دلایل بوی بنزین داخل کابین ال 90

داشبورد ساندرو استپ وی

راهنمای مطالعه

بوی بنزین داخل کابین ال 90 یکی از مشکلاتی است که صاحبان این خودرو زیاد با آن مواجه می‌شوند. این بوی بنزین داخل کابین ال 90 که در بیشتر موارد بخاطر خرابی کنیستر رخ می‌دهد یک علامت هشدار دهنده ناخوشایند محسوب می‌شود.

بوی بنزین داخل کابین ال 90

اگر شما هم از بوی بنزین لذت می‌برید در صورتی که در داخل کابین خودرویتان بوی بنزین را استشمام کردید به جای لذت بردن باید نگران وضعیت خودرو خود بشوید و به دنبال دلیلی برای این پخش بوی بنزین در داخل کابین باشید. پخش بوی بنزین داخل کابین ال 90 نشانه‌ای از یک ایراد جدی و خطرناک است. انتشار بوی بنزین در داخل کابین به معنی این است که بخار بنزین توانسته است از باک به داخل کابین راه پیدا کند. این انتشار بخار و بوی بنزین در کنار هدر رفتن بنزین و بالا رفتن مصرف بنزین شما، می‌تواند شما را با مشکلات جسمی و تنفسی دچار کند.

دلایل بوی بنزین داخل کابین ال 90

برای یافتن راه حل مناسب باید دلایلی که به پخش شدن بوی بنزین منجر می‌شود را بشناسید.

استشام بوی بنزین داخل کابین ال 90 بخاطر کنیستر

اگر در داخل کابین خودروی خود بوی بنزین استشمام کردید می‌تواند یکی از عمده دلایل نحوه نادرست عملکرد کنیستر باشد. کلمه کنیستر در لاتین به معنی سبد نیز می باشد. کنیستر بنزین وظیفه نگهداری بخار بنزین را بر عهده دارد. حل قرارگیری کنیستر زیر گل گیر و در پشت سپر سمت شاگرد است. دانه‌های کربن فعال بسیاری در داخل کنیستر بنزین قرار دارد. دو شلنگ که یکی به سمت باک می‌رود و دیگری به طرف ورودی هوای موتور به این مخزن بخار بنزین متصل است.

وقتی که موتور خودروی شما روشن می‌شود، بنزین و بخار آن وارد محفظه احتراق وارد می‌شود و می‌سوزد. ولی در مواقعی که خودروی شما خاموش باشد بخار بنزین در اطراف کنیستر جذب می‌گردد تا وارد هوای بیرون و ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی نشود.بهتر است هر 30 هزار کیلومتر این قطعه را بررسی کنید و در صورت خرابی تعویض شود تا بتواند به خوبی وظیفه خود را که ایجاد مانع برای ورود بخار بنزین به هوای اطراف است را انجام دهد.

بیشتر بدانید  دلایل افزایش مصرف سوخت ال 90

نشانه‌هایی برای خرابی یا عملکرد نادرست کنیستر

عدم عملکرد صحیح کنیستر بنزین خودرو به جز پخش بوی بنزین در داخل کابین خودرو دارای نشانه‌های زیر می‌باشد

  • انتشار بوی بنزین در اطراف و در داخل کابین خودرو بخصوص در فصول گرم سال و پس از روشن کردن کولر
  • نشت بنزین از سر شیلنگی در هوای آزاد، تجمع بخار بنزین در باک و انتشار ناگهانی آن پس از باز کردن درب باک خودرو
  • مشاهده هر نوع ضایعات شطحی یا وجود شکستگی بر روی قطعه کنیستر بنزین

به جهت اطمینان از عملکرد صحیح کنیستر بنزین خودرو انجام بازدیدهای دوره‌ای به شدت توصیه می‌گردد.

روشهای تست عملکرد صحیح قطعه کنیستر بنزین کدام است؟

باید روشهایی که از طریق آن می‌توانید به راحتی عملکرد صحیح کنیستر بنزین را چک کنید، بدانید تا در صورت مواجهه با بوی بنزین داخل کابین ال 90 بتوانید از آنها استفاده کنید.

  • موتور خودروی خود را روشن کنید و سپس یکی از انگشتهای خود را بر روی سر شیلنگ قرار بدهدید تا از طریق مکش هوا به صحت عملکرد کنیستر پی ببرید. در این شرایط باید شلنگ مکش هوای خوبی داشته باشد.
  • می‌توانید شیلنگ اتصال به باک را از قسمت کنیستر جدا کنید و سپس موتور خودروی خود را روشن نگه دارید و مکش هوا را از طریق سر شیلنگهای بخار بنزین و هوای آزاد بررسی کنید.

در چنین شرایطی مکانیکهای ماهر یک تکه شیلنگ به شیلنگ اصلی که در پشت چراغ در سمت شاگرد خودرو قرار دارد، اضافه می‌کنند و سپس از پشت گلگیر به بیرون از کابین خودرو قرار می‌دهند تا بوی بنزین داخل کابین خودرو پخش نشود.

خطرات و مضرات خرابی یا عملکرد ناقص کنیستر بنزین

بسیار واضح است که یک کنیستر خراب به درستی نمی‌تواند عملکرد خود را انجام دهد. در چنین شرایطی بخارهای اضافی بنزین از باک خارج نمی‌شود و بسیار احتمال دارد که اگر ضربه شدیدی به خودرو وارد بشود به انفجار و آتش سوزی خودرو منجر بشود.

بیشتر بدانید  دلایل خرابی سیم کشی ال ۹۰

جز مورد بالا، عملکرد ناقص کنیستر به عدم هوادهی کامل به موتور و همچنین کاهش راندمان و یا قدرت موتور خودرو منتهی می‌شود. تاثیر این مورد بر روی کارکرد موتور بسیار محسوس و قابل مشاهده است بخصوص در هنگامی که خودرو به تازگی روشن شده است و در حال شتاب گیری می‌باشد. خرابی کنیستر به مصرف بیشتر بنزین در خوردو منتهی می‌شود. این مورد با توجه به قیمت بالای بنزین هزینه هنگفتی بر گردن شما می‌گذارد به همین دلیل بسیار با اهمیت است.

راههای از بین بردن بوی بنزین داخل کابین ال 90

پس از اینکه دلیل بوی بنزنی داخل کابین را شناسایی کردید وقت آن است که بوی بنزینی که داخل کابین است را از بین ببرید. برای رفع بوی بنزین راههای زیادی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

قهوه

میتوانید در داخل کابین مقداری قهوه قرار دهید و از قدرت جذبی که قهوه دارد متعجب شوید.

جوش شیرین یا پودر بچه

جوش شیرین یا پودر بچه دو مورد دیگری است که دارای قابلیت بوگیری بسیار بالایی برخوردار است

غذای گربه

شاید باورش کمی سخت باشد ولی غذای گربه به خوبی نم و بوی بنزین را جذب می‌کند.

ترکیب سرکه، جوش شیرین و آب

ترکیب سه ماده سرکه، جوش شیرین و آب به راحتی به شما در از رفع لکه بنزین و بوی آن کمک می‌کند. این ترکیب را بر روی محل که نشت بنزین وجود دارد بریزید و پس از چند دقیقه محل را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

شامپو فرش

شامپو فرش و ترکیب آن با آب هم بر روی از بین رفتن بوی بنزین تاثیرگذار است. طریقه استفاده این ترکیب مانند وقتی است که می‌خواهید فرش منزل خودتان را تمیز کنید.

اسپری از بین برنده بوی بنزین

استفاده این اسپری بر روی پارچه است و کاربردی مجزا از دیگر اسپری‌های خوشبو کننده هوا دارد.

بیشتر بدانید  دلایل خرابی انژکتور ال 90 چیست؟

سخن پایانی برای بوی بنزین داخل کابین ال 90

بوی بنزین در داخل کابین ال 90 یک مورد بسیار مهم و هشدار دهنده برای وجود یک ایراد در موتور خودروی محسوب می‌شود. توصیه می‌شود این مورد را جدا از بوی ناخوشایندش بسیار مهم بدانید و هرچه سریع‌تر نسبت به رفع آن اقدام کنید تا دچار ضرر و هزینه بیشتری نشوید. در صورتی که تمایل داشتید این مشکل را به صورت کامل برطرف نمایید کافیست به تعمیرگاه تخصصی رنو مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *