تعمیر پمپ بنزین ال 90

علائم خرابی اکسل ال 90

راهنمای مطالعه

تعمیر پمپ بنزین ال 90 یکی از مسائل مهم برای افزایش طول عمر و کارکرد این ماشین محسوب میشود. سوخت ( بنزین، گاز ) محرک اصلی انواع خودروها محسوب میشود. بدون سوخت خودرو حرکتی ندارد و عملا کارکردی در آن صورت نمیگیرد.

پمپ بنزین چیست ؟

برای اینکه خودرو شروع به حرکت کند نیاز به سوزاندن سوخت در سیستم خودرو میباشد. احتراق ایجاد شده از طریق سوختن گاز و بنزین انرژی مورد نیاز برای حرکت خودرو را تامین میکند. احتراق بنزین باید در محفظه ای صورت پذیرد که آن را به درون موتور بفرستد. پمپ بنزین این وظیفه را بر عهده دارد و قطعه ای است که بنزین را از باک به موتور انتقال میدهد و در نتیجه موجب حرکت خودرو میشود.

عملکرد پمپ بنزین خودرو

مراحل فعالیت پمپ بنزین به شرح زیر است.

 1. با فعال شدن کلید پمپ، آن فعال میشود.
 2. فعال شدن پمپ موجب تنظیم فشار برای احتراق میشود.
 3. با روشن شدن و چرخاندن سوییچ خودرو این پمپ در صورت سالم بودن شروع به پمپاژ کرده و صدای آن به گوش راننده میرسد.

کارایی های دیگر پمپ بنزین

علاوه بر پمپ کردن سوخت به موتور، دو وظیفه ی مهم دیگر پمپ بنزین خودرو عبارتند از:

 1. خنک کردن بنزین درون باک
 2. روان ماندن بنزین درون باک

این دو کارایی در پمپ بنزین سالم موجب نرم کار کردن و سوخت رسانی مطلوب به موتور خودرو میشود. تعمیر پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها به این علل دارای اهمیت است. توجه به نشانه های خرابی پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها میتواند کمک زیادی به دارندگان خودرو بکند.

نشانه های خرابی پمپ بنزین ال 90 چیست ؟

عوامل مختلف و گسترده ای وجود دارد که از نشانه های خرابی پمپ بنزین ال 90 و خودروی شما میباشد. مهم ترین و مرسوم ترین نشانه ها به شرح زیر است.

 • اگر هنگام رانندگی متوجه افزایش شتاب و سرعت خودروی خود شدید! این مورد به علت فرستادن مقدار زیاد بنزین به موتور خودرو است که در صورت عملکرد نادرست پمپ اتفاق می افتد. تعمیر پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها در این مورد بسیار دارای اهمیت است و باید به افرادی مراجعه نمود که  نحوه تعویض پمپ بنزین ال 90 را میدانند.
 • یکی از مواردی که از نشانه های اصلی خرابی پمپ بنزین است و نیاز به تعمیر پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها را بسیار آشکار میکند مصرف سوخت خودرو به صورت غیرعادی است. در این مورد باید تعویض پمپ صورت پذیرد. قیمت پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها با توجه به نوسانات ارزی به صورت واضح و مشخصی بیان نشده است.
بیشتر بدانید  علت ریپ زدن ال 90

نشانه های خیلی مهم

 • یکی از علائم قطعی در خرابی پمپ بنزین روشن نشدن خودرو است. این مرحله از آخرین مراحل خرابی پمپ بنزین است و نیاز به تعمیر پمپ بنزین ال 90 و دیگر خودروها به صورت آشکارا میباشد. برای اینکار باید به افراد و مجموعه های متخصص که آموزش تعویض پمپ بنزین تندر 90 و آموزش تعویض پمپ بنزین انواع خودروها را گذرانده و حرفه ای هستند مراجعه نمود و اطمینان حاصل کرد.
 • یکی از صحنه های آشنا برای بسیاری از رانندگان بالا رفتن بخار از موتور خودرو است. این موضوع به علت فشار به قسمت های مختلف پمپ بنزین و در نتیجه فشار به موتور میباشد.
 • گاها با استارت زدن خودرو صدایی غیرعادی از پمپ به گوش میرسد که در این صورت نیز تعمیر پمپ بنزین ال 90 و خودروی شما گزینه ی مناسبی است.
 • در صورت خرابی پمپ بنزین خودرو عملکرد موتور و در نتیجه گاز خودرو کاهش می یابد. در اینصورت با گاز دادن به پدال، خودرو به درستی حرکت نمیکند و گاز نمیخورد.
 • از مهم ترین و خطرناک ترین علائم خرابی پمپ بنزین که تعمیر پمپ بنزین ال 90 و دیگر خودروها را به امری ضروری تبدیل میکند پریدن خودرو یا به اصطلاح پرش موتور است. این مورد در مواقع سرعت گیری اتفاق میوفتد و توجه به آن مهم است.

عوامل خرابی پمپ بنزین

عوامل متعدد و مهمی در خرابی پمپ بنزین خودروی شما تاثیر دارد که توجه به آنها میتواند به طول عمر و سلامت خودروی شما کمک ویژه ای کند. در صورت بروز خرابی پمپ بنزین میتوان برای تعمیر پمپ بنزین ال 90 و تعویض آن اقدام نمود.

 • در صورتی که از بنزین و سوخت نامرغوب برای خودرو استفاده شود پمپ در وضعیت بدی قرار میگیرد که این عامل باعث خرابی پمپ بنزین میشود.
 • استفاده از سوخت کم هنگام رانندگی موجب داغی و خرابی پمپ بنزین میشود. در اینصورت میتوانید برای خرید پمپ بنزین اقدام نمایید. قیمت پمپ بنزین ال 90 اورجینال بستگی به شرایط ارزی کشور و نوع  آن متفاوت است.
 • از آنجایی که پمپ بنزین دارای فیوز است عملکرد نادرست و خرابی فیوز موجب خرابی پمپ بنزین خودرو میشود.
بیشتر بدانید  تعمیر واشر سرسیلندر ال 90

با توجه به موارد فوق زمان تعویض و تعمیر پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها به طور مشخصی نیست. اجرت و هزینه تعمیر یا تعویض پمپ و فیلتر بنزین با توجه به نوع خرابی، نوع پمپ و مرکزی که اینکار را انجام میدهند متفاوت و متغیر است.

اجزای تشکیل دهنده پمپ بنزین

پمپ بنزین خودرو از اجزای زیاد و مهمی تشکیل شده است که آشنایی با آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • لوله ورود و خروج سوخت
 • شیلنگ لوله خروجی و برگشتی
 • فنر
 • سوکت جریان برق ( کانکتور )
 • فیلتر سوخت
 • صفحه تیکه گاه

هرکدام از اجزا دارای وظایف مهم و سازماندهی شده هستند که عملکرد صحیح آنها موجب سلامت پمپ بنزین خودروی شما میشود. خرابی در هریک از قطعات پمپ بنزین موجب اختلال در سیستم پمپاژ و در نتیجه عملکرد نادرست پمپ بنزین میشود بنابراین توجه به سلامت قطعات پمپ بنزین از اهمیت بالایی برخودار است. تعمیر پمپ بنزین ال 90 بهتر است در مراکز مجاز و نمایندگی رنو در تهران مجهز و تخصصی صورت پذیرد.

علت خرابی آمپر بنزین ال 90 چیست ؟

آمپر بنزین نیز یکی از اجزای مرتبط و مهم در عملکرد پمپ بنزین است و در نتیجه خرابی هریک از آنها تاثیر مستقیم بر عملکرد دیگری میگذارد. آمپر بنزین نشانگر میزان بنزین در باک خودرو است. در صورتی که بنزین موجود در باک کم باشد این موضوع موجب روشن شدن آمپر میشود. اگر آمپر درست کار نکند رسوبات توسط پمپاژ سوخت جذب میشود. این موضوع موجب انسداد انژکتور و فیلتر سوخت میشود که در نتیجه باعث پمپاژ بالای سوخت میشود و در این صورت پمپ بنزین خودرو آسیب میبیند. مغزی پمپ بنزین تندر 90 و سایر خودروها یکی از اجزای مهم سیستم پمپ محسوب میشود که در صورت خرابی آن باید برای تعویض و تعمیر پمپ بنزین ال 90 و خودروی خود اقدام نمایید. در صورت خرابی آمپر بنزین باید به آن توجه ویژه نمایید و مشکل آن را به صورت ریشه ای حل کنید.

بیشتر بدانید  دلیل روشن نشدن خودروی ال 90 چیست؟

کلام پایانی

ال 90 یا تندر 90 یکی از خودروهای داخلی محبوب و گران قیمت محسوب میشود که از زمان عرضه و تولید آن طرفداران زیادی دارد. توجه به اجزا، سیستم و عملکرد این خودرو از اهمیت بالایی برای حفظ سلامت آن برخوردار است. پمپ بنزین ال 90 و سایر خودروها یکی از اجزای اساسی تشکیل دهنده ی آنها محسوب میشود و  آشنایی با اجزا و عملکرد آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در صورت بروز هرگونه علائم و نشانه های خرابی پمپ بنزین خودروی خود بهتر است سریعا برای رفع و تعمیر پمپ بنزین ال 90 و خودروی خود اقدام نمایید. نمایندگی ها و مکانیکی های معتبر و تخصصی در زمینه تعمیر پمپ بنزین انواع خودروها خدمات ارائه میدهند. با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی نظیر Renoone.ir نیز میتوانید بسیاری از این تعمیرگاه های نمونه را که دارای سوابق کاری و تخصص هستند بیابید و برای تعمیر انواع خودرو به آنها مراجعه نمایید.

 

6 پاسخ

 1. درود
  خودروی ال 90 دارم موقع تمام شدن بنزین چراغ بنزین روشن نمی شود آیا تعمیر گاه شما این عیب را می تواند برطرف کند

  1. سلام درود به شما دوست عزیز
   بله تعمیر گاه رنو وان این عیب شما را به طور کامل برطرف می کند

 2. با سلام
  ال 90دارم که بعضی وقتها در حالت رانندگی گاز نمی‌خورد و حرکت می‌کند ٱیا خرابی پمپ بنزین می‌باشد

 3. سلام وقت بخیر
  خودرو ال 90 دارم که تو سه روز متوالی تو ترافیک یهو خاموش شد ولی با تک استارت روشن شد.
  هر بار هم فقط یکبار این اتفاق افتاد.قبل خاموش شدن هم یه لرزش ریزی به حالت ریپ زدن داره خیلی خیلی کمه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *