آشنایی با لیست خطاهای مگان

گیربکس مگان نقش مهمی در استارت‌ خوردن این ماشین دارد و در صورت خرابی گیربکس مگان ماشین استارت نمی‌خورد. از نشانه‌های خرابی این قسمت روشن شدن چراغ در قسمت پشت آمپر و استارت نخوردن ماشین است. اگر مانیتور موقعیت دنده را شناسایی نکرد یعنی سلکتور دچار مشکل شده‌ و....
لیست خطاهای مگان

راهنمای مطالعه

آشنایی با لیست خطاهای مگان و بررسی علت آن می‌ تواند به بالا بردن کارایی ماشین و برطرف کردن مشکلات آن کمک زیادی کند. همچنین کمک می‌کند تا از خراب شدن قطعات با شناخت زود هنگام مشکلات به وجود آمده جلوگیری شود. اکنون این سوال پیش می آید که لیست خطاهای مگان چه هستند و راههای برطرف کردن آن کدام است؟ معمولاً در ماشین مگان یکی از مهم‌‌ ترین قسمت‌ هایی که اکثر افراد زمانی که لیست خطاهای مگان را مشاهده می‌کنند به آن شک می‌کنند گیربکس است. دو موردی که زیاد در لیست خطاهای مگان مشاهده می‌کنیم یکی در مورد گیربکس و دیگری سیستم برقی است.

 سیستم برقی مگان

مشکلات برقی مگان از مهم‌ ترین مشکلات خودرو‌ها هستند که می‌ تواند مربوط به قسمت‌ های مختلف از جمله دینام و فیوز باشد.

سوئیچ

معمولا برق از طریق باتری به سوئیچ می‌ رسد و عمل جرقه زدن را در آن فعال می‌ کند. برای اینکه ماشین بتواند روشن شود باید همه اتصالات آن سالم باشد. مشکل در سوئیچ خودرو باعث قطع برق می‌ شود.

علت استارت نخوردن در لیست خطاهای مگان

در ادامه به عواملی که باعث ایجاد مشکل در استارت ماشین مگان می‌ شود می‌ پردازیم.

ضعف در باتری

استارت نخوردن خودرو ذهن شمارا درگیر باتری می‌کند! یک تعمیر کار ماهر و زبر دست در این مواقع اول سراغ باتری ماشین می‌ رود. تعمیرکار اگر در هنگام فشار دادن استارت ببیند که چراغ‌ های پشت آمپر کمرنگ شده‌ اند متوجه می‌شود باتری خراب است‌. در این مواقع بهترین‌ کار تعویض باتری است.

 علت سوختن فیوز در لیست خطاهای مگان

هرگاه فیوز بسوزد ماشین شما استارت نمی‌خورد! در این مواقع معمولا چراغ پشت آمپر هم روشن نمی‌ شود. در این مواقع تعمیرکار سلکتور را روی بوق قرار می‌دهد. بوق‌ زدن اهم‌ متر یعنی سالم بودن فیوز در غیر اینصورت چون فیوز قابل تعمیر نیست باید عوض شود!

بیشتر بدانید  دلایل کم کردن روغن مگان

علت خراب شدن سلکتور در لیست خطاهای مگان

گیربکس مگان نقش مهمی در استارت‌ خوردن این ماشین دارد و در صورت خرابی گیربکس مگان ماشین استارت نمی‌خورد. از نشانه‌های خرابی این قسمت روشن شدن چراغ در قسمت پشت آمپر و استارت نخوردن ماشین است. اگر مانیتور موقعیت دنده را شناسایی نکرد یعنی سلکتور دچار مشکل شده‌ و باید خودروی خود را در اسرع وقت به تعمیرگاه رنو برسانید. برای آشنایی با علل خرابی گیربکس مگان می توانید به صفحه تعمیر گیربکس مگان مراجعه نمایید.

خراب بودن پدال ترمز

بعد از فشردن استارت، بدون استارت‌ خوردن، برقی در قسمت پشتی آمپر دیده‌ می‌شود که علت آن می‌ تواند خراب شدن استارت باشد.

لیست خطاهای مگان

در ادامه به چند مورد از مهم ترین خطاهای مگان اشاره می‌کنیم.

Automatic transmission internal pressur

فشار درونی گیربکس با پیام بالا رابطه‌ی مستقیم دارد. در صورت دیدن این پیام انجام چند کار ضروری به نظر می رسد. همانطور که‌ می‌ دانید برای راحت کار‌ کردن گیربکس و همچنین کاهش دمای آن از روغن گیربکس استفاده‌ می‌شود. بنابراین همواره باید میزان روغن و تمیز بودن آن مورد بررسی قرار گیرد. کیفیت روغن بر اثر جذب آلودگی‌ ها کم می‌ شود. بنابراین فشار روغن را باید در زمان خاموش بودن موتور بگیرید و اگر فشار داخلی آن بیشتر از حد معمول بود اقدام به تعویض سنسور کنید.

خودرو را در حالت ایست کامل قرار دهید و فشار خطی گیربکس را بسنحید. سپس ترمز دستی را پس از خاموش‌ کردن کولر و چراغ‌ ها با فشار‌ دادن پدال ترمز بکشید. به این نکته در لیست خطای مگان باید توجه کنید که، بالا بودن فشار گیربکس می‌تواند  قطعات داخلی را به شدت دچار آسیب کند. اما اگر فشار گیربکس بالا نباشد مشکل از شیر برقی بوده و باید در انتخاب آن دقت کنیم تا از برند با کیفیتی باشد و در صورت ایراد آن را تعویض کنیم. برای تعویض می توانید به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کرده و یا با شماره (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس بگیرید.

بیشتر بدانید  رفع مشکلات سنسور گیربکس مگان

Electrunic fualt

مشکل در سیستم الکترونیکی باعث به وجود آمدن ارور بالا می‌شود. بنابراین دیدن پیام بالا نشان‌ دهنده درست عمل نکردن سیستم برقی است.

باتری

مهم‌ ترین منبع برای تولید برق در خودرو باتری است که اگر مشکلی برای آن به وجود بیاید، مشکلات زیادی برای کل خودرو پیش می آید. مثلا در صورت شل‌ بودن سر آن می‌توان باتری را سفت کرد و یا اگر سولفاته‌ شده آن را تمیز کرد‌. البته بعضی از مشکلات فقط توسط افراد متخصص در این امر برطرف می‌شود.

فیوز

فیوز از قسمت های اساسی سیستم برقی ماشین است و در صورت ایجاد مشکلات در اثر اتصالی می‌ سوزد و دیگر کاربردی ندارد. حساسیت این بخش بسیار بالا است و با کم‌ ترین شوک می‌ سوزد. فیوز قطعه‌ای کوچک است که برای جلوگیری از آسیب به قسمت‌ های دیگر در موقع اتصالی می‌ سوزد و باعث قطع شدن برق می‌ شود. در واقع زمانی که برق را قطع کنیم برای جلوگیری از صدمه به دیگر قسمت‌های خودرو فیوز وارد عمل می‌شود. هر فیوز متعلق به یک سیم است که با هم برای سهولت در دسترسی در یک جعبه قرار می گیرند. فیوزها زمانی که بسوزند نمی‌ توان آنها را تعمیر کرد و باید حتما تعویض شوند.

هرگز خودتان اقدام به تعمیر خودرو نکنید زیرا ممکن است با اینکار هزینه بیشتری را متحمل شوید. برای تعمیر یا تعویض می توانید به تعمیرگاه رنو وان مراجعه کرده و یا با شماره (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس بگیرید.

 علت خطای چک ABS در لیست خطاهای مگان

دلیل این خطا این است که ABS در یکی از چرخ‌ ها خوب کار نمی‌ کند. دریافت این خطا باعث می‌شود چراغ ABS روشن‌ شود و عمل تعویض دنده به سختی انجام شود و در نتیجه باعث قاطی‌ کردن گیربکس می‌ شود. در نتیجه رانندگی شما با مشکل روبرو می‌ شود. زیرا باعث سوختن‌ گیربکس و از بین‌ رفتن آن می‌ شود. در صورت دریافت این خطا هر چه سریع‌ تر خود را به تعمیرگاه تخصصی رنو برسانید.

بیشتر بدانید  علت سفت شدن فرمان مگان

سرویس دوره‌ ای مگان

چک خودرو در زمان های معین و در تاریخ مشخص و بردن ان نزد یک تعمیر کار ماهر بهتر است از بروز هزینه های گزاف جلوگیری می کند. همه خودرو‌ها نیاز به چک شدن دارند و ماشین مگان هم با اینکه استهلاک کمی‌ دارد اما نیاز است برای عمر بیشتر چک شود. مخصوصا قسمت گیربکس که بسیار مهم است باید به‌ موقع بررسی شود تا اگر مشکلی وجود داشته‌ باشد سریع برطرف شود و از آسیب به دیگر قطعات جلوگیری شود. پاره‌ گی تسمه، کج شدن سوپاپ‌ ها را به همراه دارد. پس تعویض آن در موعد مقرر ضروری است. همچنین سلامت باتری خودرو تضمین‌ کننده سلامت دینام است. سیستم برقی هم برای جلوگیری از مشکلات جدی باید زود به زود بررسی شود.

تمام این موارد در سرویس دوره ای مگان توسط تعمیرگاه تخصصی رنو با نام تجاری رنو وان انجام می شود و شما عزیزان در صورت بروز مشکل می توانید با شماره (۰۹۱۷۴۱۱۴۸۲۳) تماس گرفته و یا به صورت حضوری برای رفع مشکل خودروی خود اقدام نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله با انواع لیست خطاهای مگان آشنا شدیم. با وجود شناخت این خطاها هرگز به تنهایی اقدام به رفع خطا نکنید! زیرا ممکن است به‌ علت نداشتن اطلاعات کافی آسیب‌ های جدی به ماشین وارد نمایید. با دیدن هریک از این خطاها بهترین کار مراجعه به یک تعمیرگاه با تجربه و متخصص است! اعتماد کردن و سپردن ماشین به دست یک تعمیرکار ماهر کاری عقلانه به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *