تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90

خودروی ال نود

راهنمای مطالعه

تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 از اهمیت بالایی برخوردار است. تولید ال 90 یا تندر 90 در سال 1386 آغاز شد. به علت کمبودهای موجود در طراحی و ساخت اعم از کولر، ایربگ سرنشین تولید و فروش تیپ E0 این خودرو متوقف شد. تیپ E1 و E2  این خودرو نسبت به تیپ قبلی از امکانات بیشتری برخوردار بود و این موضوع موجب افزایش چشمگیر فروش این خودرو شد. این خودرو با نام تندر 90 به عنوان جایگزین پیکان وارد خط تولید خودروسازی شد و متقاضیان زیادی داشت. به مرور با افزایش کیفیت ساخت و تقاضا برای خرید این خودرو سرانجام ال 90 به یکی از گرانترین خودروهای داخلی ایران تبدیل گشت.

پمپ هیدرولیک چیست ؟

سیستم هیدرولیک از دو بخش اصلی تشکیل شده است که پمپ هیدرولیک یکی از آنهاست. این پمپ از طریق یک موتور از نوع احتراقی یا الکتریکی توان حرکتی خود را به دست می آورد. بنابراین تعمیر پمپ هیدرولیک L90  در عملکرد صحیح سیستم هیدرولیک خودروی ال 90 و سایر خودروها از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل اهمیت بالای این پمپ به آن قلب سیستم هیدرولیک نیز گفته میشود.

انتقال نیرو از پمپ هیدرولیک به سیستم هیدرولیک

 1. دریافت سیال ها از مخزن پاورپک هیدرولیک بدون فشار
 2. دریافت نیرو از موتور احتراقی یا الکتریکی
 3. انتقال سیال پرفشار به سامانه هیدرولیک

این سه مرحله از مراحل اصلی انتقال نیرو از طریق پمپ هیدرولیک به انواع خودرو میباشد. تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و دیگر خودروهای دنده ای از  اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 با توجه به نوع آسیب وارده به آن متفاوت و متغیر است.

انواع پمپ هیدرولیک

از نظر جابجایی پمپ ها به دو دسته تقسیم میشوند که عبارتند از:

 • پمپ جابجایی مثبت: این نوع پمپ به علت انتقال مقدار مشخص سیال، در موارد صنعتی کاربرد دارد و کارکرد آن براساس چرخش بر محور پمپ میباشد. پمپ دنده ای، هیدرولیک پیستونی و پره ای سه نوع از انواع این پمپ ها میباشند که هر کدام کارکرد مختص به خود را دارند.
 • پمپ جابجایی غیر مثبت: این نوع پمپ به علت جریان خروجی بالایی که دارد کاربردهای خانگی داشته و برای انتقال سیال مورد استفاده قرار میگیرد.
بیشتر بدانید  علت خرابی کمپرسور کولر ال 90

نحوه عملکرد این دو پمپ در سیستم هیدرولیک کمی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه در مورد پمپ های جابجایی مثبت توضیحات مختصر و قابل درکی ارائه خواهیم داد. آشنایی با انواع پمپ میتواند راهنمای خرید پمپ هیدرولیک فرمان رنو ال 90 و دیگر خودروها باشد و شما را در خرید پمپ راهنمایی نماید.

پمپ هیدرولیک دنده ای

کاربرد این نوع از پمپ هیدرولیک در ماشین ها و ابزار متحرک میباشد. این نوع پمپ هیدرولیک با نام پمپ چرخ دنده ای نیز شناخته میشود و طراحی ساده و ابعاد کوچکی دارد. قسمتهای متحرک این پمپ همواره کار میکنند. پمپ هیدرولیک دنده ای نیز دارای انواع مختلفی همچون پمپ هیدرولیک ریگ دنده ای، پمپ دوک اسکرو، پمپ هیدرولیک دنده ای داخلی و خارجی میباشد. با توجه به نوع هر کدام از این پمپ ها ویژگی ها و نحوه عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است. البته پمپ هیدرولیک دنده ای دارای معایبی نیز میباشد.

معایب پمپ هیدرولیک دنده ای

 • بازدهی پایین به علت ساییدگی
 • هزینه نگهداری بالا
 • هزینه تعمیرات بالا و نجومی

پمپ هیدرولیک پیستونی

این نوع پمپ هیدرولیک نسبت به سایر پمپ ها از قیمت بالایی برخوردار است. در صورتی که طول عمر پمپ هیدرولیک پیستونی اگر پیستون به شکل درستی آب بندی شود به شدت افزایش می یابد. تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 از نوع پیستونی به علت طراحی دشواری که دارد بسیار سخت است. برای تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و سایر خودروها باید به نمایندگی های معتبر و مکانیکی های حرفه ای در زمینه ی تعمیر پمپ هیدرولیک فرمان و انواع پمپ مراجعه نمود.

پمپ هیدرولیک پره ای

این نوع از پمپ هیدرولیک مشتری های مخصوص به خود را دارد و در سطح های بسیار پایین و با صدای کمی کار میکند. کارکرد پمپ هیدرولیک پره ای بر اساس تپش با جریان ثابت است. همین موضوع علت صدای کم این نوع از پمپ هیدرولیک میباشد. موارد پر استفاده از این نوع پمپ در صنایع ریخته گری و ماشین آلات سنگین و راه و جاده سازی است. پمپ هیدرولیک پره ای از نظر جابجایی به پنج دسته تقسیم میشوند.

 • جابجایی متغیر
 • سه گانه
 • دو برابر
 • تک
 • جابجایی ثابت
بیشتر بدانید  تعویض تسمه دینام ال 90

سازنده های اصلی این نوع پمپ کمپانی های دنیسون، یوکن، رکسروت و ویکرز میباشد. که پمپ های پره ای در این کمپانی ها به دو دسته دبی ثابت و دبی متغیر تقسیم بندی میشوند.

افزایش طول عمر پمپ هیدرولیک

اهمیت به بهره وری بالا از پمپ هیدرولیک و اهمیت به تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و سایر خودروها برای عملکرد صحیح و سلامت خودرو بسیار مهم است. توجه به موارد زیر میتواند به افزایش طول عمر پمپ و سیستم هیدرولیک شما کمک کند.

 1. استفاده از روغن ترمز بدون آلودگی و تمیز برای پمپ هیدرولیک
 2. توجه به روغن دار بودن و خشک نبودن پمپ
 3. توجه و رسیدگی به پمپ در صورت بروز نشتی از پمپ

تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و دیگر خودروها از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت تعویض پمپ هیدرولیک خودروی خود و آگاهی از قیمت ها میتوانید به نمایندگی های معتبر و مکانیکی ها مراجعه فرمایید. قیمت پمپ هیدرولیک ال 90 اصلی با توجه به نوسانات ارزی متغیر است و نمیتوان آمار مشخصی از آن داد.

علائم خرابی پمپ هیدرولیک ال 90

هفت دلیل اصلی وجود دارد که به طور قطعی نشان دهنده ی تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و سایر خودروها است که عبارتند از:

 • افزایش صدای پمپ هیدرولیک
 • کم شدن دبی
 • کاهش قدرت و سرعت سیلندر که به علت کاهش فشار در پمپ هیدرولیکی است.
 • سر و صدای زیاد و افزایش ارتعاش پمپ هیدرولیک
 • حرکات غلط عمل کننده
 • خرابی قطعات زودتر از موعد طبیعی
 • حرارت بالای پمپ هیدرولیک

هواگیری پمپ هیدرولیک ال 90

آگاهی از فرآیند هواگیری پمپ هیدرولیک یکی از بخش های مهم برای سلامت عملکرد سیستم هیدرولیک است. برای یادگیری و آگاهی از فرایند هواگیری میتوانید به سایت های اینترنتی معتبر مراجعه کرده یا با جستجو در اینترنت ویدئوهای مرتبط با هواگیری پمپ هیدرولیک را که مرحله به مرحله با جزئیات نمایش داده شده ببینید.

بیشتر بدانید  تعویض صفحه کلاچ ال 90

پمپ هیدرولیک فرمان و تاثیر آن در فرمان ال 90

خودروی ال 90 دارای نوع خاص و معرکه ای از فرمان هیدرولیک است که عملکرد فوق العاده ای در جاده های پر از پیج و خم دارد. پمپ هیدرولیک منبع نیروی فرمان هیدرولیک ال 90 است و در صورت بروز مشکل برای پمپ، فرمان هم دچار ایراد میشود. تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 به فرآیند صحیح فرمان کمک ویژه ای میکند از این رو دارای اهمیت است. پمپ هیدرولیک فرمان ال 90 از نوع جابجایی مثبت است و توسط تسمه و پولی با کمک موتور خودرو به حرکت درمی آید. جعبه فرمان ال 90 نیز زیر مجموعه مهم و مرتبط با فرمان هیدرولیک و پمپ آن است بنابراین توجه به آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه تعمیر جعبه فرمان ال نود نیز با توجه به نوع آسیب آن متفاوت و متغیر است.

سوالات متداول

 • آیا پمپ هیدرولیک قابل تعمیر است ؟ تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و سایر خودروها باید توسط افراد آموزش دیده و حرفه ای در حوزه ی سیستم هیدرولیک صورت پذیرد. این افراد باید به راهنمای تعمیرات فرمان تندرو 90 و دیگر خودروها و سیستم آن دسترسی و تسلط کافی را داشته باشند تا کمترین آسیبی به آن وارد نگردد.
 • قیمت خرید پمپ هیدرولیک فرمان ال 90 چقدر است ؟ هزینه ها با توجه به نوع پمپ انتخابی متفاوت بوده و باید به راهنمای خرید پمپ هیدرولیک فرمان رنو ل 90 دسترسی داشت.

سخن پایانی

توجه به نکات گفته شده در مورد علائم و سلامت پمپ هیدرولیک میتواند در سلامت خودروی شما و همچنین عملکرد صحیح آن تاثیر بسزایی داشته باشد. برای تعمیر پمپ هیدرولیک ال 90 و سایر خودروها باید به نمایندگی مجاز ال 90 و تخصصی مراجعه نمود تا خدمات به نحو احسنت صورت گیرد.

 

 

2 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  روغن هیدرولیک ال 90 نیاز به تعویض داره؟ در صورت استفاده نکردن هم باید تعویض بشه یا خیر

  1. سلام دوست عزیز
   بله روغن هیدرولیک ال ۹۰ نیاز به تعویض دارد. هر ۴۰ هزار کیلومتر و یا هر دوسال باید تعویض شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *