست. توصیه می کنیم شمع ها را به خوبی بشویید و پلاتین را تعویض کرده و سپس آن را در مدار قرار دهید. اگر با این کار مشکل خودرو حل نشد، شمع ها باید تعویض شوند.

نبود بنزین کافی

وقتی سوخت کافی در باک خودرو وجود نداشته باشد، ممکن است خودرو ریپ بزند! گاهی اوقات سوخت کافی در خودرو وجود نداشته و ممکن است با آب مخلوط شود بنابراین برای حل این مشکل باید باک خودرو را کاملا خالی کرده و سپس بنزین را داخل باک بریزید. وجود هر گونه ناخالصی می تواند این مشکلات را در خودروی ال 90 ایجاد کند.

بیشتر بدانید  دلایل خرابی سیم کشی ال ۹۰

علت ریپ زدن موتور ال ۹۰

علت ریپ زدن ال 90 در سرعت بالا چیست؟

سوختن پلاتین و شل بودن اتصالات وایر مهمترین دلایل ریپ زدند در سرعت بالا به شمار می رود.

سوختن پلاتین

گاهی اوقات می بینیم که ماشین در شرایط عادی در حال حرکت است اما وقتی سرعت ماشین را افزایش می دهیم می لرزد یا به اصطلاح ریپ می زند. مهم ترین علت آن سوختن پلاتین است و راه حل آن تمیز کردن پلاتین با برس درشت است. اگر سوختگی این قسمت به حدی باشد که با برس تمیز نشود، قطعا باید آن را تعویض نمود. سوختن بیش از حد می تواند وضعیت پلاتین را تغییر دهد. اگر فاصله باز شدن پلاتین تنظیم نشده باشد، باید آن را با استفاده از پرکننده تنظیم کنید.

عدم اتصال قوی در قسمت وایر

یکی دیگر از مواردی که در مورد علت ریپ زدن ال 90 می توان گفت، شل بودن اتصالات وایر آن است. اگر سیم ها شل و انتهای آنها کثیف باشد، بعد از باز کردن حتما آن را تمیز نمایید در ادامه آن را در وضعیت قبلی قرار داده و محکم ببندید. فراموش نکنید محکم کردن تمام اتصالات دلکو را انجام دهید!

علت ریپ زدن موتور ال ۹۰

علت ریپ زدن ال 90 در هنگام روشن بودن کولر چیست؟

از دلایل ریپ زدن خودروی ال 90 در هنگام کولر گرفتن می توان به نقص در سیستم جرقه زنی خودرو اشاره کرد. نقص در سیستم سوخت رسانی ال ۹۰ می تواند باعث بروز این مشکل باشد که معمولاً به دلیل تعویض دیرهنگام فیلتر بنزین و خالی بودن باک بنزین رخ می دهد که باعث کثیف شدن نازل های انژکتور شده و در نهایت منجر به خرابی و لرزش موتور می شود. کثیفی روغن موتور که ناشی از نوع سیستم و سوپاپ های روغنی در خودروهای گروه رنو است می تواند باعث کارکرد ناقص موتور شود.

رفع مشکل ریپ زدن ماشین تندر 90

تنظیم زمان بندی و نصب تسمه تایم در خودروی ال ۹۰ نیاز به مهارت و حساسیت بیشتری دارد، بسیاری از مواقع پس از تعویض تسمه تایم ال ۹۰ ممکن است خودرو دچار اختلال شده و باعث کاهش سرعت خودرو گردد، بنابراین در نظر داشته باشید که از نظر فنی احتمال کاهش سرعت وجود دارد! در بهترین حالت شما بایستی با تعمیرگاه تخصصی رنو وان تماس گرفته و از متخصصان این مجموعه کمک و مشاوره بگیرید.

بیشتر بدانید  دلایل فاسد شدن باتری ال 90 چیست؟

علت لرزش موتور ال 90 در روز های سرد

اگر در روزهای سرد زمستان احساس کردید که موتور شما دارای لرزش است، دیگر نگران مشکلاتی که ریشه در قسمت های مختلف خودرو دارد، نباشید! این لرزش بیشتر در اثر افت سریع دما ایجاد شده و پس از چند دقیقه پس از روشن شدن موتور خودرو به حالت عادی باز می گردد. اما اگر به صورت روزانه این اتفاق بیفتد باید در پی یافتن مشکل در قسمت های مختلف خودرو باشید. یک موتور خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام به طور مستقیم یا غیرمستقیم می توانند باعث ریپ زدن خودرو شود.

علت ریپ زدن موتور ال ۹۰
علت ریپ زدن موتور ال ۹۰

علت ریپ زدن ماشین ال 90 چیست؟

وقتی موتور تحت هر شرایطی می لرزد، ممکن است راه خروج اگزوز مسدود شود. در این حالت دودهای احتراق برای خارج شدن از ماشین تلاش می کنند و همین موضوع باعث ریپ زدن می شود.

بعد از ریپ زدن ال ۹۰ خودرو چه باید کنیم؟

 • احتمالا قسمت های احتراق موتور آلوده است. می توانید موتور را باز کرده و دوده های موجود در محفظه احتراق را تمیز کنید.
 • دمای موتور بالاست یا در اصطلاح عامیانه موتور بیش از حد گرم می شود در این صورت، سیستم خنک کننده را بررسی کنید.
 • دمای شمع ها بالا رفته و باید برای حل مشکل گرما ابتدا ایراد سوراخ پلاتین را حل کرده و اگر مشکل گرما با این روش حل نشد باید به فکر بررسی تعویض شمع ها باشید

بهترین تعمیرگاه رنو در تهران کجاست؟

برخی از علل ریپ زدن خودروی ال 90 را می توان از همان ابتدا حل کرد اما اگر مشکل خاصی در خودرو مشاهده کردید که تجربه ای در این رابطه نداشتید باید به تعمیرگاه تخصصی رنو وان مراجعه کنید. در این تعمیرگاه با استفاده از تجهیزات تخصصی به بررسی، تشخیص و رفع ایراد خودروی شما پرداخته می شود.

بیشتر بدانید  دلایل کم شدن سرمای کولر ال 90

هزینه تعمیر ریپ زدن ال ۹۰ چقدر است؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد اگر خودروی شما مشکل جدی نداشته باشد؛ به عنوان مثال راه خروجی دود مسدود شده باشد هزینه آنچنان بالایی ندارد ولی اگر نیاز به تعویض شمع و قطعات دیگر داشته باشد با توجه به رشد لحظه ای قیمت ها ممکن است هزینه آن بالاتر برود!

آیا نوع روغن در لرزش موتور ال ۹۰ تاثیر دارد؟

یکی دیگر از عواملی که باعث لرزش موتور ال 90 می شود روغن موتور است. روغن بی کیفیت با افزودنی های مختلف علاوه بر لرزش موتور می تواند در دراز مدت آسیب زیادی به قطعات مربوطه خودروی شما وارد کند.

5 پاسخ

 1. سلام
  ببخشید اول صبح ماشین بنده ریپ میزنه علت از چی می تونی باشه….؟

 2. سلام دوست عزیز
  اورینگ منیفولد خشک شده و آب بندی نمی کنه باید تعویض شود
  به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید تا عیب رو برطرف کنیم

  1. سلام روغن موتور راتعویض کردم وکولر.راه اندازی کردم سر گازریپ میزنه ولی سرعت بهتر میشه درضمن منطقه بندرجاسک هستم خیلی شرجی هست راهنمای لطفآ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *