تعویض لنت مگان

در ماشین مگان لنت ترمز عقب و جلو با هم شباهت دارد و به شکل دیسک طراحی شده ‌است. معمولاً فشار بیشتر بر روی ترمز لنت ترمز جلو است در قسمت جلو بر اثر فشار پدال و گاز زیاد است اما اگر شما دارای ماشینی هستید که لنت ترمز آن کاسه‌ای هست می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات و ....
تعویض لنت مگان در تهران به صورت تخصصی + فوری

راهنمای مطالعه

تعویض لنت مگان اهمیت زیادی دارد زیرا لنت ترمز از قطعات ضروری همه خودروها است و تعویض به موقع آن در تمام خودروها از اهمیت زیادی برخوردار است و اگر به موقع انجام نشود آسیب‌های زیادی ایجاد خواهد کرد. سهل انگاری در تعویض این محصول باعث می‌شود لنت با آهن تماس پیدا کند و در هنگام فشار دادن پا بر روی ترمز صدای گوش خراشی از لاستیک‌ها به گوش برسد. این امر باعث خراب شدن دیسک به مرور زمان می‌شود.

انواع لنت ترمز مگان

سیستم ترمز در خودرو‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دیسک‌ها از قطعات مهمی هستند که در توقف خودرو نقش اساسی دارند، اما به تنهایی نمی‌توانند باعث توقف خودرو شوند. بلکه باید قطعه‌ای برای کمک به آنها وجود داشته‌ باشد تا با تولید نیروی اصطکاک باعث توقف شود. این قطعه ضروری و مهم لنت نامیده می‌شود. لنت ترمز مگان شامل لنت عقب و جلو است که هر دو وظایف مهمی در کنترل ماشین دارند. لنت ترمز در انواع مختلف وجود دارد. آزبست، سرامیکی، نیمه فلز، کم فلز و زینتری، که بهترین آن نوع سرامیکی است که طول عمر بالاتری دارد. خوشبختانه در مگان از نوع سرامیکی استفاده می‌شود.

تعویض لنت مگان
تعویض لنت مگان

تعویض لنت عقب مگان

لنت ترمز در مگان همان قطعه کمکی است که در کنار دیسک باعث ایجاد اصطکاک و در نتیجه توقف ماشین می‌شود. در گذشته لنت ترمز را به صورت کاسه‌ای درست می‌ کردند اما امروزه این محصول را به صورت دیسک درست می‌کنند. اهمیت لنت ترمز عقب کمتر از لنت ترمز جلو است، چون فشار و اصطکاک بر روی لنت ترمز جلو بیشتر است. اگر در زمینه عوض کردن لنت ترمز اطلاعات کافی دارید می‌توانید خودتان اینکار را انجام دهید. در غیر اینصورت از انجام اینکار خودداری کنید. بوسیله جک خودرو را بالابرده و چرخ‌ها را باز کنید. سپس پیچ کاسه چرخ را باز کرده وآن را خارج کنید. اگر بعد از پایان کار با فشار بر روی پدال قسمت جلوی خودرو تمایل به سمت زمین داشته‌باشد یعنی کار درست انجام شده‌است.

بیشتر بدانید  تعمیر بخاری مگان

تعویض لنت ترمز جلو مگان

معمولاً در ماشین مگان لنت ترمز جلو زودتر از عقب و بیشتر از آن آسیب می‌بیند زیرا فشار و اصطکاک بیشتر بر روی لنت جلو است اما در هنگام تعویض معمولاً هر دو لنت را عوض می‌کنند. برای افزایش طول عمر لنت جلو باید نکاتی را در نظر گرفت.

 1. برای کم کردن صدای صوت از شیم در پشت آن استفاده می‌کنند.
 2.  از under layer برای کم کردن انتقال حرارت استفاده می‌شود.
 3. رانندگی آرام باعث طول عمر لنت ترمز می‌شود.
 4. رعایت نکات بالا طول عمر لنت ترمز جلو را بیشتر وفرسایش آن را کمتر می‌کند.

علائم تمام شدن لنت ترمز

در سیستم‌های قدیمی وقتی  شخص احساس می‌کرد ترمز زیر پایش خالی می‌شود یا قدرت ترمزگیری ضعیف است لنت را تعویض می‌کرد. اما امروزه با پایین آمدن سطح روغن می‌توان به زمان تعویض لنت مگان پی برد. البته باید این مورد را چک کنیم که مخزن روغن سوراخ نباشد و در صورت اطمینان می‌توانیم اقدام به تعویض کنیم. علائم تمام شدن لنت ترمز مگان عبارتند از:

 • در هنگام ترمز صدای غیر عادی ایجاد می شود.
 •  فرمان خودرو را به یک سمت می‌کشد.
 • اگر صدای سوت یا خرخر می‌شنوید برای اینکه به دیسک‌ها آسیب نرسد هر چه زودتر لنت‌ها را تعویض کنید.
 • لرزش زیاد ماشین در هنگام ترمز نشان دهنده فشار زیاد به لنت است و باید تعویض شود.
 • در هنگام ترمز فشار زیادی به پدال وارد می‌شود.
 • پایین رفتن بیش از حد پدال
تعویض لنت مگان
تعویض لنت مگان

زمان تعویض لنت ترمز مگان

زمان تعویض لنت ترمز مگان در قسمت جلو و عقب ماشین با هم فرق می‌کند و معمولاً زودتر از عقب باید تعویض شود. البته میزان عمر لنت‌ها به نحوه رانندگی و نوع لنت بستگی دارد. هرچه مسافت بیشتری را با ماشین طی می‌کنید و یا از نواحی کوهستانی و پر فراز و نشیب بیشتر عبور می‌کنید لنت ترمز خودروی شما زودتر آسیب می‌بیند و نیاز به تعویض دارد.

بیشتر بدانید  زمان تعویض روغن گیربکس مگان

علائمی که نشان می‌دهد باید لنت ترمز را تعویض کنید عبارتند از:

 1. فرسایش لنت‌های ترمز
 2.  صدای بد و ناهنجار هنگام ترمز در سرعت‌های بالا ایجاد می شود.
 3. فشار به پدال تا آخرین حد برای توقف ماشین
 4. پایین رفتن روغن ترمز
 5. چراغ هشدار لنت در این مواقع روشن می‌شود.
 6. احساس دیر متوقف شدن ماشین
 7. چرب و روغنی شدن سطح لنت
 8. ترمز زدن‌های پشت سرهم و ناگهانی در سرعت‌های زیاد باعث ایجاد ترک روی لنت می‌شود.
 9. استفاده از لنت‌های غیر استاندارد و طراحی بد آن
تعویض لنت مگان
تعویض لنت مگان

چراغ لنت ترمز

هنگامی که چراغ لنت ترمز مگان روشن شود نشان دهنده این است که باید لنت ترمز شما عوض شود. در واقع این چراغ علامت هشداری برای سالم بودن ترمز شما است. زمانی که چراغ لنت ترمز روشن شود شما باید به چند نکته که در زیر اشاره می‌کنیم توجه کنید:

 • زمان لنت خودرو شما به اتمام رسید ‌و باید عوض شود.
 • قطع شدن سیم لنت و نرسیدن سیگنال به ECU
 • کاهش مقدار روغن ترمز در مخزن و احتمال نشتی
 • انتهای شاسی ترمز دستی خراب است و یا ترمز دستی به سمت بالا است.

آموزش تعویض لنت ترمز عقب مگان

در ماشین مگان لنت ترمز عقب و جلو با هم شباهت دارد و به شکل دیسک طراحی شده ‌است. معمولاً فشار بیشتر بر روی ترمز لنت ترمز جلو است در قسمت جلو بر اثر فشار پدال و گاز زیاد است اما اگر شما دارای ماشینی هستید که لنت ترمز آن کاسه‌ای هست می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات و تجربه کافی به روش زیر لنت ترمز را عوض کنید. بوسیله جک خودرو را بالابرده و چرخ‌ها را باز کنید. سپس پیچ کاسه چرخ را باز کرده و آن راخارج کنید. اگر بعد از پایان کار با فشار بر روی پدال قسمت جلوی خودرو به سمت زمین تمایل پیدا کرد یعنی کار به درستی انجام شد.

هزینه تعویض لنت مگان

هزینه تعویض لنت مگان به کیفیت لنت و مدل لنت خریداری شده و دستمزد تعمیر کار بستگی دارد. همچنین عواملی مثل جنس و شرکت تولید کننده آن و همچنین تکنولوژی بکار رفته در تولید این محصول در قیمت آن موثر است. در هنگام خرید لنت ترمز مگان دست و دلباز باشید و بهترین نوع آن را بخرید زیرا کیفیت بالا باعث می‌شود دیرتر لنت ترمز ماشین خود را تعویض کنید. همچنین برای حفظ سلامت سرنشینان بهتراست همواره از لنت ترمز با کیفیت استفاده کنید. همچنین بهتر است این محصول را در نمایندگی مجاز مگان یا تعمیرگاه مگان تعویض کنید تا از نظر قیمت برای شما مقرون به صرفه‌ تر باشد.

بیشتر بدانید  علت روشن شدن چراغ ایربگ مگان

قیمت تعویض لنت مگان در بازار چقدر است؟

اجرت و قیمت تعویض لنت مگان در بازار، بسته به مدل خودرو، نوع لنت، تعداد لنت‌های کهنه‌ شده و فرسوده، قیمت آن و مراحل تعویض فرق می‌کند. هزینه تعویض لنت جلو مگان کمتر از لنت عقب است زیرا لنت عقب اکثرا به صورت کاسه‌ای است و تعویض آن سخت تر است! همچنین هزینه تعویض آن به نوع لنت به کار برده شده و کیفیت و برند لنت و همچنین به دستمزد تعمیرکار بستگی دارد. بنابراین می‌توان یک قیمت کاملا دقیق را اعلام کرد و قیمت‌ها به صورت تقریبی است. همواره از لنت ترمز جلوی با کیفیت برای خودروی خود استفاده کنید تا سلامت شما تضمین شود.

سخن پایانی

لنت ترمز مگان به دلیل طراحی درست و دقیق خود می‌تواند از ماشین شما در مقابل حوادثی که در اثر نقص سیستم فنی ماشین ایجاد می‌شود محافظت کند. در سرعت بالا این لنت ترمز قادر است ماشین شما را به خوبی کنترل کند. همواره در هنگام خرید لنت از محصولاتی که دارای اصالت کالا هستند و در دسته کیفیتی A قرار گرفته‌اند استفاده کنید.

2 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  جناب مهندس خودروی مگان 2000 دارم مدل 90 با کارکرد 115 هزار تا
  لنت ماشین بنده سوت می کشد کلافم کرده درست هم نمی شود
  تعمیر گاه بردم گفتن باید دیسک را سوراخ کاری کنیم تا خنک کاری شود
  آیا این کار درست است…..؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر نیازی به این کار نیست
   برای رفع این عیب به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کنید به صورت تضمینی این عیب را برطرف کرده و به علاوه هزینه خیلی پایین درست می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *