تعویض گردگیر پلوس ال 90

خودروی ال نود

راهنمای مطالعه

همانطور که انسان بیمار می شود و نیاز به بهبود جسمانی دارد، ماشین ها نیز خراب می شوند و نیاز به تعمیر دارند. در ادامه شما را با گردگیر پلوس ال 90 آشنا کرده و اینکه برای تعمیر این قطعه مهم آشنا می کنیم. تعمیرگاه های بیشماری در سراسر کشور وجود دارند اما تعمیرگاه رنو (رنو وان) یکی از تخصصی ترین مراکزی است که شما می توانید ماشین خود را به تعمیر کاران حرفه ای آن برای تعویض گردگیر پلوس ال 90 در تهران بسپارید. کارشناسان حرفه ای رنو وان در بهترین و سریعترین زمان ممکن ماشین شما را تعمیر می کنند و در اختیارتان قرار می دهند.

آشنایی با گردگیر پلوس ال 90

این قطعه ساخت کشور فرانسه می باشد و از خانواده شف گیربکس است. شف وظیفه انتقال نیرو را از گیربکس به چرخ ها بر عهده دارد. شف این انتقال نیرو را توسط پلوس انجام میدهد که به آن متصل می باشد.

شکل پلوس به صورت سه شاخه است که نیرویی به شف می دهد تا چرخ ها را به حرکت در بیاورد. محافظت از پلوس توسط گردگیر انجام می شود. روغن گیریس کار اتصال 3 شاخه به پلوس را انجام می دهد. گردگیر پلوس شرکتی ال 90 از مواد خاصی تشکیل شده است که از ورود آب، خاک، گردو غبار به داخل ان جلوگیری می کند. همچنین در برابر فرسایش و ضربه نیز مقاوم می باشد. توجه داشته باشید که هنگام تهیه آن برند و تولید کننده معتبری داشته باشد. چرا که جنس بی کیفیت در زمان کوتاهی مقاومت خود را از دست می دهد و با پارگی مجدد ان هزینه مجدد بر دست شما باقی می گذارد.

زمانی که گردگیر خراب شود و به آن بی توجه باشید منجر به خرابی شف، گیربکس و اجزای مرتبط با آن نیز می شود. در نهایت هزینه های سنگینی را متحمل می شوید.

پلوس و گردگیر

یکی از مهم ترین قطعاتی که در جلوبندی خودرو تاثیر فراوانی دارد، پلوس می باشد. گردگیر پلوس مکمل آن می باشد که شبیه یک قیف است و از پلوس در برابر هر آلودگی ای مانند آب، گرد و غبار و غیره محافظت می کند. هنگام سرویس کردن خودرویتان، همیشه حواستان باشد که علاوه بر پلوس، گردگیر آن را نیز چک کنید. در صورت بروز هر مشکل در گردگیر، پارگی و خرابی آن منجر به خسارات جبران ناپذیری به گیربکس می شود. در آن صورت هزینه های هنگفتی را متحمل می شوید.

بیشتر بدانید  تعویض تسمه تایم ال 90

قیمت گردگیر پلوس ال نود

شکل های متفاوتی از پلوس را می توان دید. در گذشته پلوس با تعدادی ساچمه شروع به کار می کرد و الان در حال حاضر عملکرد آن توسط یک سه شاخه صورت می گیرد. این تغییر در کارکرد پلوس باعث افزایش ضریب انتقال قدرت در ماشین شده‌است. قیمت گردگیر پلوس در فروشگاه مختلف از 700 هزار تومان تا به بالا وجود دارد. شما می توانید به فروشگاه های مطمئن خود مراجعه کنید و گردگیر پلوس را تهیه کنید. جاگزین گردگیر پلوس در خودروهای امروزه وجود ندارد.

گردگیر پلوس ال نود کدام سمت است؟

ال نود های جدید که وارد بازار شده اند دارای گیربکس JHQ و کلاچ هیدرولیکی می باشند. در این مدل ها ما دیگر شاهد روغن ریزی و سفتی تعویض ها نخواهیم بود. جدا از همه این موارد گردگیر پلوس هم در سمت چپ و هم راست قراردارد. نکته جالب توجه اینکه نمی توان ابزاری را جایگزین گردگیر پلوس کرد.

زمان تعویض گردگیر پلوس ال نود

هر 4 سال یکبار یا هر 70 هزار کیلومتر زمان تعویض گردگیر پلوس ال 90 می باشد. اگر نسبت به تعویض پلوس ال 90 بی توجه باشد و کار به جای بحرانی برسد خسارات زیادی روی دست شما برجای خواهد گذاشت. چرا که در صورت پاره شدن گردگیر، روغن گیربکس کاملا تخلیه می شود و گیربکس را از کار می اندازد و در نهایت تعمیرکار باید کاملا گیربکس را بازبینی کند.

آموزش تعویض گردگیر پلوس ال 90 + آموزش بازکردن پلوس

برای اینکه اقدام به تعویض گردگیر کنید باید ابزارهای لازم را با خود همراه داشته باشید. ابزارهایی مانند بکس 30 و 18و 13، چکش، آچار 18، آچار چرخ، پد و عدد رابط بلند، جغجغه، جک با خرک، ظرف تخلیه روغن گیربکس، آچار مخصوص پیچ تخلیه گیربکس، انبردست و پمپ واسکازین می باشد. ابتدا پیچ چرخ ها را باز کنید. با بکس30، مهر های وسط پلوس را کمی شل کنید. به خودرو جک بزنید و خرک کنید. بعد از این کار چرخ ها را کامل باز کنید و مهره پلوس را در بیاورید. با آچار مخصوص خود روغن گیربکس را در ظرفی بریزید تا روغن کاملا از گیربکس خالی شود. با آچار 18 و بکس 18 دو پیچی که روی سگ دست قرار دارد و متصل به کمک فنر می باشد را باز کنید. در این زمان سر پلوس را از سگ دست جدا کنید.

بیشتر بدانید  زمان تعویض روغن موتور ال نود

توسط رابط بلند و بکس 13 سه پیچ روی گردگیر را کامل باز کنید و پلوس را در بیاورید. زمانی که خواستید بلبرینگ را تعویض کنید باید سه شاخ پلوس را در بیاورید، در غیر این صورت هیچ نیازی نیست که این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که موقع جا زدن گردگیر آن را به گیریس آغشته کنید تا خوب کار کند. برای ریختن روغن گیربکس هم سمت رادیاتور یک درپوش پلاستیکی وجود دارد، آن را با انبردست به راحتی باز کنید و با پمپ واسکازین می توانید گردگیر را روغن کاری کنید. برای بستن کار هم از آخر به اول انجام دهید.

گردگیر پلوس چپ تکی ال 90

همیشه باید از سالم بودن گردگیر پلوس اطمینان داشته باشید. حواستان باشد که این قطعه را بعد از 80 هزار کیلومتر تعویض کنید. گردگیر پلوس چپ تکی ال 90 در سمت راننده که گیربکس قرار دارد واقع می باشد. این دستگاه به گیربکس متصل می باشد و به انتقال نیرو از گیربکس به چرخ ها کمک می کند و باعث به حرکت درآمدن ماشین می شود. اگر میخواهید که گیربکس سالمی داشته باشد باید حواستان به گیردگیر آن باشد و از خشک شدن ان جلوگیری کنید. در صورت بروز هر مشکل در گردگیر، باعث خرابی در گیربکس و حرکت بد ماشین و سروصداهای عجیب می شود.

خرابی گردگیری که به آن توجه نشود هزینه های زیادی برای مالکان ماشین به ارمغان می آورد. پس همیشه حواستان به چک آپ ماشین باشد و هر چند وقت ان را برای بازرسی به تعمیرگاه ببرید.

قیمت دستمزد و هزینه تعویض گردگیر پلوس ال 90

با توجه به تورم اقتصادی نمی توان دقیق، قیمت تعویض گردگیر پلوس را بیان کرد. قیمت تعویض گردگیر پلوس به صورت حدودی 75 هزار تومان می باشد. اجرت تعویض گردگیر پلوس ال 90 را هم نمی توان به طور دقیق بیان کرد اما به صورت حدودی شما 40 هزار تومن را در نظر داشته باشید. قیمت گردگیر پلوس جنس خوب حدود 100 هزار تومان می باشد اما برای اطمینان بیشتر با تعمیرگاه های تخصصی تماس بگیرید.

بیشتر بدانید  علت خرابی کمپرسور کولر ال 90

درباره خودرو ال 90

ماشین های بسیاری در اطرافمان می بینیم که هرکدام معایب و مزیت هایی دارند. ال 90 از نظر فنی کیفیت بالایی دارد و شما می توانید به این ماشین در جاده ها اعتماد کنید. موتور آن 4 سیلندر و 16 سوپاپه می باشد که با سرعت 183 کیلومتر بر ساعت در بین رقیبان خود در جاده ها بهتر عمل می کند.

فضای کابین و صندوق آن جادار می باشد و شما در سفر های خانوادگی می توانید راحتی را احساس کنید. چمدان های خود را به راحتی در صندوق بگذارید و بر روی صندلی های راحت ال 90 بنشینید و از مسیر لذت ببرید.

این ماشین را می توانید به راحتی از نمایندگی های آن خریداری کنید. چرا که نمایندگی های زیادی در سراسر کشور دارد و در صورت خرابی به شبکه های خدمات دسترسی خوبی دارد. توسط موسسه تست تصادف اروپا 3 ستاره را دریافت کرده است که به نسبت بقیه ی ماشین ها از کیفیت بهتری برخورداراست. حجم باک آن 50 لیتر می باشد که در سفر های طولانی و چند ساعته شما را در بیابان تنها نمی گذارد. از مهم ترین ویژگی آن می توان به مصرف سوخت ان اشاره کرد که 9/6 لیتر در هر صد کیلومتر است. این ویژگی ها سبب شده‌است که این خودرو در بین مردم محبیوبیت پیدا کند.

3 پاسخ

 1. درود بر مدیریت محترم سایت رنو وان
  بنده خودروی ال ۹۰ مدل ۹۱ دارم که در کیلومتر ۷۰ هزار تا گردگیر پلوس را تعویض کردم
  گردگیر نو ۳۰ هزار تا کارکرد پاره شد و روغن گیربکس خارج شد دلیلش چی می تونه باشه میشه راهنمایی بکنید …؟
  برای رفع عیب چه طور می تونم به تعمیرگاه شما مراجعه کنم

  1. سلام و درود
   برای رفع و تعمیر مشکل ال ۹۰ خودتون می تونین برای مشاوره با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس بگیرید یا به صورت حضوری به تعمیرگاه رنو وان مراجعه نمایید.

  2. دلیلش جنس نامرغوب گردگیر پلوس باید از سازنده شکایت کرد که متاسفانه این امکان در ایران وجود ندارد متاسفانه از جنس ضایعاتی استفاده میکنن که گردگیر ها پاره میشه و باز هم متاسفانه ایرانخودرو و سایپا هم هیچ نظارتی بر شرکت ها ندارن و باز هم متاسفانه کارشناس های ساپکو و سایپا با مدارا کردن تامین کنندگانش و ……این بلاها سر ما مصرف کننده میارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *