علت روشن شدن چراغ باتری ال 90

در صورت روشن شدن چراغ باتری ال 90 بهتر است به تعمیرگاه های مجازی که راهنمای تعمیر چراغ باتری ال 90 و سایر خودروها را برعهده دارند مراجعه فرمایید. در صورت دسترسی نداشتن به تعمیرگاه می توانید طبق مراحلی که در ادامه به آن اشاره شده است عمل کنید..
علت روشن شدن چراغ باتری ال 90

راهنمای مطالعه

چراغ باتری ال 90 یکی از ماشین های زیر شاخه کمپانی رنو که با نام داچیا لوگان هم شناخته می شود رنو ال 90 نام دارد. این خودرو کاملا اقتصادی است و از سال ۲۰۰۴ به تولید رسید. ایده ی تولید رنو ال 90 زمانی به ذهن مسئولان خودروسازی ایران رسید که فروش محصولات قدیمی شرکت لادا در روسیه به فروش بالایی دست یافت. طراحی بدنه، کیفیت فنی و ظاهر زیبای خودروی ال 90 باعث شد که فروش این خودرو به شکل چشمگیری افزایش یابد و افراد بسیاری به سمت خرید این خودرو بروند. افزایش آمار فروش این محصول سبب شد که قیمت آن نسبت به پراید و سایر تولیدات ایران خودرو و پارس خودرو افزایش یابد.

این خودرو پس از مدت ها به یکی از گران ترین خودروهای تولید داخل تبدیل شد که رنو ساندرو، تندرو پلاس و ساندرو استپ وی از گرانترین مدل های این خودرو محسوب میشود.

روشن شدن چراغ باتری ال 90

روشن شدن چراغ باتری تندر 90 ماشین نشان دهنده ی رخدادی در باتری خودرو می باشد. خطا در سیستم برق یا باتری از دلایل روشن شدن چراغ باتری ال 90 می باشد. برای حل برخی از مشکلات باید به تعمیرگاه مجاز رنو مراجعه نمود زیرا این مشکلات به دست خود راننده قابل حل نمی باشد. وظایف چراغ باتری ال 90 این است که هرگونه خرابی و اختلالات مرتبط با دینام، فیوز و باتری را از طریق روشن شدن و چشمک زدن اعلام کند.به گونه ای زنگ خطر و هشدار برای اتفاقات قبل از وقوع حوادث می باشد. اجزای چراغ باتری ال 90 به گونه ای ساخته و طراحی شده که در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا اقدام کنند و وظایف خود را به نحو احسنت انجام دهند.

علت روشن شدن چراغ باطری و استپ ال 90

دلایل عمده و زیادی برای روشن شدن چراغ باتری با گاز دادن ال 90 وجود دارد که در ادامه به توضیحات مختصری از این علل ها می پردازیم.

 • عبور جریان الکتریکی در باتری در صورت سولفات شدن سر باتری به درستی صورت نمی گیرد. در کنار این موضوع شل شدن سرباتری ها نیز باعث روشن شدن چراغ باتری ال 90 می شود که بررسی این مشکل در ابتدا بسیار مهم است.
 • وظیفه ی دینام تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی و هدایت این انرژی به باتری است که در نتیجه باتری شارژ می شود. در صورت بروز هرگونه مشکل کوچکی در این فرایند ممکن است چراغ باتری ال 90 روشن گردد.
 • برق تولیدی دینام در خودروها بین 13.8 تا 14.5 می باشد. استفاده همزمان از برف پاک کن، چراغ ها و سیستم صوتی و سایر آپشنهای ماشین باعث مصرف بیش از اندازه برق تولیدی می شود. این موضوع باعث روشن شدن چراغ باتری ال 90 می شود.
بیشتر بدانید  تعویض گردگیر پلوس ال 90

روشن شدن چراغ دینام در حالت درجا، نیز اتفاق می افتد که در این صورت باید سریعا به تعمیرگاه رنو مراجعه نموده یا با شماره تلفن ۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳ تماس بگیرید تا به سرعت مشاوره شوید!

علت روشن شدن چراغ باتری ال 90

اقدامات لازم بعد از روشن چراغ باتری

در صورت روشن شدن چراغ باتری ال 90 بهتر است به تعمیرگاه های مجازی که راهنمای تعمیر چراغ باتری ال 90 و سایر خودروها را برعهده دارند مراجعه فرمایید. در صورت دسترسی نداشتن به تعمیرگاه می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید.

 • خاموش کردن ابزار برقی خودرو (چراغ ها، برف پاک کن، سیستم صوتی …)
 • پارک کردن خودرو در یک محل و منطقه ی امن و بررسی اولیه آن
 • بررسی فیوز و دینام
 • بررسی جعبه فیوز و اطمینان از سالم بودن آن

نکته: در صورت بروز مشکل برای فیوز و دینام باید حتما به تعمیرگاه رنو (RenoOne) مراجعه فرمایید. هزینه تعمیر چراغ باتری ال 90 و رفع مشکل و عیوب فیوز و دینام با توجه به نوع آسیب آن متفاوت میباشد.

علت روشن شدن چراغ باتری و abs

 • وجود مشکل و نقص در دینام علت چشمک زدن چراغ باتری ال 90 و سایر خودروها می باشد. از آنجایی که برق تامینی باتری خودرو توسط دینام اتفاق می افتد پس در صورت پایین آمدن برق خروجی از دینام به باتری، چراغ باتری ال 90 روشن می شود.
 • به طور طبیعی زمان ولتاژ مورد استفاده در زمان روشن بودن خودرو ۱۳ تا ۱۴ ولت می باشد. تنظیم کننده ولتاژ وظیفه ی ثابت کردن ولتاژ خودروی شما را دارد و در بین دینام و سایر تجهیزات قرار دارد. اگر این قطعه دچار آسیب شود در نتیجه ولتاژ در خودرو کنترل نمی شود و باتری شارژ نمی شود.
 • کابل های متصل به باتری اندازه های قابل توجهی دارند که علت این موضوع این است که وظیفه ی این کابل ها انتقال جریان قابل توجهی می باشد. در صورت عدم اتصال محکم کابل های باتری ولتاژ قطع می شود!
بیشتر بدانید  تعمیر جعبه فرمان ال 90

چرا چراغ باتری روشن نمیشود؟

گاها پیش می آید که در صورت روشن شدن خودرو، چراغ دینام روشن نمی شود. علل این موضوع عبارتند از:

 • وصل کردن فیش تحریک دینام به بدنه که در صورت روشن نشدن چراغ باتری ال 90، مشکل از لامپ LED صفحه آمپر یا سیم کشی سیستم می باشد.
 • در حالت سوییچ باز هم ممکن است چراغ باتری و دینام روشن نشود که علت آن می تواند خرابی آفتامات، روتور و ذغال های دینام باشد.
 • خاموش شدن چراغ باطری با گاز دادن به ماشین، یکی از دلایل شارژ نشدن درست باتری است که این موضوع به دینام خودرو برمی گردد. این موضوع باید در دست بررسی قرار گیرد.

این علل ها در پاسخ به سوال (چرا چراغ دینام پس از روشن کردن خودرو روشن نمی شود؟) هم مورد استفاده قرار می گیرد.

علت روشن شدن چراغ باتری ال 90

علت روشن نشدن چراغ دینام قبل از استارت

 • خرابی سیستم شارژ باتری خودرو یکی از دلایل اصلی روشن نشدن چراغ باتری ال 90 و سایر خودروها می باشد.
 • اشکال در باتری نیز می تواند یکی از دلایل اصلی این جریان باشد.
 • گاها اشکال در دینام باعث روشن نشدن چراغ می شود که باید برای رفع این مشکل به تعمیرگاه مجاز رنو وان مراجعه نمود.

عیب یابی دینام و چراغ باتری

 • پررنگ روشن شدن چراغ باتری نشان دهنده ی خرابی دیود دینام می باشد. در صورت بروز این مشکل باید به نمایندگی های تخصصی رنو برای رفع مشکل مراجعه نمود.
 • در صورت شارژ نشدن باتری، چراغ دینام به درستی کار نمی کند و در نتیجه باید آفتامات تعویض گردد.
 • در صورت کم شارژ شدن دینام، بالشتک دینام خراب می شود که در آن صورت نور چراغ باتری ال 90 کم می شود.

روشن شدن چراغ باتری و سفت شدن فرمان تندرو 90

در قسمت های فوق در مورد روشن شدن چراغ باتری ال 90 و دلایل آن توضیحاتی داده‌شد. فرمان یکی از اجزای مهم در کنترل خودرو می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل برای آن سلامت خودرو به خطر می افتد. سفت شدن فرمان تندرو ال 90 علل گسترده و زیادی دارد که اصلی ترین های آن ها عبارتند از:

 • اگر فشار موجود در تایرهای ماشین نامناسب باشد و به مقدار معین نباشد این مسئله موجب سفت شدن تایر می شود.
 • اگر سایز رینگ و لاستیک با خودروی شما سازگاری نداشته باشد این موضوع موجب سفت شدن فرمان می شود.
 • روغن هیدرولیک یکی از مواد مورد نیاز در سیستم خودرو میباشد که قدرت را از طریق لوله هایی به صورت روان به بخشهای مختلف خودرو می رساند. در صورت مرغوب نبودن این روغن ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد که یکی از رایج ترین آنها سفت شدن فرمان خودرو می باشد.
 • در صورت آسیب دیدن به بخش های مختلف جعبه فرمان که وظیفه ی کنترل و جهت دهی به خودروی شما را دارد ممکن است فرمان تندروی شما سفت شود و چرخش آن سخت باشد.
 • گاها وجود هوا در سیستم هیدرولیک خودرو به این صورت است که هنگام چرخش سریع فرمان به یک جهت، فرمان به سفتی و سختی به چرخش درمی آید که برای رفع این مشکل باید حتما به مکانیکی های معتبر و کاربلد مراجعه نمود.
بیشتر بدانید  تعمیر بلبرینگ چرخ ال 90

توصیه ها

در صورت بروز مشکل برای چراغ باتری ال نود و سایر قسمت های ماشین بهترین گزینه مراجعه به نمایندگی مجاز رنو وان می باشد.

 

3 پاسخ

 1. سلام وقت بخير
  در صورت پاره شدن تسمه هيدروليك باعث روشن شدن چراغ باطري مي شود….؟

  1. سلام دوست عزيز
   بله در صورت پاره شدن تسمه هيدرولیك ال ٩٠ دینام از حركت باز می ایستد و باعث روشن شدن چراغ باطری می شود

 2. سلام اتومبیل بنده تندر۹۰ است حین رانندگی چراغ باتری و روغن همزمان روشن و ماشین خاموش شد بعد از چند بار استارت زدن همزمان سوییچ دیگه استارت نمیزنه فرمان هم سفت شده، اینجا هم تعمیرکاران درست سر در نمی اورند،لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *