تعمیر پمپ بنزین مگان

انتخاب پمپ با کیفیت و مطابق با نیاز خودرو مهمترین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید. قبل از خرید پمپ بنزین مگان، بهتر است با کارشناسان تعمیرگاه رنو وان مشورت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. بررسی مشخصات فنی و قیمت‌ های مختلف پمپ بنزین مگان ...
تعمیر پمپ بنزین مگان

راهنمای مطالعه

پمپ بنزین مگان قطعه ای که وظیفه اصلی آن انتقال سوخت از مخزن سوخت به موتور مگان است. این پمپ بنزین به عنوان قطعه‌ای بسیار مهم و حیاتی در سیستم سوخت خودرو عمل کرده و وظیفه دارد تا سوخت را به اندازه کافی از مخزن سوخت به موتور انتقال دهد. در ادامه شما را با این قطعه بیشتر آشنا کرده و سعی می کنیم تا نحوه عملکرد آن و نحوه تعمیر پمپ بنزین مگان در زمانی که معیوب شد را به شما آموزش دهیم، پس با مجله رنو وان همراه باشید.

مشکلات پمپ بنزین مگان

برخی از خرابی های این قطعه را در ادامه بررسی می کنیم:

خرابی پمپ بنزین مگان

اگر پمپ بنزین مگان شما دچار مشکل شده باشد قطعا در انتقال سوخت به موتور مگان اختلال ایجاد می شود. سوخت لازم به درستی از مخزن به موتور انتقال نمی‌یابد و باعث بروز مشکلاتی مانند عدم روشن شدن موتور، گرم شدن زیاد موتور و حتی روشن نشدن مگان می شود!

آلودگی پمپ بنزین

در برخی موارد پیش می آید که پمپ بنزین با ذرات خارجی مانند گرد و غبار، پرز، رسوب و سایر موارد مخلوط شده و باعث کاهش عملکرد پمپ بنزین شده و باعث کاهش عملکرد درست خودروی مگان شما می شود.

فشار بالای پمپ بنزین

یکی از دلایل مهمی که در بخش پمپ بنزین مگان دیده می شود و باید به آن توجه ویژه ای نشان داد فشار بالای پمپ بنزین است! این مشکل به نوبه خود می تواند باعث ایجاد جرقه در مسیرهای سوخت رسانی شده و در نهایت منجز به آتش سوزی ناخواسته گردد!

انسداد یا گرفتگی مسیر سوخت رسانی

مسیر های سوخت رسانی می تواند به مرور زمان با رسوبات و روغن‌ های آلوده مانند روغن موتور یکی شده و باعث گرفتگی راه انتقال شود، در نتیجه منجر به کاهش جریان سوخت رسانی به درون موتور مگان می شود. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید می توانید با مراجعه به تعمیرگاه رنو (رنو وان) این مشکل را مرتفع نمایید و یا با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس بگیرید.

بیشتر بدانید  تعمیر بخاری مگان

ایجاد صدای ناهنجار در پمپ بنزین مگان

در صورتی که پمپ بنزین مگان شما دچار مشکلاتی همانند فشار بالا یا آلودگی شده باشد، ممکن است صدای بدی ایجاد کند و باعث آزار و خستگی شما گردد.

مشخصات، قیمت و خرید پمپ بنزین مگان اصل

مشخصات پمپ بنزین مگان به وابستگی به برند و مدل آن می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی، پمپ بنزین مگان باید قابلیت تحمل فشار بالای سوخت را داشته باشد! از طرفی باید دارای یک محرک برای ایجاد یک جریان سوخت بوده تا عملکرد بهتری از خود نشان دهد. وجود فیلتر سوخت برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات خارجی ناخواسته می تواند کیفیت این وسیله حیاتی را تضمین نماید. قیمت پمپ بنزین مگان به برند و مدل آن بستگی دارد. قیمت پمپ بنزین مگان معمولاً بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است. (البته با توجه به نرخ دلار می تواند این مقدار افزایش یا کاهش پیدا کند.)

برای خرید پمپ بنزین مگان، می‌توانید به فروشگاه‌ ها و مکان هایی که قطعات یدکی خودرو را عرضه می کنند مراجعه کنید. برای اطمینان بیشتر می توانید خودروی خود را جهت تعمیر پمپ بنزین مگان به تعمیرگاه رنو وان آورده و از خدمات تعمیراتی با کیفیت بالا استفاده و آن را تعویض نمایید. (توجه: از پمپ بنزین با کیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید تا عمر خودروی شما افزایش یابد)

برندهای مشهور پمپ بنزین مگان عبارتند از:

 1. Bosch: از برندهای مشهور و معتبر در زمینه قطعات یدکی خودرو
 2. Delphi:  از برندهای معروف در صنعت قطعات یدکی خودرو
 3. Denso: برندی معروف و بسیار محبوب در بازار قطعات یدکی خودرو
 4. Airtex: برند محبوب پمپ بنزین مگان
 5. Pierburg: برند مشهور در زمینه قطعات خودرو که از پمپ بنزین مگان هم پشتیبانی می کند.

نکته مهم در خرید پمپ بنزین مگان

انتخاب پمپ با کیفیت و مطابق با نیاز خودرو مهمترین نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید. قبل از خرید پمپ بنزین مگان، بهتر است با کارشناسان تعمیرگاه رنو وان مشورت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. بررسی مشخصات فنی و قیمت‌ های مختلف پمپ بنزین مگان از فروشگاه‌ ها و سایت‌ های مختلف، می‌تواند به شما در انتخاب بهتر کمک نماید.

بیشتر بدانید  تعمیر جعبه فرمان مگان

مغزی پمپ بنزین مگان

مغزی پمپ بنزین مگان (Megane fuel pump ECU) یا همان واحد کنترل الکترونیکی پمپ بنزین، بخشی از پمپ بنزین مگان است که برای کنترل و مدیریت عملکرد پمپ بنزین و تزریق سوخت به موتور استفاده می‌ شود. این واحد کنترل درون پمپ بنزین مگان قرار دارد و وظیفه کنترل تزریق سوخت را بر عهده دارد. مغزی پمپ بنزین مگان با استفاده از سنسورهای موجود در داخل موتور و داده‌ هایی که از سیستم الکترونیکی خودرو دریافت م کند، کنترل کننده عملکرد پمپ بنزین مگان به شمار می رود. برای مثال، در صورتی که موتور خودرو در حالت کار کردن باشد، مغزی پمپ بنزین مگان با توجه به دمای موتور و دیگر شرایط موجود در خودرو، تعیین می‌کند که چقدر سوخت باید به موتور تزریق شود!

اگر مغزی پمپ بنزین مگان با مشکل مواجه شود، ممکن است باعث نامنظمی در کارکرد موتور و حتی منجر به ایجاد مشکلات جدی‌ تر در خودرو شما شود. به همین دلیل، در صورتی که علائمی از نامنظمی در کارکرد موتور مشاهده می‌ شود، به تعمیرگاه رنو مراجعه کرده و مشکل را بررسی و رفع کنید. (شماره تماس تعمیرگاه رنو وان ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ )

تعمیر پمپ بنزین مگان

تعمیر پمپ بنزین مگان بستگی به نوع مشکل ایجاد در خود پمپ بنزین دارد. در برخی موارد، با تعویض برخی قطعات پمپ بنزین، مشکل حل می‌ شود، اما در سایر موارد، نیاز به تعویض کامل پمپ بنزین است. در هر صورت، تعمیر پمپ بنزین مگان باید توسط تکنسین‌های ماهر و متخصص انجام شود. تیم رنو وان با بیش از ۲۰ سال سابقه مفید در زمینه تعمیرات اساسی خودروهای رنو می تواند خیالتان را از بابت تعمیر اساسی آسوده کند.

مشکلات شایع در پمپ بنزین مگان

 • خرابی سنسور فشار سوخت
 • خرابی سنسور دما
 • خرابی موتور پمپ بنزین
 • گرفتگی فیلتر سوخت
 • خرابی ولوم برقی
 • خرابی مدار الکترونیکی پمپ بنزین
بیشتر بدانید  علت صدای کمپرسور کولر مگان

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ممکن است در برخی موارد، تعمیر پمپ بنزین مگان شامل تعویض برخی قطعات شود. به عنوان مثال، اگر مشکل پمپ بنزین مگان به دلیل گرفتگی فیلتر سوخت باشد، تعویض فیلتر سوخت ممکن است چاره کار باشد. اما اگر نیاز به تعویض پمپ بنزین به صورت کامل باشد، تعمیر پمپ بنزین مگان باید توسط تکنسین‌ های متخصص و با استفاده از قطعات اصلی انجام شود. پیشگیری از مشکلات پمپ بنزین مگان از مهمترین راهکارها برای افزایش عمر پمپ بنزین است!

استفاده از سوخت با کیفیت مناسب و تعویض فیلتر سوخت در زمان مناسب، می‌تواند به پیشگیری از مشکلات پمپ بنزین مگان کمک کند!

نشانه های خرابی پمپ بنزین

نشانه‌های خرابی پمپ بنزین بسته به نوع مشکل ممکن است متفاوت باشند، اما برخی از نشانه‌های شایع خرابی پمپ بنزین عبارتند از:

 • توقف موتور: اگر پمپ بنزین درست عمل نکند، ممکن است موتور خودرو شما درست کار نکند، داغ شود و یا اصلا روشن نشود!
 • تاثیر در حرکت: در بعضی موارد، خرابی پمپ بنزین می‌ تواند باعث مشکل در حرکت و یا کاهش سرعت خودروی شما به صورت ناگهانی شود.
 • بوی بنزین: زمانی که بوی بنزین درون و خارج از ماشین شما احساس شود می تواند یکی از دلایل خرابی پمپ بنزین شما باشد.
 • مصرف سوخت بیش از حد: اگر پمپ بنزین خراب شود، ممکن است مصرف سوخت شما بیش از حد افزایش یابد و مجبور باشید دفعات بیشتری سوخت گیری نمایید.
 • بروز مشکل در هنگام حرکت: اگر پمپ بنزین شما خراب باشد، در زمان روشن شدن خودرو، موتور شما با ایجاد صدای نامناسب شروع به کار کردن کند.
 • ورود آب به سیستم سوخت: خرابی پمپ بنزین باعث ورود آب به سیستم سوخت رسانی شما شده و این خود باعث ایجاد خرابی های بیشتر در سیستم مکانیکی می گردد.

در صورتی که اطمینان دارید پمپ بنزین شما خراب شده و یا احتمال خرابی آن بالاست کافیست با کارشناسان حرفه ای رنو وان تماس گرفته تا بهترین راه حل را به شما پیشنهاد دهند.

4 پاسخ

 1. سلام
  مگان اتومات بردم پیششون برای همین پمپ بنزین جای دیگ گفته بودن کامل باید عوض بشه ولی اینجا فقط صافی پمپ رو جلو خودم تمیز کردن و ماشینم دیگ کم نمیاورد تو جاده تو این وضع اقتصادی مردم یکم بفکر هم باشیم ممنون از تعمیرگاه رنو وان

 2. سلام وقت بخیر
  صافی بنزین در بیشتر شدن عمر پمپ بنزین تاثیر دارد…؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   صد در صد تاثیر مفیدی روی پمپ بنزین و موتور خودرو دارد اگر صافی پمپ بنزین کثیف و کیپ باشد مغزی پمپ تو فشار قرار می‌گیرد
   صافی بنزین در روشن شدن اول صبح خودرو تاثیر دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *