دلایل فاسد شدن باتری ال 90 چیست؟

یکی از مکان‌ هایی که باتری‌ها بسیار حساس هستند، قرارگیری در دمای بسیار بالا است! در محیط‌های گرم، باتری برای انکه گرما را از خود دور کند، مجبور است انرژی بیشتری مصرف کند. این گرما منجر به از بین رفتن الکترولیت باتری می‌گردد. این موضوع باعث بالارفتن شارژ باتری و در نهایت خرابی آن خواهد شد...
افزایش عمر باتری خودرو

راهنمای مطالعه

فاسد شدن باتری ال 90 بعد از آنکه طول عمر آن پایان پیدا کرد، قطعا یک عامل عادی در خرابی باتری می‌باشد. باتری‌ها طول عمر محدودی دارند، با این حال می‌شود طول عمر باتری را به طرز قابل توجهی افزایش داد. برخی از عوامل منجر به خرابی زودرس باتری می‌شود اما متأسفانه، بسیاری از باتری‌ ها فقط به دلیل اینکه به درستی نگهداری نمی‌ شوند، زود از بین می‌ روند. قبل از آنکه باتری دیگری را قبل از وقتش بیرون بیاندازید، دلیل اصلی از کار افتادن زودرس باتری ها را بخوانید و یاد بگیرید. انجام سرویس دوره ای ال ۹۰ در زمانم قرر می تواند تا حد زیادی از خرابی و فاسد شدن باتری تندر نود کمک نماید.

دلایل فاسد شدن باتری ال 90

همانطور که میدانید، باتری هم مانند هر قطعه دیگری یک طول عمری دارد و در نهایت به پایان می‌رسد. اما برخی از عوامل هستند که این رو.ند را سرعت می‌بخشند و حتی باعث خرابی باتری می‌شوند. این عوامل شامل:

درجه حرارت زیاد باتری ال 90

یکی از مکان‌هایی که باتری‌ها بسیار حساس هستند، قرارگیری در دمای بسیار بالا است. در محیط‌های گرم، باتری برای انکه گرما را از خود دور کند، مجبور است انرژی بیشتری مصرف کند. این گرما منجر به از بین رفتن الکترولیت باتری می‌گردد. این موضوع باعث بالارفتن شارژ باتری و در نهایت خرابی آن می‌گردد.

درجه حرارت پایین باتری ال 90

یکی دیگر از مکان‌هایی که باتری واقعا دچار دردسر می‌شود، دمای هوای بسیار پایین می‌باشد. سرما انرژی زیادی را از خودرو، مخصوصا از باتری می‌گیرد تا بتواند اتصالات لازم را در آن برقرار کند. فشاری که بر اثر سرما بر باتری تاثیر می‌گذارد عمر آن را کوتاه می‌کند و باعث خرابی آن می‌شود.

اگر شما در مناطق سردسیر زندگی می‌کنید، بهتر است بیشتر حواستان به این مسئله باشد. بهتر است باتری‌ها را در مکانی که دمای کنترل‌شده‌ای دارد، نگهداری کنید. رهاکردن آنها در دمای بسیار شدید و آشفته بیرون فقط تعویض باتری را سریعتر می‌کند.

بیشتر بدانید  دلایل خرابی سیم کشی ال ۹۰

شارژ نادرست باتری ال 90

قرار دادن باتری بر روی شارژر و فشار دادن ولتاژ برای آنکه شارژشدن باتری سریعتر انجام شود، یک راه ایدهآل برای فاسد شدن آن می‌باشد. همانطور که میدانید این سازندگان خودرو هستند که مقدار ولتاژ را برای باتری تعیین می‌کنند و بهتر است که اصول آن رعایت شود. زمانی که شارژ شدن باتری در ولتاژ پایین انجام گیرد، باعث می‌شود، صفحات باتری، مواد فعال خود برای ادامه کار را از دست می‌دهند.

اگر این عمل در ولتاژ بالا صورت بگیرد منجر به خوردگی و تخلیه سریع باتری می‌شود، چراکه در این حالت گرمای زیادی تولید می‌شود و این ابزار برای آنکه بتواند گرما را از بین ببرد، شروع به ازدست دادن انرژی می‌کند. برای آنکه این ابزار خوب و سالم بماند و مانع فاسد شدن باتری ال 90 بشوید بهتر است دستورالعمل‌های سازنده را جدی بگیرید. حواستان به این ابزار باشد و فرایند شارژ شدن آن را کنترل کنید. حتما مطمئن شوید که باری بر روی ولتاژ درست آن شارژ می‌شود.

شیوه های ذخیره سازی نادرست باتری ال 90

زمانی پیش می‌آید که شما قصد دارید باتری را در گاراژ برای مدتی بگذارید باقی بماند. اگر این مسائل برای شما رخ داده‌است، باید چند نکته مهم را بدانید و به آنها عمل کنید تا باتری عمر کوتاهی نداشته‌باشد.

قبل از قراردادن باتری در قفسه، مطمئن شوید که باتری تمیز و کاملاً شارژ شده‌است. کنارگذاشتن باتری در حالی که کثیفی، گرد و غبار یا خوردگی روی آن وجود دارد به سادگی باعث می شود باتری با سرعتی بالاتر از میزان طبیعی تخلیه خود تخلیه شود.

قراردادن باتری کاملا شارژ شده در گاراژ نیز به جلوگیری از رسیدن آن به حالت تخلیه عمیق کمک می‌کند و باعث می‌شود شارژ مجدد آن دیرتر انجام شود (درواقع دیرتر شارژ خالی می‌کند). هنگامی که باتری کاملاً شارژ شد، مجبور نیستید آن را هر ماه یا بیشتر شارژ کنید.

بیشتر بدانید  تعمیر واشر سرسیلندر ال 90

دمای محیط را در نظر بگیرید. دمای بسیار بالا و پایین به طرز قابل توجهی چرخه عمر باتری را در انبار کاهش می دهد و باعث فاسد شدن باتری ال 90 می‌شود.

اگر می خواهید عمر باتری خودروی خود را افزایش دهید مقاله افزایش عمر باتری ماشین می تواند شما را راهنمایی کند زمان مطالعه (۳ دقیقه)

استفاده از باتری ها به جای یکدیگر

فقط به این دلیل که باتری ها شبیه به هم هستند یا برای یک هدف کلی استفاده می شوند به این معنی نیست که می توانید آنها را به جای یکدیگر به کار بگیرید. سازندگان باتری قطعا آن را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که هر کدام عملکرد مخصوص به خود را دارد و نمی توان هر کدام را جای دیگری استفاده کرد.

هر خودرو باتری آن با خودرو دیگر تفاوت دارد و نمی توانید آنها را به جای یکدیگر به کار بگیرید. استفاده کردن از باتری نامناسب باعث خرابی قطعاتی که به باتری متصل هستند می‌شود و در نهایت منجر به فاسد شدن باتری ال 90 و آسیب دائمی آن می‌گردد. به این نکته توجه داشته‌باشید که هنگام تعویض باتری، فقط باتری های مشابه را با باتری های مشابه آن تعویض کنید.

نصب نادرست باتری ال 90

اگر باتری را به درستی نصب نکنید باعث خرابی زود هنگام آن خواهید شد و یا ممکن است آسیب جدی تری به آن وارد کنید و منجر به آتش سوزی یا حتی انفجار آن شوید. هنگامی که اشتباهی کابل مثبت را به پست منفی بزنید، محفظه آن به طور کامل مهر و موم نشده‌باشد و یا اتصالات آن به دستگاه‌های مختلف شل باشند و مقاومت لازم را نداشته‌باشند، این علائم خبر از نصب نادرست باتری می‌دهد. این عمل در نهایت منجر به فاسد شدن باتری ال 90 می‌شود. همان چیزی که سازنده در دفترچه راهنما برایتان به جا گذاشته‌است عمل کنید و از اتصالات آن مطمئن باشید.

بیشتر بدانید  علائم خرابی دسته موتور شاتونی ال ۹۰

در صورت ایجاد مشکلات برقی ال 90 می توانید با شماره تماس (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس بگیرید.

سخن پایانی

باتری ممکن است بر اثر هر عاملی ضعیف شده‌باشد، هنگامی که این اتفاق می‌افتد شما شاهد علائمی در خودرو خواهید بود. برای مثال صبح‌ها که قصد روشن کردن خودرو را دارید، خودرو دیر استارت می‌زند. یا صداهایی را از بخش موتور احساس خواهید کرد. بسیاری از عوامل دیگر هستند که خبر از خرابی باتری می‌دهند.

هر زمان که این مسائل رخ داد یا امکان آن وجود دارد که باتری خراب شده‌باشد و یا اینکه بعضی از جریان‌ها منجر به مصرف بیش از حد باتری می‌شوند. هر زمان که همچین مشکلاتی برایتان به رخ داد بهتر است سریعا به تعمیرگاه رنو مراجعه کرده تا بررسی کامل صورت پذیرد. در این مواقع یا باید باتری تعویض شود و یا اشکالات آن گرفته‌شود و شارژ مجدد شود تا خودرو به حالت سابق خود بازگردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *