تعمیر کولر ساندرو

هنگامی که قصد دارید دمای محیط را ارزیابی کنید. این بررسی را باید به وسیله صفحه نمایش سنج انجام دهید. این کار برای این است که تعیین گردد مبرد در چه دمایی قرار گرفته‌ است. هنگامی که شارژ مجدد کولر را آغاز می‌کنید، باید مراقب دمای گیج باشید و بدانید که چه زمانی امکان توقف آن وجود دارد...
دلایل خرابی بخاری مگان

راهنمای مطالعه

تعمیر کولر ساندرو در صورتی که مبرد آن دچار نشتی شده‌ باشد باید انجام پذیرد. مبرد نه تنها به محیط زیست آسیب می‌رساند بلکه برای امپراتور و کمپرسور خودرو نیز مضر می‌باشد! درصورتی که اولین نشانه‌های خرابی را از آن مشاهده کردید بلافاصله خودرو را به تعمیرگاه رنو وان برسانید. زمانی که کولر خودرو درست کار نکند باید آن را به متخصصان بسپارید.

مراحل تعمیر کولر ساندرو

هر ابزاری بعد از خرابی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. کولر نیز یکی از قطعات مهم مخصوصا در فصول گرم سال می‌ باشد. برای آنکه بتوانید تعمیر کولر ساندرو را به خوبی در گاراژ پیش ببرید لازم است مراحلی را طی کنید.

خودرو و کولر ساندرو را روشن کنید

هنگامی که قصد دارید  میزان هوایی را که از کولر خارج می‌شود را بسنجید باید ابتدا کولر را روشن کنید. میزان گرمی، سردی و خنکی آن را کاملا بررسی کنید. اگر جریان هوا به آن صورتی که انتظار داشتید نبود، باید به این موضوع شک کنید که مشکلی در آن وجود دارد. علاوه بر این گزینه باید بدانید که فن خنک کننده رادیاتور به خوبی کارش را انجام می‌دهد یا خیر.

بررسی کمپرسور کولر ساندرو

حتما از این مسئله اطمینان حاصل کنید که کمپرسور خودرو به خوبی کار کند. اگر در این بخش مشکلی را احساس کردید باید برای تعمیر آن فرایندی را مهیا کنید. ابتدا کولر گازی را در محفظه موتور بگذارید. سپس مشاهده کنید که آیا مرکز قرقره به همراه خود قرقره می‌گردد یا خیر. هنگامی که کلاچ درگیر باشد، وسط قرقره می‌گردد. اما اگر کلاچ درگیر نباشد احتمال فرسودگی کمپرسور کولر برقرار می‌باشد. گاهی تنها کافی است که مایع مبرد را درون مخزن و کنید تا این مشکل برطرف شود.

بررسی سیم کشی کمپرسور کولر ساندرو

اکثریت کمپرسورها به سیمی متصل می‌باشند که به کلاچ الکتریکی ارتباط دارد. در این زمان باید کانکتور وسط این قطعه را بیابید و آن را از برق بکشید. آن سیمی که به ترمینال مثبت باتری خودرو وصل می‌باشد را از بخش کمپرسور خارج کنید. اگر با این عمل صدای بلندی را از خودرو شنیدید یعنی کلاچ الکتریکی دارد کارش را به درستی انجام می‌دهد. هرگونه عمل خلاف این موضوع به این معناست که باید آن قطعه تعویض شود. در واقع تعویض کمپرسور به قطعات تخصصی نیاز دارد که شما باید تعمیرگاه Renoone مراجعه کنید.

بیشتر بدانید  دلایل سفت بودن فرمان ساندرو چیست؟

نشتی سیستم تهویه کولر ساندرو

برای آن که بتوانید نشتی را به درستی ارزیابی کنید باید کیت‌ های تشخیص نشتی را در دست داشته باشید. این قطعه را به راحتی از فروشگاه‌ های ابزار فروشی می‌ توانید تهیه کنید. تنها کافی است این کیت‌ها را در قسمت مخزن قرار دهید تا میزان نشتی را بسنجد. هنگامی که مطمئنم شدید نشتی وجود دارد بهتر است با تعمیرگاه رنو وان تماس بگیرید (شماره تماس رنو وان ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳). اگر نشتی در کولر وجود نداشت، ممکن است مشکل از کمبود مایع مبرد باشد!

نوع مناسب مبرد را خریداری کنید

همانطور که هر وسیله‌ ای مایع مخصوص خودش را دارد، هر خودرو نیز مبرد متناسب با خودش را دارد. تنها کافی است به سال تولید خودرو توجه کنید و مبرد مناسب آن را خریداری کنید.

دماسنج برای بررسی دمای محیط

اگر دمای محیط کولر به قدر کافی معتدل نباشد شما نمی‌ توانید گیج نبرد را به درستی بررسی کنید. مایع مبرد در دماهای گوناگون عکس العمل‌ متفاوتی از خودش نشان می‌ دهد. دمای این مایع در فضاهایی مانند داخل قوطی و سیستم کولر بسیار متفاوت می‌ باشد. این گوناگونی دما منجر می‌ شود تا گیج در بخش‌های مختلف متفاوت دیده شود. وقتی که مبرد منبسط گردد، فضای بیشتری را نسبت به قبل اشغال می‌کند. در نهایت فشار وارده بر مخزن افزایش می‌یابد.

پیداکردن درگاه خدماتی کولر ساندرو

همانطور که می‌دانید سیستم کولر دارای دو پورت است. یکی از آنها در بخش پایین سیستم و دیگری در بخش بالای آن واقع شده‌ است. هنگامی که می‌خواهید مخزن کولر را مجددا شارژ کنید، باید به دنبال درگاه بخش پایینی باشید. این درگاه یا همان نازل را با دنبال کردن خطوط کمپرسور به راحتی می‌توانید بیابید.

اطراف پورت سرویس را تمیز کنید

هنگامی که می‌خواهید پورت سرویس را تمیز کنید نباید اطراف آن را دچار آلودگی کنید. هنگامی که با دستمال دارید پورت و کلاهک را پاکیزه می‌کنید، دستمال را به اطراف آن نمایید تا درگاه‌ های آن مسدود کردند. ابتدا درپوش و سپس داخل آن را کاملا تمیز کنید.

بیشتر بدانید  تعویض لنت ساندرو

وصل کردن شیلنگ شارژ به درگاه پایین

زمانی که کیت را با مایع مبرد پر کردید، شیلنگی به آن وصل می‌باشد که به پورت پایینی می‌رسد. حتما از این موضوع اطمینان حاصل کنید که انتهای مخالف شیلنگ به نازل روی قوطی برسد. اگر خودرویتان دارای گیج کولر می‌باشد. این شیلنگ ابتدا باید به گیج وصل شود و سپس بخش دیگر آن به قوطی برسد. اندازه شیلنگ نیز باید به گونه‌ای باشد که به انتهای محفظه موتور منتهی شود.

تعیین فشار از نمودار هوای محیط روی گیج

هنگامی که قصد دارید دمای محیط را ارزیابی کنید. این بررسی را باید به وسیله صفحه نمایش سنج انجام دهید. این کار برای این است که تعیین گردد مبرد در چه دمایی قرار گرفته‌ است. هنگامی که شارژ مجدد کولر را آغاز می‌کنید، باید مراقب دمای گیج باشید و بدانید که چه زمانی امکان توقف آن وجود دارد.

چرخاندن سوپاپ کولر ساندرو

برای آن که بتوانید مهرو موم قوطی را باز کنید باید سوپاپ را بچرخانید. هنگامی که مبرد از درون موتور عبور می‌کند، قوطی را باید به حالت عمودی نگه‌داشته‌باشید و بعد از چند وقت آن را تکان دهید. اگر بنابراین هر دلیلی خودرو را کج بگیرید نمی‌توانید سیستم را به خوبی پر کنید.

نشت مبرد را بگیرید

هنگامی که تماما مایع مبرد را به درون کولر تهویه ریختید، حتما مطمئنم شوید که علائم نشتی در آن دیده نشود. ما اگر نشتی را از درون محفظه مشاهده کردید، بهتر است با تعمیرگاه تخصصی ساندرو تماس بگیرید.(۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳)

برداشتن شیلنگ شارژ

هنگامی که محفظه گیج کاملا از مایع پر شد، آن را از درگاه جدا کنید. درپوش آن را محکم ببندید. حالا زمان آن است که کولر خودرو را بررسی کنید که به درستی کار می‌کند یا خیر.

سخن پایانی

برای آنکه بتوانید تعمیر کولر ساندرو را به خوبی انجام دهید نیاز به تجهیزات ویژه‌ای دارد. بنابراین هرکسی در خانه نمی‌تواند این کار را انجام دهد. هر زمانی که دچار مشکل شدید بهتر است با یک مکانیکی در میان بگذارید و از او مشورت بگیرید. بعد از آن در اسرع وقت آن را به تعمیرگاه ساندرو ببرید. اگر وسایل و تجهیزات کافی را دارید، تنها کافی است کار را شروع کنید.

بیشتر بدانید  بررسی جلوبندی ساندرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *