علت سوت کشیدن لنت ترمز مگان

سوت کشیدن لنت مگان یکی از عیب های رایج در مورد خودروی مگان می باشد. سوت کشیدن لنت مگان به دلایل مختلفی می تواند رخ بدهد. این مورد را فقط نمی توان به کیفیت لنت یا سیستم ترمز مربوط دانست و باید کمی تخصصی تر به قضیه نگاه کرد...

راهنمای مطالعه

سوت کشیدن لنت مگان یکی از عیب های رایج در مورد خودروی مگان می باشد. سوت کشیدن لنت مگان به دلایل مختلفی می تواند رخ بدهد. این مورد را فقط نمی توان به کیفیت لنت یا سیستم ترمز مربوط دانست و باید کمی تخصصی تر به قضیه نگاه کرد.

صدای جیر جیر بعد از تعویض لنت مگان

اگر پس از تعویض لنت باز صدای جیر جیر شنیدن موارد زیر را بررسی کنید. در اکثر موارد این دلایل باعث ایجاد صدای جیر جیر پس از تعویض لنت مگان می شود.

 • کیفیت روتور
 • شرایط آب و هوایی و جغرافیایی
 • مواد لنت ترمز
 • شرایط نصب

علت سوت کشیدن ماشین هنگام چرخش فرمان

وجود این نوع صداها بخاطر دلایل زیادی می تواند باشد. در ادامه به برخی از علت سوت کشیدن‌لاستیک سرپیچ اشاره‌کوتاهی‌ خواهیم‌ کرد.

 1. سیستم هیدرولیک فرمان
 2. قطعات یدکی بی کیفیت و تقلبی
 3. فرسودگی بازوها و ضربه گیرها
 4. رینگ و لاستیک های غیر استاندارد
 5. فرسودگی و کهنگی رادها
 6. ضعیف بودن و مشکل داشتن بوش های سیستم تعلیق
 7. مهره ها و بلبرینگ ها
 8. خرابی یا وجود مشکل در سرپلوس یا میل پلوس

علت سوت کشیدن لنت ترمز بعد از تعویض چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که علت صدای لنت بعد از تعویض چیست؟

در ابتدای تعویض لنت نو با لنت خراب چند ساعتی زمان لازم است تا لنت با دیسک هماهنگ شود. در این چند ساعت احتمال شنیدن صدای سوت کشیدن لنت مگان امری طبیعی می باشد. همچنین ترمزگیری نیز کمی کاهش می یابد. دلیلش هم می تواند این باشد که کالیپر نمی تواند تمام سطح لنت ترمز را با دیسک ترمز خودرو در زمان ترمزگیری به سرعت بچسباند.

در این صورت و بخصوص وقتی که لنت نو باشد، فشار پیشتون کالیپر کمتر به حاشیه لنت ترمز وارد می شود و این موضوع باعث سوت کشیدن لنت مگان می شود.

علت سوت کشیدن لنت ترمز مگان

برای مگان چه نوع لنت ترمزی مناسب است؟

برای دانستن لنت ترمز مناسب خودروی مگان خود باید به بودجه و مدل خودروی خود توجه کنید. در ادامه به‌برخی از لنت ترمزهای مناسب برای خودروی مگان اشاره‌خواهیم‌کرد.

 • لنت ترمز رنو اسکالا (Scala)
 • لنت ترمز رنو تالیسمان (Talisman)
 • لنت ترمز رنو ال90 (L90)
 • لنت ترمز رنو تندر پیکاپ (L90 Pickup)
 • لنت ترمز رنو داستر (Duster)
 • لنت ترمز رنو ساندرو (Sandero)
 • لنت ترمز رنو سیمبل (Symbol)
 • لنت ترمز رنو فلوئنس (Fluence)
 • لنت ترمز رنو کپچر (Captur)
 • لنت ترمز رنو کولیوس (Koleos)
 • لنت ترمز رنو لتیتود (Latitude)
بیشتر بدانید  تعویض سیم کلاچ مگان

خطرات تمام شدن لنت ترمز مگان چیست؟

مهم ترین و اصلی ترین خطر تمام شدن لنت ترمز نگرفتن ترمز در هنگامی است که نیاز داریم خودرو بایستد و این خود عاملی برای اتفاقات بسیار ناگوار بعدی می باشد. پس تنها همین یک دلیل برای اینکه به محض تمام شدن لنت ترمز نسبت به تعویض آن اقدام کنیم کافی می باشد.

علت زود تمام شدن لنت ترمز مگان چیست؟

در اینجای مقاله لازم است با علت هایی که به زود تمام شدن لنت ترمز منجر می شوند بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم از خطراتی که تمام شدن لنت ترمز برایتان به ارمغان می آورد پیشگیری نماییم.

این علت ها در چند مورد اساسی خلاصه می شود.

·         استفاده همزمان از پدال گاز و ترمز

برخی از رانندگان عادت دارند که در سرعت بالا بدون اینکه پای خود را از روی پدال گاز بردارند، پای دیگر خود را بر روی ترمز می گذارند و این یک عامل مهم در زودتر تمام شدن لنت ترمز خودرو می باشد. زیرا فشار بیشتری بر روی لنت وارد می شود و بیشتر دچار ساییدگی می شود.

·         رانندگی با سرعت بالا نیز میتواند دلیلی برای زود تمام شدن لنت ترمز باشد

در هنگام رانندگی با سرعت بالا موقع ترمز گیری فشار بیشتری به لنت ترمز وارد می شود که این منجبر به زودتر تمام شدن لنت می گردد.

·         رانندگی در مسیرهای پر ترافیک

مسیرهای پر ترافیک که نیاز بیشتری به ترمزگیری بخصوص ترمزگیری های ناگهانی دارد، ساییدگی لنت ترمز را بیشتر می کند.

·         رانندگی طولانی مدت در سربالایی و سرپایینی

مسیرهای کوهستانی و همچنین سربالایی و سرپایینی هم مانند مسیرهای پر ترافیک باعث ترمزهای ناگهانی بیشتری می شود که فشار بیشتر به لنت وارد می کند و در نهایت منجر به ساییدگی زودتر لنت ترمز می گردد.

·         پایین بودن کیفیت لنت اصلی ترین دلیل زود تمام شدن لنت ترمز می باشد

همانطور که گفتیم این اصلی ترین دلیل برای تمام شدن زود هنگام لنت ترمز می باشد. در نتیجه در موقع خرید کیفیت لنت ترمز را فدای قیمت آن نکنید. زیرا در دراز مدت متحمل هزینه هایی چند برابر خواهید شد.

بیشتر بدانید  دلایل بیشتر شدن صدای موتور مگان چیست؟

علت سوت کشیدن لنت ترمز مگان

·         معیوب بودن یا کج شدن روتور

روتور یکی از اصلی ترین اجزا سیستم ترمز می باشد. در اثر ترمز در اثر برخورد با روتور است که باعث توقف خودرو می شود حال در نظر بگیرید که روتور معیوب یا کج باشد، در این صورت فشار بسیار زیادی به لنت ترمز وارد می گردد و ساییدگی آن را به همراه دارد. پس عدم خرابی روتور یکی از موارد بسیار مهم است که نیاز به بررسی دوره ای و تخصصی دارد.

·         خالی شدن روغن ترمز

خالی شدن روغن ترمز در کنار خطر عدم ترمزگیری صحیح به خرابی و ساییدگی لنت ترمز نیز کمک می کند و منجر به افزایش هزینه و خطر در رانندگی برای شما می شود. دلیل خالی شدن روغن ترمز اکثر موارد نشتی آن می باشد پس در صورت مشاهده هر گونه نشتی روغن ترمز نسبت به برطرف کردن عیب آن سریعاً اقدام نمایید تا شاهد اتفاقات جبران ناپذیر یا هزینه بردار نباشید.

ویژگی لنت ترمز مگان مناسب

لنت ترمزی خوب می باشد که در فرایند تولید آن بهترین نوع مواد اولیه مصرف شود . آشنایی با ویژگی های یک لنت ترمز خوب به شما در انتخاب و خرید بهترین نوع لنت ترمز کمک خواهد کرد. هرچند که این کار چندان ساده نمی باشد و نیاز به تخصص ویژه ای دارد. در ادامه یکسری نکات و مشخصاتی کلی در مورد ویژگی های لنت ترمز خوب را بررسی خواهیم کرد.

 • داشتن ظاهری بی عیب و نقض
 • پرچ های مرغوب
 • تراکم خوب مواد لنت و اتصال صحیح آنها به پد فلزی لنت
 • بررسی علامت کنترل کیفی و شماره فنی
 • معتبر بودن کارخونه تولیدی لنت ترمز
 • داشتن لوگو یا هولوگرام معتبر از شرکت تولیدی

دلیل تفاوت قیمت لنت ترمز رنو مگان چیست؟

لنت ترمز رنو مگان بخاطر کیفیت و ارزش برند شرکت تولید کننده آن قیمت متفاوتی دارد. دیگر عاملی که بر روی قیمت لنت ترمر رنو مگان تاثیر می گذارد، سال تولید خودرو و مدل خودرو می باشد.

بیشتر بدانید  تعویض روغن موتور مگان

قیمت تعویض لنت مگان در بازار چقدر است؟

هزینه تعویض لنت ترمز مگان در تعمیرگاه به نوع خودرو و نوع لنت خودرو، تعداد لنت های خراب بستگی دارد. همچنین مواردی که گفتیم بر روی مراحل تعویض نیز تاثیر گذار است.

اجرت و هزینه تعویض لنت جلو و عقب مگان

در اولین قدم در مورد اجرت و هزینه تعویض لنت جلو و عقب مگان لازم است بدانید که تفاوت در برند لنت ها، میزان تخصص و مهارت تعمیرکار محترم در کارش و همچنین انصاف او عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تعویض لنت ترمز مگان می باشد. همچنین لازم به ذکر است که لنت عقب خودرو بخاطر کاسه ای بودن هزینه تعویض و تعمیر بیشتری نسبت به لنت جلو مگان 2000 دارد. تعویض لنت ترمز عقب به مراتب سخت تر و هزینه بردارتر است.

سخن پایانی در مورد سوت کشیدن لنت مگان

در این مقاله‌ که در مورد سوت کشیدن لنت مگان می‌باشد، شما را با کارآیی اهمیت این قطعه، نحوه‌و زمان تعویض آن و هر آنچه در این زمینه‌ لازم بود بدانید ، آشنا کنیم. امیدواریم که این مقاله به شما در نحوه نگه داری صحیح خودروی خود کمک موثری باشد.

2 پاسخ

  1. سلام،‌بله همين طور هست
   در صورتی كه دیسک چرخ دارای لبه باشد شروع به صوت كشیدن می كند كه برای رفع اين عیب باید دیسک تعویض شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *