علائم خرابی واتر پمپ مگان

پمپ آب یک بخش مهم در سیستم خنک کننده خودرو شما است. وظیفه واتر پمپ مگان این است که مایع خنک کننده را از رادیاتور بیرون می‌کشد و آن را از طریق موتور پمپ می‌کند. همانطور که مایع خنک کننده در موتور ماشین، کامیون یا SUV شما گردش دارد...
تعمیر واتر پمپ مگان در تهران

راهنمای مطالعه

رانندگان باید به طور منظم روغن خودروی خود را تعویض و سطح روغن را بررسی کنند تا مطمئن شوند که بدون مشکل در حال کار کردن است، اما آیا می‌دانستید که واتر پمپ مگان به همان اندازه نقش مهمی در کارکرد خوب خودرو دارد؟ اگرچه به اندازه موتور یا ترمز ضروری نیست، اما واتر پمپ مگان شما نقش مهمی در ایمن نگه داشتن ماشین شما در جاده ایفا می کند. موتور خودروی شما مملو از قطعاتی است که در حین کار، مقدار باورنکردنی گرما و اصطکاک را از بین می‌برند. در بدترین شرایط و خرابی این ابزار حیاتی و مهم، باز هم باید به فکر تعمیر واتر پمپ مگان باشید!

واتر پمپ مگان چیست؟

پمپ آب یک بخش مهم در سیستم خنک کننده خودرو شما است. وظیفه واتر پمپ مگان این است که مایع خنک کننده را از رادیاتور بیرون می‌کشد و آن را از طریق موتور پمپ می‌کند. همانطور که مایع خنک کننده در موتور ماشین، کامیون یا SUV شما گردش دارد، گرما را از قطعات موتور می‌گیرد تا آن را خنک نگه دارد. پس از بازگشت به رادیاتور، فن رادیاتور و هوای بیرون به کاهش دمای مایع خنک‌کننده کمک می‌کنند قبل از اینکه دوباره از داخل موتور عبور کند. عمر مفید واتر پمپ مگان ۶۰ هزار تا ۹۰ هزار مایل است. بدون واتر پمپ که به درستی کار می‌کند، موتور شما در تابستان بیش از حد گرم می‌شود یا در زمستان یخ می‌زند.

این موضوع نه تنها می‌تواند به واشرها، سر سیلندرها و پیستون‌ها آسیب برساند، بلکه اغلب منجر به خرابی کامل موتور می‌شود.

علائم خرابی واتر پمپ مگان

شما باید با علائم واتر پمپ خراب آشنا شوید. در غیر این صورت، ممکن است زمانی مشکل را متوجه شوید که مقداری دیر شده و واتر پمپ مگان باید تعویض شود. هنگامی که واتر پمپ از کار بیفتد، خطر آسیب غیرقابل تعمیر به موتور خودروی شما را تهدید می‌کند. بنابراین بهتر است از آن جلوگیری کنید. این پنج علامت می‌تواند به شما کمک کند خودروی خود را برای بازرسی و تعمیر واتر پمپ مگان در تهران به تعمیرگاه مگان بیاورید.

بیشتر بدانید  علت سوت کشیدن لنت ترمز مگان

مایع خنک کننده

یکی از اولین نشانه‌های خرابی واتر پمپ مگان وجود گودال مایع خنک کننده روی زمینی است که ماشین خود را پارک کرده‌اید. پمپ از چندین واشر و آب بندی مختلف تشکیل شده که در نهایت خشک و یا ترک می‌خورند. هنگامی که این اتفاق رخ می دد، مایع خنک کننده از پمپ نشت می‌کند. اگر پس از مدتی از پارک خودرو حوضچه ای از مایع نارنجی، سبز، صورتی یا آبی را در مسیر خود دیدید، در اسرع وقت خودروی خود را به تعمیرگاه رنو بیاورید. متخصصین ما در رنو وان شما خواهد بود مشکل را شناسایی کرده و واشرها و ابزار خراب را جایگزین کند. این یک تعمیر نسبتاً آسان و جزئی است.

علائم خرابی واتر پمپ مگان
علائم خرابی واتر پمپ مگان

ایجاد زنگ زدگی یا رسوب

هنگامی که واتر پمپ مگان دارای نشتی کوچک باشد، به تدریج بر روی خود پمپ تجمع یا زنگ زدگی ایجاد می‌شود. این موضوع می‌تواند استفاده از خنک کننده ناسازگار یا درپوش فشار معیوب باشد که هوا را وارد سیستم می‌کند. در هر صورت، پمپ شما در حرکت مایع خنک کننده در موتور کمتر کارآمد و در نهایت باعث خرابی کامل می‌شود. بلند کردن کاپوت و بررسی موتور یک عادت خوب است. به جای اینکه منتظر روشن شدن چراغ چک موتور باشید، می‌توانید مشکلات را به محض ظهور تشخیص دهید.

سر و صدا

آیا ماشین شما هنگام شتاب گیری سر و صدا می‌کند؟ این احتمال وجود دارد که این صدای آزاردهنده و بلند به دلیل شل بودن لوازم جانبی داخل خودرو ایجاد شود. تسمه‌های شل اغلب در نتیجه شل بودن قرقره یا بلبرینگ‌ها هستند که نیاز به سفت کردن یا تعویض دارند. اگر صدای ناله ای در جلوی موتور مگان خود می‌شنوید، وسیله نقلیه خود را برای بازرسی ببرید تا از خطر خرابی واتر پمپ مگان و جایگزینی بسیار گران تر جلوگیری کنید. حتی اگر واتر پمپ خودروی شما خوب کار می‌کند، مهم است که هر صدای اضافه و عجیبی توسط مکانیک شما تشخیص داده شود. چندین تسمه در موتور شما وجود دارد، از جمله یک تسمه سرپانتین، که در صورت لغزش و شکستن آنها می‌تواند آسیب فاجعه باری به موتور شما وارد کند.

بیشتر بدانید  تعمیر بخاری مگان

اگر آسیب جدی به موتور مگان شما وارد شده نگران نباشید کافیست برای تعمیر موتور مگان خود با کارشناسان ما تماس گرفته و یا خودروی خود را در اسرع وقت به تعمیرگاه تخصصی رنو (رنو وان) آورده تا در کمترین زمان مشکل را بررسی و برطرف نماییم.

گرم شدن بیش از حد

آیا متوجه بالا رفتن دما در وسیله نقلیه خود شده‌اید؟ ممکن است به این معنی باشد که پمپ آب شما در حال خروج است. گرم شدن بیش از حد خودرو برای خود و سایر رانندگان خطرناک است زیرا خطر خرابی موتور را تهدید می‌کند. به محض اینکه متوجه شدید که ماشین شما بیش از حد گرم شده است، بلافاصله آن را برای بررسی نزد تعمیرگاه رنو وان ببرید.

بخار

اگر بخار از زیر کاپوت خود بیرون می آید، نشانه آن است که مشکل جدی در خودروی شما رخ داده است. هنگامی که واتر پمپ مگان به طور کامل از کار می‌افتد، دیگر قادر به حرکت مایع خنک کننده از طریق موتور نیست! این موضوع باعث گرم شدن بیش از حد آن می‌شود. اگر بخار دیدید، فوراً خودرو خود را کنار بکشید و برای تعمیر واتر پمپ مگان با متخصصین ما در رنو وان خود تماس بگیرید. ادامه رانندگی با موتور بیش از حد داغ می‌تواند به آن آسیب برساند تا جایی که نیاز به تعویض کامل داشته باشد.

2 پاسخ

  1. سلام وقت شما بخیر
    خودروی مگان دارم از قسمت واتر پمپ نشتی آب دارد آیا تعمیر می شود یا نیاز به تعویض دارد؟
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *