تعویض روغن موتور کپچر

تعمیر و رفع این مشکلات نیز با هزینه‌های بالایی برای صاحب اتومبیل به همراه خواهد بود. برای حفظ و نگهداری بهتر اتومبیل خود علاوه بر تعویض روغن موتور کپچر، باید به زمان تعویض روغن گیربکس کپچر نیز دقت داشته باشید. معمولاً این روغن را باید هر ۵۰ هزار کیلومتر یک بار تعویض کرد!
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران

راهنمای مطالعه

اتومبیل کپچر یکی از بی‌ نظیر‌ترین خودرو‌های موجود در بازار می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مباحث در نگه داری این محصول تعویض روغن موتور کپچر در زمان آن می‌باشد. برای این که یک اتومبیل بتواند به درستی کار کند و از طول عمر بالایی برخوردار باشد، باید روغن آن را در فواصل زمانی مناسبی تعویض کنید. همچنین نحوه تعویض و نوع آن نیز در نحوه عملکرد خودرو بسیار مؤثر می‌باشد. در ادامه شما را با نحوه تعویض روغن موتور کپچر آشنا کنیم.

اگر از صاحبان این اتومبیل هستید و یا به آن علاقه‌مند هستید، بهتر است که تا پایان با ما همراه باشید.

زمان تعویض روغن موتور کپچر

اگر بخواهید برای تعویض روغن موتور کپچر اقدام نمایید، باید به نکات خاصی دقت داشته باشید و مطابق با آن‌ ها عمل کنید. یکی از مهم‌ ترین مسائل، انتخاب زمانی مناسبی برای تعویض روغن موتور کپچر می‌باشد. در حالت کلی هر ۱۰ هزار کیلومتر که با اتومبیل خود رانندگی می‌کنید باید برای تعویض روغن موتور آن اقدام کنید. اما اگر دائماً در سطح شهر هستید و در ترافیک‌ ها رانندگی می‌ کنید، بهتر است که بعد از ۵ هزار تا ۷ هزار کیلومتر روغن اتومبیل خود را تعویض نمایید.

در شرایطی که در زمان‌ های تعیین شده برای تعویض روغن موتور کپچر اقدام نکنید، کیفیت روغن به شدت پایین می‌آید! این امر سبب می‌شود تا روانکاری قطعات به درستی انجام نمی‌گیرد و طول عمر اتومبیل کاهش می‌یابد. معمولاً این امر سبب می‌شود تا خودرو به روغن‌ ریزی افتاده و یا این که موتور قفل می‌شود. تعمیر و رفع این مشکلات نیز با هزینه‌های بالایی برای صاحب اتومبیل به همراه خواهد بود. برای حفظ و نگهداری بهتر اتومبیل خود علاوه بر تعویض، باید به زمان تعویض روغن گیربکس کپچر نیز دقت داشته باشید. معمولاً این روغن را باید هر ۵۰ هزار کیلومتر یک بار تعویض کرد!

بیشتر بدانید  دلایل خرابی باتری رنو کپچر
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران

نکات مهم در تعویض روغن موتور کپچر چیست؟

برای تعویض روغن موتور کپچر علاوه بر زمان باید به فاکتور‌های دیگری نیز توجه داشته باشید. حجم این روغن موتور باید ۵۰ لیتر با گرید ۵w۳۰ و یا ۵w۴۰ باشد تا بتواند کارآیی لازم را برای موتور اتومبیل شما داشته باشد. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از بهترین روغن موتور ایرانی برای کپچر می‌باشد. اگر توانایی مالی برای خرید برند‌های خارجی اصل و با کیفیت را ندارید، بهتر است که نمونه‌های تقلبی را خریداری نکنید! روغن‌ های تقلبی می‌ توانند صدمات جبران ناپذیری به اتومبیل شما وارد کنند. معمولاً خودرو‌هایی که با روغن تقلبی کار می‌کنند، با ترکیدگی فیلتر و یا نشت روغن مواجه می‌شوند. بنابراین در این شما بهتر است که از یک روغن موتور ایرانی اصل و با کیفیت استفاده کنید.

علاوه بر موارد بالا نکات دیگری نیز وجود دارند که هنگام تعویض روغن کپچر باید به آن دقت داشته باشید. نحوه تعویض روغن موتور کپچر نیز یکی از فاکتور‌های مهم به شمار می‌آید. بهتر است که برای انجام این کار به تعمیرگاه‌ تخصصی کپچر مراجعه کنید. معمولاً تعمیرگاه‌ های متفرقه با اصول تعویض روغن Capture آشنایی ندارند و نمی‌تواند در این امر موفق ظاهر شوند.

تعویض روغن گیربکس رنو کپچر

بهتر است که برای تعویض روغن گیربکس کپچر نیز کاملاً اصولی عمل کنید و از تعمیرگاه تخصصی رنو برای این کار کمک بگیرید. برای تهیه روغن گیربکس باید فاکتور‌های مهمی را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مقاوم در برابر گرما
 • اصل و با کیفیت بودن محصول
 • انتخاب بهترین برند‌ها
 • گرانروی پایین
 • نداشتن حباب
 • آب گریز بودن
 • ضد زنگ بودن
 • سازگار با کاسه نمد‌ها

در کنار تعویض باید به زمان تعویض روغن گیربکس کپچر نیز دقت داشته باشید. محصولی مناسب و با کیفیت از بین برند‌های خارجی و یا ایرانی انتخاب نمایید و قبل از مصرف مطمئن شوید که روغن انتخابی شما اصل است و هرگز نمونه‌های تقلبی را برای خرید انتخاب ننمایید. علاوه بر آن باید دقت کنید که این محصولات در انواع مختلف دستی و اتوماتیک تولید می‌شوند و باید با توجه به نوع اتومبیل خود یک محصول مناسب را انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید  دلایل روشن شدن چراغ باطری رنو کپچر
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران

تعویض روغن موتور Capture در تعمیرگاه

همان طور که می‌دانید موتور هر اتومبیل به عنوان قلب آن عمل می‌کند. در نتیجه این قطعه را می‌توان به عنوان حیاتی‌ترین قسمت خودرو معرفی کرد. بنابراین نگهداری و محافظت از این قطعه یک مسأله بسیار مهم می‌باشد. در شرایطی که احساس کردید که زمان تعویض روغن موتور کپچر فرا رسیده است، سریعاً باید برای این کار اقدام نمایید. برای این کار باید حتماً به تعمیرگاه‌ تخصصی کپچر مراجعه کنید. این مرکز که در اکثر شهر‌های کشور نمایندگی دارند، بسیار مجهز هستند. نیرو‌های فعال در این مراکز بسیار حرفه‌ای هستند و از دستگاه‌های پیشرفته و بسیار مدرن برای تعویض روغن اتومبیل شما استفاده می‌کنند. از طرفی هزینه تعویض روغن گیربکس کپچر و یا روغن موتور آن در این مراکز بسیار مناسب و به صرفه می‌باشد.

تعویض روغن موتور کپچر اتومات کار دشواری می‌باشد و بسیار تخصصی است! از این رو باید انجام این کار حتماً از تعمیرگاه مجاز کپچر کمک بگیرید. در این مراکز روغن‌ های اصل و بسیار مرغوبی استفاده می‌شود تا طول عمر خودرو افزایش یابد. مقدار روغن مورد نیاز و نحوه تعویض آن به درستی تشخیص داده می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن، تعویض روغن پایان می یابد.

تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران
تعویض روغن موتور رنو کپچر به صورت تخصصی در تهران

نکات مهم در هنگام خرید روغن موتور برای رنو کپچر

همان طور که گفتیم، موتور اتومبیل باید در مرکز توجه قرار داشته باشد. تمامی اقدامات لازم برای افزایش طول عمر آن انجام شود. یکی از مهم ترین نکات برای بهبود عملکرد خودرو، استفاده از روغن موتور مناسب می باشد. برای این که بتوانید در امر تعویض روغن موتور کپچر موفق باشید، باید در هنگام خرید این محصول به نکات مهمی دقت کنید که به شرح زیر می‌باشند:

 • خرید برند‌های معتبر
 • اطمینان از اصل بودن محصول
 • روغنی با مشخصات ۵w۴۰ سینتیک تهیه کنید.
 • محصول مورد نظر شما برای تمام فصول مناسب باشد.
 • در شرایط یخبندان و فصول سرد سال از روغن‌های مخصوص استفاده کنید.
 • هنگام خرید این محصول حتماً فیلتر روغن را نیز خریداری نمایید و تعویض کنید.
بیشتر بدانید  دلایل اصلی دود کردن کپچر

اگر شرایط خرید محصولاتی با برند‌های خارجی را ندارید، بهتر است که از روغن موتور بهران برای کپچر استفاده کنید. این محصول فرمولاسیونی بسیار مشابه نمونه‌های خارجی دارد و می‌تواند به عنوان روغن مناسب استفاده شود.

بهترین توصیه رنو وان به شما عزیزان

خودرو کپچر یکی از بهترین اتومبیل‌ های موجود در بازار است که نگهداری و محافظت از آن باید کاملاً اصولی باشد. تعویض روغن کپچر یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که برای نگهداری از این خودرو باید انجام شود. معمولاً هر ۷ هزار کیلومتر یک بار باید این روغن را تعویض نمایید. به دلیل تخصصی بودن این کار باید از تعمیرکاران حرفه‌ای و با تجربه استفاده کنید. بهتر است که به تعمیرگاه رنو در غرب تهران مراجعه نمایید و از روغن موتور مناسب کپچر دنده‌ای و یا اتومات برای خودرو خود استفاده کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *