دلایل خرابی انژکتور مگان چیست؟

یکی از اصلی ترین دلیلی که منجر به ناتوانی و گرفتگی انژکتورها می‌شود، کیفیت سوخت خودرو است. اگر در سوخت خودرو مواد زائد یا ناخالصی و خرابی بیش از اندازه دیده شود، درواقع شما باید به مشکلی در خودرو مشکوک شوید. در این زمان بر اثر عواملی این ضایعات وارد انژکتور شده اند و ...
ECU خودرو چیست؟

راهنمای مطالعه

خرابی انژکتور مگان ممکن است بر اثر علت‌های متفاوتی به وجود بیاید. گاهی اوقات مشکلاتی در خودرو به وجود می‌آید که گمان می‌کنیم از موتور آن است. درحالی که شاید از انژکتور آن باشد. انژکتورهای سوخت یکی از پیشرفت های بزرگ در تاریخ تکنولوژی خودرواست. یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای رانندگان اتفاق می‌افتد از انژکتورهای سوخت می‌باشد. خرابی انژکتور سوخت عملکرد موتور را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

علائم خرابی انژکتور مگان

گاهی اوقات مشکلاتی در موتور احساس می‌کنید که از انزکتور خودرو می‌باشد. به چند علائم اشاره میکنیم که نشان میدهد انژکتور شما نیاز به تعمیراتی داشته و یا باید سریعا به تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه کرده و یا با شماره تلفن (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس بگیرید.

از دست دادن قدرت موتور

گاهی اوقات متوجه می‌شوید که خودرویتان آنطور که باید حرکت نمی‌کند و انرژی بسیار کمی دارد. در این زمان باید به انژکتور خودرو توجه کنید. این ابزار هوا و مخلوط سوختی را که موتور برای ادامه حرکت نیاز دارد، فراهم می‌کند. اگر انزکتور سوخت نتواند ترکیب مناسبی را به دستگاه برساند، قدرت موتور کاهش پیدا می‌کند. درنهایت شما احساس می‌کنید که مشکل از خودرو می‌باشد.

احتراق ناقص انژکتور سوخت

یکی دیگر از مشکلاتی که منجر به اشتعال در خودرو می‌شود خرابی انژکتور مگان است. یکی از پیامدهای واضحی که نشان می‌دهد انژکتور خودرو مشکل دارد، آتش سوزی در موتور خودرو است. درواقع انژکتور نمی تواند به درستی سوخت را به موتور برساند. در واقع در این زمان شما گرم شدن بیش از حد، ضربه خوردن و بسیاری از علائم را از خودرو احساس خواهید کرد. بهتر است با مشاهده همچین مشکلاتی با یک تعمیراتی تماس بگیرید.

خرابی در هنگام دور آرام

اگر در انژکتور مگان مشکلی وجود داشته‌باشد، هنگامی که موتور شما در حالت آرام است نیز متوجه این مشکل خواهید شد. هنگامی که خودرویتان در حالت بیکار باشد و شما احساس زبری و لرزش زیاد را در موتور احساس کنید، قطعا در انژکتور خودرو مشکلی وجود دارد.

بیشتر بدانید  تعویض ترموستات مگان

مصرف سوخت زیاد

اگر مطابق با باک بنزینتان، خودرو آنطور که قبلا حرکت می‌کرد، حرکت نکند و سوخت را هدر بدهد، درواقع مشکل از انژکتور سوخت می‌باشد. بهتر است در این زمان خودرو را به تعمیراتی ببرید تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنید.

دلایل خرابی انژکتور مگان

بسیاری از نشانه‌ها خبر از خرابی انژکتور می‌دهند اما چرا این مسائل برای انژکتور پیش می آید و منجر به فرسودگی و از کار افتادگی آن می‌شود. دلایل خرابی انژکتور مگان را باهم مرور می‌کنیم.

کیفیت پایین سوخت در انژکتور مگان

یکی از اصلی ترین دلیلی که منجر به ناتوانی و گرفتگی انژکتورها می‌شود، کیفیت سوخت خودرو است. اگر در سوخت خودرو مواد زائد یا ناخالصی و خرابی بیش از اندازه دیده شود، درواقع شما باید به مشکلی در خودرو مشکوک شوید. در این زمان بر اثر عواملی این ضایعات وارد انژکتور شده اند و عملکرد آن را سخت کرده‌اند. این خرابی در مناطقی که گاز تابستانی و زمستانی متناوب دارد، بیشتر دیده می‌شود.

گرم شدن بیش از حد خودرو

بعد از مدتی کارکرد خودرو که شما موتور مگان را خاموش می‌کنید، مقداری از سوخت در نازل انژکتور تبخیر می‌شود. درواقع این موادی که تبخیر شده‌اند، به شکل الفین‌های مومی شکل در می آیند و با توجه به بیکار شدن موتور، به بدنه آن می‌چسبد. در نهایت عاملی وجود ندارد که باعث ازبین رفتن آن شود.

در این زمان گرمای خودرو به این الفین‌ها پروبال می‌دهد و منجر به سخت شدن و رسوب آنان می گردد. این رسوبات باعث مسدود شدن دریچه‌های انژکتور می‌شوند. اگر موتور شما زود به زود روشن باقی بماند، موادی در بنزین وجود دارد که این الفین‌ها را از بین می‌برد. اما اگر دیر به دیر خودرویتان را روشن می‌کنید و یا مسافت‌های کوتاهی را طی میکنید. قطعا با این مشکل مواجه خواهید شد. الفین‌ها انژکتورهای سوخت شما را می‌بندند و منجر به خرابی موتور می‌شود.

بیشتر بدانید  آشنایی با لیست خطاهای مگان

خرابی شیر برقی انژکتور مگان

یکی از کارهایی که شیر برقی انجام می‌دهد، به وجود اموردن میدان مغناطیسی برای انکه انژکتور سوخت را به سمت بالا هدایت کند. اگر در این شیر فرآیند اتصالات کوتاه یا باز باشد، امکان آن که انژکتور عملکرد درستی نداشته‌باشد، وجود دارد.

خارج شدن دود از موتور مگان

هنگامی که موتور روشن می‌شود، باقیمانده سوخت و روغن در طی فرایند فشرده‌سازی که انجام می‌گیرد، از کنار پیستون‌ها به میل لنگ حرکت می‌کند. این ضربه‌ای که توسط پیستون به میل لنگ وارد می‌شود باید توسط سیستم پی وی سی pvc کنترل شود. بنابراین اگر سیستم pvc یا فیلتر هوا آن را به درستی جذب و کنترل نکند، مواد زائد به مرور منجر به مسدود کردن انژکتورهای سوخت می‌شوند.

شکستگی یا نشتی انژکتور مگان

گاهی پیش می‌آید که انژکتور سوخت ترک بخورد، بشکند یا دچار نشتی شود. هنگامی که در یکپارچگی انژکتور مگان عیبی وجود داشته‌باشد. ترکیب هوا و سوخت به درستی و متناسب باهم به موتور نمی‌رسند. در این صورت عملکرد خودرو دچار مشکل می‌شود و به بدنه انژکتور فشار وارد می‌کند. در نهایت موتور خودرو از کار می‌افتد.

خرابی ECU مگان

یکی دیگر از مشکلاتی که از قطعه ای در خودرو است و مستقیما از خود انژکتور نمی‌باشد، خرابی ECU ماشین می‌باشد. درواقع ای سی یو واحد کنترل احتراق خودرو است که اگر بر اثر هر عاملی دچار خرابی شود و نتواند به انژکتورهای مگان سوخت  دستورات لازم را برساند.
بنابراین انژکتورهای سوخت نمی‌توانند به درستی هوا و سوخت را مخلوط کرده و منجر به احتراق محفظه شوند. در این صورت حتی اگر انژکتورهای سوخت کاملا سالم باشند، نمی توانند به درستی کار کنند. مشکلات و خرابی سیستم   ECU با روشن شدن چراغ چک به شما هشدار می‌دهد. بنابراین به این مسئله توجه لازم را داشته‌باشید.

نحوه جلوگیری از آسیب یا تعویض انژکتور سوخت

زمانی پیش می‌آید که یک یا چند انژکتور سوخت شما دچار فرسایش، خرابی و شکستگی می‌شوند که در این هنگام کاری از شما بر نمی‌آید و تنها باید قطعه را تعویض کنید. اما گاهی مشکل از مسدود شدگی انژکتور می‌باشد که به راحتی با تمیز کننده‌های آن قابل حل می‌باشد.

بیشتر بدانید  رفع مشکلات سنسور گیربکس مگان

سرویس منظم موتور

سرویس دوره ای مگان (تعویض منظم روغن و فیلتر) به حفظ سلامت موتور کمک زیادی می کند. اگر موتور به طور موثر کار نکند، این می تواند فشار بیشتری را روی انژکتورها وارد کند. برای اطمینان از جریان مناسب سوخت، تعویض منظم فیلتر بنزین نیز مهم است.

عادات رانندگی

رانندگی با توقف‌های کوتاه مدت، ساییدگی و پارگی انژکتورها را افزایش می دهد. خنک شدن موتور قبل از خاموش کردن آن باعث افزایش طول عمر انژکتورها می شود. در نتیجه، یک سیستم خوب سوخت منجر به سالم ماندن وسیله نقلیه شما خواهد شد.

سخن پایانی

بنابراین، انژکتورهای سوخت برای همیشه قرار نیست سالم بمانند. اما با برداشتن قدم‌هایی می‌توانید کارکرد آنها را حفظ کنید. همچنین انژکتورهای سوخت، بخش بسیار مهمی از خودروهای مدرن هستند. آنها نه تنها سوخت را به موتور شما می رسانند بلکه این شیوه  را تا حد امکان کارآمد انجام می‌دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *