شستشوی سوزن انژکتور رنو ساندرو

تفاوت رنو ساندرو و رنو استپ وی

راهنمای مطالعه

شستشوی سوزن ساندرو عملکرد بهتری به خودروی شما می‌ بخشد. گرفتگی انژکتورهای سوخت می‌تواند عملکرد خودرو را مختل کند. درنهایت خودرو نمی‌تواند آن طور که باید مسافت لازم را طی کند. حدوداً سالی یکبار با تمیزکردن انژکتورهای سوخت، موتور خود را روان نگه دارید. استفاده از کیت‌های تمیزکننده انژکتور، مصرف سوخت در خودرو را بهتر می‌کنند. حتما حواستان باشد که مراقبت از وسیله نقلیه، طول عمر آن را بیشتر می‌کند.

نحوه شستشوی سوزن انژکتور ساندرو

روش‌ شستشوی سوزن ساندرو بسیار ساده و راحت می‌باشد. برای اینکه انژکتور پاکیزه‌ای داشته‌ باشید، بهتر است طبق مراحل آن پیش بروید.

استفاده از کیت تمیزکننده سوزن انژکتور سوخت

همیشه حواستان باشد که مایع تمیزکننده مناسبی خیداری کنید. هر کیت باید دارای یک قوطی پاک کننده انژکتور سوخت و یک شلنگ باشد که به انژکتور سوخت و ریل سوخت متصل شود. برای آنکه به نتیجه بهتری برسید، مایع تمیزکننده‌ای را انتخاب کنید که به پلی اترامین آغشته باشد. این ماده رسوبات کربنی که غلیظ شده‌اند را کاملا در خود حل می‌کند.

ویژگی‌ پاک کننده‌ها

  • یک کیت پاک کننده انژکتور سوخت با مایع تمیزکننده است. PEA
  • در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین میتوانید مایع تمیزکننده را پیدا کنید.
  • پاک کننده های حاوی پلی ایزوبوتن (PIB) از رسوبات جدید جلوگیری می کنند اما رسوبات موجود را حذف نمی کنند.
  • پاک کننده‌های حاوی پلی ایزوبوتیلن آمین (PIBA) باعث حذف و جلوگیری از تجمع رسوبات می‌شوند، اما نسبت به مایعات پاک کننده PEA ملایم تر و موثرتر هستند.

پیداکردن محل انژکتور ساندرو

برای یافتن محل انژکتورهای سوخت، باید به طرح موتور خودرویتان نگاهی بیندازید. موتورها طرح‌بندی متفاوتی دارند. برای تعیین محل قرارگیری انژکتورهای سوخت، به دفترچه راهنمای خودرو خود نگاه کنید. همچنین می‌تو.انید با یک مکانیک در این باره مشورت کنید.

جداکردن پمپ بنزین از انژکتور سوخت ساندرو

پمپ بنزین که در کنار موتور قرار دارد را محکم نگهدارید، سپس به آرامی انژکتورهای سوخت را بیرون بکشید تا از پمپ جدا شوند. زمانی که این عمل را انجام دادید، لوله بازگشت سوخت را مجددا به پمپ بنزین اتصال دهید تا در هنگام تمیزکردن انژکتور، گازی که در محفظه باک قرار دارد، مجددا به آن بازگردد. همچنین می‌توانید یک لوله برای قیف کردن گاز به مخزن وارد کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه انژکتورهای سوخت را به درستی جدا کنید، دستورالعمل های خاص خودرو را در دفترچه راهنمای آن دنبال کنید.

بیشتر بدانید  تعویض روغن گیربکس اتوماتیک ساندرو

جدا کردن خط خلا تنظیم کننده فشار سوزن ساندرو

اگر وسیله نقلیه شما دارای تنظیم کننده فشار سوخت است، آن را پیدا کنید و به دنبال خط خلاء متصل به آن بگردید. خط وکیوم را درست بالای جایی که به رگلاتور متصل می شود، محکم نگهدارید سپس به آرامی آن را بیرون بکشید تا جدا شود. دفترچه راهنمای خودرو به شما کمک می‌کند تا به آنچه که در روند کار درست می‌باشد دسترسی پیدا کنید.

وصل‌کردن کیت تمیزکننده به درگاه سوخت ساندرو

باید درگاه سوخت را که به ریل سوخت موتورتان متصل می‌شود را پیدا کنید. دستورالعمل‌های دقیق کیت تمیز کننده را مبنی بر نحوه اتصال شلنگ و اتصالات به درگاه دنبال کنید. این مورد بین کیت ها متفاوت است، اما باید از اتصال صحیح اتصالات به شلنگ و پورت مطمئن شوید. مطمئن شوید که انژکتورها در معرض سوخت قرار نگیرند زیرا پاک کننده قابل اشتعال است.

برداشتن درپوش باک سوخت برای جلوگیری از افزایش فشار

موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که پاک کننده‌ها قابل اشتعال هستند. قبل از شروع تمیز کردن، حتماً درپوش باک بنزین را بردارید. این حرکت از ایجاد فشار بیش از حد در باک جلوگیری می کند. در نهایت می تواند احتراق به وجود بیاورد.

وارد کردن مایع تمیزکننده به پمپ برای شستشوی سوزن ساندرو

باید خودرو را کاملا حرکت دهید تا مایع به طور کامل وار انژکتور شود. در این زمان باید بررسی کنید که پمپ بنزین خاموش است یا خیر. حالا موتور را روشن کرده و اجازه دهید کمی کار کند. بعد از 5 تا 10 دقیقه مایع پاک‌کننده داخل انژکتور به صورت کامل مصرف می‌شود.

وصل مجدد انژکتور و پمپ

کیت تمیز کننده را بردارید، پمپ و انژکتورها را دوباره وصل کنید. شلنگ و اتصالات آن را از دریچه سوخت جداکنید. منبع تغذیه پمپ بنزین و شلنگ خلاء تنظیم کننده فشار را دوباره وصل کنید. درپوش بنزین را مجددا سر جای خود قرار دهید.

بیشتر بدانید  تعویض دیسک و صفحه ساندرو

اطمینان از عملکرد انژکتور ساندرو

بعد از آنکه کارتان به پایان رسید، وسیله نقلیه را چک کنید تا مطمئن شوید به درستی کار می‌کند. شنیدن هر صدای عجیبی از خودرو به معنای ان است که شما خودرو را به درستی تنظیم نکردید. برای رفع این مشکلات بهتراست با یک مکانیک در ارتباط باشید.

شستشوی سوزن ساندرو

برای آن که انژکتورهای خودرو همیشه تمیزباقی بمانند کافی است باید نکاتی را مدنظر داشته‌ باشید.

استفاده از تمیزکننده‌ها برای شستشوی سوزن ساندرو

انژکتورهای سوخت خود را تقریباً سالی یک بار تمیز کنید. استفاده سالانه از کیت تمیز کننده می تواند به جلوگیری از تجمع رسوبات مضر کمک کند. اگر به طور منظم آن را تمیز نکنید، رسوبات کربنی رشد می‌کنند و سفت شوند. درنهایت عملکرد وسیله نقلیه را مختل می‌کنند. یک یادآوری سالانه روی تلفن یا رایانه خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند. اگر از وسیله نقلیه خود استفاده نمی کنید، می توانید انژکتورهای سوخت را هر 15000 مایل تمیز کنید.

تعویض انژکتور سوخت

هر زمانی که متوجه شدید، انژکتورهای سوخت نشانه‌های فرسودگی را از خود بروز می‌دهند، نسبت به تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید. اگر متوجه علائمی مبنی بر اینکه انژکتورهای سوخت شما ممکن است خراب باشد، شدید. خودرو را نزد مکانیک ببرید تا در اسرع وقت بررسی شود.

علائم تعویض انژکتور سوخت ساندرو

  • سیلندرها احتراق مناسبی ندارند.
  • چراغ چک موتور اغلب روشن می شود.
  • خودرو با باک پر بنزین متوقف شده یا روشن نمی شود.
  • دیده‌شدن دود از خودرو

سخن پایانی

شستشوی سوزن ساندرو اهمیت فراوانی دارد. چراکه به انژکتور خودرو مرتبط می‌باشد. یک انژکتور سوخت که به شدت گرفتگی داشته‌باشد اجازه کارکردن و عملکرد درست را به خودرو نمی‌دهد. بنابرایت تمیزکردن آن بسیار لازم و ضرروری است. فقط کافی است مایع تمیزکننده را به داخل انژکتور بریزید، سپس صبر کنید تا تمام رسوبات پاکسازی شوند. در صورتی که حادثه‌ای مبتنی بر احتراق برای خودرو پیش آمد کپسول آتش نشانی را دم دست داشته‌باشید. از ریختن مایع پاک‌کننده در قسمت بیرونی خودرو خودداری کنید زیرا ممکن است به رنگ بدنه آسیب برسد.

بیشتر بدانید  دلایل سفت بودن فرمان ساندرو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *